Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 332094 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #840 Dátum: 2015. Október 18. - 16:27:02 »
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4.msg149348#msg149348

Azért találtam meg.

(Az első lányom születésnapján.)

DE hogy MIKOR??  ;D
Szóval mi van árprilis elsején? /A kedves kislányod születésnapján kívűl?/:)

Az én születésnapom. Erre gondolsz?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #841 Dátum: 2015. Október 18. - 16:30:14 »
Feladtam...
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #842 Dátum: 2015. Október 18. - 16:31:04 »
Majd irok a newimprovedomrol kepes beszamolot...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette
« Válasz #843 Dátum: 2015. Október 18. - 16:43:06 »
Megvan!
Akkor jöttél le a szerről!
 :crazy:

(Ugye csak viccelsz, mindenki ért mindent.)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #844 Dátum: 2015. Október 18. - 16:49:09 »
Persze. Csak igy volt jó.
 ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #845 Dátum: 2015. Október 18. - 16:50:16 »
Majd irok a newimprovedomrol kepes beszamolot...

Hajrá!

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #846 Dátum: 2015. Október 18. - 22:27:06 »
Privát vélemény a "New" fejekről az, hogy nagyon jó velük borotválkozni. Tipikusan az az eszköz, ami a használójától teszi függővé a borotválkozás minőségét. ...

Melyik New fejekre gondoltál? Vagy neked bejön mindegyik?
Mert van jó pár féle, és ezek működésben alaposan eltérnek egymástól. (1921 New Improved; 1929 New - rövid és hosszú fésűs, vagy Otto Roth fejes; Kvázi New fejes az 1931 Goodwil is - mármint a New fejes, mert van ebből Old Type fejes is.)

A Gillette New fésű lemezek nem öntött alkatrészek, hanem sajtoltak. Jóval kevésbé sérülékenyek, mint pld. az Old Type fésűk.
(Vastagabb fogak miatt igen komolyan meg kell sérüljön hogy fogtörjön.) De az anyaga sárgaréz. Szilárdsága ennek megfelelő csak.

A nyelek az Old Type szériáknál is kritikusak a repedés miatt. Szinte az összes belső magcsavaros Gillettere igaz ez sajnos.

A 16k arany felületi bevonatosak színe tényleg lehet nagyon rezes - sötét "rozés". Nekem nagyon tetszenek. Főleg azok, melyek penge tartó lemeze ilyen, a többi arany.
Kár, hogy nem olyan tartósak ezek a Gillette bevonatok, mint pld. a mostani új "rozé" Mühle borotván. A múlt század 30-as éveiben erre volt képes az olcsó tömeg technológia.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #847 Dátum: 2015. Október 19. - 01:55:25 »
No akkor itt az én Gillette New Improved-om, egész pontosan egy Traveler Silver Set.
Maga a borotva ezüstözött, a kiegészítők nikkelezettek


Sajnos nem annyira makulátlan a külseje, ennek ellenére én nagyon szeretem. Viszonylag sok helyen megkopott már az ezüstözés, de szerintem jól áll neki :)
A nyélen is van egy repedés, de mivel "2 részes" ezért ez nem annyira számít.


Érdekes, hogy mintha hiányozna a nyél alsó részéből. A szabadalmi számok félbe vannak vágva. Ha le is vágtak belőle, legalább egyenesen tették.


A nikkelezés és az ezüstözés árnyalatban eltér. Persze némi szódabirkarbónás forrázás kellett hogy ennyire tiszta legyen.


A tokja meg... kicsit oda van, ki tudja, lehet hogy idővel felpofoznom. A borotva viszont nem itt lakik, mert a polcomon vár vigyázzban állva.



Én nagyon szeretem, nemcsak a külleme, de a használhatósága miatt is.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #848 Dátum: 2015. Október 19. - 06:15:42 »
Vetus
Valóban eltérnek, de nekem mind tetszik főleg a long comb. Ezeknek a fentieknek a súlyozásuk is érdekes. Mondjuk én a nyélnehéz borotvákat kedvelem. Goodwillem nincs, de írhatna róla valaki!
Ami a sérülékenységet illeti, a tapasztalataim mást mondanak. Sztem ridegebb, mint az OT. Nem dizájn az a vastagság. Ennél a nagyobb foghajlást jóval rizikósabb helyre rakni. De mindez csak saját tapasztalat, ami elég kevés, nem vagyok egy Gillette műhely :-) Nálam egy made in England tört el. Alaposan össze volt kócolva és persze az utolsónál történt.
Nekem hirtelen nem is jut eszembe olyan Gillette DE, ami ne tetszene. Legkevésbé talán az egyszerű Ball End nyelek.
Attee, összemérhetjük a nyelek hosszát és abból következtethetsz. Nálam most van kettő, mindkettőnek lejárt a nyele. A hosszukat nem néztem, de a brit picit szűkebb, mint a kanadai.
Ebben a tokban is vannak papìr alkatrészek? Épp tegnap kezdtem bele a kanadai tokjába. Hosszas vívódás után úgy döntöttem, ennek is kidobom a belét (fém doboz).

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #849 Dátum: 2015. Október 19. - 08:04:25 »
A tok bőr plusz papir kombo. En meg nem mondtam le rola.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #850 Dátum: 2015. Október 19. - 08:20:43 »
A tok bőr plusz papir kombo. En meg nem mondtam le rola.
Nehéz munka. Én nekiálltam egynek nagy-nagy türelemmel, de kuka lett a vége.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #851 Dátum: 2015. Október 19. - 09:15:45 »
Vetus
Valóban eltérnek, de nekem mind tetszik főleg a long comb. Ezeknek a fentieknek a súlyozásuk is érdekes. Mondjuk én a nyélnehéz borotvákat kedvelem. Goodwillem nincs, de írhatna róla valaki!
Ami a sérülékenységet illeti, a tapasztalataim mást mondanak. Sztem ridegebb, mint az OT. Nem dizájn az a vastagság. Ennél a nagyobb foghajlást jóval rizikósabb helyre rakni. De mindez csak saját tapasztalat, ami elég kevés, nem vagyok egy Gillette műhely :-) Nálam egy made in England tört el. Alaposan össze volt kócolva és persze az utolsónál történt.
Nekem hirtelen nem is jut eszembe olyan Gillette DE, ami ne tetszene. Legkevésbé talán az egyszerű Ball End nyelek.
Attee, összemérhetjük a nyelek hosszát és abból következtethetsz. Nálam most van kettő, mindkettőnek lejárt a nyele. A hosszukat nem néztem, de a brit picit szűkebb, mint a kanadai.
Ebben a tokban is vannak papìr alkatrészek? Épp tegnap kezdtem bele a kanadai tokjába. Hosszas vívódás után úgy döntöttem, ennek is kidobom a belét (fém doboz).

Egyetértek, a LC New fejek nagyon jók. Nekem van egy Goodwill -em, ami New fejes (LC), tapasztalatom alapján megegyezik a NEw megfelelőjével. Viszont szerintem a rövid fésűs eléggé átlagos fej. A New Standard viszont harapós, néha veszélyesebb, mint egy R41 '11...

Amit lőttél, angol, bakelites NEW, az milyen? Mint egy rendes New fej? Régóta vágyok egy olyanra, főleg, hogy a króm szín és a bakelit doboz tetszik.  :sziv:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #852 Dátum: 2015. Október 19. - 10:17:37 »
A dobozokban a szag zavar. Ha rendesen nem tudom kitisztítani, vagy mosni... Papírral ez nem nagyon megy. Amiket megtartok, azokból repül a bélés, de eddig úgyis olyanokat tartottam meg, amikben nagyon lepusztult volt már.Ez így nem eredeti, de nem baj. Majd később lövök egy képet.
zenith
Na egen, egy Goodwill, az még kellene... egyik szebb, mint a másik.
Még nem volt időm összehasonlítani a fejeket, de megnézem később.
Közben eszembe jutott, h van olyan Gillette ami nem tetszik, a műanyag nyelű. A műanyag amúgy is kiábrándítóan hat rám, de az a forma és szín...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #853 Dátum: 2015. Október 20. - 23:16:41 »
Megnéztem a fejeket. Lényegében ua, mint a Ball End LC. Holnap lefotózom közelről.
Addig egy bifóraftör:
A borotva nem ugyanaz, de ugyanilyen állapotban volt.







Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #854 Dátum: 2015. Október 21. - 08:11:03 »
Megnéztem a fejeket. Lényegében ua, mint a Ball End LC. Holnap lefotózom közelről.
Addig egy bifóraftör:
A borotva nem ugyanaz, de ugyanilyen állapotban volt.
Mondjuk ez a felső bélés menthetetlen. Én azt szoktam csinálni,  hogy lefejtem a dobozról, kimosom flóraszeptes vízben (sokszor), a dobozt kezelem, ahogyan lehet, és utána építem vissza. Mivel eredetileg szerintem szerves ragasztóval (enyv szerű) volt ragasztva, ezért a víztől az is felpuhul, így szárításnál vigyázni kell (simítani). Utána minimális ragasztó kell, vagy semmi, mert sokszor csak be van feszítve a szövet.
A szag sokszor viszont maga a régi például külső bőr burkolat szaga, ugye szerves anyagok, mindig lesz neki.
Na, ezért jó a bakelit doboz. :)
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici