Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 273189 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Gillette
« Válasz #1335 Dátum: 2017. Április 29. - 20:51:45 »
Én is láttam már (azt hiszem) Gillette Knacket falun. Nem turista volt, ott lakhatott már pár évtizede.

Valahogy beszivárogtak a nyugati aprócikkek a '70-es évektől. Habár állítólag jó pengéhez nehéz volt belföldön hozzájutni - nyilván könnyebben kerül utazásról, rokontól, cimborától egy alkalommal egy tárgy, mint állandó csatornán sok, rendszeresen.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Gillette
« Válasz #1336 Dátum: 2017. Április 29. - 20:55:33 »
Melyik típust lehetett itthon kapni?
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1337 Dátum: 2017. Április 29. - 21:19:08 »
Nekem is volt/van itthonról. Most. És neked is most van. Annak a pár darabnak a többsége kintről kerül a vaterára és a piacokra is. Vettem már németből és olaszból ingázótól, de amcsiból hazatelepülttől is. Németben lomizótól kést.

Azt el tudom képzelni, h a komcsik előtt a városokban gyakoribb lehetett, de ezek olyan használati tárgyak, amiknek a létjogusultsága még a 80as években is egyértelműen megvolt, ahogy nagyapám német tankból rekvirált borotvája is megvolt más "modernebb" keleti alu csuda mellett. Meg kellene lennie a sok Gillette-nek is főleg, mert sokkal jobbak, de nincsenek.


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1338 Dátum: 2017. Április 29. - 21:21:14 »
Most nem azt mondom, hogy nem volt itt egy darab se, de hogy ez nem volt ott a legtöbb háztartásba, az heccentség.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1339 Dátum: 2017. Április 29. - 21:45:00 »
És korabeli magyar borotva ma annyi van, hogy csak na? Vagy az sem volt? És mi a bánathoz gyártották a Vitéz, Huszár, Ördög, Tabula Rasa, etc. pengéket? A semmihez? És a Gillettnek azért volt itt képviselete, mert nem adott el semmit?

Nézd meg a Gillette értékesítéseit, Amerikában sem volt minden háztartásban. Arányaiban nálunk is annyi volt, mint máshol.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1340 Dátum: 2017. Április 29. - 22:07:17 »
Melyik típust lehetett itthon kapni?

45 előtt szinte mind, 45 után semmit, kb. a hetvenes évekig. Ami 45-70 közötti, az leginkább kézipoggyászban érkezett.

Üdv

Á

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Gillette
« Válasz #1341 Dátum: 2017. Április 30. - 06:12:25 »
Melyik típust lehetett itthon kapni?

45 előtt szinte mind, 45 után semmit, kb. a hetvenes évekig. Ami 45-70 közötti, az leginkább kézipoggyászban érkezett.

Üdv

Á

Köszönöm. Akkor ezek angol jelzésűek voltak ezek szerint. Van rajtuk bármi megkülönböztetés, vagy ugyanaz a tömegárú volt mindenhol?

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1342 Dátum: 2017. Április 30. - 06:41:45 »
És korabeli magyar borotva ma annyi van, hogy csak na? Vagy az sem volt? És mi a bánathoz gyártották a Vitéz, Huszár, Ördög, Tabula Rasa, etc. pengéket? A semmihez? És a Gillettnek azért volt itt képviselete, mert nem adott el semmit?

Nézd meg a Gillette értékesítéseit, Amerikában sem volt minden háztartásban. Arányaiban nálunk is annyi volt, mint máshol.

Üdv

Á
Direkt kiemeltem, hogy nem azt mondom, hogy nem volt, de csak sarkítasz... Én sarkíthatnék, mert míg a korábban említettekbe mindig bele lehet botlani addig Gillette-ből egybe se sikerült éveken keresztül pedig vagy száz éven keresztül gyártották őket. Az előzőeket csak töredék ideig, mégis van. Az, hogy a többiből mindig van 1-2, a másikból meg nulla, kicsit sem ugyanaz az arány. Még aránynak se nevezhető a semmi. Mi olyan bonyolult ezen?
Hagyjuk...
Jó hétvégét!

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1343 Dátum: 2017. Április 30. - 08:03:34 »
Én sarkítok? Ne már.

A papír dobozokon volt magyar felirat illetve volt használati utasítás, a borotvák nem voltak "honosítva".

Üdv

Á

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Gillette
« Válasz #1344 Dátum: 2017. Június 21. - 18:26:37 »
Hello!
Sokat látott és tapasztalt éltársaim,egy kérdés:TTO kivitelű Open Combos készüléket csak a Gillette gyártott???
Mert ma bújtam a netet,de én csak a Gillette-től találtam ilyen kivitelű készüléket... :fejtor:  (Gillette Senator)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Gillette
« Válasz #1345 Dátum: 2017. Június 21. - 18:56:09 »
Hello!
Sokat látott és tapasztalt éltársaim,egy kérdés:TTO kivitelű Open Combos készüléket csak a Gillette gyártott???
Mert ma bújtam a netet,de én csak a Gillette-től találtam ilyen kivitelű készüléket... :fejtor:  (Gillette Senator)
Tessék:
http://www.ebay.com/itm/Pearl-SBF-12-Twist-To-Open-Open-Comb-Double-Edge-Razor-/112370541013
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Gillette
« Válasz #1346 Dátum: 2017. Június 21. - 19:25:43 »
Kösz...
Akkor mégis van,de szerintem nagyon ritka...ez meg ráadásul elég brutál kinézetű is..:crazy:

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1347 Dátum: 2017. Június 22. - 10:00:49 »
Pearl, Cadet, Gillettin.

Üdv

Á

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Gillette
« Válasz #1348 Dátum: 2017. Június 23. - 12:09:10 »

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1349 Dátum: 2017. Június 23. - 12:20:03 »
Esetleg fontos lehet, a nyitott Gillette tto-k nagyon gyengéd borotvák, ezek az utánérzetek viszont inkább harapnak.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici