Szerző Téma: Mühle pamacsok  (Megtekintve 32488 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #45 Dátum: 2019. Január 22. - 13:13:24 »
Lassan már ötödik éve nyúzom a Mühle Silvertip Fibre szintipamacsomat, kissé mintha gyengélkedett volna az utóbbi időben, a szálak jellege nem változott (hajlékonyság stb) de gondoltam kicsit vízköves, vagy szappanmaradék rakódott le a szálakra.

Ezért (lesz ami lesz) 10%os ecetben fürdött 1+1 éjszakát. Semmi baja nem lett (de mindenki saját kockázatára áztassa ;)), viszont most olyan mint az új. És mellékesen a nyél megint csillog.

Elpusztíthatatlannak tűnik egyelőre, egy szálat sem hullatott, és nagyon gyorsan + kellemesen meg tudok vele borotválkozni reggelente, így minden más pamacs a polcon pihen. Gondolkozom, hogy a többit (főleg malacok, Semogue, Omega) el is ajándékozom, de nem tudom ennek van-e értelme, mikor a postaköltségnél olcsóbb egy DM-es Balea szinti.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #46 Dátum: 2019. Január 22. - 14:01:45 »
...
Elpusztíthatatlannak tűnik egyelőre, egy szálat sem hullatott, és nagyon gyorsan + kellemesen meg tudok vele borotválkozni reggelente...

Te pamaccsal borotválkozol?  :bocs:
nekem még pont ez a pamacs, ami nagyon piszkálja a beszerző borjút bennem. Lehet ez volt az utolsó "csepp" a pohárban...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #47 Dátum: 2019. Január 22. - 14:16:37 »
Igen; pamaccsal, vízzel, borotvakészülékkel és pengével borotválkozom, hasonlóan ahhoz ahogy bringával járok és nem csak a Schwalbe Marathon Plus 28-622 külsőkkel, pedig az aszfaltot csak az utóbbi érinti ;D

A pamacs ellen az egyetlen ellenérv, ha valaki nem szereti a szintit ("kevés munkával és szappannal gyorsan relatíve vizes és levegős habot csinálunk").

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #48 Dátum: 2019. Január 22. - 15:00:27 »
jól van, na.  :)
(de pamaccsal pamacsolok, vízzel vizezek, borotvával borotválkozom, kerékpárral..., igaz csak a pedállal pedálozok.)  :peace:

a szinti lét nálam abszolút előny, mást szinte nem is használok

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #49 Dátum: 2019. Március 15. - 17:48:50 »
Lassan már ötödik éve nyúzom a Mühle Silvertip Fibre szintipamacsomat, kissé mintha gyengélkedett volna az utóbbi időben, a szálak jellege nem változott (hajlékonyság stb) de gondoltam kicsit vízköves, vagy szappanmaradék rakódott le a szálakra.

Ezért (lesz ami lesz) 10%os ecetben fürdött 1+1 éjszakát. Semmi baja nem lett (de mindenki saját kockázatára áztassa ;)), viszont most olyan mint az új. És mellékesen a nyél megint csillog.

Elpusztíthatatlannak tűnik egyelőre, egy szálat sem hullatott, és nagyon gyorsan + kellemesen meg tudok vele borotválkozni reggelente, így minden más pamacs a polcon pihen. Gondolkozom, hogy a többit (főleg malacok, Semogue, Omega) el is ajándékozom, de nem tudom ennek van-e értelme, mikor a postaköltségnél olcsóbb egy DM-es Balea szinti.

Ha szabad kérdeznem, konkrétan milyen Mühle szintipamacsod van és hányas köteg?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #50 Dátum: 2019. Március 15. - 18:39:10 »
Mühle 33 K 257 Silvertip Fibre Ivory 23 mm.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #51 Dátum: 2019. Március 17. - 14:10:10 »
Mühle 33 K 257 Silvertip Fibre Ivory 23 mm.

Szép darab! Ezek szerint elégedett vagy vele és nem hullik. A DM Balea szintipamacsnál mennyivel nagyobb, sűrűbb a 23-as Mühle szintipamacs kötege? A szálakra vonatkozóan is van különbség a kettő között? Tehát egyik puhább, mint a másik? 

Azért kérdezem, mert gondolkodom ezen:

https://www.wetshaving.hu/termekek/borotvalkozas/borotvapamacsok/muhle-sophist-silvertip-fibre-fekete-gyanta-borotvapamacs

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #52 Dátum: 2019. Március 17. - 15:07:52 »
Kb 2x terjedelmesebb, és tömöttebb mint a DM Balea szintipamacs (amit szintén szeretek, az az utazópamacsom). A szálak is mások, nem olyan egyenesek, és merevebbek a Silvertip Fibre-n. Utóbbival lehet masszírozni az arcodat, míg a Balea szinti csak hajlik ide-oda. Mindkettő jó a maga nemében, de más kategória, ez az árán is látszik.

Szerintem a Mühle Silvertip Fibre-el nehéz mellényúlni, nekem a 23mm-es teljesen elég (marad benne sok hab 3 kör után is).

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #53 Dátum: 2019. Március 17. - 16:11:36 »
A Balea-val az a bajom, hogy kényelmetlen a nyele, és elég kicsi a kötege. Láttam ugyanilyen 21 körüli black fibre szintpamacsot Nom márkában, jobb nyéllel a Müllerben (amit ugye szintén a Mühle gyárt), de úgy vagyok vele, hogy inkább vennék egy drágábbat később, ami úgymond örökös darab lenne, és ez a 26 ezres Mühle relatíve jó árban van. A köteg mérete is megfelelőnek tűnik. A 24-25-ös már túl nagy lenne nekem, ezért gondolkodom a 23-ason. Valószínűleg a gyanta/krómozott nyél is kényelmes lehet. S ha minden igaz, ennek a típusnak menetes a kötege.

A műszálas pamacsokban számomra pont az a szimpatikus, hogy rugalmasak a szálak, tehát ha erősen is nyomod az arcra, utána a szálak gyorsan visszaugranak alapállásba, míg az állati pamacsokra ez nem annyira jellemző. Arról nem is beszélve, hogy nem kell áztatgatni, gyorsan szárad, és nem hullik. Mivel a Mühle az egyik fő fejlesztője a szintipamacsoknak, és mégsem Kínában, hanem Németországban készítik, így erre a márkára esett a választásom.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #54 Dátum: 2019. Március 18. - 06:44:28 »
A legjobb pamacs evör.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #55 Dátum: 2019. Március 18. - 07:19:36 »
A Balea-val az a bajom, hogy kényelmetlen a nyele, és elég kicsi a kötege. Láttam ugyanilyen 21 körüli black fibre szintpamacsot Nom márkában, jobb nyéllel a Müllerben (amit ugye szintén a Mühle gyárt), de úgy vagyok vele, hogy inkább vennék egy drágábbat később, ami úgymond örökös darab lenne, és ez a 26 ezres Mühle relatíve jó árban van. A köteg mérete is megfelelőnek tűnik. A 24-25-ös már túl nagy lenne nekem, ezért gondolkodom a 23-ason. Valószínűleg a gyanta/krómozott nyél is kényelmes lehet. S ha minden igaz, ennek a típusnak menetes a kötege.

A műszálas pamacsokban számomra pont az a szimpatikus, hogy rugalmasak a szálak, tehát ha erősen is nyomod az arcra, utána a szálak gyorsan visszaugranak alapállásba, míg az állati pamacsokra ez nem annyira jellemző. Arról nem is beszélve, hogy nem kell áztatgatni, gyorsan szárad, és nem hullik. Mivel a Mühle az egyik fő fejlesztője a szintipamacsoknak, és mégsem Kínában, hanem Németországban készítik, így erre a márkára esett a választásom.

Lehet,hogy nagyon jó a Műhle szinti.De biztos nem adnék érte 26 ezret.Mi bajod a kínai szintikkell. A Yagi 23 mm-es kimondottan jó.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #56 Dátum: 2019. Március 18. - 08:03:23 »
örökös darab lenne

Hát az. Ha az ára nem gond, akkor szerintem ez a legjobb választás. Azért az online boltokat megnézném, mert ott olyan 45€ körül is megkaphatod szerintem (+ szállítás).

Tényleg van egyébként sok kínai szintipamacs, amikről jókat írnak, ha valaki árérzékeny és/vagy szeret kísérletezni, akkor azok között is nézegethet.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #57 Dátum: 2019. Március 18. - 09:28:07 »
örökös darab lenne

Hát az. Ha az ára nem gond, akkor szerintem ez a legjobb választás. Azért az online boltokat megnézném, mert ott olyan 45€ körül is megkaphatod szerintem (+ szállítás).

Tényleg van egyébként sok kínai szintipamacs, amikről jókat írnak, ha valaki árérzékeny és/vagy szeret kísérletezni, akkor azok között is nézegethet.

Jelenleg pénzgyűjtési fázisban vagyok, és ha minden jól megy, akkor nyáron meg tudom venni, vagy akár tavasz végén. Az állvány hozzá + egy 10-es. Ha tényleg örökös darab, és ennyire jó minőségű, akkor megér ennyi pénzt. Külföldről sajnos nem tudok vásárolni, nincs hozzá olyan bankkártyám, így marad a hazai kínálat. Meg kicsit úgy is vagyok vele, hogy szívesen támogatok egy hazai, borotvacuccokkal foglalkozó kisboltot. Biztosan nem rosszak a kínai cuccok, de én inkább a német minőséghez ragaszkodnék jobban, és a Mühle-t is szívesebben támogatom, mint egy kínai tömegterméket gyártó céget.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #58 Dátum: 2019. Március 18. - 18:09:42 »
SZVSZ az állvány szükségtelen hozzá, leállítod a talpára és hamarosan száraz lesz. Én a fiókban tartom, ott is kiszárad, a szintipamacs ilyen.

Kéretlen pénzügyi tanácsokat se akarok adni senkinek, de ha tényleg hónapokig kell spórolni rá, akkor nem biztos hogy megvennék akármilyen pamacsot. Mindig van szebb és jobb, de a Balea szinti is teljesen OK pamacs, nem lesz akármilyen másik pamacstól minőségileg más a borotválkozás.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Mühle pamacsok
« Válasz #59 Dátum: 2019. Március 18. - 18:25:21 »
Az állványt azért veszem meg hozzá, mert szépen mutat majd úgy a polcon a gyári állványos Feather borotva mellett, és jobb érzés így rájuk nézni, mintha fiókban lennének. És hát egy ilyen szép pamacshoz dukál is egy szép állvány, úgy az igazi. Nem vagyok gyűjtő, szóval nekem csak ez lesz, ez marad, és ha minden igaz, ezek a darabok már életem végéig kiszolgálnak. Na ezért vágok bele. Több borotvám és több pamacsom nem lesz, mert egyszerűen nem lenne értelme.

Az túlzás, hogy hónapokig kell rá spórolnom, most vannak más kiadásaim, ám szerencsére úgy néz ki, hogy rövid időn belül meg tudom venni.

Nincs viszonyítási alapom szintipamacsok terén, de valahogy nem vagyok annyira elégedett a Bale-val. Nyilván az árához képest kiváló pamacs, de kicsi a kötege és kényelmetlen a nyele, ahogy írtam. És feltételezem, hogy egy nagyobb köteggel sokkal jobb habot keverni és azt eldolgozni az arcon, hiszen eleve nagyobb bőrfelületet fed le a nagyobb köteg.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici