Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 337330 alkalommal)

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1800 Dátum: 2019. Május 25. - 11:44:07 »
Sziasztok.
TAIDEA fenőkőről van esetleg valakinek véleménye tapasztalata?keresésben annyit láttam csak hogy volt aki elméletekben rendelt.A kérdésem az lenne hogy érdemes beruházni rá? kicsit késöbbi jövőben tervezném kő vásárlását és előre felderítem hogy honnan illetve milyet érdemes vásárolni.Nem tudom az ebay, aliexpress érkezők mennyire lehetnek megbízhatóak.
Előre is köszönöm a válaszokat

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1801 Dátum: 2019. Július 20. - 14:13:39 »
Sziasztok
Nagyon kezdő vagyok.Vettem pàr hasznàlt borotvàt meg pàr gold dollart.Pròbàlom èlezni őket.Szòval a gold dollart 20 perc alatt nagyon szèpre meg tudom èlezni.A többi borotvàt pedig nem.Fenhetem 1 òràn keresztül,tudok vele borotvàlkozni de nem tökèletes.Èn vagyok szerencsètlen,vagy egy règi borotvàn nem egyszerű ùj èlszalagot kialakìtani,vagy a tehnkiàm rossz?Lehetsèges hogy egy gagyi borotvàn rossz tehnikàval is jò èlt lehet csinàlni?
Köszi

Nem elérhető MMatyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1802 Dátum: 2019. Augusztus 08. - 11:32:04 »
Sziasztok!
Haidu kövekről mi a véleményetek borotvához?
Késekhez használok, ott nekem bevált. Nincs összehasonlítási tapasztalatom.

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1803 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 23:28:12 »
Sziasztok.
Vettem egy gold dollar w59-est.Ìves volt az èle ès kiegyenesìtettem...Namost nem igazàn tudok rà normàlis èlt tenni.Az ìves gerinc miatt nem lehet egyenes èlt tenni rà? Bocsànat ha buta a kèrdès,de teljesen kezdő vagyok mèg...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1804 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 23:34:23 »
Szia,

merre volt íves az éle: mosolygott, vagy homorú volt? Ha az előbbi,  akkor jó lett volna úgy hagyni, szerintem könnyebb vele a borotválkozás. Ellenben az élezés egy picivel több figyelmet igényel ("billegtet"). De a legtöbb egyenesnek látszó él sem tökéletesen egyenes, szóval azt  sem árt a kőre igazítani élezés közben...

Az ìves gerinc miatt nem lehet egyenes èlt tenni rà?
- Ezt úgy érted, hogy nem szép egyenletesen magas az élszalag, hanem olyan mint az ökörhugyozás? Vagy mire gondolsz?

Milyen kövekkel, egyéb eszközökkel rendelkezel a művelethez?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1805 Dátum: 2019. Augusztus 15. - 21:59:28 »
Szia!
Mosolygòs volt,mert a pengehàt is ìves(nem tudom mi a neve pontosan,bocsi).Szòval 400as gyèmànt lappal teljesen egyenesre alakìtottam az èlt.Aztàn king deluxe 1000/6000 ès 12000 shapton. A vàll felőli rèszen többet szedtem le valahogy,pedig nagyon vigyàztam,ès itt brutàl èles,a közepènèl pedig a legszèlesebb az èl ès nem olyan èles mint a vàllnàl,aztàn az orr felè megint elkeskenyedik ès olyan mint a bot..Màr 4x pròbàltam :) lementem 1000ig ès vissza.Szòval az èl olyan mint az ökörhugyozàs :) Csak 9$ volt szòval nem nagy kàr,csak idegesìt...Csak azt a pàr borotvàt  èlezem amim van,ès csak kb 1 hònapja pròbàlkozok.
Köszi!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1806 Dátum: 2019. Augusztus 15. - 22:52:14 »
Egy-két kép segítene megértem, de ha jól sejtem, akkor nagyon kicsesztél magaddal. Mármint azzal, hogy egyenesre hoztad az élt -- ha tényleg jól értem --, azt érted el, hogy a penge középső részénél jóval több anyagod van, mint a két végponton. Innen két út van. Vagy újra kell köszörülni a kést az új profilnak megfelelően, vagy középen baromi sok anyaglevétellel, és egy csúnya végeredménnyel kaphatsz egy éles kést. Milyen méretű a borotva?

Amúgy mindenből tanul az ember, szóval nincs itt semmi gond. Vannak még $9-os kések a neten, gondolom. :)

Egyébként az eszközeid szerintem alkalmasak egy jól él kialakításához.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1807 Dátum: 2019. Augusztus 15. - 23:27:08 »

Hààt most ez az utolsò pròba volt,ès most nèzem hogy az orr rèszèt most nem is èrte semmi,szòval előveszem a filcet...Màr egy napja ezt az egyetlen darabot pròbàlom èlezni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1808 Dátum: 2019. Augusztus 16. - 09:29:25 »
Akkor az van, amit sejtettem. Enyhén billegtesd a kövön, miközben fened, hogy az élszalag egy bizonyos szakasz érjen hozzá. Ez a penge még mindig mosolygós valamennyire.

Filcet? Körömteszttel meg tudod állapítani, hol tartasz ezres szinten. Enyhén bele kell mélyednie a penge súlyától a körmödbe, picit elnehezül a húzása. Ha siklik a körmödön, akkor még biztosan nem jó. Addig ne menj feljebb grit számban!

Még nem is láttam ilyen GD-t. A GD nagyon kemény anyag, én nem is vállaltam az élezését három után. :fetreng:

A hegyét ne felejtsd el majd kicsit lekerekíteni!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1809 Dátum: 2019. Augusztus 16. - 10:09:23 »
Nekem is van egy ilyen pengével szerelt késem. Ez egy Gold Dollar W59 Spanish Point borotva kés. Vigyázni kell vele, mert bár nagyon szép, de fülcimpánál meg nyaknál trükközni kell a manőverezés során, hogy ne vágjon meg a kinyúló vég.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1810 Dátum: 2019. Augusztus 16. - 10:22:41 »
Lekerekíteném a helyedben, fél perc az egész, és a látványba nem szól bele. Finom gyémántlap, durvább fenőkő, sima felületre fektetett csiszolóvászon mind alkalmas rá.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1811 Dátum: 2019. Augusztus 16. - 14:05:58 »
Nagyon köszönöm! Ma pròbàltam megint 3 òràn àt..Valahogy az 1/4 rèsze az orr felè soha nem èles.Most olvastam a vàlaszod.Holnap megpròbàlom ùgy ahogy mondtad.Ès picit kerekìtem is majd. :)
 :thanks:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1812 Dátum: 2019. Augusztus 16. - 14:25:24 »
Hajrá! Sajnos sok a leválasztani való, és kemény az acél. Rossz kombináció.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1813 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 23:53:17 »
üdv!
Minden nap realizàlom hogy milyen keveset tudok.Ez a gold dollar nagyon feladta a leckèt.Nagy nehezen èlesre sikerült fenni aztàn nagyitò alatt jött a döbbenet hogy ici pici kis darabok kitöredeztek pàr helyen.Szabad szemmel nem is làttam.Összesen visszamentem 1000es kőre kb 10x(4 napom ment rà)..Màr majdnem kalapàccsal is megkìnàltam olyan idegbe tett.Közel sem lett tökèletes,egy ici pici kis hiba van az èlen(nagyìtòval alig làtszik) ès nem ugyanolyan szèles az èlszalag.Majd egyszer.Par napja jött meg a Doble Temple,60€ volt mert kicsit mòdosìtva van a sarka, ès fèl òra alatt kèsz lettem vele...A gold dollar meg 4 nap volt...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1814 Dátum: 2022. Április 12. - 16:50:57 »
Srácok, így most 2022-ben kihez tudnék fordulni, ha szeretném a Dovo Bismarck késemet éleztetni? Bowapex-nél próbálkoztam email formájában, immár másodjára, de még nem kaptam választ. Szeretném, ha az első késem valaki olyan élezné meg, aki tudja, hogy kell. Legyen egy etalon, hogy a későbbiekben, mikor majd én is próbálkozok ezzel, képben legyek, hogy milyen egy éles kés. Köszönöm a segítséget.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici