Szerző Téma: Művészet  (Megtekintve 53091 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #165 Dátum: 2018. Március 13. - 20:17:17 »
Az azert beszedes hogy az egyuttes frontember au utolso chapter vege elott ongyilkos lett. Vagy csak ez is a muveszetenek kifejezoeszkoze egyben zaro akkordja volt?

Így van, Juhani Palomaki (RIP 2010)-ben öngyilkos lett, amit én teljesen megértek. És úgy érzem, gondolom, hogy azért sikerült neki ennyire nem e világi zenét komponálnia, mert a 3 lemez megírásakor már féllábbal a túlvilágon volt, az örökkévalóság atmoszférájában tartózkodott, tehát ő már az első lemeznél tudta, hogy öngyilkos lesz. Ez a leghitelesebb zene számomra, mert a zeneszerző teljes mélységében meg is élte mindazt, amiről zenéje szól. Nekem ez a zene adta a legtöbbet, egy olyan pontig vezetett el, ahonnan már nincs tovább. De ez szubjektív tapasztalás.
Tehát egy zenei kiteljesedes erdekeben elfogadhato az ongyilkossag?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Művészet
« Válasz #166 Dátum: 2018. Március 13. - 20:52:06 »
sőt!
Egyes művészeknek, és közszereplőnek már a közönség elé állás előtt kötelezővé tenném!  :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Művészet
« Válasz #167 Dátum: 2018. Március 13. - 22:37:27 »
Na, a Britten az még nem volt meg.
jó szívvel ajánlom. A koncepció is érdekes (a prológus-epilógus kivételével mindegyik tétel egy híres brit költő versének megzenésítése).
Szerencsére a youtube-on van jó néhány jó előadás. pl:
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=mkLyK-oSQ7A" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=mkLyK-oSQ7A</a>
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Művészet
« Válasz #168 Dátum: 2018. Március 13. - 22:57:50 »
Pl. ez? :D

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=IRvGZffXhfk" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=IRvGZffXhfk</a>

apage satanas!  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #169 Dátum: 2018. Március 14. - 06:51:13 »
"Tehát egy zenei kiteljesedes erdekeben elfogadhato az ongyilkossag?"

Itt nem erről volt és van szó. Ez nem zenei, hanem metafizikai kiteljesedés, ami a zenén keresztül nyilvánul meg. Az öngyilkosság egy személyes elhatározás, döntés. Van, aki már belefáradt az életbe, és az élet már csak szenvedés neki.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Művészet
« Válasz #170 Dátum: 2018. Március 14. - 07:34:04 »
Aki ilyen hülye, arra tényleg nincs szüksége a világnak... metafizikailag sem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #171 Dátum: 2018. Március 14. - 07:39:54 »
Aki ilyen hülye, arra tényleg nincs szüksége a világnak... metafizikailag sem.

Nem tudhatod. Lehet, hogy ő már a teljességben, a változatlanban van, és nincs szüksége a változó világra. Szóval az éremnek két oldala van.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Művészet
« Válasz #172 Dátum: 2018. Március 14. - 09:06:54 »
Nem hiszek benne, hogy valaki tiszta fejjel, pszichés zavarok nélkül, csak úgy filozófiai megfontolásból lesz öngyilkos. Szerintem ez mindenképpen tragédia, főleg a környezetének, úgyhogy nekem itt sem az "aki hülye haljon meg", sem az "átlépett a metafizikai teljességbe" nem tetszik. Az élet része a halál, de lelkileg egészséges ember nem lesz öngyilkos. Én személy szerint se nem ítélném el, se nem idealizálnám a tettét, hanem egy szomorú tragédiaként tekintek rá.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #173 Dátum: 2018. Március 14. - 09:35:39 »
Nem hiszek benne, hogy valaki tiszta fejjel, pszichés zavarok nélkül, csak úgy filozófiai megfontolásból lesz öngyilkos. Szerintem ez mindenképpen tragédia, főleg a környezetének, úgyhogy nekem itt sem az "aki hülye haljon meg", sem az "átlépett a metafizikai teljességbe" nem tetszik. Az élet része a halál, de lelkileg egészséges ember nem lesz öngyilkos. Én személy szerint se nem ítélném el, se nem idealizálnám a tettét, hanem egy szomorú tragédiaként tekintek rá.

Például a keleti metafizika olvasatából nézve, úgy is értelmezhető, hogy az ember megszabadul az élethez való ragaszkodásától, és minden köteléktől, ami ebbe a duális világba köti, és eléri a megszabadulást, az egységet, s innentől kezdve nincs miért tovább élnie, mert elérte a teljes megszabadulást. Sok ősi kultúrában ez volt a legmagasabb rendű cél, úgymond kilépni az élet köréből, megszabadulni az itteni visszahúzó erőktől. Némely művészetnek van ilyen aspektusa is, hogy az élet köréből emeli ki az embert, és egy másik, végtelen dimenzióba viszi át. Ezek az ősi keleti tanok elvetik a rosszat és a jót is, mert mindegyik a kettősségekben van. Tehát nem az öröm a cél, és nem is a szenvedés, hanem az ezektől való megszabadulás, mert öröm nélkül nincs szenvedés, és szenvedés nélkül nincs öröm. És a boldogság náluk sokkal inkább egy nyugodt, semleges létállapot, ami hasonlít a rezignációhoz. Az öngyilkosságnak is sokféle olvasta és árnyalata van. És nem feltétlen tragikus okok miatt lesz valaki öngyilkos. Én elsősorban megpróbálom megérteni az adott helyzetet, és annak filozófiai mögöttesét, és csak azután nyilvánítok véleményt.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Művészet
« Válasz #174 Dátum: 2018. Március 14. - 09:46:29 »
Tehát te úgy véled hogy jelen esetben hősünk elérte célját, az átlényegülést? Hogy feltett szándéka volt a semleges zónába való végső átköltözés? Tudatosan irta ehhez az átsegítő eposzokat, amik mind elősegítették célját? Semmi másról nem szólt számára pályafutása csak az odavezető útról?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #175 Dátum: 2018. Március 14. - 10:30:56 »
Tehát te úgy véled hogy jelen esetben hősünk elérte célját, az átlényegülést? Hogy feltett szándéka volt a semleges zónába való végső átköltözés? Tudatosan irta ehhez az átsegítő eposzokat, amik mind elősegítették célját? Semmi másról nem szólt számára pályafutása csak az odavezető útról?

Így van, mert ez a zenéből kiderül. Én a három lemezből értettem meg, hogy miért távozott el innen önként. Nem egészen tudatosan írta az odavezető eposzokat, hanem ő már ott volt, és egyszerűen csak egyfajta "médiumként" működött, az atmoszféra áradt belőle a zenén keresztül, tehát természetesen jött. Ilyen zenét nem lehet csak úgy írni, ennek nagyon mélyről kell jönnie. És ez nem értelmi síkon történik, hanem sokkal inkább intuitív. Ebben a zenében nincs semmi görcs. Aztán azt se felejtsük el, hogy világunk igen rohamosan megy tönkre, a végnapokat éljük, sok-sok természeti katasztrófa várható, és itt már értelmetlen bizakodni bármiféle szép jövőben. Na most aki erre érzékenyebb, a világ rohamos pusztulására, ami már benne van a levegőben, abban az emberben esetleg felfokozódik a túlvilág iránti vágy, hogy el innen, mielőbb, és ez még rátesz egy lapáttal az egészre...

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Művészet
« Válasz #176 Dátum: 2018. Március 14. - 10:34:20 »
Olyan viszont, hogy keleti metafizika nem igazán van. Vannak keleti vallások, filozófiai irányzatok, de ezek sokszor nagyon különbözőek. Sajnos van egy bulvár-keleti "filozófia" is, amiben minden van innen-onnan, egy kis lélekvándorlás, egy kis vegán, egy kis meditáció, stb. De az ezoterikus vegyessaláta általában ellentmond egy csomó konkrét vallásnak, filozófiai rendszernek.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Művészet
« Válasz #177 Dátum: 2018. Március 14. - 12:12:42 »
Olyan viszont, hogy keleti metafizika nem igazán van. Vannak keleti vallások, filozófiai irányzatok, de ezek sokszor nagyon különbözőek. Sajnos van egy bulvár-keleti "filozófia" is, amiben minden van innen-onnan, egy kis lélekvándorlás, egy kis vegán, egy kis meditáció, stb. De az ezoterikus vegyessaláta általában ellentmond egy csomó konkrét vallásnak, filozófiai rendszernek.

Van keleti metafizika, pl. a TAO is az, és a klasszikus buddhizmus is, de tiszta, ősi formájukban. Más kérdés, hogy ezekből később vallásokat csináltak, és ilyen-olyan irányba elvitték őket, az éppeni politikai vagy egyéni érdekekhez igazították őket. Én azonban a tiszta hagyományra gondoltam, és ebből kiindulva írtam, amit írtam. Tehát a vallás előtti metafizikára, amikor még nem voltak olcsó, bulvárszerű ezoterikus irányzatok.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Művészet
« Válasz #178 Dátum: 2018. Március 14. - 13:28:00 »
Bocs, de ez nekem magas. A vallások előtti metafizika, stb. Itt csupán néhány ezer évekről van szó. Mégis, milyen forrásokból ill. hagyományból ismerhető ez meg?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Művészet
« Válasz #179 Dátum: 2018. Március 14. - 14:47:43 »
Nem lehetne nyitni egy filozófiai szálat?
Vagy megnyomom a "Nem kérek értesítést", csak sajnálnám hogy esetleg lemaradok olyanról, amit érdekesnek találhatok.
Az most mellékes, hogy mi a véleményem az eszmefuttatásról (és amúgy meglepődök milyen kitartóan megy a körbe-körbe futkározás) de szerintem nincs köze a topik témájához.
Bocs kössz meg minden
 :offtopik:
 :peace:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici