Szerző Téma: Művészet  (Megtekintve 53087 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #120 Dátum: 2018. Március 11. - 10:49:00 »
Azert ez elegge elvetemult megnyilvanulas. Nem neveznem zenenek, nincsenek meg benne a ritmikai alapdolgok. Mi a lenyegi vetulete a mufajnak?

Ezt most végképp nem értem! Mire gondolsz? Illetve melyik zenére gondolsz (mert többen, többet is belinkeltünk)?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Művészet
« Válasz #121 Dátum: 2018. Március 11. - 13:57:57 »
A klasszikus zenében használt hangszerektől még nem lesz "klasszikus zene". Attól ez még ugyanaz a műfaj, ami.

Csak egy része klasszikus zene (és azért írtam, hogy a klasszikus zene végpontig való elvitele, mert klasszikus zenében ennyire súlyosat nem hallottam), mert e mellett van még benne doom metal és ambient is. Ez egy műfaji kereteken túli zene, ami nem skatulyázható be sehova.

Nem. Egy része sem klasszikus zene. Ha konkrétan a Carmina Burana lenne a hörgés alá téve az sem lenne már klasszikus zene.
Ez az egyik kedvenc Nightwish darabom. Full szimfónikus és instrumentális, mégsem nevezném klasszikus zenének:
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=4LeXQWmm30k" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=4LeXQWmm30k</a>
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #122 Dátum: 2018. Március 11. - 14:48:12 »
De, a klasszikus zene legalább annyira ott van benne, mint a doom metal. Hallgasd meg még egyszer, végig. Egyébként maga a zeneszerző klasszikus gitározást tanult több, mint 10 évig. Szinte minden kompozíciójában benne van a klasszikus zene is.

A Nightwish-sel nekem legfőképp az a bajom, hogy ez a fajta bombasztikusság már igencsak giccsbe hajló, mint oly sok könnyedebb klasszikus zenei darab. Amit belinkeltél, számomra egy csinnadrattás jellegű szám, és az ilyesmiket egyáltalán nem szeretem, mert semmi mélység nincs bennük. Hozzáteszem, az első négy Nightwish lemez egyáltalán nem rossz, de csak az első négy. Talán az Oceanborn a legjobb lemezük.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Művészet
« Válasz #123 Dátum: 2018. Március 11. - 15:05:04 »
ez is egy vélemény.  :hat:

Ha mélység és depiöngyi kell, nekem a Cure a megoldás...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=RmKX-VekF2s" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=RmKX-VekF2s</a>
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #124 Dátum: 2018. Március 11. - 16:09:26 »
A Cure jó!

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Művészet
« Válasz #125 Dátum: 2018. Március 11. - 16:16:42 »
A Cure jó!

És legalább annyira jellegzetes is.Számomra ilyen a Joy Division basszerosának a gitárjátéka: meghatározó.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #126 Dátum: 2018. Március 11. - 17:20:51 »
Azert ez elegge elvetemult megnyilvanulas. Nem neveznem zenenek, nincsenek meg benne a ritmikai alapdolgok. Mi a lenyegi vetulete a mufajnak?

Ezt most végképp nem értem! Mire gondolsz? Illetve melyik zenére gondolsz (mert többen, többet is belinkeltünk)?
Des gustibus non est disputandum. Igy kozelitek, de ez a lassitott halalhorges nekem a pokol melye. Szoval arrol kerdezek. Mi a lenyegi vetulete.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #127 Dátum: 2018. Március 11. - 19:16:04 »
"Des gustibus non est disputandum. Igy kozelitek, de ez a lassitott halalhorges nekem a pokol melye. Szoval arrol kerdezek. Mi a lenyegi vetulete."
[/quote]


Igen, ez egy extrém lassú zene. Tulajdonképpen mindegy a tempó, mert nem a tempó dönti el, hogy az adott zene, zene-e vagy sem. Egyik előző hozzászólásomban úgy fogalmaztam, hogy ez már a zenén túli zene. De miért is? Azt jól érzed, hogy ez nem egy átlagos, szokványos, megszokott, általános zene, amit úgy általában véve a nagy többség szeret és hallgat. Ez egy teljesen periférikus, csak egy bizonyos réteghez szóló muzsika. Mivel egy átlagos zenehallgatónak elsőre nem könnyű befogadni, nyilvánvaló, hogy kellő nyitottságot és szellemi-lelki érdeklődést és érzékenységet igényel. Tény, hogy ott van benne a mélység is, ugyanakkor ott van benne a beláthatatlan magasság és végtelenség is. A tudat és a lélek összes szintjét és rétegét bejárja ez a nagyívű muzsika. Engem konkrétan felemel és átvisz a túlvilágra, ahol feloldódom. Olyan, mintha meghalnék, és átkerülök egy határtalan atmoszférába, ahol jól érzem magam. Semmihez sem fogható boldogság, maga a teljesség. Sötétben, fejhallgatóval érdemes leginkább meghallgatni.

Nézzünk akkor még egy konkrét Colosseum darabot:

https://www.youtube.com/watch?v=dZjCK2vZ8sU

Komor végtelenség... Ezt is csak fejhallgatóval, este, sötétben érdemes meghallgatni. Három részből áll a szám. Az első rész az öntudattal rendelkező szubjektum, aki elszenvedi létezését eben a fájdalmakkal és örömökkel teli életben. Aztán jön egy lecsendesedő ambient-es középrész. Ez maga a misztikum, a csoda. Itt már kint lebeg a szubjektum az űrben, egyedül és rácsodálkozik a határtalanság fenségére. A harmadik részben elindul a végtelenbe, teljesen egyedül van és nem tud betelni a fenséggel. Lenyűgözően árad a kozmikus mindenség azzal a csodálatos gitártémával. A szubjektum elfelejti, hogy ő szubjektum és feloldódik a végtelenben, az örökkévalóságban. Nincs több kérdés és nincs több szenvedés. A zárószöveg így szól: "Hunyd le szemed, és próbálj meg látni valamit, amit eddig még sohasem láttál."

Bocs, ha túl bonyolult voltam, de erről a zenéről másként nem lehet beszélni. Ebben már földöntúli érzések és atmoszféra van, amiről nem lehet konkrétan beszélni, mert megfoghatatlan. Erre valaki vagy érzékeny vagy nem. Ha érzékeny, akkor megérti ezt a zenét, ha nem, akkor nem érti meg. Amikor én ezt először hallottam, már a kezdőhangok hallatán azt éreztem, hogy erre a zenére vártam egész életemben. 3 hétig nem voltam magamnál, mintha meghaltam volna, és belül már a túlvilágon lettem volna. Számomra ez a csúcsok csúcsa, ahonnan nincs tovább. Semmilyen más zene nem gyakorolt rám ekkora hatást, mint ez. Amit a halálból és a halál utáni állapotból ki lehet fejezni zenén keresztül, azt a Colosseum 3 lemeze tökéletesen kifejezi. Még megközelítőleg sem hallottam más olyan zenét, ami ennyire eltávolodott volna a kézzelfogható élettől.

Ez a kozmikus atmoszféra pusztán akusztikus hangszerekkel nem teremthető meg, nem érhető el, tehát ide mindenképpen kell szintetizátor és effektezett gitárhangszínek.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Művészet
« Válasz #128 Dátum: 2018. Március 11. - 19:31:55 »
Elfogadom, ha így érzel, de hogy az akusztikus hangszerek neked kevesek, attól még másnak nem. Ez a zene nekem ijesztő, nekem más ad katarzist. Adott esetben akusztikus hangszerek.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #129 Dátum: 2018. Március 11. - 19:58:51 »
Azt adom mindenesetre, hogy mindenkiben ki tud valtani olyan erzelmeket bizonyos eloado, hangszer, amit senki mas. Nalam is van ilyen. Azt meg elfogadom hogy mindenkinek mas a nirvana. Nekem ez a stilus uj volt, elismerem hogy kell mindenhez ido, befogadas, az arra valo torekves. Ezek is tanulasi folyamatok. En pl a free jazz elso oraimban ektelen kaotikumnak hallottam. Ma mar meghallom a tiszta erzelmeket.
Nagyon mas, de nekem Davis olyan, ha meghallom, megvaltozik a vilag. A legkor, aura, szinek, minden. Teljesen peaceful minden. Barmelyik lemezet teszem fel. Sok mas eloadot hallgatok a temaban, egyik sem kepes ugyanezt az allapotot eloidezni. Non plus ultra.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #130 Dátum: 2018. Március 11. - 20:23:56 »
Mondjuk azt sejthettem volna hogy csak a skandik kepesek, ilyen melyen sulytani. Naluk ez torol pattan kb.
Nem mondom h nincsenek elvezheto reszek benne, epp hallgatom spotirol, de nem a halalrol akarok eposzokat magamba tolteni, igy ez nem lesz kedvenc nalam. Rakerestem lyricsre is, eleg bedongolo a szovegtan. Egy tema, vegtelensegig. Gondolom ez onnon mufaji korlatuk is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Művészet
« Válasz #131 Dátum: 2018. Március 11. - 20:40:19 »
Én nekem Miles Davis bebop(?) korszaka jön be, a későbbi elektronikus cuccok nem annyira. Davis játékán nagyon átjön a zsenialitás, pl. ahogy sokszor aránylag kis hangterjedelemben improvizál. De legjobb, ha linkelem, mire gondolok.
https://youtu.be/fBq87dbKyHQ

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #132 Dátum: 2018. Március 11. - 20:43:15 »
Renek album a koraibb korszakbol. Szintiszta jazz. Mondjuk az egesz albumot atjarja egy kulon kis hangulat. Ennek pont ellentetje a felvono a verpadra.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #133 Dátum: 2018. Március 11. - 20:51:01 »
Az azert beszedes hogy az egyuttes frontember au utolso chapter vege elott ongyilkos lett. Vagy csak ez is a muveszetenek kifejezoeszkoze egyben zaro akkordja volt?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Művészet
« Válasz #134 Dátum: 2018. Március 11. - 23:52:47 »
Ez egy teljesen periférikus, csak egy bizonyos réteghez szóló muzsika. Mivel egy átlagos zenehallgatónak elsőre nem könnyű befogadni, nyilvánvaló, hogy kellő nyitottságot és szellemi-lelki érdeklődést és érzékenységet igényel.

Nagyon kérlek, hogy ne vedd támadásnak, amit írok, de szerintem itt nagyot tévedsz. Skatulyázol. Ez a special snowflake-ség tipikus esete: van az átlagos zenehallgatók szürke tömege, és vagy te, aki egyéni és különleges, és persze te tudod a tutit. Pedig az az igazság, hogy a többi embernek is ugyanolyan szuverén ízlése van, mint neked, és – hála az égnek – különbözünk annyira, hogy mindenkinek más adja azt a libabőrt, amit neked épp a funeral doom. Ha valamihez, éppen ahhoz kell nyitottság, szellemi-lelki érdeklődés és érzékenység, hogy tudj elvonatkoztatni a saját zsáneredtől, és látni, mennyiféle zene tud embereket ugyanúgy triggerelni.

De hogy ne csak kritizáljak, fogadd békeajándékként: https://youtu.be/2D5k1qUOYA0

Na, nekem például (sok egyéb közt) Samantha Escarbe gitárjátékától rohangál a hideg a hátamon: https://youtu.be/UIYejedBITE
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici