Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 273241 alkalommal)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1245 Dátum: 2016. Október 26. - 07:31:38 »
Az USA New fejek a gyártási szériákban változatlan fej karakterisztikával jöttek ki, különféle nyelekkel.
Kis különbség a Long Comb meg a Short Comb között van, nem jelentős.
Nekem vagy öt db. ilyen revamp fejem van, amit políroztak, majd újra galvanizáltak.
Mert a felületi bevonat a gyenge pontjuk.
Ezeket custom nyelekkel használom. Így több készülékem fej működésben biztosan ugyan az, nyelek adnak csak némi jelentéktelen varit.

Ha a fésűk kaparására panaszkodik valaki, biztosan rossz szögben húzza a fejet. Lehet iKon v. Gillette, mindegy. Ez user probléma.

Én az Old Type, New Improved, New, Tech ... sorolható lenne a végtelenségig kérdés körre azt gondolom, hogy tök mindegy milyen készülék. Megfelelő előkészítéssel, nem extrém erős szőrzet esetén mindegyikkel tökéletesen meg lehet borotválkozni. Az első pár húzás után a jó arcra tartást érzi az ember, rögtön rááll a kéz.

Már aki érzi. Van olyan cimborám, aki a kölcsön kapott jobbnál jobb készülékeimmel össze kaszabolja magát.  ;D A kitartását csodálom, de szerintem az ilyenek jártak régen borbélyhoz.

Az Old Type-on lehet egy kicsit vissza nyitni a meneten, amit a user manual ajánl. Alaposabb lesz tényleg. Ennyi az ügyeskedés. Minden más szubjektíven felhasználó függő.

Arra figyelni kell - főleg a nyitott fésűs fejeknél - hogy sérülés és deformáció mentes legyen a készülék. Slantoknál a penge él kiállás-csavarás azonos legyen mindenhol. Xar készülékkel nem érdemes borotválkozni. A vintage használt vonalon sajna rengeteg ilyen hibás készülék van ami emiatt irritációt okoz.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1246 Dátum: 2016. Október 26. - 08:32:14 »
Van egy Simgle ringem amit francia távtartóval használtak (elég sokat, mert összekopott az alaplemezzel), beleraktam egy háromlyukú pengét, hogy lássam milyen lehett eredetileg, hát nagyon durva látvány, kipróbálni valahogy nincs kedvem.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1247 Dátum: 2016. Október 26. - 08:49:22 »
A vintage használt vonalon sajna rengeteg ilyen hibás készülék van ami emiatt irritációt okoz.

Ez igaz, viszont itt a kis hibákat könnyedén helyre lehet hajtogatni, míg a mai öntött fejeket leejted, sztán törik mint Mari néne térgye kalácsa.

romsitsa, mi az a francia távtartó?
A múltkor pont azon gondolkodtam, hogy olyan helyeken, ahol nem tudtak élezni ki tudja milyen szar késekkel vakarásztak. Azokhoz képest a legszarabbul belőtt DE is élmény lehetett egy jó zsilettel.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1248 Dátum: 2016. Október 26. - 09:05:44 »
Egy ilyen, leánykori nevén shim. Ez megy a fésűre, kb. 1 mm-rel emeli fentebb a pengét az enyém, de volt vastagabb is.



Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1249 Dátum: 2016. Október 26. - 10:52:16 »
Tyű! Köszi! Én meg azt hittem, hogy ez valami házi tuning.
Pont a francia Razziát tuningolom :-) amiben gyakorlatilag ezt a lemezt egy rugós lemez helyettesíti. Talán ezekből a lemezekből fejlődött ki ez a rugós ötlet.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1250 Dátum: 2016. Október 26. - 13:37:53 »
Valószínűleg volt házi is, de ezt a francia gyártó szabalmaztatta (sgdg jelzésű). Azt hiszem három különböző vastagságú lemezt gyártottak.

Azt néztem anno, hogy a tiédnél ezt a megoldást vitték tovább.
Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1251 Dátum: 2016. Október 28. - 11:48:21 »
Van angol New, RFB és első szériás angol Tech, a New Improved egyelőre kimaradt. Az alaplemezek nagyon hasonlítanak, szerintem az RFB-kben hajlik legkevésbé a penge a fogak irányába, a New középút, a Tech a másik vége a skálának.
Az amerikai és angol New között annyi a különbség (legalább is az én példányai,nál), hogy az angol fej kb. 1,5-2 mm-rel keskenyebb, ez a borotválkozást nem befolyásolja.
Az RFB fej szerintem jobb a "sima" Newnál, nyél tekintetében meg a fat fogása a legkedvesebb.
Köszi a véleményezést.  :handshake:
Néztem az RFB-nél amit mondtál, és tényleg elég lapos. Közben megérkezett egy flat bottom angol is, a francia szettből való, és az is hasonlóan (vagy ugyanannyira) lapos. Ennek ellenére tök másképp fest a kettő összerakva. Az RFB harapósabbnak tűnik gap-et és penge kiállást megfigyelve, a flat bottom meg közelebb van a Tech-hez. (vagy a sima New-hoz?) Sőt. az RFB harapósabbnak tűnik a New Improved-nál is, kíváncsi vagyok, élesben is így tapasztalom-e majd.

Arra figyelni kell - főleg a nyitott fésűs fejeknél - hogy sérülés és deformáció mentes legyen a készülék. Slantoknál a penge él kiállás-csavarás azonos legyen mindenhol. Xar készülékkel nem érdemes borotválkozni. A vintage használt vonalon sajna rengeteg ilyen hibás készülék van ami emiatt irritációt okoz.
Szerintem ez nagyban függ a hiba jellegétől. Minimálisan elhajlott fogak szerintem nem feltétlenül számítanak. Persze, csak ha 1-2 van, és nem túl durva a deformáció.

Én az Old Type, New Improved, New, Tech ... sorolható lenne a végtelenségig kérdés körre azt gondolom, hogy tök mindegy milyen készülék. Megfelelő előkészítéssel, nem extrém erős szőrzet esetén mindegyikkel tökéletesen meg lehet borotválkozni. Az első pár húzás után a jó arcra tartást érzi az ember, rögtön rááll a kéz.

Hát, ha ennyiről szólna a készülékvásárlásom, akkor már az L111 után befejezhettem volna az egész DE próbálgatást. Vagy az R41 után. Ja nem, már az Old Type után, amivel szintén remekül tudtam bánni, csak nekem kényelmetlen volt a fogazása. Ne vedd személyeskedésnek, de érdekes, hogy pont veled vitáztunk arról hogy a fogon vagy a fejen "kell húzni" az eszközt, és te állítottad azt, hogy márpedig a fogon kell, én pedig inkább igyekszem a fejen húzni (azt nem állítom, hogy nem ér a bőrhöz a fog vagy a safetybar) és mégis én érzem jobban a fogak "simogatását/kaparását".  :nemtom:
Szerintem nem furcsa, de nekem más élmény Old Type-pal borotválkozni, mint New Improved-dal. Pedig mindegyik ép készülék (volt, az OT már továbbállt)
Kétségbe nem vonnám az állításod, hogy neked egyforma élmény, de azért egy kicsit meglepett.
Azért sajnálom, hogy a szaktudásodból nem csepegtettél, csak annyi derült ki hogy neked van mindened, és mindent kiválóan tudsz használni.
Szerintem a készülék cserélgetés vagy unalomról, vagy a nüanszok "hajhászásáról" szól , nem pedig arról, hogy "ez sz@r, ajánljatok mást amit tudok használni". Bevallom felcsillant a szemem, mikor feldobtad, hogy milyen cuccaid vannak, aztán pont ennyire volt lehangoló a beidézett válaszod. A precíz Ikon slant-es beszámolód után pedig egyáltalán nem erre számítottam, a korábbi vitánk ellenére.

A kérdést akkor tettem fel, amikor még az RFB-s link nem jelent meg, bár már úton volt egy flat bottom hozzám, de mivel már 3 hete az ebay-t bújtam, kíváncsi voltam rá, hogy van-e értelme az RFB-t hajtani. Hála Müronnak, nem is kellett az ebay-t kajtatni érte  :handshake: sőt, az RFB New vs. New Improved kérdéskört már tapasztalati úton válaszolhatom meg magamnak. Éppen ezért akár szó nélkül is hagyhattam volna az egymás-mellett-elkommunikálást, de had legyek optimista, hátha a mindenféle eszmefuttatások másoknak is hasznosak, akár hónapokkal később. Mikor ide keveredtem, nem is gondoltam hogy ennyi ennyire kattant ember van, sőt azt se gondoltam hogy idővel én is ennyire kattant leszek és ez az egész témakör ilyen mélységben érdekelni fog. Éppen ezért szívesen olvasok/nék szubjektív véleményeket. Magyarul. Mert hogy a B&B-n, Shavenook-on, vagy más külföldi fórumon már biztos megírtak mindent. Igaz, mivel ez szubjektív sport, mégse, mert az én szubjektív véleményem tuti nem szerepel egyiken se  :naughty:

A hozzászólásom nem vitagerjesztőnek szántam, inkább csak konstruktívitásra szerettem volna felhívni a figyelmet. Ha nem így sül el, akkor én kérek elnézést.
(Egyébként továbbra is szívesen olvasnám/om a véleményed akár itt akár más topikban)
 :peace:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1252 Dátum: 2016. Október 28. - 11:52:56 »
A korai fat handle Tech kérdés azért merült fel bennem, mert beleakadtam ebbe:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/279926-Gillette-Fat-Handled-Tech-my-all-time-favourite-DE-(pic-heavy)
Meg ebbe:
http://www.razoremporium.com/blog/gillette-tech-id-chart/

Konkrétan erre a képre gondolok:


Itt a jobb oldali alaplemez szerintem nagyon hasonlít kialakításban a New-ra, persze fogak helyett safety bar van. Ennek ellenére nem találtam olyan összehasonlítást, ami a New LC-t meg a Tech-et hasonlítgatja. No majd idővel erre is csak fény derül...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Gillette
« Válasz #1253 Dátum: 2016. Október 28. - 12:02:58 »
A korai fat handle Tech kérdés azért merült fel bennem, mert beleakadtam ebbe:

Itt a jobb oldali alaplemez szerintem nagyon hasonlít kialakításban a New-ra, persze fogak helyett safety bar van. Ennek ellenére nem találtam olyan összehasonlítást, ami a New LC-t meg a Tech-et hasonlítgatja. No majd idővel erre is csak fény derül...
Hát, szerintem nem... Hasonlóan préselt Tech -em van, ahol az alaplemez nem is lyukas, hanem vágott. Semmi köze a New -hoz...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1254 Dátum: 2016. Október 28. - 13:38:26 »
Szerintem nem azon vitáztunk hogy fogon vagy fejen kell-e húzni a DE borotvát, hanem safety guardon vagy top cap-en. A kettő nagyon nem ugyan az. A nyitott fésűs alaplemeznek nem a fog hegy a 'safety guardja', ezért ha azokkal kapirgálod magad biztosan nem jó a szőg. Jó tartásnál a fogak nem csíkoznak a habban, pusztán erre gondoltam. A top cap ezeknél sem ér az arcbőrhöz, a penge kiállás miatt.

Az OT, New Improved, New, Tech és számtalan borotva működés említése kapcsán amit leírtam nekem már a végső konklúzió. Az elején mozgatta a fantáziám a te mostani érdeklődési motivációd is természetesen. Érdekesnek találtam újabb és újabb készülékek megismerését. Ma már oda jutottam, hogy nem olyan nagy élmény. Nem érzem kardinálisnak a különbségeket, régen problémásnak tartott készülék sem az ma már a tapasztaltabb kezemben. Valami ilyesmire gondoltam, nem leszólva persze az ilyen irányú affinitásodat.  :sör:

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1255 Dátum: 2016. Október 28. - 13:52:04 »
Szerintem sincs semmi köze abból a szempontból a Tech-nek a New-hoz, amit írtál.
A hibrid Tech-et mr-razor-nál láthatod, hogy pontosan miért hibrid. Nem a guard részen hasonlók.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1256 Dátum: 2016. Október 28. - 15:52:07 »
Szerintem nem azon vitáztunk hogy fogon vagy fejen kell-e húzni a DE borotvát, hanem safety guardon vagy top cap-en. A kettő nagyon nem ugyan az. A nyitott fésűs alaplemeznek nem a fog hegy a 'safety guardja', ezért ha azokkal kapirgálod magad biztosan nem jó a szőg. Jó tartásnál a fogak nem csíkoznak a habban, pusztán erre gondoltam. A top cap ezeknél sem ér az arcbőrhöz, a penge kiállás miatt.

Az OT, New Improved, New, Tech és számtalan borotva működés említése kapcsán amit leírtam nekem már a végső konklúzió. Az elején mozgatta a fantáziám a te mostani érdeklődési motivációd is természetesen. Érdekesnek találtam újabb és újabb készülékek megismerését. Ma már oda jutottam, hogy nem olyan nagy élmény. Nem érzem kardinálisnak a különbségeket, régen problémásnak tartott készülék sem az ma már a tapasztaltabb kezemben. Valami ilyesmire gondoltam, nem leszólva persze az ilyen irányú affinitásodat.  :sör:

Köszönöm szépen a kiegészítést, így azért (nekem) mást jelent az előző hozzászólásod, felvezetés nélkül sikerült félreérteni.

Hát, meglátjuk, idővel kiderül hogy a konklúzió nálam is ez lesz-e.

 :sör:


Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1257 Dátum: 2016. Október 28. - 19:03:17 »
Hogy teljes legyen a merítés, még kellene egy fogazott angol/francia tech. De szerintem nem biztos, hogy Gillette lesz a végső válasz. Attól függetlenül,  hogy gyűjtöm, a napi borotváim pl. nem Gillettek.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1258 Dátum: 2016. Október 28. - 19:39:23 »
Hogy teljes legyen a merítés, még kellene egy fogazott angol/francia tech. De szerintem nem biztos, hogy Gillette lesz a végső válasz. Attól függetlenül,  hogy gyűjtöm, a napi borotváim pl. nem Gillettek.

Üdv

Á
Parancsolj:
http://www.ebay.fr/itm/371775224531
Posta asszem 8euro

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1259 Dátum: 2016. Október 29. - 08:49:05 »
Láttam. Ennyiért szerintem ajándék, a fogait kell kicsit hajtogatni. De alumíniumokat nem gyűjtök, passzolom.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici