Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 337366 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #210 Dátum: 2010. Október 20. - 21:36:10 »
Ha nem szereted őt, akkor kifejezetten! :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #211 Dátum: 2010. November 16. - 18:45:10 »
Találtam egy jó oldalt, van itt sok minden az élezésről.
http://www.coticule.be/wedges.html
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #212 Dátum: 2010. November 17. - 13:57:44 »
Még anyit hozzáfűznék, hogy van a belinkelt oldalon egy élszög számoló excel táblázat!!!
Nagyon hasznos lehet az élszögek beállításánál. (nekem ez nagyon jól jön a kések élszögének Köszörülésénél is)  ;)
Mivel az én késem nagyon éles élszögben volt élezve 16,5° ragasztottam rá egy szalagot és újraéleztem a kést. Sokkal jobb élt kaptam, most már nyagyon finoman borotvált  :borotva: vagy inkább úgy fogalmaznék hogy simábban.
Minimális volt az irritáció két kör után a harmadik kört el is hagytam mert feleslegesnek ítéltem.
Szőrrel szemben simítva a bőrőm csak némely helyeken nem babapopsi az orcám.  :crazy:
Mivel picit élesebb most az élszög 17,6°picit jobban is kell az élét tartania.
Valahol olvastam, hogy borotvának a tapasztalatok szerint 17-19°az ideális élszög.
Tapasztalt éltársak esetleg valami tapasztalás-hasznos megjegyzés?
Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 17. - 14:26:09 írta Matifu »
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

endre

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #213 Dátum: 2010. November 17. - 15:16:19 »
Üdv mindenkinek!
Némi segítséget szeretnék kérni:

Van olyan budapesti fórumtárs, aki tudna nekem segíteni egy SFK megélezésében? Ebbe a számomra - most még  ;) - túl bonyolult műveletbe nem tudok/merek belevágni. Van ugyan egy beazonosítatlan kövem is, de ez mindenképpen egy tapasztalt ember szemrevételezését igényli, mármint hogy egyáltalán használható-e. Szerintem mindenképpen alaposan csiszolni és síkolni kellene, mert néhol csorba. De legfontosabb természetesen a borotva shave ready állapotba hozása lenne.
Előre is köszönöm!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #214 Dátum: 2010. November 17. - 21:16:04 »
15-25 fok között akármi megfelel egy borotvakésnek. Egy tapasztalt borotvagyűjtő és felújító írta nekem hogy vannak borotvái amik gyárilag kb 25 fokos élszöggel rendelkeztek, és semmivel nem voltak rosszabbak mint a kisebb élszögűek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #215 Dátum: 2010. November 17. - 21:44:52 »
Sanyi! Ne haragudj, de nagyon könnyen dobálózol ellenőrizetlen adatokkal! Egy normálnak mondható 5/8-os borotva élszöge (szélesség kb 17 mm, gerincvastagság 3.8 mm) 12 fok! egy nagyon keskeny borotva (szélesség 12 mm, gerincvastagság 3.4 mm) élszöge 15 fok! Nem beszélve a szélesebb darabokról. És még nem is beszélek arról, hogy mostanában a fél élszöget számolják késeknél. Én ugyanis teljes élszöget irtam! Egy kés elboldogul 2*25 fok élszöggel a jóval kisebb levezetőélű élszalagnál. Egy asztalosszerszám -véső, vagy gyalupenge- fafajtától függően 25-30 fokos élszögű! Teljes élszöget tekintve. Ne mond már, hogy egy borotva 25 fokos élszögű! Akkor 10 mm él szélességnél 4.2 mm széles gerince kellene hogy legyen! Na azzal borotválkozzál te! Én tudom, hogy sok minden fellelhető a neten, de hidd el, hogy angol nyelvül is le lehet ám irni oltári marhaságokat! Eccer elő kén venni a szögfüggvény-táblázatot.  :borosta:

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #216 Dátum: 2010. November 17. - 23:31:32 »
Valaki emlitette itt a forumon (mar nem tudom ki, es milyen postban) hogy el Nagyvaradon egy nagyon jo borotvakeses mester.Tudnatok segiteni egy elerhetoseggel? Elore is koszonom.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #217 Dátum: 2010. November 17. - 23:45:43 »
Eccer elő kén venni a szögfüggvény-táblázatot.  :borosta:

Elsőre ez is megteszi.  ;)


Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #218 Dátum: 2010. November 18. - 06:23:28 »
Valaki emlitette itt a forumon (mar nem tudom ki, es milyen postban) hogy el Nagyvaradon egy nagyon jo borotvakeses mester.Tudnatok segiteni egy elerhetoseggel? Elore is koszonom.
ZOZO éltársat keresd, Ő megmondja a tutit :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #219 Dátum: 2010. November 18. - 18:31:24 »
Eccer elő kén venni a szögfüggvény-táblázatot.  :borosta:

Elsőre ez is megteszi.  ;)


Igen ez is megteszi köszi Ed
Longball te pedig nem figyelsz  ::)
Az oldalon amit belinkeltem ha kinyitod a bal oldali képek alatt van egy excel táblázat ami kiszámolja a borotvád szélességéből és gerincvastagságából az élszöget. Ez azért jó mert a régi megkopott borotváknál is megtudod határozni és korrigálni az élszöget mert a táblázatban látod, hogy hány sor szigszalagra van szükséged a kívánt szög elérésére!!!! :P
Hú de komplikált  ezt leírni, remélem érthatő.
Tehát inkább klikkelj a táblázatra és meglátod! Nem tudom hogyan kell ezt ide berakni ha tudnám duma helyett inkább betenném.
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #220 Dátum: 2010. November 18. - 19:26:17 »
Nem tudom hogyan kell ezt ide berakni ha tudnám duma helyett inkább betenném.
Élszög számító Excel táblázat. Tessék Matifu ;) :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #221 Dátum: 2010. November 18. - 19:30:36 »
Nem tudom hogyan kell ezt ide berakni ha tudnám duma helyett inkább betenném.
Élszög számító Excel táblázat. Tessék Matifu ;) :)

Köszi  :borz2: mondjuk én lehúztam magamnak de igy legalább mások is észreveszik, persze nincs mindenkinek rá szüksége  :evil:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #222 Dátum: 2010. November 18. - 19:35:16 »
Bocs Matifu! Mikor irtam/válaszoltam  én neked bármit is? Vagy te is Sándor vagy? Továbbra is az a véleményem, jenessanyival szemben, hogy 25 fokos élszögű borotva csak elméletben van/borotvál/jó...válogasd ki! A hozzászólásomban egy tévedés van. Mégpedig ott, hogy a függvénytáblázat elővételével kapcsolatos mondatom végén pont van...merthogy felkiáltójelet akartam tenni. Mivel én elővettem a függvénytáblázatot....ezt másnak akartam javasolni. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy sok marhaság kering a neten, tessék utánaszámolni, és ne kritika nélkül beidézni...üdvözlettel: longball

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #223 Dátum: 2010. November 18. - 19:42:23 »
Oké nekem nem írtál semmit de ez itt nyitott fórum és én csak segíteni akartam vagyis felhívni a figyelmet erre a táblázatra.  :crazy:
Különben igazad van én sem készítettem még kést sem soha 22°-ú levezetőélnél nagyobb szögben mert azt már inkább éknek nevezném.
Úgy gondolom nem sértettem meg itt senkit a hozzászólásommal, de ha igen akkor bocsi.
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #224 Dátum: 2010. November 18. - 19:58:14 »
Kösz Matifu!
Nagyon korrekt vagy! Semmi probléma, én csak, és ismételten a neten keringő információk kritikátlan átvételére akartam felhivni a figyelmet. Beidézni számadatokat csak felelősséggel érdemes. Vannak bizony kritikátlanul keringő, ujból és ujból beidézett dolgok...nem csak itt, és főleg nem csak itt, a mit émánkaban...nagyon ez ellen a mentalitás ellen vagyok. Valószinűleg ezért voltam kissé sarkos...ezuton is elnézést kérek, ha megbántottam valakit.
Üdvözlettel: longball

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici