Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 227810 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1155 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:01:23 »
Nem akartam senkit megbántani. Elnézést!
A kategorikus kijelentéseknek néha van egy olyan éle, amit írásban adnak ki erősebben, ezért utaltam (egykori?) egyébként nagy tudású fórumtársunkra.

Amúgy az "így tervezéshez" kíváncsi lennék, az R41 ('11) esetén mi járt a tervező fejében. :)
(Igaz, pmol a safety baron használja, tehát akár működhet... :) )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1156 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:29:21 »
Gründlichkeit über alles!   :)
vagy egyszerűen "túl" tervezték, és ezért jött gyorsan a (sokak szerint) javítás 2013-ban

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1157 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:32:39 »
R41 2011 a gyártó szerint is egy elcseszett biztonsági DE készülék. Az állításban a biztonságin - mint használati jellemzőn - van a hangsúly. Mielőtt itt valaki felhorkanna ezen.  ;D
Nekem is van. 100g-os nyéllel használom rendszeresen - természetesen safaty bar érintéssel. Nagyon komoly készülék átlagos arcon.
Mindig toppon kell lennem, ha ezt használom immár kult tárgyként.  :thumbup:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1158 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:50:54 »
R41 2011 a gyártó szerint is egy elcseszett biztonsági DE készülék. Az állításban a biztonságin - mint használati jellemzőn - van a hangsúly. Mielőtt itt valaki felhorkanna ezen.  ;D
Nekem is van. 100g-os nyéllel használom rendszeresen - természetesen safaty bar érintéssel. Nagyon komoly készülék átlagos arcon.
Mindig toppon kell lennem, ha ezt használom immár kult tárgyként.  :thumbup:


Nekem napi borotvám.

S működik top cappap is.

S én is Parker nyéllel, így közel 160g-os a kicsikém.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1159 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 16:16:07 »
R41 2011 a gyártó szerint is egy elcseszett biztonsági DE készülék. Az állításban a biztonságin - mint használati jellemzőn - van a hangsúly. Mielőtt itt valaki felhorkanna ezen.  ;D
Nekem is van. 100g-os nyéllel használom rendszeresen - természetesen safaty bar érintéssel. Nagyon komoly készülék átlagos arcon.
Mindig toppon kell lennem, ha ezt használom immár kult tárgyként.  :thumbup:
Én meg csak habgyűjtésre használom a "félzárt fésűt", ha arcra tenném, tépne. De az egyik legjobb borotvám (a '11). És a 2013-as szerintem nem lett jó... (nekem Twist van '13-ból, de az nem az igazi).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1160 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:39:05 »
Nem érintem magam se a fésűvel az arcomat.

A 2011meg nem elcseszett, hanem átlagos tapasztalattal rendelkezőknek túl agresszív.

Akkor az Old Type is elcseszett ...  :fejtor: :kv2:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1161 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 18:15:23 »
Nem érintem magam se a fésűvel az arcomat.
Ha közel párhuzamos a nyél a bőröddel, akkor hogyhogy nem érinted a fésűvel az arcodat? Akkor én itt valamit félreértek, elnézést.

A Gillette OT-ok nem agresszívek, ha rájuk gondoltál. Kicsit se. Amik mégis, azokban már van valami deformáció, a nyakam rá. Lehet, hogy elsőre nem is látszik. Elég néhány tized eltérés és már változik a működés. Sok más régi egyszerű OC pedig még a Gillette-nél is kíméletesebb.
Szerintem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1162 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 18:36:27 »
Nem érintem magam se a fésűvel az arcomat.
Ha közel párhuzamos a nyél a bőröddel, akkor hogyhogy nem érinted a fésűvel az arcodat? Akkor én itt valamit félreértek, elnézést.

A Gillette OT-ok nem agresszívek, ha rájuk gondoltál. Kicsit se. Amik mégis, azokban már van valami deformáció, a nyakam rá. Lehet, hogy elsőre nem is látszik. Elég néhány tized eltérés és már változik a működés. Sok más régi egyszerű OC pedig még a Gillette-nél is kíméletesebb.
Szerintem.

Mivel a 2011 -nek nagyobb a pengekiállása,  mint az átlag DE-knek, ezért inkább csak a pengét teszem a bőrhöz, éppen érint, de inkább nem is érinti az alaplemez a bőrt, általában, a borotválkozás közben.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1163 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 19:08:10 »
Ja, értem.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1164 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:36:59 »
Az R41 2011 biztonsági borotva funkciója elrontott, mert nem működik átlag user kezében biztonságosan.
Ez a szikár tény. Hogy valakinek ez megfelel napi használatban, mert az arc adottságainak ezt tartja a legmegfelelőbbnek, ettől még a tény tény marad.
A gyártó - egyik üzletvezető tulaj - német fórum szinten ezt elismerte és 2013-ban módosították a fejet.

A Gillette Old Type valóban nem agresszív készülék, pláne ha egy pici mozdulattal visszanyitjuk a fejcsavart. Ahogy a User Manual is ajánlja a kezdetek óta.
Hogy lehet az első kétélű biztonsági borotva etalonnal egy lapon említeni az R41-et? Amin a Safety Guard mint funkció nem működik!  :jajne:

Nem elérhető maateeee

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1165 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:37:25 »
Sziasztok,

pár hónapja kezdtem a DE borotválkozást . jelenleg 34C és Feather ((black)),
eddig a feather penge jött be a legjobban (probáltam még: personna blue, lord zold), zöld astrát vettem, de nem próbáltam még, meg a készülékhez kapott treetet sem, de szerintem nem is fogom...
jah proraso szappan, és PRE, és proraso (omega) disznó, vagy mühle borz, és zuhanyzás után...

szóval a probléma: a nyakam pirospöttyöződik egy bizonyos ponton kicsit.  mi lehet az oka? (WTG-ATG-ATG-XTG, mint mindenhol máshol az arcomon, de máshol nincs problémám).
jól gondolom, hogy az összevissza növő szőr a gondom? és ezt kellene megtanulnom? mert az elején amennyire emlékszem sokkal durvább volt....

előre is thx

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1166 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:44:20 »
Szerintem jól gondolod.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1167 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:50:28 »
Aztamindenit, te lehetsz a gonosz ikertestvérem  :cimbi:
Én is pár hónapja kezdtem, én meg Mühle R41 2013-at használok zöld astrával, omega 49-es sörtével (nekem is van mühle borz) és én is proraso szappant többek között
És ugyanez a problémám, az ádámcsutka vonalában piros pettyes kiütés jelenik meg másnap, csakis ott.
Én 1-2 hete írtam a fórumra ezzel kapcsolatban, akkor kaptam 1-2 tanácsot.

Nekem a nyakamon az ádámcsutka felől kifelé fordul és kezd el nőni a szőr nagyon laposan.
Ezen a területen én nagyon óvatosan, borzaszto lágyan csakis WTG-t megyek.
Előtte nagyon bőségesen készítem elő a nyakamat, különösen sokáig habozok rajta, masszírozom a pamaccsal, meleg vizet bőven engedek rá fürdés közben, tusfürdővel kicsit felmasszírozom a szőrt.
nem javaslok rá alkohol alapú after shavet, mert szárítja a bőrt, és az ennek nem használ, én nivea men sensitive after shave balm-ot vettem, nagyon kellemesen nyugtatja, illetve mivel ez a cool, ezért kicsit még hűsíti is.
Mindezen technikák körültekintő alkalmazásával egyre kevésbé irritálódik

Nem elérhető maateeee

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1168 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:56:53 »
vetus.novacula: thx

JadenDave: hehe, ki tudja!
koszi a tanácsot. nekem egyből utána megjelenik, aztán reggelre szinte elmúlik. de emlészem az elején elég sok helyen pöttyös lettem, arcon is, de az már teljesen elmúlt. szóval még tanulmányozom a szálirányt, és óvatoskodok jobban ez lesz a kulcs.

egyébként meddig habosítod a zöld prorasot? mert én arcon, nyakon, és nekem nagyon hamar elég fincsi hab lesz

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1169 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:59:57 »
Az R41 2011 biztonsági borotva funkciója elrontott, mert nem működik átlag user kezében biztonságosan.
Ez a szikár tény. Hogy valakinek ez megfelel napi használatban, mert az arc adottságainak ezt tartja a legmegfelelőbbnek, ettől még a tény tény marad.
A gyártó - egyik üzletvezető tulaj - német fórum szinten ezt elismerte és 2013-ban módosították a fejet.

A Gillette Old Type valóban nem agresszív készülék, pláne ha egy pici mozdulattal visszanyitjuk a fejcsavart. Ahogy a User Manual is ajánlja a kezdetek óta.
Hogy lehet az első kétélű biztonsági borotva etalonnal egy lapon említeni az R41-et? Amin a Safety Guard mint funkció nem működik!  :jajne:

Tudjuk, hogy változtatták a karakterisztikát, mert valóban, átlag nem tudta megszelidíteni.

De attól az nem elrontott.

Egy Formula-1 -s autót se tudna egy átlag sofőr ( pl. Én ) vezetni, mégsem mondhatjuk el, hogy hibás konstrukció, pedig állandóan fejlesztik!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici