Szerző Téma: velosolex  (Megtekintve 15480 alkalommal)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:velosolex
« Válasz #15 Dátum: 2011. Január 06. - 22:46:08 »
Az biztos,h kitűnő párosítás!Ráadásul olcsó is. :D Én is kedvelem.

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:velosolex
« Válasz #16 Dátum: 2011. Január 06. - 22:53:56 »
Nekem is az L6 jött be, míg az L5 nekem egy kicsit már könnyű. Nem mondom az L6 súlya az első percekben mázsásnak tűnt, hamar megszoktam és meg is szerettem. És talán - ha lehet ilyet mondani - az L6 kíméletesebb. Én Derby pengével teszteltem mindkettőt.  :)
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:velosolex
« Válasz #17 Dátum: 2011. Január 06. - 23:24:09 »
Örülök, hogy immár 3-an vagyunk L6 fanok!  ;D   

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:velosolex
« Válasz #18 Dátum: 2011. Január 07. - 09:23:13 »
A Lord L6 feje formára teljesen megegyezik az EJ-vel? Ugyanolyan domború mindkettő? Úgy vettem észre, hogy engem ez zavar a helyes szög megtalálásában és a nehezebben elérhető részek hozzáférésében.

Más: Egy helyi 100ft-os boltban láttam nagyon olcsón LORD Smart-ot. A csomagoláson át is láttam, hogy a fej oldalán eléggé igénytelen a krómozás (apró rücskös, hólyagos)... ugyanilyen az L6-é is? Jó tudom, hogy nem biztos, hogy ez befolyásolja  a használhatóságát, csak azért zavarna a dolog mégis.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:velosolex
« Válasz #19 Dátum: 2011. Január 07. - 10:28:23 »
A piaci 100 Ft-os boltban én is láttam Smartokat, 3 darabot, amiből 2-t csúnya nagy rozsdafoltok tettek használhatatlanná. A saját Smart-ommal minden rendben, igényes, jó minőségű, sima a krómozás felülete.

SicTransit

A Lord L6 feje formára teljesen megegyezik az EJ-vel? Ugyanolyan domború mindkettő? Úgy vettem észre, hogy engem ez zavar a helyes szög megtalálásában és a nehezebben elérhető részek hozzáférésében.

Más: Egy helyi 100ft-os boltban láttam nagyon olcsón LORD Smart-ot. A csomagoláson át is láttam, hogy a fej oldalán eléggé igénytelen a krómozás (apró rücskös, hólyagos)... ugyanilyen az L6-é is? Jó tudom, hogy nem biztos, hogy ez befolyásolja  a használhatóságát, csak azért zavarna a dolog mégis.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:velosolex
« Válasz #20 Dátum: 2011. Január 07. - 12:06:09 »
A Lord L6 feje formára teljesen megegyezik az EJ-vel? Ugyanolyan domború mindkettő? Úgy vettem észre, hogy engem ez zavar a helyes szög megtalálásában és a nehezebben elérhető részek hozzáférésében.

Más: Egy helyi 100ft-os boltban láttam nagyon olcsón LORD Smart-ot. A csomagoláson át is láttam, hogy a fej oldalán eléggé igénytelen a krómozás (apró rücskös, hólyagos)... ugyanilyen az L6-é is? Jó tudom, hogy nem biztos, hogy ez befolyásolja  a használhatóságát, csak azért zavarna a dolog mégis.

Kéretik segíteni és bolt címet adni, illetve ha legközelebb arra jársz, hagy kérjelek meg, hogy csinálj egy fotót róla. Lehet vmi hamisítvány is, vagy 'szaunáztatott' darab. A hátoldalán található magyar nyelvű cimke tud bizonyíték lenni, ez speckó PVC cimke. Ha ez nincs rajta, vagy más 'gagyi' cimke van rajta akkor Dubai a cucc és ilyen esetekben VPOP-val támadjuk először a boltot, onnan meg azt aki a hamisítványt behozta. Előre is köszönöm a segítséget!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:velosolex
« Válasz #21 Dátum: 2011. Január 07. - 12:25:46 »
Ez rám vonatkozik vagy Stefánra?

A Lord L6 feje formára teljesen megegyezik az EJ-vel? Ugyanolyan domború mindkettő? Úgy vettem észre, hogy engem ez zavar a helyes szög megtalálásában és a nehezebben elérhető részek hozzáférésében.

Más: Egy helyi 100ft-os boltban láttam nagyon olcsón LORD Smart-ot. A csomagoláson át is láttam, hogy a fej oldalán eléggé igénytelen a krómozás (apró rücskös, hólyagos)... ugyanilyen az L6-é is? Jó tudom, hogy nem biztos, hogy ez befolyásolja  a használhatóságát, csak azért zavarna a dolog mégis.

Kéretik segíteni és bolt címet adni, illetve ha legközelebb arra jársz, hagy kérjelek meg, hogy csinálj egy fotót róla. Lehet vmi hamisítvány is, vagy 'szaunáztatott' darab. A hátoldalán található magyar nyelvű cimke tud bizonyíték lenni, ez speckó PVC cimke. Ha ez nincs rajta, vagy más 'gagyi' cimke van rajta akkor Dubai a cucc és ilyen esetekben VPOP-val támadjuk először a boltot, onnan meg azt aki a hamisítványt behozta. Előre is köszönöm a segítséget!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:velosolex
« Válasz #22 Dátum: 2011. Január 07. - 17:35:30 »
Sziasztok!

Viszonylag új vagyok itt a Fórumon,de a hagyományos  borotválkozással a kapcsolatom igen régi,ugyanis nekem a borotválkozás a DE-vel kezdődött.Nagyapámtól örököltem egy a mai napig kitűnően működő Gillette Slim Twist kéknyelűt,mely ca.50 éves lehet.Az évek során beszereztem egy Mühle borzpamacsot,Derby és Wilkinson pengéket váltva használok és maradtam hű a Barbonhoz.
Egy kis tapasztalat szerzés után a Barbon AS-t"meglágyítottam" a Patikákban kapható normál növényi glicerinnel,így megszűnt az alkohol okozta szárító hatás.Pre Shave-ként is a magyar zöldet használom,egy kevés babaolajjal,a síkosabb hatás miatt.
Közben próbálkoztam angol cuccokkal is(3 év Londoni tanulás/meló alatt),de én maradtam hűséges!+ az ár is befolyásolt...
Most várom az új,Merkur 23 C borotvámat Angliából,Karácsonyra megleptem magam egy komplett 4711-es szettel!Imádom a citrusos illatokat és továbbra is keresem az alutégelyes Dovo borotvaszappan illatot!(Akinek van ötlete szívesen várom)

Üdv nektek!

Bubu

Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:velosolex
« Válasz #23 Dátum: 2011. Január 07. - 17:54:32 »
Légy üdvözölve Bubu!

Isten hozott..és a Nagyapád öröksége/szelleme.! Érdekelnek az angliai tapasztalatok...kislányom most dolgozik kinnt..érdekel, hogy mit vásároltathatok vele kinnt. ;)

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:velosolex
« Válasz #24 Dátum: 2011. Január 07. - 18:26:42 »
Szia Longball!

Köszönöm a kedves szavakat!

A tapasztalatom az volt,hogy az embernek vadásznia kell,ha jó cuccokat akar vásárolni jó áron.
A tradícionális,borotválkozással kapcsolatos műhelyek termékei baromi drágák.Én szerettem szabadidőmben bolhapiacokra járni,kint nagyobb hagyománya és kultúrája van,mint itthon.Nem mindegy az sem,hogy melyik környéken laksz:az eleve gazdagabb részeken kincsekre bukkanhat az ember,míg a csóróbb környéken nincs akkora felhozatal.Természetesen ezt nem csak a borotválkozó cuccokra értem...
Én szívem szerint azt ajánlom,hogyha teheted, látogasd meg a lányod néhány napra és pl.a Portobello Road-i piacon nézz szét(nyugat-London), a lányoddal rendeltess a Connaught Shavingtől valamit,így megspórolod a Posta kts.-et is!
Nekem pl.az idős angol szomszédom ajándékba adott egy Slim Twist-et,de eladtam,mert már van egy a nagyapai örökségből...
Egyébként te is debreceni vagy?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:velosolex
« Válasz #25 Dátum: 2011. Január 07. - 18:50:56 »
Ez rám vonatkozik vagy Stefánra?

A Lord L6 feje formára teljesen megegyezik az EJ-vel? Ugyanolyan domború mindkettő? Úgy vettem észre, hogy engem ez zavar a helyes szög megtalálásában és a nehezebben elérhető részek hozzáférésében.

Más: Egy helyi 100ft-os boltban láttam nagyon olcsón LORD Smart-ot. A csomagoláson át is láttam, hogy a fej oldalán eléggé igénytelen a krómozás (apró rücskös, hólyagos)... ugyanilyen az L6-é is? Jó tudom, hogy nem biztos, hogy ez befolyásolja  a használhatóságát, csak azért zavarna a dolog mégis.


Kéretik segíteni és bolt címet adni, illetve ha legközelebb arra jársz, hagy kérjelek meg, hogy csinálj egy fotót róla. Lehet vmi hamisítvány is, vagy 'szaunáztatott' darab. A hátoldalán található magyar nyelvű cimke tud bizonyíték lenni, ez speckó PVC cimke. Ha ez nincs rajta, vagy más 'gagyi' cimke van rajta akkor Dubai a cucc és ilyen esetekben VPOP-val támadjuk először a boltot, onnan meg azt aki a hamisítványt behozta. Előre is köszönöm a segítséget!

Bocs velosolex az OFF-ért:
SicTransit- persze had kérjelek meg Téged is ( és mindenki mást is), ha így gázos Lord készülékkel találkoztok, nézzetek rá a hátoldalára, hogy egyáltalán van-e rajta pl. magyar nyelvű matrica. Fotó lenne az igazi, de tudom néha kellemetlen lefotózni és a bolt nevét címét elküldeni). Sajnos nem tudom itt elmagyarázni mit kéne a matricán keresni, úgyhogy elég annyi, hogy van-e rajta vagy sem. Más forrásból is hallom, hogy úgy néz ki, hogy megint bekerült egy adag kínai hamisitvány a piacunkra. Az eredeti Smart nem rozsdásodik ( volt egy folyamatos nedvességnek kitéve hónapokig a zuhanyzóban, garantálom! nemhogy az eredeti csomagolásában)

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:velosolex
« Válasz #26 Dátum: 2011. Január 07. - 19:00:22 »
Penge én is felveszem majd a vizsgálós szemüvegemet!  ;D Van a közelemben egy-két Lord termékeket is árusító bolt.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:velosolex
« Válasz #27 Dátum: 2011. Január 07. - 19:07:54 »
Rendben, megnézem legközelebb, hogy van-e a hátoldalán magyar címke. Azért a boltot nem fújom be, az nagyon kellemetlen lenne számomra, egyébként is mindössze 3db Lord Smart-juk van elfekvőben, látszólag a kutya sem érdeklődik irántuk... 600Ft-ért árulják. Lehet, hogy valami régi beszerzésből maradt rajtuk, a fene sem tudja...
Igaz, az is feltűnt, hogy ugyanitt a legolcsóbbak a LORD pengék is. Míg más boltokban általában látok hologrammos csíkot a pengék dobozain, ezeken nincsen semmi ilyen. Kérdés: Kell, hogy legyen ez a matricacsík a LORD pengék dobozain? Esetleg ez csak az újabb gyártásúakon van rajta? (Elnézést, eléggé OFFtopic lett az írásom)

(Nem akarok hülyeséget írni, nem bztos, hogy hologramos, de valami ezüstfólia-csíkot láttam az 5db-os classic pengék dobozain más boltokban)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 07. - 19:15:57 írta Stefan »

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:velosolex
« Válasz #28 Dátum: 2011. Január 07. - 19:11:34 »
Egyébként el sem tudom képzelni, hogy a LORD borotvákat hamisítanák... így is a legolcsóbb a piacon. Van aki még ebben is üzletet lát? Csak arra gondoltam az eredeti poszttal, hogy lehetnek különböző gyártási szériák változó minőségben.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:velosolex
« Válasz #29 Dátum: 2011. Január 07. - 19:41:36 »
Értettem uram, Igenis uram, Azonnal uram!  :)

SicTransit

Bocs velosolex az OFF-ért:
SicTransit- persze had kérjelek meg Téged is ( és mindenki mást is), ha így gázos Lord készülékkel találkoztok, nézzetek rá a hátoldalára, hogy egyáltalán van-e rajta pl. magyar nyelvű matrica. Fotó lenne az igazi, de tudom néha kellemetlen lefotózni és a bolt nevét címét elküldeni). Sajnos nem tudom itt elmagyarázni mit kéne a matricán keresni, úgyhogy elég annyi, hogy van-e rajta vagy sem. Más forrásból is hallom, hogy úgy néz ki, hogy megint bekerült egy adag kínai hamisitvány a piacunkra. Az eredeti Smart nem rozsdásodik ( volt egy folyamatos nedvességnek kitéve hónapokig a zuhanyzóban, garantálom! nemhogy az eredeti csomagolásában)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici