Szerző Téma: Az írás öröme / tollak, tinták  (Megtekintve 60965 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #30 Dátum: 2015. Június 13. - 08:41:55 »
 :kepet:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #31 Dátum: 2015. Június 13. - 08:46:20 »
Nem saját kép, az enyémnek szebb a hegye.
Majd lövök róla párat, ha lesz egy kis időm  :sör:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #32 Dátum: 2015. Június 13. - 09:07:29 »
Urak!
Azt áruljátok már el, hogyan találtok alkalmat, hogy kézzel írtok? Én amióta abbahagytam az egyetemen a jegyzetelést, nem vettem töltőtollat a kezembe (ott azzal nyomtam).
A néhány cetlire tett futó jegyzetre pedig nem a legalkalmasabbak sajnos, arra ott a golyós...
Szóval mit írtok? Regényt? :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #33 Dátum: 2015. Június 13. - 09:35:13 »
Egyszerű. Mindenhez azt használok. Plusz rutinból is, mert hajlamos az ember elfelejteni írni, szépen, helyesen. Emellett rajzolni is jó. Jó papírra élvezet dolgozni. Persze ha nincs mit körmölni akkor áll.

Ma vettem egy fehérmárvány tappert a bolhán, jópofa, bár itthon azonnal lelomozták. :fetreng:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #34 Dátum: 2015. Június 13. - 09:53:34 »
Urak!
Azt áruljátok már el, hogyan találtok alkalmat, hogy kézzel írtok? Én amióta abbahagytam az egyetemen a jegyzetelést, nem vettem töltőtollat a kezembe (ott azzal nyomtam).
A néhány cetlire tett futó jegyzetre pedig nem a legalkalmasabbak sajnos, arra ott a golyós...
Szóval mit írtok? Regényt? :)

Hasonlóan vélekedek - nem nem tetszenek a töltő tollak, én is iskoláim alatt azt használtam, ténylegesen kötelez a helyes vonal vezetésre, s a formás betűkre, mert mióta golyós a " jó lesz az is " napi társam, érezhetően rondúlt az írásom.- , a mai kütyüvilágban, a kézi írás kihalóban, SAJNOS!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #35 Dátum: 2015. Június 13. - 13:01:24 »
Urak!
Azt áruljátok már el, hogyan találtok alkalmat, hogy kézzel írtok? Én amióta abbahagytam az egyetemen a jegyzetelést, nem vettem töltőtollat a kezembe (ott azzal nyomtam).
A néhány cetlire tett futó jegyzetre pedig nem a legalkalmasabbak sajnos, arra ott a golyós...
Szóval mit írtok? Regényt? :)

Hasonlóan vélekedek - nem nem tetszenek a töltő tollak, én is iskoláim alatt azt használtam, ténylegesen kötelez a helyes vonal vezetésre, s a formás betűkre, mert mióta golyós a " jó lesz az is " napi társam, érezhetően rondúlt az írásom.- , a mai kütyüvilágban, a kézi írás kihalóban, SAJNOS!
Én kifejezetten szeretem-szerettem a töltőtollat, viszont pont az van, hogy egyszerűen nem találok alkalmat használni sajnos...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #36 Dátum: 2015. Június 13. - 17:56:24 »
Meetingen még mindig a kézírás a leggyorsabb módja a jegyzetelésnek.
Mondom ezt így, hogy vakon gépelek kilenc ujjal.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #37 Dátum: 2015. Június 13. - 20:27:47 »
Meetingen még mindig a kézírás a leggyorsabb módja a jegyzetelésnek.
Mondom ezt így, hogy vakon gépelek kilenc ujjal.
Meeting... két órás f..fűrészelés lényegét megjegyzi az ember fejben, és még van idő rajzolgatni is... Oda golyóst használok.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #38 Dátum: 2015. Június 20. - 19:46:12 »
Mai találat. NOS cucc, én bontottam ki. 1996 ig gyártották, így jó eséllyel 20 plusz éves, a sorozatszám szerint kb 30. Első generációs Rotring Tikky szett, a kultikus bordó. ( 0.3-0.5-0.7). Ez még a full sárgaréz belső, vastag strapabiró műanyag házzal. Imádom! Az iskolában is ezzel toltam felső osztályokban, mekkora királyság volt!
S egy ilyenre bontatlanul ráakadni, kész csoda. Az árat nem is mondom mert meglincseltek:)

Evoilá!:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #39 Dátum: 2015. Június 20. - 19:49:39 »
Egy kép a két Parker tesóról. IM Premium Gun Metal és a kultikus Emerald mintázatban. A tintatartók Parker kék és Fekete tintákkal vannak megtöltve jelenleg.

A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #40 Dátum: 2015. Június 20. - 21:22:46 »
Nagy mákod volt a Tikky szettel, én is ezt használtam a suliban.
Parker tollaid nagyon bejönnek  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #41 Dátum: 2015. Június 20. - 21:23:57 »
Honnan lehet ilyen tintatartót szerezni?

Egy kép a két Parker tesóról. IM Premium Gun Metal és a kultikus Emerald mintázatban. A tintatartók Parker kék és Fekete tintákkal vannak megtöltve jelenleg.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #42 Dátum: 2015. Június 20. - 21:32:20 »
Honnan lehet ilyen tintatartót szerezni?

Egy kép a két Parker tesóról. IM Premium Gun Metal és a kultikus Emerald mintázatban. A tintatartók Parker kék és Fekete tintákkal vannak megtöltve jelenleg.
Bolhán lőttem. Kéne még kettő, de ritka állatfaj. Vagy sokat akarnak érte.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #43 Dátum: 2015. Június 20. - 21:40:26 »
Köszi, majd körbenézek a helyi piacon.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #44 Dátum: 2015. Június 20. - 22:57:56 »
Rakjatok fel még néhány képet, hátha kedvet kapok én is a régi tollaimhoz :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici