Szerző Téma: Rapira  (Megtekintve 14300 alkalommal)

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Rapira
« Dátum: 2015. Május 27. - 16:33:54 »
Rapira Super Stainless,

Rapira Platinum Lux,

Voskhod
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #1 Dátum: 2015. Május 27. - 17:05:12 »
 :thumbup: Köszi!

Tehát Voskhod, Merkur Bakelitben, kellemes, megbocsájtó, 5 alkalmat használtam az utazó szettben, nem éreztem változást az élességében.

Majd nemsokára az r41(2011) megmutatja mit tud!

Ezidáig, tetszetős penge.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Rapira
« Válasz #2 Dátum: 2015. Május 27. - 18:09:18 »
Urak!
Rendelnék egy százast a Voskodból, valakit érdekel a fele? Háromezerpárszáz az egész sztori.
Bocs ha nemidevaló, akkor törlöm, s átrakom.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Rapira
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 27. - 19:03:19 »
A Rapirával jó tapasztalatom van, a karakterét egy kicsit a Captainhez és a Lordokhoz hasonlítanám, bár az éltartóssága nem a legjobb: "drótszőrömön" 3 kényelmes borotválkozást bír. Talán az egyik legmegbocsátóbb, ám az említett 3 borotválkozáson remekül teljesítő (tehát a szőrt kiválóan vágó, azaz megbocsátó nem egyenlő az életlennel) penge.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Rapira
« Válasz #4 Dátum: 2015. Június 27. - 17:55:21 »
Tapasztalatok a Voskhoddal:

kiváló, kíméletes, de kb. 4 alkalom csak az "élvezhető." Érdekesség, hogy érzésre és ránézésre sokkal vékonyabb, mint akár a Rapira, akár a Captain.
Bevonata pedig teflon, ilyennel még nem találkoztam (látványra semmi különbség, valószínűleg csak századmm-es rétegről van szó az élén).

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Rapira
« Válasz #5 Dátum: 2015. Június 27. - 18:11:17 »
4. alkalom után cserélem, de ezért az árért kiváló.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #6 Dátum: 2016. Május 10. - 19:53:07 »
Holnap indul a Rapira Ladas teszt!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #7 Dátum: 2016. Május 11. - 08:13:38 »
Tehát első benyomás, a Rapira Ladas Super Stainles pengéről.

Rendhagyó egy penge.

A 2011-s R41-ben, - miről tudjuk, igencsak válogatja a pengéket, csak egy éles és élgeometriába tartozó pengék csoportját kedveli igazán, ellentétben a nádjából mindenevő Tech-el -, olyan érzést ad, mintha nem lenne benne penge.
Gondolok itt arra a pillanatokra, mikor serceg, mikor akarva-akaratlan vágószöget váltunk húzás közben. nincs állandó visszacsatolás, ellenben a végzett munka végeredménye a készüléktől elvárt, tükör simaság.

Nem tudom, hogy nevezhetem-e megbocsájtó pengének, hiszen, eddig nekem a "megbocsájtó" előnévvel illettet pengék, mind utómunkálatokat kértek borotválkozás közben. Azoknál igaz volt a mondás: A megbocsájtásnak ára van, dolgozni kell érte!

Itt nem kell dolgozni, kicsit olyan mint a zöld Astra egy-két használat után, mármint élességére tökéletes, de irritáció nincs, figyelmi szükséglet nulla. De tegyem hozzá, a penge siklását nem érezni a bőrön.

Éltartósságáról majd a továbbiakba írok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #8 Dátum: 2016. Május 18. - 07:13:12 »
Hát, hát és hát!

Öt alkalom s nem több. Már első körben kezdett ma húzni, de egy húzással később, már tépett. De kibírtam.

Holnaptól Rapira Platinum Lux.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Rapira
« Válasz #9 Dátum: 2016. Május 18. - 08:38:10 »
Hát, hát és hát!

Öt alkalom s nem több. Már első körben kezdett ma húzni, de egy húzással később, már tépett. De kibírtam.

Holnaptól Rapira Platinum Lux.
Az jobb lesz. Kék Astra -féle.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #10 Dátum: 2016. Május 18. - 08:58:43 »
Hát, hát és hát!

Öt alkalom s nem több. Már első körben kezdett ma húzni, de egy húzással később, már tépett. De kibírtam.

Holnaptól Rapira Platinum Lux.
Az jobb lesz. Kék Astra -féle.
Holnaptól kiderűl!  :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rapira
« Válasz #11 Dátum: 2016. Május 19. - 07:58:44 »
Tehát Rapira Platinum Lux

R41-2011 -ben elsőre húzott, éreztem minden szőrszálat.

Egy, nem több. Ladas ennél többet nyújtott.  Lehet, hogy megbocsájtóbb fejben másképpen teljesít, mert tudjuk, a 2011-s, nagyon finnyás a pengékre.

Nálam ez a penge, leszerepelt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Rapira
« Válasz #12 Dátum: 2016. Május 20. - 06:43:12 »
Én még a "Gifts and Care"-s rendelésemhez kaptam ajándékba egy doboz Rapira Chrome pengét.Két borotválkozás után a R41-ben(2013).Olyan sima irritáció mentes borotválkozáson vagyok túl,azt hittem,hogy a Merkur 41C használom.Nem tudom,hány kört fog kibírni,de tetszik.Ahhoz képest,hogy nem gyötörte meg a képem alaposan dolgozott.Szép sima arc a végeredmény.Még a nálam mindig pont vérzéses helyeken (nyak alsó része) sem lett kivérzés.A timsó tömb se csípett.Evvel a pengével a R41 átment nálam jámbor borotvává.

http://www.giftsandcare.com/en/de-razor-blades/2731-5-cuchillas-doble-hoja-rapira-chrome.html
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rapira
« Válasz #13 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 08:39:27 »
Tegnap este hosszas gondolkodás után végül a Voskhodot (köszönet saxonnak  :hat:) töltöttem a Rockwellbe. Nagyon csendes penge, talán emiatt kicsit gyengének, erőtlennek tűnt, de igazából tette dolgát becsülettel. Rendkívül megbocsájtó ezért kicsit könnyelmű lettem az utolsó körnél és többször azt hittem, hogy megvágtam magam, de egyetlen kis pontvérzéssel zártam a sztorit. Az eredmény nagyon jó lett, viszont ma reggelre jobban érzem az új borostát a megszokottnál. Elképzelhető, hogy a gyengédebb penge, vagy a pmol322 által felvetett, tél közeledtével gyorsabban növő borosta a magyarázat. A második menet után talán kiderül :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Rapira
« Válasz #14 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 19:45:54 »
Hamar elfaradnak sajnos, ugy vettem eszre. De jo arban van, igy mindegy is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici