Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 249672 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1215 Dátum: 2018. Január 27. - 12:46:06 »
Én is úgy gondolom, hogy a szöggel lesz a probléma, de én nem az R41-el kísérleteznék ilyen téren, mégha csak a 13-as verzió is. Tapasztalataim szerint bármennyire is jó borotva, nem egy rugalmas készülék. Nincs a közeledben bolt, ahol tudsz venni L111-et? Az egészen jó tanár, szerintem azzal jó esélyed van a megfelelő szögek kitapasztalására és elindulni a jó irányba...

Hát, hmmm.

Jó tanár, szigorú, de igazságos.
A szögekre meg nagyon tág határokon lehet kisérletet folytatni, lehet ( én ezt ajánlom ) a fogas fésűfelől keresni a szöget vele,  s a nyelet távolítva ketesmi az ideálisat.

Lehet a homloklemez felől keresni, onnan közelíteni a myéllel.

Tokán, arcon megpróbàlható, hogy a majdnem derégszögű nyelell, a homloklemezt olyan mélységig tolod a bőrnek, hogy a penge a bőr síkjávsl párhuzamos legyen.

A lehetőségek, határtalanok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1216 Dátum: 2018. Január 27. - 13:00:30 »
Az imént borotválkoztam. Prosaro szappannal ugyanúgy, és most a Feather pengével. Úgy érzem, a szöget megtaláltam, és mentem egy kört fentről lefelé, aztán oldalirányban, de a végeredmény egyáltalán nem lett tökéletes, nem lett sima, szúrós maradtam, és látható borosta maradt rajtam, tehát így nem sokat szedett le a borotva. Aztán mentem egy harmadik kört ellentétes irányban, végig, kivéve bajusznál. Megintcsak ez hozta a legtökéletesebb eredményt, és végigborotváltam az arcom ellentétes irányban úgy, hogy egyszer sem vágtam meg magam. Valószínű azért megy ez nekem, mert mindig is így borotválkoztam a korábbi borotvákkal. A baj ezzel csak az, hogy a végeredmény nem lett irritációmentes, főleg nyaknál. Szóval nálam valahogy csak ez az irány működik, pontosabban csak ez hoz sima eredményt. Arra gondoltam, hogy legközelebb megpróbálom csak ellentétes irányban, így egy körben el is tűnik minden, viszont nem tudom, az irritációval hogy fogok állni. Most például érzem, hogy oldalt és a nyakamnál ég kicsit a bőröm.

Nincs a környékemen semmi olyasmi bolt, ahol ilyen hagyományos borotvákat lehet kapni. Mindenhol csak tömegtermékek kaphatóak. Egy helyen volt csak az Wilkinson classic, amiről írtam első hozzászólásomban. A többi cuccot a netről rendeltem.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1217 Dátum: 2018. Január 27. - 13:39:47 »
Sok oka lehet az irritációnak, úgyhogy csak példálózó jelleggel felsorolok párat:
  • nyomod a készüléket, még akkor is, ha sokkal kevésbé, mint a patronos borotvákat szokás;
  • habmentes felületen is áthúzod a pengét;
  • nem hidratált a hab eléggé: valójában sokkal több nedvességet fel tud venni, mint hinnénk* - épp most a "mai borotválkozásom" témában akad egy-két irányadó kinézetű hab;
  • nem adsz időt a habnak, hogy puhítsa a szőrt, ezért "ugrál" a penge (vagy bármi más okból ezt teszi).

* a saját káromon tanultam meg, hogy a nem elég nedves hab adott esetben a bőrfelületről/a bőr felső rétegéből von el vizet (?), így a penge szinte száraz bőrt talál a hab alatt - ilyenkor csak a neogranormon segíthet a fafejű próbálkozón.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1218 Dátum: 2018. Január 27. - 13:54:26 »
Eléggé felhabosítottam a Prosaro szappant a saját tégelyében, tehát a a szappan felső részét, de mivel nagyon lassan kezdtem el először borotválkozni, s mire a jobb oldalról átértem a balra, addigra szinte eltűnt a hab, illetve nagyon összeesett. Nem tudom, mennyire jó ez a Prosaro, de azért választottam ezt, mert nincs benne alkohol. A Figaro krém eléggé csíp. Korábban flakonos habot használtam, még a cserélhető fejű borotvához. Arra viszont nagyon ügyeltem, hogy csakis olyan arcterületen borotválkozzak, ahol van hab. Tehát ahol épp nem volt hab, ott  bepamacsoltam újra. De lehet, hogy még nem tudom elég jól felverni a habot. Ti ezt külön tálkában veritek fel, vagy a szappan saját tégelyében? Kb. hány percig kell kevergetni?

Az R41-es 2013-as borotváról annyit, hogy nem igazán érzem agresszívnak, és Feather pengével simán megborotválkoztam vele arcvágás nélkül lentről felfelé. Annyi, hogy így viszont ugye fejjel lefelé kell tartanom a borotvát, és a súlypont máshova kerül, vagyis lefelé húz.


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1219 Dátum: 2018. Január 27. - 14:29:46 »
Eléggé felhabosítottam a Prosaro szappant a saját tégelyében, tehát a a szappan felső részét, de mivel nagyon lassan kezdtem el először borotválkozni, s mire a jobb oldalról átértem a balra, addigra szinte eltűnt a hab, illetve nagyon összeesett. Nem tudom, mennyire jó ez a Prosaro, de azért választottam ezt, mert nincs benne alkohol. A Figaro krém eléggé csíp. Korábban flakonos habot használtam, még a cserélhető fejű borotvához. Arra viszont nagyon ügyeltem, hogy csakis olyan arcterületen borotválkozzak, ahol van hab. Tehát ahol épp nem volt hab, ott  bepamacsoltam újra. De lehet, hogy még nem tudom elég jól felverni a habot. Ti ezt külön tálkában veritek fel, vagy a szappan saját tégelyében? Kb. hány percig kell kevergetni?

Az R41-es 2013-as borotváról annyit, hogy nem igazán érzem agresszívnak, és Feather pengével simán megborotválkoztam vele arcvágás nélkül lentről felfelé. Annyi, hogy így viszont ugye fejjel lefelé kell tartanom a borotvát, és a súlypont máshova kerül, vagyis lefelé húz.
Van, aki külön tálban habosít, én simán arcon. Általában kellő vízzel (nem túl sokkal) veszek fel a pamacsra, vagy 15-20 körrel a tégelyben. Utána arcon átmegyek körkörös mozdulatokkal, ezután pemzli-szerűen pamacsoló mozdulatokkal, ekkor habzik fel igazán. Ha nem az igazi, kell hozzá víz, szinte cseppenként. Lehet, hogy a figaro is azért csípett, mert kevés volt a víz, nem? Az kevéssel is habzik, de sokat fel tud venni és úgy jobb.
Én is sokszor csak ATG megyek, ne foglalkozz a súlyponttal, az csak duma. Érzéssel finoman rá kell tartani a bőrre. (különben leesik a padlóra. Padlóla le...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1220 Dátum: 2018. Január 27. - 14:44:17 »
Köszi a jótanácsokat! Akkor nem vagyok egyedül az ATG iránnyal. Egyszerűen nálam csak ez az irány hoz sima eredményt. Legközelebbi borotválkozásomnál jobban odafigyelek a habosításra, hosszabb időn keresztül kevergetem a habot, mind a tégelyben, mind az arcon, és csak egyszer húzom le a szőrt ATG irányban, így talán nem lesz irritáció. Eddig mindhárom irányt megpróbáltam minden alkalommal, és lehet ezért is alakult ki irritáció. Talán ha jól felverem a habot és csak egyszer húzom le ATG irányban, akkor nem lesz gond.

After Shave-ként én már nagyon régóta Naturland-os Propolisz balzsamot használok, mert nem szeretem az alkohol tartalmú cuccokat. Mit ajánlanátok, ami természetes anyagokból van, és nem csíp?

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1221 Dátum: 2018. Január 27. - 14:54:34 »
A szappan tartóban ne habosíts! Csak vedd fel a pamaccsal a szappant és tálkában v arcon habosíts!

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1222 Dátum: 2018. Január 27. - 15:04:02 »
Na akkor keresek egy jó kis tálkát. Sajnálom, hogy kamaszkoromban nem tanultam meg ezeket a fortélyokat nagyapámtól, dehát akkoriban, a kilencvenes évek második felében már divatban voltak ezek a sokpengés vackok, én pedig bedőltem. Azért egy Astra 901-es borotvát kipróbáltam anno, de össze-vissza kaszaboltam vele magam, így hamar feladtam.

A sokpengés Gillette-ekkel nem igazán szerettem borotválkozni, de amióta ilyen szép Mühle borotvát tarthatok a kezemben, és ilyen szertartásjellegűvé vált a borotválkozás, valahogy én is beleszerelmesedtem ebbe az egészbe. Igaz, hogy a sokpengés borotvákkal azelőtt 5-10 perc volt a borotválkozás, most meg jó 30-45-60 perc, de élvezem a dolgot.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1223 Dátum: 2018. Január 27. - 15:21:08 »
Na akkor keresek egy jó kis tálkát. Sajnálom, hogy kamaszkoromban nem tanultam meg ezeket a fortélyokat nagyapámtól, dehát akkoriban, a kilencvenes évek második felében már divatban voltak ezek a sokpengés vackok, én pedig bedőltem. Azért egy Astra 901-es borotvát kipróbáltam anno, de össze-vissza kaszaboltam vele magam, így hamar feladtam.

A sokpengés Gillette-ekkel nem igazán szerettem borotválkozni, de amióta ilyen szép Mühle borotvát tarthatok a kezemben, és ilyen szertartásjellegűvé vált a borotválkozás, valahogy én is beleszerelmesedtem ebbe az egészbe. Igaz, hogy a sokpengés borotvákkal azelőtt 5-10 perc volt a borotválkozás, most meg jó 30-45-60 perc, de élvezem a dolgot.
Jön a lejtő.....
Elindultál rajta :-)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1224 Dátum: 2018. Január 27. - 16:03:20 »
Szia Tibi!
Borotvakesben nem gondolkodtál még? Szerintem egy faggyús szappan és kés megoldana Nálad mindent.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1225 Dátum: 2018. Január 27. - 16:44:57 »

Elindultál rajta :-)
[/quote]

El ám, de azért is választottam ezt a Mühle R41-es borotvát, mert sokak szerint ez egy közkedvelt, jól bevált, akár életreszóló darab is lehet. Persze szemezgettem az 55 ezres Feather AS borotvával is, de egyrészt annyi pénzem nem volt, másrészt meg túl nagy kiadás lenne kezdőként, ha mégsem válna be.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1226 Dátum: 2018. Január 27. - 16:46:00 »
Szia Tibi!
Borotvakesben nem gondolkodtál még? Szerintem egy faggyús szappan és kés megoldana Nálad mindent.

Megmondom őszintén, hogy félek tőle, ezért nem gondolkodtam rajta.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1227 Dátum: 2018. Január 27. - 17:06:25 »
Még egy fontos kérdésem lenne:

Az ATG irányban való borotválkozás előtt elég csak a szappan, vagy valami mást is vigyünk fel a bőrre a szappan előtt? Ajánlották nekem, hogy például lenolajjal dörzsöljem be a bőröm, és arra vigyem rá a szappant. Még nem próbáltam ki.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1228 Dátum: 2018. Január 27. - 17:11:52 »
Még egy fontos kérdésem lenne:

Az ATG irányban való borotválkozás előtt elég csak a szappan, vagy valami mást is vigyünk fel a bőrre a szappan előtt? Ajánlották nekem, hogy például lenolajjal dörzsöljem be a bőröm, és arra vigyem rá a szappant. Még nem próbáltam ki.
Van, aki használ olajokat, egyéb pre dolgot, iránytól függetlenül. Én mondjuk nem, ízlés kérdése.

Amúgy hagyományosan is megvan a dolog 10 perc alatt, ha megvan a rutin. Nálam a pamacsolás viszi el az időt leginkább.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1229 Dátum: 2018. Január 27. - 17:19:18 »
Reggel, rohanós két kőr, pamacsolás 2x, le és kiberetvállás ( egy szállirányban, egy szállal szembeni kőr ), bajusz waxolas, 10 perc, ha sietek.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici