Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 337364 alkalommal)

Nem elérhető izsak84

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1725 Dátum: 2017. Január 01. - 14:22:26 »
Sziasztok! Nagy szükségem lenne egy korrekt fórumtársra. Akinek ha postán elküldenék egy borotvát azt szépen megérezve péntekig vissza tudná küldeni. Az él majdnem jó. De nem tökéletes.

Jelenleg, csak Bowapex élez, tudtommal.

Keressed őt meg!

Köszönöm. Írok neki.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1726 Dátum: 2017. Január 23. - 21:43:26 »
Minél többször próbálkozom meg az élezéssel, anná inkább rájövök, hogy egyszerűen nem tudok olyan élt rávarázsolni a borotváimra, mint amilyet szeretnék...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1727 Dátum: 2017. Január 24. - 10:39:31 »
Ezzel én is pont így vagyok. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1728 Dátum: 2017. Január 24. - 11:05:04 »
bevallom, én is ezért tettem a CJB kamuszorit a kosárba...  :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1729 Dátum: 2017. Január 26. - 09:33:42 »
Ezzel én is pont így vagyok. ;)

Itten azért vannak különbségek. :crazy: Ezt az "új" Bester #1200 se ismerem eléggé még. Amúgy azt hiszem, hogy túl rányomom a kövekre a pengét, lehet, hogy emiatt nem jó? Menet közben néha frissítem a felületet a #600-as gyémánttal, utána is rosszabb az él.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1730 Dátum: 2017. Január 26. - 09:52:45 »
Ezres kövön még nyugodtan nyomhatod. Mielôtt végzel rajta, enyhítsd a nyomást.

Mi a sorod #1200 után?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1731 Dátum: 2017. Január 26. - 09:59:14 »
#4000 #8000 #12000  krómoxid  és gyémánt paszta
Az 1200-n hiányzik a lényeg. Itt már alkaron a levegőben gond nélkül vinnie kellene :/ a többi kövön viszont nyomás nélkül kell ugye? mert én eddig nyomtam:D :jajne:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1732 Dátum: 2017. Január 26. - 10:06:53 »
Nem kell nyomni. És a két paszta sem kell sztem. 12000 után már shave ready kell h legyen. A többi csak varázslat. Egy jó bőrözés és kész.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1733 Dátum: 2017. Január 26. - 10:08:45 »
BBuffy, még mindig a tőled vásárolt Witte a legjobb, pedig már majdnem egy éve használom.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1734 Dátum: 2017. Január 26. - 10:17:07 »
Mondjuk hozzá teszem, hogy a gregg megélezte nekem szépen a kami-t, ami szintén brutál, de azzal csak egyszer borotválkoztam, mert annyira nem állt a kezemre.:D

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1735 Dátum: 2017. Január 26. - 11:07:35 »
Millió változós ez az élezés dolog, és az élezés közbeni előrehaladást "érzésből" kell megállapítanod, ami marhára nem egy egzakt dolog.
Az hogy vannak köveid, az még semmi, az az alap. Nagyon nagyon alap. Lehet, hogy az egyik embernél a kicsi rányomás a másiknál már közepesnek minősül, stb stb. Nekem vastagabb az alkar szőröm és nem viszi, neked pihepuha és viszi a levegőben stb stb.

Véleményem szerint hús-vér tanítómester nélkül az autodidakta tanulás ebben a témakörben igencsak rögös út, még úgy is, ha vannak videók a neten, és itt is csupa jó szándékú segítő éltárs van.
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1736 Dátum: 2017. Január 26. - 11:27:36 »
BBuffy, még mindig a tőled vásárolt Witte a legjobb, pedig már majdnem egy éve használom.
Kösz. Pedig azt én éleztem. Vmi sikerélményem most nekem is lett a fronton. Pedig nem varázsolok milliós kövekkel.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1737 Dátum: 2017. Január 26. - 13:01:14 »
BBuffy, még mindig a tőled vásárolt Witte a legjobb, pedig már majdnem egy éve használom.
Kösz. Pedig azt én éleztem. Vmi sikerélményem most nekem is lett a fronton. Pedig nem varázsolok milliós kövekkel.

Szeretem azt a borotvát. Igazából kis jellegtelen, ha leszámítjuk a savazott írást, de mégis baromi jó.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1738 Dátum: 2017. Január 26. - 13:29:03 »
Nekem 8000 után viszi a szört a levegőben. Szerintem 1200 után ezt ne várd. Én a japán finis után még 0.1 mikronos pasztás balsafán húzom meg és bőrözöm. Lényeges a különbség, de az acélon rengeteg múlik!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1739 Dátum: 2017. Január 26. - 13:43:46 »
BBuffy, még mindig a tőled vásárolt Witte a legjobb, pedig már majdnem egy éve használom.
Kösz. Pedig azt én éleztem. Vmi sikerélményem most nekem is lett a fronton. Pedig nem varázsolok milliós kövekkel.

Szeretem azt a borotvát. Igazából kis jellegtelen, ha leszámítjuk a savazott írást, de mégis baromi jó.
Van egy japán finishkövem, azon fenem ezeket. Azon kívűl mást nem igényel, de persze vannak hienderek akik még tolják hatféle dolgon. Most adtam el egy kést egy olasznak, vmi fene nagy gyüjtő és áradozott h milyen jó az éle. Persze én nem űzöm profin a munkát, szóval...
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici