Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 347113 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1710 Dátum: 2016. Október 09. - 22:02:08 »
:o Leejtetted?
Le. Letört a pengéből. A nyele még jó lehet.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1711 Dátum: 2016. Október 09. - 22:23:55 »
Sajnálom, ismerem az érzést. :( Nem érdemes javítani, úgy tört?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1712 Dátum: 2016. Október 10. - 06:33:58 »
Ez kuka. A majdnem gerincig kipattant. Mondjuk lehet azert, mint utolag kiderult elegge oxidalt volt. Lehet igy is kuka lett volna.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1713 Dátum: 2016. Október 10. - 08:13:54 »
...
Mindenesetre most kicsit abbahagyom a kamisorit. 4 nap után nem sikerült megélezni szóval most hagyom magam regenerálódni.
Tudsz betenni képet a két oldalról, hogy állsz?

Fáj nekem ez a két kép, de beteszem okulásul, hogy milyen is lehet egy NOS (vagy NOSként eladott ) kés.





Annyi történt, hogy 2-3 napnyi szigszalagos ját után sem tudtam élszalagot varázsolni bizonyos helyekre, csak a szalagot zabálta, meg ette az anyagot néhány részen, mert nem volt síkban semmi semmivel. Levettem a szalagot. Akkor derült ki számomra, hogy az omote (pecsét nélküli) oldal totál wedge az ura oldalon meg  a köszörülési vonal annyira kitér a síkból, hogy még a képen látható mennyiségű anyag leszedés mellett se tudtam síkba hozni a köszörülési vonalat az éllel.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1714 Dátum: 2016. Október 10. - 09:54:30 »
Ez tényleg nem néz ki túl fényesen. :-[ Küldtem pü-t.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1715 Dátum: 2016. Október 10. - 22:14:27 »
Lehet, hogy egy szumósé volt, aki korábban ráült véletlenül.  :fejtor:
 :bocs:  :peace:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1716 Dátum: 2016. December 18. - 20:23:49 »
Ha blaszfémia, akkor kéretik elnézni nekem, de csak ezért nem akartam külön máshova irkálni, ahova fixen nem tartozik.

Házi noname valószínűleg nagyrészt szutyok fémből készült bicskákhoz, késekhez milyen követ ajánlotok, ami pont annyira jó még, amennyire budget?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1717 Dátum: 2016. December 18. - 20:27:18 »
Haidu kövek elég jók ár/érték arányban
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1718 Dátum: 2016. December 19. - 15:31:02 »
De csak a kisebbek, nekem is HCC van, néha kényelmetlen. A HCA kategória szerintem elég drága, annyiért már mindenféle combination stone (mi erre a magyar kifejezés?) is van, az meg rögtön kétféle finomság.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1719 Dátum: 2016. December 19. - 18:10:25 »
A kérdés hogy milyen minőség. A Haidu kövek szerintem ár/érték arányban jók. Olcsóbbat nem vennék.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1720 Dátum: 2016. December 20. - 10:38:11 »
Azt nem tudom, nem ismerem a King meg a Naniwa Economical Stone Series-t. Mondjuk nekem nem borotvaélezéshez kell, de majd kiderül. Bízom benne, hogy ezek vannak olyan jók, mint egy Haidu.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1721 Dátum: 2016. December 20. - 10:51:29 »
A King-ből 1000-es kövem van, az nagyon jó. Áztatni kell rendesen :) A másikat sajnos nem ismerem.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1722 Dátum: 2016. December 20. - 15:41:08 »
De csak a kisebbek, nekem is HCC van, néha kényelmetlen. A HCA kategória szerintem elég drága, annyiért már mindenféle combination stone (mi erre a magyar kifejezés?) is van, az meg rögtön kétféle finomság.

Én a HCJ méret mellett tettem le a voksom régen, részben ár, részben szállíthatóság okán. Biztos hatékonyabb lenne egy nagyobb, de 1200-1500 huf volt darabja, és amit szeretnék, megoldom vele. Túrára is vihető méret.
Előnye az ár, és hogy használható méret és minőség, valamint, hogy magyar termék (már, akinek ez előny). Ismert, működik, nagyot nem fogsz mellé vele. Hátránya hogy nagyon tud kopni, és áztatni kell, nem 10 másodpercet! Minőségi skálán nem tudom elhelyezni, sárga belgához kár lenne hasonlítani, más értelmes kövem meg nincs.

Nem elérhető izsak84

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1723 Dátum: 2017. Január 01. - 12:54:46 »
Sziasztok! Nagy szükségem lenne egy korrekt fórumtársra. Akinek ha postán elküldenék egy borotvát azt szépen megérezve péntekig vissza tudná küldeni. Az él majdnem jó. De nem tökéletes.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1724 Dátum: 2017. Január 01. - 14:17:34 »
Sziasztok! Nagy szükségem lenne egy korrekt fórumtársra. Akinek ha postán elküldenék egy borotvát azt szépen megérezve péntekig vissza tudná küldeni. Az él majdnem jó. De nem tökéletes.

Jelenleg, csak Bowapex élez, tudtommal.

Keressed őt meg!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici