Szerző Téma: Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények  (Megtekintve 100194 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #180 Dátum: 2017. December 30. - 02:48:36 »
40 feletti Fórumtársak:

Emlékszik még valaki (esetleg használt is) a Fabulissimo AS-re?

Erre gondolok:

https://kremmania.hu/kremek/fabulissimo-after-shave

Kölyökként úgy imádtam az illatát,szép emlék.

(Apámnak volt valamilyen hosszú nyakú,zöld üveges AS-e is,a nevére nem emlékszem,talán 88-as felirat volt rajta,valakinek rémlik? )

Még a reklámjára is!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #181 Dátum: 2017. December 30. - 10:21:21 »
(Apámnak volt valamilyen hosszú nyakú,zöld üveges AS-e is,a nevére nem emlékszem,talán 88-as felirat volt rajta,valakinek rémlik? )

Nem lehet, hogy Brut Original lesz az?

Én is egyből arra gondoltam,de az illatemlék nem stimmel.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #182 Dátum: 2017. December 30. - 10:26:09 »
Szerintem az eredeti Brut lehetett. A 88as felirat is stimmel, mivel különleges módon ez 88ml, ami elég ritka.
Ez amúgy nem igazán hasonlít a nálunk legtöbbször kapható szögletes, zöld üveges aftershave illatához.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #183 Dátum: 2017. December 30. - 14:34:38 »
Lehetséges,bár nem esküszöm meg rá.
Mindegy is,nosztalgiázni jó volt.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető kanócésszakáll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #184 Dátum: 2018. November 07. - 10:10:20 »
Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek hogy pengés borotválkozáshoz melyik a jobb készítménye ennek a márkának ? A tubusos krém vagy a szappan? És melyik miért?
https://pbsdepo.hu/proraso-green-shaving-soap-in-a-bowl-150ml-570
https://pbsdepo.hu/proraso-green-shaving-cream-150ml-567

Tetszik, hogy természetes alapanyagokból készül illetve hogy van kifejezetten érzékeny bőrre való készítményük is. Most váltanék habos borotválkozásról úgyhogy megköszönném az infókat  :thanks:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #185 Dátum: 2018. November 07. - 10:53:03 »
Mindkettő ugyanolyan jó. A szappant fel kell szedned pamaccsal, de mivel elég lágy, ez gyorsan fog menni, a krémből csak kinyomod a pamacsra és kész.

Konzisztensen jól teljesítő alapmárka a Prosaso, szinte minden termékük OK, kb ugyanúgy viselkednek, csak az illatuk más, utóbbi alapján tudsz választani.

Nem elérhető 07aaron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #186 Dátum: 2018. November 18. - 19:11:50 »
Sziasztok!

Nemrég vettem a Müllerben egy tégellyel a Bart Royal Bartwachs termékéből (Oud Wood). Pár hete a bajszom formázására használom reggelente. A kisujjam körömhegyével túrok ki egy-egy kis adagot, amit aztán a mutató- és hüvelykujjak közt dörzsölök lágyra, majd bedolgozom a bajszomba, amit egyben be is pödrök.

Nagyjából a harmadik hét után azt vettem észre, hogy az ujjbegyeim az anyaggal érintkező felületen nagyon kiszáradnak és érzéketlenné válnak. Most már mély hámosodás is jelentkezik, mint egy égés vagy marás esetén.

Azért nem észleltem időben - vagy vontam kétségbe - , hogy ezt a wax okozza, mert az arcomon semmilyen irritációt nem tapasztaltam. Most már nem nagyon merek tovább kísérletezni vele. Az összetevőket felsoroló dobozát sajnos már kidobtam, de emlékeim szerint nagyjából hasonló volt a bolt választékában szereplő waxok leírása.

Az egyik kérdésem, hogy más is tapasztalt-e ilyet? Másrészt, hogy ki milyen waxot ajánlana bajuszformázás céljára, ami ugyanakkor bőrbarát is?

Köszönöm a figyelmet!

Üdv:
07aaron

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #187 Dátum: 2018. November 19. - 18:57:18 »
Stern német gyártású "Ungarische bartwichse" amit évek óta használok gond nélkül. Ez legalább ad tartást is a rendes magyar bajusznak. Egy két gyengébb (lágy, kevésbé tartós) terméket próbáltam, de nem váltak be. Így a bőrszárító hatásukról nem tudok mit írni. Egyébként bajuszkefével szoktam felvinni, amivel részlegesen ki is pedrem a bajuszt. Utána kézzel már csak igazítok rajta.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #188 Dátum: 2018. November 19. - 19:53:50 »
Stern német gyártású "Ungarische bartwichse" amit évek óta használok gond nélkül. Ez legalább ad tartást is a rendes magyar bajusznak. Egy két gyengébb (lágy, kevésbé tartós) terméket próbáltam, de nem váltak be. Így a bőrszárító hatásukról nem tudok mit írni. Egyébként bajuszkefével szoktam felvinni, amivel részlegesen ki is pedrem a bajuszt. Utána kézzel már csak igazítok rajta.
Linket kérek én is
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36

Nem elérhető 07aaron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #190 Dátum: 2018. December 23. - 09:11:38 »
Stern német gyártású "Ungarische bartwichse" amit évek óta használok gond nélkül. Ez legalább ad tartást is a rendes magyar bajusznak. Egy két gyengébb (lágy, kevésbé tartós) terméket próbáltam, de nem váltak be. Így a bőrszárító hatásukról nem tudok mit írni. Egyébként bajuszkefével szoktam felvinni, amivel részlegesen ki is pedrem a bajuszt. Utána kézzel már csak igazítok rajta.

Köszönöm szépen Pöcök!

Nem elérhető kanócésszakáll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #191 Dátum: 2019. Január 17. - 00:45:52 »
ismeri valaki? Esetleg tapasztalat?  kevés helyen láttam, véleményt főképp.
https://pbsdepo.hu/barberdepo-140/mr-bear-family-151

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #192 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 16:03:27 »
Családtagnak állítok össze ajándékba egy hagyományos borotválkozás kezdőszettet. Lord L6, DM szintipamacs, zöld Astra már megvan, szappanon/krémen gondolkozom.

Jó választás esetleg valamelyik magyar kézműves gyártótól (Cinke-major, Balatoni Szappan) egy sampler pack, vagy jobb kezdőnek mondjuk egy TOBS vagy egy Proraso? Gondoltam jó móka lenne valami magyar termék nagy választékkal, de nem ismerem őket.

A kérdés nem arra vonatkozik hogy ezek általában jók-e, hanem hogy kezdőnek mi a jó, hogy lehetőleg kezdettől fogva kellemes élmény legyen amíg megtanul hagyományosan borotválkozni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #193 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 16:40:31 »
Nekem kezdőként jó volt a Cinke - bármi jobb volt, mint a flakonos csodák -, de ami szerintem igazán sokat segíthet, az az, ha megmutatod az ajándékozottnak, hogy kell habot csiholni abból, amit adsz. Azóta van Balatonim is, az is remek, talán kicsit még kiadósabb is a habja, mint a Cinkéknek.

A krémnek megvan az az előnye, hogy jól adagolható, a szappanok (hacsak nem eszközzel kapirgálsz át egy tálkába), e téren nem olyan kezdőbarátak.

Akár Barbon is lehet :-)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #194 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 19:26:17 »
Családtagnak állítok össze ajándékba egy hagyományos borotválkozás kezdőszettet. Lord L6, DM szintipamacs, zöld Astra már megvan, szappanon/krémen gondolkozom.

Jó választás esetleg valamelyik magyar kézműves gyártótól (Cinke-major, Balatoni Szappan) egy sampler pack, vagy jobb kezdőnek mondjuk egy TOBS vagy egy Proraso? Gondoltam jó móka lenne valami magyar termék nagy választékkal, de nem ismerem őket.

A kérdés nem arra vonatkozik hogy ezek általában jók-e, hanem hogy kezdőnek mi a jó, hogy lehetőleg kezdettől fogva kellemes élmény legyen amíg megtanul hagyományosan borotválkozni.
. Szia a lord l6 hol vetted?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici