Szerző Téma: velosolex  (Megtekintve 15394 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
velosolex
« Dátum: 2011. Január 03. - 22:34:41 »
.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:velosolex
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 04. - 09:32:23 »
Pamacs teszt.

Első pamacs amit vettem a Müllerben kapható hjm-es borz pamacs.
előnye: tartót adnak hozzá.
Hátránya:na az már több van. Büdös,már a harmadik használat után van de még mindíg ázottkutya szaga van, a szálak vége sprőd ezért szúr, de tartása mégis kevés,ez kiderül a habosításkor.
Amíg csak ez a pamacsom volt azt gondoltam, hogy egy teljesen jó pamacs ez, de amikor meg lett a másik, Akkor jöttem rá, hogy mekkora különbség van pamacs és pamacs között!!
Én nem ajánlom megvenni,mert aki megveszi az nem tudja mint veszít avval, hogy nem egy normális pamacsot választott!

Második pamacsom egy Omega pura setola disznósörte pamacs.
Hártánya:Nincsen tartó hozzá,amit nem egészen értek,mert piti dolog ilyen dolgon spórolni szerintem.
Előnyei: mert azért az több is van:
Egy vicc, mert sokan a borzra esküsznek, de mégis ez a jobb, méghozzá sokkal jobb.
Puha, illatos, a dobozon ráirva hogy sterilizálva van, nincs kutyaszag, pihepuha érintés az arcon.
Feleannyi idő alatt sokkal keményebb habot készít mint a borz




Azért azt ne feledd, hogy az Omega egy felsôkategóriás disznó, míg a HJM egy alsókategóriás borz. Én borzot használok, de ha e kettô közül választanom kellene, habozás nélkül az Omega mellett döntenék.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:velosolex
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 04. - 11:04:11 »
A trumper szappant ne írd még le. Nagyobb valószínűséggel te nem tudsz még rendesen szappanból habot keverni, mint hogy a szappan lenne a ludas. Balea szappanon kívül eddig minden szappanból skerült normális habot kevernem.

A pamacs biztos ízlés kérdése. Van 2 omegám is, és nem szeretem őket, mert iszonyat merevek. Ez puhul vajon idővel? Biztos csak be kell még törnöm, mindkettő lett használva vagy 5x eddig. Mindkettő büdös volt, de 1-2 használat után a szagukkal nem volt baj. Fura mód nekem pont a hjm-nek nem volt szaga az elejétől fogva :) Borzból érezhetően a közép-felső kategóriából érdemes venni, de én teljesen jól elvagyok ezzel is. Néha használom az omegákat, reménykedve hogy egyszer megpuhulnak kicsit :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:velosolex
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 04. - 13:28:42 »
Én is azt gondolom, hogy a borzszőr a tuti, persze legyen silvertip és minőségi. Van egy olyan érzésem, hogy a pár ezer Ft-os kategória tartalmaz rosszminőségű, álborz pamacsokat is, míg disznó vagy lószőrből is készülhet nagyon is használható darab. Szériabeli különbségek ezen a területen hiszem, hogy nagyon is vannak, a szőrszálakat nem válogathatják és tesztelhetik egyenként.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:velosolex
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 04. - 13:44:01 »
A trumper szappant ne írd még le. Nagyobb valószínűséggel te nem tudsz még rendesen szappanból habot keverni, mint hogy a szappan lenne a ludas.

Így van, az én tapasztalatom is ugyanez. Sokáig tartott, míg rájöttem, hogy a Trumper szappanból hogyan kell rendes habot "csiholni". Még mindig nem sikerül minden esetben, de ha eltalálom, akkor kiváló!

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:velosolex
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 04. - 16:06:24 »
Az L6-ot kivéve ugyanezekkel a borotvákkal rendelkezem én is, mint Te. Nekem a Lord L5 az abszolút favoritom a fentiek közül. Rendre ezzel a borotvával sikerül elérnem a legtökéletesebb eredményt illetve maga a művelet is ezzel a legélvezetesebb. (Érzem és hallom, hogy mit csinálok, nagyon közvetlen a kapcsolat az arc és a kéz közt) Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy minden olyan tulajdonság ami a borotvát "kíméletessé" teszi, az csak a felhasználói bénaságot igyekszik kiküszöbölni, hozzáértő kezekben meg csak a bosszúságok forrása lehet. Nem feltétlenül magamra gondoltam, nem szeretnék nagyképűnek tűnni. :-)
Egyébként nehezen fogadtam el én is ezt a dolgot, mert az EJ tényleg annyira gyönyörű és minőségi. Nagyon akartam, hogy ez legyen a No.1 borotvám, de a tények előtt fejet kellett hajtanom.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:velosolex
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 04. - 16:11:42 »
Én is azt gondolom, hogy a borzszőr a tuti, persze legyen silvertip és minőségi. Van egy olyan érzésem, hogy a pár ezer Ft-os kategória tartalmaz rosszminőségű, álborz pamacsokat is, míg disznó vagy lószőrből is készülhet nagyon is használható darab. Szériabeli különbségek ezen a területen hiszem, hogy nagyon is vannak, a szőrszálakat nem válogathatják és tesztelhetik egyenként.
Szerintem nem kell feltétlenül silvertip legyen az a pamacs. Nekem pl. ilyen "Black badger" van, ami talán a legalja a borzpamacsoknak, mégis egyszerűen hibátlannak tartom. Rendkívül puha és sűrű, a formáját szépen tartja. csak remélni merem, hogy a tartósságával sem lesznek problémák még jó darabig.
http://www.traditionalshaving.co.uk/mall/productpage.cfm/traditionalshaving/_EDW-BRU-P27/343900/Black-Badger-Shaving-Brush-Ivory

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:velosolex
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 04. - 18:20:16 »
Én is azt gondolom, hogy a borzszőr a tuti, persze legyen silvertip és minőségi. Van egy olyan érzésem, hogy a pár ezer Ft-os kategória tartalmaz rosszminőségű, álborz pamacsokat is, míg disznó vagy lószőrből is készülhet nagyon is használható darab. Szériabeli különbségek ezen a területen hiszem, hogy nagyon is vannak, a szőrszálakat nem válogathatják és tesztelhetik egyenként.
Szerintem nem kell feltétlenül silvertip legyen az a pamacs. Nekem pl. ilyen "Black badger" van, ami talán a legalja a borzpamacsoknak, mégis egyszerűen hibátlannak tartom. Rendkívül puha és sűrű, a formáját szépen tartja. csak remélni merem, hogy a tartósságával sem lesznek problémák még jó darabig.
http://www.traditionalshaving.co.uk/mall/productpage.cfm/traditionalshaving/_EDW-BRU-P27/343900/Black-Badger-Shaving-Brush-Ivory

A tiéd best badger, az már egyáltalán nem rossz. Afölött már csak a super és a silvertip van. Alatta meg a finest badger, és a pure badger van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:velosolex
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 04. - 19:59:56 »
Trumper szappant korai még leírni, szuper habot lehet csinálni vele, ki kell tapasztalni, de gondolom nem sietsz sehová :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:velosolex
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 04. - 20:07:25 »
Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy minden olyan tulajdonság ami a borotvát "kíméletessé" teszi, az csak a felhasználói bénaságot igyekszik kiküszöbölni

Biztonsági tartólap nélkül is lehetne használni egy DE-t, a vágás szöge döntene el mindent, viszont egy rossz mozdulat és megvan a baleset, mint a késeknél. Tehát ezekre a biztonsági "tulajdonságra" szükség van, viszont ezzel játszanak a gyártók, hogy mennyire. Úgy néz ki, ahány ház annyi szokás... Viszont a folyamatosan hasonló vélemények érdekesek, mégis csak létezik optimális beállítás. 

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:velosolex
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 04. - 20:54:05 »
Én is azt gondolom, hogy a borzszőr a tuti, persze legyen silvertip és minőségi. Van egy olyan érzésem, hogy a pár ezer Ft-os kategória tartalmaz rosszminőségű, álborz pamacsokat is, míg disznó vagy lószőrből is készülhet nagyon is használható darab. Szériabeli különbségek ezen a területen hiszem, hogy nagyon is vannak, a szőrszálakat nem válogathatják és tesztelhetik egyenként.
Szerintem nem kell feltétlenül silvertip legyen az a pamacs. Nekem pl. ilyen "Black badger" van, ami talán a legalja a borzpamacsoknak, mégis egyszerűen hibátlannak tartom. Rendkívül puha és sűrű, a formáját szépen tartja. csak remélni merem, hogy a tartósságával sem lesznek problémák még jó darabig.
http://www.traditionalshaving.co.uk/mall/productpage.cfm/traditionalshaving/_EDW-BRU-P27/343900/Black-Badger-Shaving-Brush-Ivory
teljesen használható borz pamacsom van ötér' Golddachs, az ecsetboltból. - nekem - egy-két fontos tulajdonságába jobban bejön, mint a kiváló koca zenith!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:velosolex
« Válasz #11 Dátum: 2011. Január 05. - 00:25:09 »
...A tiéd best badger, az már egyáltalán nem rossz. Afölött már csak a super és a silvertip van. Alatta meg a finest badger, és a pure badger van.

Sanyi, azt magyarázd el nekem, hogy pl. Kent BK12-re minden jobb helyen, Londontól Budapestig azt híresztelik, hogy Silvertip, sőt "ezüstvégű borzszőr", ugyanakkor meg az van ráírva magára a pamacsra megtévesztésül, hogy Pure Badger.  :crazy:
Szerintem pedig a gyártó és a forgalmazók állítása úgy igaz, miszerint a BK4-től felfelé "pure silver-tipped badger brush" azaz "tiszta ezüst végű borz ecset". Tehát ezeknél a Pure Badger egy rövidebb kifejezése az előbbieknek és a Tiszta Borz megjelölés nem a paletta alsó kategóriáját jelenti. ...de győzzetek meg, ha nem így van!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 05. - 00:40:38 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:velosolex
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 05. - 08:22:34 »
...A tiéd best badger, az már egyáltalán nem rossz. Afölött már csak a super és a silvertip van. Alatta meg a finest badger, és a pure badger van.

Sanyi, azt magyarázd el nekem, hogy pl. Kent BK12-re minden jobb helyen, Londontól Budapestig azt híresztelik, hogy Silvertip, sőt "ezüstvégű borzszőr", ugyanakkor meg az van ráírva magára a pamacsra megtévesztésül, hogy Pure Badger.  :crazy:
Szerintem pedig a gyártó és a forgalmazók állítása úgy igaz, miszerint a BK4-től felfelé "pure silver-tipped badger brush" azaz "tiszta ezüst végű borz ecset". Tehát ezeknél a Pure Badger egy rövidebb kifejezése az előbbieknek és a Tiszta Borz megjelölés nem a paletta alsó kategóriáját jelenti. ...de győzzetek meg, ha nem így van!  ;)
Én egy ilyen képbe futottam bele:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:velosolex
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 05. - 08:52:11 »
Általánosságban az okozza a nehézséget, hogy ezek nem egyetemes szabályozás szerint megállapított, objektív kategóriák. Az egyik gyártó így használja, a másik kissé úgyabbul, a júzer meg akárhogyul. (A Plissonnál ugye van a hegyi fehér is...) Aztán persze cége válogatja, hogy melyik használja inkább marketing-, és melyik szigorúbban szakmai (állattani) kategóriaként. Meg hogy minek hívja mondjuk a keveréket, mennyire vallja be, hogy az az, stb. Szóval túl sok az átjárhatóság, kicsi az objektivitás.
És ha még lenne is objektív szabályozás, az sem mindig könnyíti a helyzetet. Példa máshonnan: egy törvény szerint itthon még félszáraz bor már simán édes lehet más országban, mert a mi szabályozásunk más kategória-határokkal operál.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:velosolex
« Válasz #14 Dátum: 2011. Január 05. - 09:51:24 »
Akkor megnyugodtam, hogy a BK4-BK12 mégsem alsó kategóriás pamacsok.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici