Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 352038 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1770 Dátum: 2017. Május 18. - 08:42:00 »
Az áztatás elhagyása lehet szempont?



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1771 Dátum: 2017. Május 18. - 11:33:22 »
Lehet, de nem túlságosan lényeges

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1772 Dátum: 2017. Május 19. - 09:03:30 »

E miatt döntöttem a Shapton Glass mellett. Egyébként nem tudsz hibázni egyikkel sem.




"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1773 Dátum: 2017. Május 20. - 16:32:28 »

E miatt döntöttem a Shapton Glass mellett. Egyébként nem tudsz hibázni egyikkel sem.

Azt nem kell átatni?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1774 Dátum: 2017. Május 21. - 12:49:09 »
Semennyit. Egy löttyintés víz kell csak rá.

Mondjuk ezt a követ is meg kell szokni, más érzés rajta az élezés. Kicsit keményebb, olyan üveglap-hatású. Viszont szinte alig kopik, szinte csak elszíneződik.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1775 Dátum: 2017. Június 15. - 17:41:49 »
Tudom, vissza kell olvasni.... :)
Szóval megjött a gd 209-es borotva. Szép darab. Legalább annyira meg kellene éleznem és fennem, hogy a szivart vágja ;D
Mi kellene minimum hozzá, ami könnyebben hozzáférhető és nem nagy beruházás? (adjam oda valakinek, aki occón megcsinálja? ;D)
Szóval a legegyszerűbb megoldások érdekelnének.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1776 Dátum: 2017. Június 16. - 08:28:13 »
kaszakő  :crazy:
(szerintem)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1777 Dátum: 2017. Június 16. - 08:35:28 »
adjam oda valakinek, aki megcsinálja?
:thumbup:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1778 Dátum: 2017. Június 16. - 19:26:43 »
Jelenleg én is csak ezeket a lehetőségeket látom  ;D
De....mi is a helyzet az üveglapra rögzített vizes 2000-es polirpapírral?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1779 Dátum: 2017. Június 19. - 22:13:07 »
Jelenleg én is csak ezeket a lehetőségeket látom  ;D
De....mi is a helyzet az üveglapra rögzített vizes 2000-es polirpapírral?

Attól függ mire akarod használni

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1780 Dátum: 2017. Július 14. - 21:20:47 »
Bőrkeményedésre?  :crazy:

Egyre jobban tetszik a GD209-es, még a végén megéleztetem beretválkozáshoz  ;D
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1781 Dátum: 2017. Július 17. - 22:03:56 »
De csak a kisebbek, nekem is HCC van, néha kényelmetlen. A HCA kategória szerintem elég drága, annyiért már mindenféle combination stone (mi erre a magyar kifejezés?) is van, az meg rögtön kétféle finomság.

No némi csúszással reagálva (fél év, mi az?  ;D ): nézegettem a méreteket (meg leginkább az árakat) és arra jutottam, hogy a HCJ lesz a tökéletes nekem, csak a kérdés, hogy hány grites(ek)et vegyek?
Sima késekhez lenne (tehát noname szalonnázók) meg talán 1-2 victorinox svájci. Arra gondoltam, hogy egy 280as kéne a nagyjához (csorba, lelakott régi kések, vagy simán csak ritkán fent), meg egy 1000es mondjuk finomkodni. Fingom sincs, hogy nem borotvához milyen kettőt kéne venni (vagy hogy egyáltalán kell-e kettő).
Bocsi, hogy fél év távlatából böfögök vissza erre az amúgy is offtopic témára, de most jutott eszembe és lenne lassan aktuális  ::)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1782 Dátum: 2017. Július 17. - 23:37:52 »
HCJ annyira picur, hogy nem lehet rajta rendesen mozogni. Ebben a méretben én biztosan nem vennék hatszázasnál finomabbat, mert úgysem tudnám kihasználni. Persze ha egy robotkar van a kezedben és ügyesen közlekedsz a pics@nyi felületen, akkor jobb az ezres, nyilván. Életlen késekhez egyébként 1000 alá jó a 280, de ha igazán lelakott cuccokat akarsz megmenteni, akkor még az is kevés lesz.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1783 Dátum: 2017. Július 18. - 07:53:49 »
De csak a kisebbek, nekem is HCC van, néha kényelmetlen. A HCA kategória szerintem elég drága, annyiért már mindenféle combination stone (mi erre a magyar kifejezés?) is van, az meg rögtön kétféle finomság.

No némi csúszással reagálva (fél év, mi az?  ;D ): nézegettem a méreteket (meg leginkább az árakat) és arra jutottam, hogy a HCJ lesz a tökéletes nekem, csak a kérdés, hogy hány grites(ek)et vegyek?
Sima késekhez lenne (tehát noname szalonnázók) meg talán 1-2 victorinox svájci. Arra gondoltam, hogy egy 280as kéne a nagyjához (csorba, lelakott régi kések, vagy simán csak ritkán fent), meg egy 1000es mondjuk finomkodni. Fingom sincs, hogy nem borotvához milyen kettőt kéne venni (vagy hogy egyáltalán kell-e kettő).
Bocsi, hogy fél év távlatából böfögök vissza erre az amúgy is offtopic témára, de most jutott eszembe és lenne lassan aktuális  ::)
A durva nagyoláshoz vettem egy 400-as gyémántlapot, ami a kövek síkolásához is jó (sőt, elsősorban ehhez használom), meg egy 1000/6000 Kinget. Utóbbi puha, könnyen bele lehet kapni. Borotvához ennyi biztos nem elég, de én gyalukéshez meg vésőhöz használom.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1784 Dátum: 2017. Július 18. - 11:44:16 »
HCJ annyira picur, hogy nem lehet rajta rendesen mozogni. Ebben a méretben én biztosan nem vennék hatszázasnál finomabbat, mert úgysem tudnám kihasználni. Persze ha egy robotkar van a kezedben és ügyesen közlekedsz a pics@nyi felületen, akkor jobb az ezres, nyilván. Életlen késekhez egyébként 1000 alá jó a 280, de ha igazán lelakott cuccokat akarsz megmenteni, akkor még az is kevés lesz.

Na jó, de ami annál nagyobb az már a HCA, az meg horror áron megy, főleg ha kettőt is vennék. Nem teljesen lelakottak, tehát viszonylag még értelmes állapotban vannak (csorba is csak 1 van kb).
Leginkább simán csak élezéshez kéne, meg a victorinoxokat havi szinten szintén megélezni.
Az ilyen csoda késélező masinákban nem bízok (valamiért :DDD )
Borotvához úgyis majd veszek másikat a távoli jövőben, de bugylibicskákhoz addig is kéne valami.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici