Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 351886 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1740 Dátum: 2017. Január 26. - 13:50:01 »
A japán finisköved (ha olyan mint az enyém) jóval finomabb mint 12000grit. Kb 3X :) Azzal már tényleg lehet jó élt csinálni.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1741 Dátum: 2017. Január 26. - 13:56:23 »
Ugyanolyan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1742 Dátum: 2017. Január 26. - 14:13:55 »
#4000 #8000 #12000  krómoxid  és gyémánt paszta
Az 1200-n hiányzik a lényeg. Itt már alkaron a levegőben gond nélkül vinnie kellene :/ a többi kövön viszont nyomás nélkül kell ugye? mert én eddig nyomtam:D :jajne:
A #12000-es milyen kő?

#1200-on még nem kell a levegőben vinnie, ha valamennyire borotválja a kart, akkor már valószínűleg jó lesz. De ezek csak irányelvek, neked kell kitapasztalni rengeteg gyakorlás árán. Az ezres tartomány tényleg nagyon fontos, itt kell nagyon megalapozni a későbbieket. Majd finomítani.
Ha komolyan érdekel a dolog, hasznos lehet egy kis usb-s mikroszkóp, ott sokminden kiderül.
#8000-es mesterséges kövön már a túlélezés veszélye is fennálhat, alatta nem. A jnat köveken, iszappal ezzel nem kell törődni.
Van mág sok apróság, pl. edge joining. Ez egy érdekes technika, innen következik. Ez csak mint érdekesség, e nélkül is lehet élni. :)

A végső finis is sokféle lehet, attól is függ, mit szeretsz az arcodon érezni. Az élesség nem egyenlő a komfortossággal. Itt is meg kell találni a kompromisszumot. A bőrözésnél is sok dől el.

A szintetikus kövek után jól jöhet a paszta, de ezekből is van már #30000-es, ami állítólag szinte japán finist ad. Én jnat/nagura-val finiselek, majd vászon és bőr. Ha jól csinálod, tökéletes eredményt kell adnia. De ahány arc, késacél, keménység...stb. Ezt mind ki kell tapasztalni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1743 Dátum: 2017. Január 26. - 14:18:24 »
Túlélezés??

Az milyen?

Annyira éles, hogy elvágja a hidrogén atommagját, amivel fennáll a maghasadás láncreakció veszélye?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1744 Dátum: 2017. Január 26. - 14:20:41 »
Nehéz megfogalmazni, a lényeg, hogy nem lesz jó a végső él, ha belepusztulsz sem. Ilyenkor vissza kell menni 4-5k szintre.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1745 Dátum: 2017. Január 26. - 14:30:50 »
Mondjuk hozzá teszem, hogy a gregg megélezte nekem szépen a kami-t, ami szintén brutál, de azzal csak egyszer borotválkoztam, mert annyira nem állt a kezemre.:D
Az aszimmetrikus kamikat én sem tudtam megszeretni. Jó egy otthon dísznek, de sokkal praktikusabb megoldások vannak a célra szerintem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1746 Dátum: 2017. Január 26. - 14:53:51 »
Mondjuk hozzá teszem, hogy a gregg megélezte nekem szépen a kami-t, ami szintén brutál, de azzal csak egyszer borotválkoztam, mert annyira nem állt a kezemre.:D

Nem adod el?

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1747 Dátum: 2017. Január 27. - 10:37:46 »
#4000 #8000 #12000  krómoxid  és gyémánt paszta
Az 1200-n hiányzik a lényeg. Itt már alkaron a levegőben gond nélkül vinnie kellene :/ a többi kövön viszont nyomás nélkül kell ugye? mert én eddig nyomtam:D :jajne:
A #12000-es milyen kő?

#1200-on még nem kell a levegőben vinnie, ha valamennyire borotválja a kart, akkor már valószínűleg jó lesz. De ezek csak irányelvek, neked kell kitapasztalni rengeteg gyakorlás árán. Az ezres tartomány tényleg nagyon fontos, itt kell nagyon megalapozni a későbbieket. Majd finomítani.
Ha komolyan érdekel a dolog, hasznos lehet egy kis usb-s mikroszkóp, ott sokminden kiderül.
#8000-es mesterséges kövön már a túlélezés veszélye is fennálhat, alatta nem. A jnat köveken, iszappal ezzel nem kell törődni.
Van mág sok apróság, pl. edge joining. Ez egy érdekes technika, innen következik. Ez csak mint érdekesség, e nélkül is lehet élni. :)

A végső finis is sokféle lehet, attól is függ, mit szeretsz az arcodon érezni. Az élesség nem egyenlő a komfortossággal. Itt is meg kell találni a kompromisszumot. A bőrözésnél is sok dől el.

A szintetikus kövek után jól jöhet a paszta, de ezekből is van már #30000-es, ami állítólag szinte japán finist ad. Én jnat/nagura-val finiselek, majd vászon és bőr. Ha jól csinálod, tökéletes eredményt kell adnia. De ahány arc, késacél, keménység...stb. Ezt mind ki kell tapasztalni.

Naniwa a 12k-s. Tuti, hogy meg lehet, amúgy csinálni a jó élt ezekkel, mert már egyszer sikerült, csak nincs meg menet.:) Egy kis oroszon csináltam meg, de sajna leesett a szekrényről:/

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1748 Dátum: 2017. Január 27. - 10:38:57 »
Mondjuk hozzá teszem, hogy a gregg megélezte nekem szépen a kami-t, ami szintén brutál, de azzal csak egyszer borotválkoztam, mert annyira nem állt a kezemre.:D

Nem adod el?

Talán majd egyszer. De ez most nekem ilyen kis ereklye. El van pakolva szépen dobozkába a "Zöldfülű" (ez a neve a beütő alapján)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1749 Dátum: 2017. Január 27. - 11:23:41 »
A Naniwa 12k-val már komfortos borotválkozást lehet elérni, de azért onnan még van feljebb. Utána tényleg jó lehet a paszta...stb. Ebbe nincs nagy tapasztalatom, mert hamar áttértem a természetes finisre.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1750 Dátum: 2017. Január 27. - 11:36:13 »
Utánna azért még ajánlott a krómoxid, ami 0,5mikron és a bőr. A japán természetes kő amit használunk kb ilyen finomság. Kb 30.000grit.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1751 Dátum: 2017. Január 27. - 12:02:18 »
A  jnat köveknek nincs grit-ben kifejezhető finomságuk. Egész más a feületük is. Hasznos olvasnivaló a témában (angolul).


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1752 Dátum: 2017. Január 27. - 12:32:50 »
Igen tudom. Amikor vettem Sanyitól akkor kb ide lett pozícionálva. A hirdetésben is így szerepelt. Természetesen teljesen más világ a kettő és teljesen más nyomot is hagy az acélon.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1753 Dátum: 2017. Január 27. - 12:36:32 »
Az 1200-n hiányzik a lényeg. Itt már alkaron a levegőben gond nélkül vinnie kellene :/ a többi kövön viszont nyomás nélkül kell ugye? mert én eddig nyomtam:D :jajne:
#1200-on még nem kell a levegőben vinnie, ha valamennyire borotválja a kart, akkor már valószínűleg jó lesz.

Én a konyhakéseket éleztem azon a kövön, épp addig, hogy valamennyire borotválja a karomat. A végén már a kést is alig kell nyomni, nemhogy egy borotvát.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1754 Dátum: 2017. Január 27. - 12:38:20 »
Juteszembe, Bowát kérdezd a Besterről, mert ő síkolta fel, aztán kipróbálta borotvára. Lehet, hogy tud mondani neked egy cN-értéket, amivel nyomni kell  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici