Szerző Téma: Balea / DM  (Megtekintve 22090 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Balea / DM
« Dátum: 2015. Augusztus 25. - 07:51:26 »
A DM pamacsai.

Volt sörtém, azt vagy hat évig használtam, most az unokaöcsém strapálja. Nem volt se jó, se rossz. Olyan futottak még kategória.

Fél éve van a kék nyelű szintetikus.

A lágy szappanokkal tökéletes. ( az igazság megkívánja, keménnyel nem próbáltam ezidáig. )
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Balea / DM
« Válasz #1 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 11:54:01 »
Egy Balea borz pihen anyóséknál, pár hetente/havonta van használatban. Minőségre kb. olyan, mint az olcsóbb HJM-ek. Röviden: kicsit szúr, nagyon floppy. Működése: nem rossz.
A szintit is jó ideje használom, minden második-harmadik borotválkozásnál. Panaszom nincs rá. Minőségben ez is kb. HJM szintetikus, de jelen esetben ez a keményebb, picivel. Működése majdnem hibátlan.

Árukhoz képest egész jó szintet hoznak, sőt. A sörte viszont ránézésre sem valami jó, ezért nem is akartam soha kipróbálni.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Balea / DM
« Válasz #2 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:30:08 »
Na, akkor ide is bemásolom: 

Próbából vettem Baleás szinti pamacsot.

Összességében elmondhatom, hogy jól tettem. Szerintem egy az egyben Mühle Black Fibre (2. generációs) köteg van benne azzal a különbséggel, hogy nem olyan szépen és tökéletesen arányosan sikerült a köteg.

Eddig összesen nyolc alkalommal kevert habot krémből és szappanból, tenyéren és arcon. Az első alkalommal hullajtott három szálat, azóta semmi. Gyanítom, hogy míg a Mühle és HJM pamacsoknál odafigyelnek, hogy a gyenge szálak ki legyenek fésülve csomagolás előtt, addig ezeknél erre nem fektetnek hangsúlyt.

Egyébként pontosan megegyezik a HJM Black Fibre pamacsom kötegével, mind puhaságban, mind enyhe gerincességben, ránézésre meg teljesen.

Aki variált már azon, hogy kipróbáljon egy Black Fibre pamacsot, de nem mert nagyobb összeget beleölni látatlanba, annak ajánlom ezt a pamacsot, mert a maga 2.490,- Ft-os árával megéri, a köteg meg ugyan az. Mondom ezt úgy, hogy nagy kedvencem a Black Fibre.

Talán annyi lehet a különbség, hogy a nem olyan szépen sikerült kötegek kerülnek a DM-nek szánt Baleába. De ez csak tipp és szerintem.

Kiegészítés:
Azóta is csak ezt használom, teszt jelleggel, és elmondhatom, hogy pont olyan jó, mint a HJM Black Fibre.
Semmi szálhullajtás, tényleg jó!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Balea / DM
« Válasz #3 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:37:42 »
Annyira dicséritek, hogy a végén be kell szereznem egyet. Annyi előnye biztosan van a sörtével és a borzzal szemben, hogy nem kell előtte áztatni, és gyorsabban is szárad.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balea / DM
« Válasz #4 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:46:11 »
Nálam utazáshoz ez megy mindig.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Balea / DM
« Válasz #5 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:46:57 »
Tényleg nem ingyenreklám, de szerintem a pamacs az a Mühle által készített Black Fibre (2. genereációs), csak nem "olyan szép" kivitelben.

Azért írtam, mert a HJM szintén ezt a pamacsot kapja, csak 7.000,- Ft. körüli árért lehet hozzájutni, ehhez meg 2.500,- ért (akciósan olcsóbban).
Kipróbálni soknak tűnhet, de - szerintem - pozitív csalódás érhet csak.

Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Balea / DM
« Válasz #6 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 13:21:06 »
Annyira dicséritek, hogy a végén be kell szereznem egyet. Annyi előnye biztosan van a sörtével és a borzzal szemben, hogy nem kell előtte áztatni, és gyorsabban is szárad.
Ideális utazó. Az én ízlésemhez mondjuk nagyon ruganyos (lehetne floppybb), de hát ez van. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Balea / DM
« Válasz #7 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 21:06:39 »
Ezt olvastam én is a német testvérfórumon.

Tényleg nem ingyenreklám, de szerintem a pamacs az a Mühle által készített Black Fibre (2. genereációs), csak nem "olyan szép" kivitelben.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Balea / DM
« Válasz #8 Dátum: 2015. Szeptember 04. - 12:12:23 »
A szintit eddig kb ötször használtam. Nekem bevált. Főleg krémekkel működött nagyon jól, de lágyabb szappanokkal is rendben volt. Ennyi pénzért ajándék!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Balea / DM
« Válasz #9 Dátum: 2015. November 16. - 17:32:02 »
Ha esetleg valaki átnyelezné, a szintetikus pamacs kék markolatába van beleragasztva egy fekete gyűrű, ezen belül van a műgyantával összefogatott pamacs, a mag és a fekete gyűrű együtt 22 mm. A kék markolat viszonylag könnyen vágható (nem tudtam milyen mélyen van ragasztva, de szerencsére üreges a teljes markolat, a pamacs meg 15 mm mélyen ül csak), a kék és fekete elemeket nem problémás szétszedni, a mag és a fekete gyűrű problémásabb ránézésre.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Balea / DM
« Válasz #10 Dátum: 2015. November 16. - 17:33:29 »

Juhuu,  :hurra:

Nem csináltál véletlenül róla  :kepet: ? :)
Engem nagyon érdekelne.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Balea / DM
« Válasz #11 Dátum: 2015. November 16. - 17:38:23 »
Lesz, a felújításban, csak még szárad a lakk.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Balea / DM
« Válasz #12 Dátum: 2015. November 16. - 18:20:13 »
Kivancsi vagyok nagyon.

Bar bizarr gondolat de az is erdekelne, hogy megnyire bonthato szet a koteg, vagy levagva mennyi esik le a loftbol.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Balea / DM
« Válasz #13 Dátum: 2015. November 16. - 19:04:13 »
Bocs, elrontottam, javítva az eredeti hsz.

A szálak egy gyanta ágyban vannak, talán körbe lehet faragni kisebbre, de szálakra bontani reménytelen. Már ha olyat szeretnél csinálni pl., hogy egy 20 mm átmérőjű pamacsot 16 mm-esre faragsz.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Balea / DM
« Válasz #14 Dátum: 2015. November 16. - 19:17:05 »
En leginkabb olyanon tortem a fejem, hogy ket pamacsot osszegyurni.
Ha levagjuk a gyantaagyat, akkor viszont jo esellyel rovid lesz a loft.
De az ujra nyelezes is jo otlet, a sajat nyele... Khm...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici