Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 242382 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1230 Dátum: 2018. Január 27. - 17:27:34 »
Eléggé felhabosítottam a Prosaro szappant a saját tégelyében, tehát a a szappan felső részét, de mivel nagyon lassan kezdtem el először borotválkozni, s mire a jobb oldalról átértem a balra, addigra szinte eltűnt a hab, illetve nagyon összeesett. Nem tudom, mennyire jó ez a Prosaro, de azért választottam ezt, mert nincs benne alkohol. A Figaro krém eléggé csíp. Korábban flakonos habot használtam, még a cserélhető fejű borotvához. Arra viszont nagyon ügyeltem, hogy csakis olyan arcterületen borotválkozzak, ahol van hab. Tehát ahol épp nem volt hab, ott  bepamacsoltam újra. De lehet, hogy még nem tudom elég jól felverni a habot. Ti ezt külön tálkában veritek fel, vagy a szappan saját tégelyében? Kb. hány percig kell kevergetni?

Külön tálkában, feltétlen. Egy leharcolt kerámia müzlistállal kezdtem, azóta beszereztem egy e célra készült, duplafalú - melegvízzel feltölthető - szintén kerámia csodát. Igen jó hőtartó képessége van.
Szerintem a Figaró azért csíp, mert nem adsz hozzá elég vizet. Merj vizet adni a készülő habhoz, sokkal többet felvesz az az 1-2 borsószemnyi krém, mint elsőre, másodikra, harmadikra hinné az ember. Tégelyes szappannal úgy csináld, hogy a beáztatott és a fölös víztől megszabadított, nedves pamaccsal körözz rajta, amíg fel nem kúszik a hab a szálakon a nyeléig, s utána habosíts a tálkában (és adagold hozzá a vizet, ahogy képződik a habtenger).

Körülbelül 3 percig szoktam habosítani, közben igény szerint adok hozzá vizet  (ujjról csepegtetve, nem kell azért pohárnyi mennyiségekre gondolni). Zenith tempójától sehol se vagyok (még?), de legkevésbé a habkeveréstől/pamacsolástól érdemes elvonnod az időt. Az sem árt, hogy ha az arcodon egy kicsit hagyod állni.

Érdemes kísérletezni: figyeld meg, hogyan viselkedik, mekkora buborékok nőnek benne, fényes-e, mikor, mennyi víz hozzáadása után esik össze, válik szappanlévé a hab. Az előtt a fázis kell megállni, amikor élesben készíted.

A Proraso egyébként elég jó, és hát egy faggyús szappantól se lehet bajod.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1231 Dátum: 2018. Január 27. - 17:31:40 »
Még egy fontos kérdésem lenne:

Az ATG irányban való borotválkozás előtt elég csak a szappan, vagy valami mást is vigyünk fel a bőrre a szappan előtt? Ajánlották nekem, hogy például lenolajjal dörzsöljem be a bőröm, és arra vigyem rá a szappant. Még nem próbáltam ki.
Van, aki használ olajokat, egyéb pre dolgot, iránytól függetlenül. Én mondjuk nem, ízlés kérdése.

Amúgy hagyományosan is megvan a dolog 10 perc alatt, ha megvan a rutin. Nálam a pamacsolás viszi el az időt leginkább.

Engem elsősorban az irritáció elkerülése miatt érdekel ez az "olajos" kérdés. Ki fogom próbálni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1232 Dátum: 2018. Január 27. - 17:34:31 »
Eléggé felhabosítottam a Prosaro szappant a saját tégelyében, tehát a a szappan felső részét, de mivel nagyon lassan kezdtem el először borotválkozni, s mire a jobb oldalról átértem a balra, addigra szinte eltűnt a hab, illetve nagyon összeesett. Nem tudom, mennyire jó ez a Prosaro, de azért választottam ezt, mert nincs benne alkohol. A Figaro krém eléggé csíp. Korábban flakonos habot használtam, még a cserélhető fejű borotvához. Arra viszont nagyon ügyeltem, hogy csakis olyan arcterületen borotválkozzak, ahol van hab. Tehát ahol épp nem volt hab, ott  bepamacsoltam újra. De lehet, hogy még nem tudom elég jól felverni a habot. Ti ezt külön tálkában veritek fel, vagy a szappan saját tégelyében? Kb. hány percig kell kevergetni?

Külön tálkában, feltétlen. Egy leharcolt kerámia müzlistállal kezdtem, azóta beszereztem egy e célra készült, duplafalú - melegvízzel feltölthető - szintén kerámia csodát. Igen jó hőtartó képessége van.
Szerintem a Figaró azért csíp, mert nem adsz hozzá elég vizet. Merj vizet adni a készülő habhoz, sokkal többet felvesz az az 1-2 borsószemnyi krém, mint elsőre, másodikra, harmadikra hinné az ember. Tégelyes szappannal úgy csináld, hogy a beáztatott és a fölös víztől megszabadított, nedves pamaccsal körözz rajta, amíg fel nem kúszik a hab a szálakon a nyeléig, s utána habosíts a tálkában (és adagold hozzá a vizet, ahogy képződik a habtenger).

Körülbelül 3 percig szoktam habosítani, közben igény szerint adok hozzá vizet  (ujjról csepegtetve, nem kell azért pohárnyi mennyiségekre gondolni). Zenith tempójától sehol se vagyok (még?), de legkevésbé a habkeveréstől/pamacsolástól érdemes elvonnod az időt. Az sem árt, hogy ha az arcodon egy kicsit hagyod állni.

Érdemes kísérletezni: figyeld meg, hogyan viselkedik, mekkora buborékok nőnek benne, fényes-e, mikor, mennyi víz hozzáadása után esik össze, válik szappanlévé a hab. Az előtt a fázis kell megállni, amikor élesben készíted.

A Proraso egyébként elég jó, és hát egy faggyús szappantól se lehet bajod.

Köszönöm a kimerítő választ! A flakonos habok után bizony még nincs nagy gyakorlatom a pamacsolásban, de a tanácsaitokat betartva előbb-utóbb bele fogok jönni. Sokan azt mondják, hogy fürdés után a legjobb borotválkozni, de nekem erre nincs mindig lehetőségem, és mindig is délelőtt borotválkoztam. Melegvízzel szoktam hidratálni 1-2 percig az arcom, aztán rá a hab, és szoktam várni vele kicsit.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1233 Dátum: 2018. Január 27. - 17:37:31 »
Alapos arcmosásban szoktam részesíteni magam előkészület címén (amit a szappan levisz, az nem kell a hab alá se!).

De ne az arcod hidratáld, hanem a habot  ;)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1234 Dátum: 2018. Január 27. - 17:42:43 »
Alapos arcmosásban szoktam részesíteni magam előkészület címén (amit a szappan levisz, az nem kell a hab alá se!).

De ne az arcod hidratáld, hanem a habot  ;)

Így fogok tenni, aztán majd megírom a következő borotválkozásom eredményét, hogy lesz-e irritáció.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1235 Dátum: 2018. Január 28. - 06:20:59 »
Előkészítésnél próbáld ki a Longball-féle pre-kencét, itt a fórumon megtalálod a receptjét, gyógyszertárban kapható, ha van orvos aki felírja féláron megkapod.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1236 Dátum: 2018. Január 28. - 07:35:57 »
Előkészítésnél próbáld ki a Longball-féle pre-kencét, itt a fórumon megtalálod a receptjét, gyógyszertárban kapható, ha van orvos aki felírja féláron megkapod.

Utána nézek.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1237 Dátum: 2018. Január 28. - 09:55:46 »
Tobacco Pre Shave se rossz, pár száz Ft-ért szokott lenni a Müllerben.
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1238 Dátum: 2018. Január 28. - 10:05:15 »
Tobacco Pre Shave se rossz, pár száz Ft-ért szokott lenni a Müllerben.
Jó bizony. És az aftershave is jó belőle. 7-8 száz forint körül szokott lenni.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1239 Dátum: 2018. Január 28. - 10:17:37 »
Árulják azt még valahol? Müllerben két hete már csak a Preből láttam.
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1240 Dátum: 2018. Január 28. - 10:22:53 »
Árulják azt még valahol? Müllerben két hete már csak a Preből láttam.
A Müller saját terméke. Pesten a Blahán szokott lenni a Müllerben. Egy két héttel ezelőtt láttam. A váci utcai üzletükben is.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1241 Dátum: 2018. Január 28. - 17:32:55 »
Megvolt a mai borotválkozás. Az arcomon pamacsoltam sokáig a sörte pamaccsal az érzékeny bőrre való Prosaro szappant. A pamacsot 15 percre beáztattam borotválkozás előtt. Kizárólag ATG irányban borotválkoztam, de így sem vitt le mindent, mert volt olyan rész, ahol 2x kellett átmennem. A nyakamnál meg vagy 3 féle irányban nő a szőr össze-vissza. A Prosaro hab nagyon hamar összeesett, pedig elég gyors voltam. De megint mire a bal oldalról átértem a jobbra, a hab szinte megszáradt és összeesett, így a bal oldalt kénytelen voltam újrapamacsolni, de addigra már hideg lett a hab a pamacson. A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel? A lenolajat meg jól elfelejtettem. Legközelebb kipróbálom borotválkozás előtt.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1242 Dátum: 2018. Január 28. - 17:45:43 »
Megvolt a mai borotválkozás. Az arcomon pamacsoltam sokáig a sörte pamaccsal az érzékeny bőrre való Prosaro szappant. A pamacsot 15 percre beáztattam borotválkozás előtt. Kizárólag ATG irányban borotválkoztam, de így sem vitt le mindent, mert volt olyan rész, ahol 2x kellett átmennem. A nyakamnál meg vagy 3 féle irányban nő a szőr össze-vissza. A Prosaro hab nagyon hamar összeesett, pedig elég gyors voltam. De megint mire a bal oldalról átértem a jobbra, a hab szinte megszáradt és összeesett, így a bal oldalt kénytelen voltam újrapamacsolni, de addigra már hideg lett a hab a pamacson. A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel? A lenolajat meg jól elfelejtettem. Legközelebb kipróbálom borotválkozás előtt.
-nyomod
-nem tartod a szöget
-nem feszes a bőr
-nem egyenletesen húzod
-nincs elég hidratállás

Nem mindenkinek jön be a zuhany utáni borotválkozás, pl nekem se.
Igaz, hogy bepuhul a szőr, de a bőr is, ezzel sérülékennyé is válhat, arról nem is szólva, hogy a nedves, ázott bőr duzzadtabb a száraznàl, ergó, hamarabb lehetsz borostás.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1243 Dátum: 2018. Január 28. - 17:54:53 »
Megvolt a mai borotválkozás. Az arcomon pamacsoltam sokáig a sörte pamaccsal az érzékeny bőrre való Prosaro szappant. A pamacsot 15 percre beáztattam borotválkozás előtt. Kizárólag ATG irányban borotválkoztam, de így sem vitt le mindent, mert volt olyan rész, ahol 2x kellett átmennem. A nyakamnál meg vagy 3 féle irányban nő a szőr össze-vissza. A Prosaro hab nagyon hamar összeesett, pedig elég gyors voltam. De megint mire a bal oldalról átértem a jobbra, a hab szinte megszáradt és összeesett, így a bal oldalt kénytelen voltam újrapamacsolni, de addigra már hideg lett a hab a pamacson. A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel? A lenolajat meg jól elfelejtettem. Legközelebb kipróbálom borotválkozás előtt.
-nyomod
-nem tartod a szöget
-nem feszes a bőr
-nem egyenletesen húzod
-nincs elég hidratállás

Nem mindenkinek jön be a zuhany utáni borotválkozás, pl nekem se.
Igaz, hogy bepuhul a szőr, de a bőr is, ezzel sérülékennyé is válhat, arról nem is szólva, hogy a nedves, ázott bőr duzzadtabb a száraznàl, ergó, hamarabb lehetsz borostás.

Ugye végig fejjel lefelé tartom a borotvát, de csak egy szögnél érzem, hogy viszi és serceg, ez kb. a 30 fokos szög. A bőrt kifeszítem többnyire. Hogy nyomom-e? Csak annyira, hogy vigyen. Mondjuk ez fejjel lefelé tartott borotvánál kicsit nehezebb. Akkor lehet, hogy a hidratálással van a baj, nem jó a habom, meg ahogy írtam, hamar összeesett és megszáradt. Legközelebb megpróbálom lenolajjal.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1244 Dátum: 2018. Január 28. - 18:13:57 »
Azt próbáltad-e, hogy nem merőlegesen húzod a borotvát, hanem kicsit ferdén tartva? Hosszú húzások helyett rövidebbekkel?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici