Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 227804 alkalommal)


Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 16. - 11:34:58 »
Ahogy olvasgattam a straight razor fenéséről a következőket szűrtem le, javítsatok ki ha valamit rosszul mondok vagy tévedek.
Kétféle folyamat van: a honing, ez maga a fenés kövön és a stropping, ami az élezés szíjon.
A borotvakést körülbelül félévente kell kövön megfenni (de ez gondolom, attól függ ki milyen rendszerességgel használja).
A szíjon való élezés lényege, hogy a vékony fém élet kiegyenesítsük.
stroppinggal kapcsolatban: http://www.youtube.com/watch?v=CqG4RTidRkc
Nekem ez a folyamat kicsit soknak tűnik (először szöveten vagy 30 körben aztán króm oxidos szíjon 30szor és még bőrön is ugyanennyiszer).
Straighteseknek azt minden egyes borotválkozás előtt el kellene végezniük?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 16. - 11:43:06 »
(először szöveten vagy 30 körben aztán króm oxidos szíjon 30szor és még bőrön is ugyanennyiszer).
Straighteseknek azt minden egyes borotválkozás előtt el kellene végezniük?

Á, dehogy. Egy rendesen megélezett-megfent, tehát jó állapotában karbantartott borotvát borotválkozás előtt csak a bőrön kell megfenni. Sőt, az sem tragédia, ha meg sem húzod. Már ha tényleg jó az éle. Velem volt már, hogy tettem-vettem, aztán borotválkozás közben jöttem rá, hogy meg sem húztam. Mondjuk én eleve úgy teszem el, hogy borotválkozás után azzal zárom a tisztogatást, hogy húzok rajta hatot-nyolcat (úgyis elöl van a bőr), és így biztos lekerül az éléről minden esetleg korrodáló maradék.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 08. - 21:42:55 »
Kértek tagjaink olyan videót, amibôl a késes borotválkozáshoz a gyakorlati mozdulatok elleshetôk a kevesebb rutinnal rendelkezôk számára. Ime két példa, de ha a youtube-on bogarásztok találtok többet is.

Egykezes:
http://www.youtube.com/watch?v=aI4ak1lJgY4

Kétkezes:
http://www.youtube.com/watch?v=s6jVuUl5fgg
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 08. - 21:52:17 »
Ezen ugyan borbély borotvál, de nekem ez az egyik kedvencem:
http://www.youtube.com/watch?v=vY46z9I90p0

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #5 Dátum: 2010. Január 09. - 10:57:19 »
Koszonet Urak!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #6 Dátum: 2010. Január 09. - 14:17:03 »
A borotvakesrol a felgyult habot vizzel kell obliteni, akarcsak egy DE-nel vagy egy torolkozon lehuzzatok rola, ahogy a videokban is latni?  ???

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #7 Dátum: 2010. Január 09. - 14:41:24 »
Szerintem törölközőn semmiképpen...nagyon könnyen kiveheti az élét. Én borotválkozás közben vizzel öblitem, esetleg a bal kezemen, a hüvelykujjam tövén fenem le. A borotválkozás után papirral (WC) huzom le, de nagyon vigyázva, élet nem érintve, aztán mindig lefenem, hogy az élszalag biztosan száraz legyen.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #8 Dátum: 2010. Január 09. - 14:43:56 »
Na, ez egy igen érdekes kérdés!
Van, aki azt vallja, hogy nem szabad folyó víz alá tartani a kést, és van aki így csinálja! (pl. én :))
Persze van, hogy egy kis hab visszamarad az élen, én ilyenkor a mutatóujjamon (vagy a mutató,és hüvelyk ujjam közti kis izmon) szoktam lehúzni a habot.

Van aki törölközőt használ, míg mások pl. papírtörlőt. Aztán van aki az alkarját használja törlésre.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #9 Dátum: 2010. Január 09. - 14:52:22 »
Én a borotválkozás befejezése után két ujjal összecsippenttve a törülközôt húzom át óvatosan szárazra. (Ezt még Edtôl tanultam!  ;) )
Majd utána a fenôszíj durvaszövésû nem bôr oldalán még lehúzom egy párszor.
(A folyóvizes leöblítésnél nagyon figyelni kell, hogy oda ne koccanjon a csaphoz a penge éle, mert akkor jöhet a fenôkô!)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #10 Dátum: 2010. Január 09. - 16:53:48 »
Hat akkor az osszegezve a dolgot, mindegy, hogy csinalom, ugyis mindenki mas modszert hasznal. A lenyeg, hogy ovatosan  :o

Meg valami: a videokat nezve ugy tunik keses borotvalkozashoz altalaban surubb, kevesbe vizes habot hasznalnak. Jol latom vagy ez is csak izles dolga?

Egyebkent ma megvolt a masodik keses borotvalkozasom is, egeszen jo erdemennyel, imarron ket kezzel (felvaltva jobb-bal) hasznalva a kest. Idonkent meg el-elakad a penge, illetve a bajusz resznel szenvedek, ott kicsit kinoz a penge, de ez a DE-k nagy reszenel is igy van. Kezd tetszeni a dolog.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #11 Dátum: 2010. Január 09. - 17:04:31 »
Cotag, gratula! Csak így tovább!  :)
Én nem nagyon gondolkodtam a hab minôségén. Én is a dúsabb, sûrûbb habot szeretem, szerintem jobban tarja az állagát. De lehet, hogy ez is egyéni ügy.   ;) (Általában még az ecsetben maradt habot is fölhasználom.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #12 Dátum: 2010. Január 09. - 18:02:33 »
Én a kagylóba engedek vizet, és ott öblítem le... :) Tehát nem folyóvízben, azzal csak a legvégén, aztán törölközövel szárazra, úgy, hogy az élet ne érintsem.
Szerintem helytálló az összegzésed: mindegy, hogy hogy, csak óvatosan, hogy az él ne károsodjon.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #13 Dátum: 2010. Január 09. - 19:08:51 »
Cotag grat, csak így tovább!

A hab állaga szerintem is csak ízlés kérdése!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 10. - 11:20:37 »
(Általában még az ecsetben maradt habot is fölhasználom.)

Ezt hogy érted? Az lenne a normális, hogy minden menet után új habot keverjünk? A Kentemben elég anyag marad a 2 menetre, még meg sem fortdult a fejemben, hogy új habra lenne szükség.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici