Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 241841 alkalommal)

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1365 Dátum: 2018. Február 02. - 10:52:39 »
Megint más: Vettem a Mühle borotvához ilyen védőt is:

https://www.wetshaving.hu/pengevedo-muhle-biztonsagi-borotvapengekhez?search=m%C3%BChle&page=7

Úgy teszem el, hogy a pengét a borotvában hagyom, és ezt a műanyag védőt ráhúzom. Úgy látom, a műanyag nem ér a pengéhez, amikor ráhúzom, illetve lehúzom a borotváról. De azért nyugtassatok meg, hogy ezt a védőt ugye rá lehet húzni a borotvára, ha benne van a penge? Úgy gondolnám, így logikus, hiszen pont a penge éle ellen nyújt védelmet. Csak megfordult a fejemben, hogy talán mégis kicsit hozzáér a pengéhez, és esetleg kimegy a penge éle hamar. Mert eddig nálam a Feather és a Mühle penge nem nagyon bírtak 2-3 borotválkozásnál többet.

Jól gondolod, erre találták ki.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1366 Dátum: 2018. Február 02. - 11:10:40 »
Sokan kedvelik a különféle barkácsolt vagy készen vett borotvakészülék-állványokat is. Azokon tárolva se veszélyezteti semmi az épp használt penge élét.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1367 Dátum: 2018. Február 02. - 12:18:17 »
En r41-mről, az akaplap aljaról egy kis ponton lepattant a króm négyévi hasznalat követően, de érdekesen onnan, ahol csak akkor ér hozzá bàrmi is, mikor tisztítom.

A fedőt neg én nem tennék a pengés borotvára, volt kinek beleért.

Mellesleg ha polcon van, nem is értem miért tokozod, qzt csak utazásra szolgál.

De végül nem lett komolyabb baja az R41-esednek?
Azért tokozom, mert nem polcon van, hanem a fürdőajtón van egy olyan sokzsebes ruhából készült tartó, és az egyik zsebben van az R41-es. Azért vettem rá fedőt, mert ha valaki belenyúl, nehogy megvágja magát véletlen. Olyan spéci tartót meg azért nem vettem, mert közel 10 ezer Ft, annyit meg nem ér meg. Csináltatni pedig nem tudok.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1368 Dátum: 2018. Február 02. - 12:19:50 »
A mai borotválkozásom végre jól sikerült.

Gratulálok! Használd egészséggel a sima, puha arcbőrödet!  :borz2:

Igen, a fehér Prorasoval. Majd még kipróbálok azért többfélét, de a szintetikus pamaccsal működött a dolog, igaz, azért jó sokáig kavircoltam, de jó lett a habom.

A hagyományos borotválkozás két legfontosabb erőforrása az idő és a víz. Bármelyikből is teszel hozzá többet, jobb eredmény várható tőle (észszerű határokon belül).

A borotválkozást száliránnyal megegyező irányban kezdtem, tehát fentről lefelé.

Ez mindig a szőr növekedési irányától függ. Nekem pl. a nyakamon egészen változó, hol merre található a szálirány. Van, ahol alulról felfelé. Ezért mondták, hogy szárazon érdemes kitapogatnod a borostádat. Ha egyszer megvan, akkor változni már nem fog :-)

Köszi! A nyakamnál nekem is változó a szőr növekedési irány, de azt hiszem, ez mindenkinél így van nyaknál. Mindenestre a 3 irány 3 köre szépen levitte.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1369 Dátum: 2018. Február 02. - 12:24:38 »
Közben voltam az Euro-s boltban, de csak egyféle Lord borotva volt, és pont nem a Tech kópia. Pengében csak Wilkinson és Lord volt. Kipróbálásra vettem egy 5 db-os Lord csomagot, mindössze 100 Ft-ért. Astra pengét viszont eddig sehol nem találtam. Wilkinson szinte minden boltban van. Vettem egy Sensitive Amigó krémet is 200 Ft körül. Ezt is kipróbálom majd. Egyik illatszerboltban viszont azt mondták, hogy talán jövő héten lesz nekik Astra penge. Hogy zöld vagy kék? Ezt nem tudták megmondani.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1370 Dátum: 2018. Február 02. - 12:59:46 »
Melyik Lordot árulják? Mer felém egyiket se.
HP

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1371 Dátum: 2018. Február 02. - 14:13:55 »
Közben voltam az Euro-s boltban, de csak egyféle Lord borotva volt, és pont nem a Tech kópia. Pengében csak Wilkinson és Lord volt. Kipróbálásra vettem egy 5 db-os Lord csomagot, mindössze 100 Ft-ért. Astra pengét viszont eddig sehol nem találtam. Wilkinson szinte minden boltban van. Vettem egy Sensitive Amigó krémet is 200 Ft körül. Ezt is kipróbálom majd. Egyik illatszerboltban viszont azt mondták, hogy talán jövő héten lesz nekik Astra penge. Hogy zöld vagy kék? Ezt nem tudták megmondani.
Tatabányai vagy? A D. Gy. úti felüljáró lábánál van egy eurós bolt. Ott láttam Bic és Gillette pengéket. A Müllerben van több krém is. Palmolive és Wilkinson is. A DM-ekben is kapni ezt-azt. A Fő téren,a sétány végén van egy Goods market. Abban még nem voltam, de az is egy esélyes hely. Dózsakertben a Réti úton van egy eurós. Itt a szifonalkatrészektől kezdve minden van/volt. (már másfél éve nem voltam benne)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1372 Dátum: 2018. Február 02. - 14:14:28 »
Hello,

ha aggaszt a korrózió, 1-2 napig ne szereld össze, hagyd száradni. A nyél menetét nem tudod szárazra törölni.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1373 Dátum: 2018. Február 02. - 14:18:52 »
Nem fog korrodálni,.

Hát spec tartó?

Én egy bögrébe ragasztottam egy műanyag poharat. És abban tartom állítva.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1374 Dátum: 2018. Február 02. - 14:33:03 »
De végül nem lett komolyabb baja az R41-esednek?
Azért tokozom, mert nem polcon van, hanem a fürdőajtón van egy olyan sokzsebes ruhából készült tartó, és az egyik zsebben van az R41-es. Azért vettem rá fedőt, mert ha valaki belenyúl, nehogy megvágja magát véletlen. Olyan spéci tartót meg azért nem vettem, mert közel 10 ezer Ft, annyit meg nem ér meg. Csináltatni pedig nem tudok.
Azt hiszem, astra501 éltárs épített magának csőbilincsekből (ha azt úgy mondják) borotvakészülék-tartót :-) Jómagam pedig kábelmerevítő, plasztikbevonatos acéldrótból hajlítottam "úgy érzésre" (olyan is).

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1375 Dátum: 2018. Február 02. - 14:45:04 »
Így igaz :) Többszöri fejlesztés, tuningolás után az M20-as OBO Quick bilincs + 20-as műanyag védőcső kombináció bizonyult a hibátlan verziónak, a vékonyabb nyeleknél a 20-as cső belsejébe egy 16-os cső is kerül, hogy ne "harangozzon" a borotva az ajtó mozgatásánál :) Párszáz forintból megvan, ha van az embernek villanyszerelő ismerőse akkor még olcsóbban. Egy csavarhúzó és egy sniccer kell a megmunkáláshoz, felszereléshez. Az R41-hez is hibátlan :) Képek vannak az "Állványok, dobozok, ládikák, tokok" topicban...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1376 Dátum: 2018. Február 02. - 14:46:48 »
Melyik Lordot árulják? Mer felém egyiket se.

Itt csak a kék pengét, és az R89-esnek megfelelő borotvát.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1377 Dátum: 2018. Február 02. - 14:50:52 »
Közben voltam az Euro-s boltban, de csak egyféle Lord borotva volt, és pont nem a Tech kópia. Pengében csak Wilkinson és Lord volt. Kipróbálásra vettem egy 5 db-os Lord csomagot, mindössze 100 Ft-ért. Astra pengét viszont eddig sehol nem találtam. Wilkinson szinte minden boltban van. Vettem egy Sensitive Amigó krémet is 200 Ft körül. Ezt is kipróbálom majd. Egyik illatszerboltban viszont azt mondták, hogy talán jövő héten lesz nekik Astra penge. Hogy zöld vagy kék? Ezt nem tudták megmondani.
Tatabányai vagy? A D. Gy. úti felüljáró lábánál van egy eurós bolt. Ott láttam Bic és Gillette pengéket. A Müllerben van több krém is. Palmolive és Wilkinson is. A DM-ekben is kapni ezt-azt. A Fő téren,a sétány végén van egy Goods market. Abban még nem voltam, de az is egy esélyes hely. Dózsakertben a Réti úton van egy eurós. Itt a szifonalkatrészektől kezdve minden van/volt. (már másfél éve nem voltam benne)

Igen, tatabányai vagyok. A híd lábánál levő Eurosban még nem voltam, csak a Dózsakert túloldalán levőben, a Réti úton ma. DM-ben is csak Wilkinson pengét láttam. A Goods marketben még nem voltam. Viszont a Ságvári úton, az ezeréves Vénusz illatszerben lesz majd vagy kék vagy zöld Astra penge.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1378 Dátum: 2018. Február 02. - 14:51:53 »
Hello,

ha aggaszt a korrózió, 1-2 napig ne szereld össze, hagyd száradni. A nyél menetét nem tudod szárazra törölni.

Üdv

Á

Bizony én a nyél menetét is szárazra tudom törölni, méghozzá fültisztító pálcikával.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1379 Dátum: 2018. Február 02. - 14:53:26 »
Nem fog korrodálni,.

Hát spec tartó?

Én egy bögrébe ragasztottam egy műanyag poharat. És abban tartom állítva.

Miért fontos állítva tárolni? Régen a nagyapám a Gillette Tech-ét csak egy kis dobozban, fektetve tárolta. De ő is mindig csontszárazra törölgette használat után.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici