Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 86901 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1395 Dátum: 2018. Február 03. - 08:28:19 »
Az R41-et melyik iranyba kell donteni, hogy kenyelmes legyen hasznalni? Zold Astraval is tep, huz, foleg allnal, ahol nehezen tudok dolgozni vele. Nem erzem ezt a keszuleket :'(
Pedig szeretnem szeretni. A filmekben a jutjubon olyan konnyeden hasznaljak pedig.

Mivel majdhogynem vízszintesen van az R41-esben a penge, így eléggé meg kell dönteni, máskülönben csak kapar a penge, és nem vág rendesen. A legelején én is vacakoltam a szögekkel, és hajlamos voltam először rossz szögben tartani, de most már kitapasztaltam, hogy közel a merőlegeshez tartom, tehát 25-30 fokos szögben. Ha nagyobb szöget alkalmazok, akkor már tép és kapar a penge.

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1396 Dátum: 2018. Február 03. - 08:30:19 »
Az R41-et melyik iranyba kell donteni, hogy kenyelmes legyen hasznalni? Zold Astraval is tep, huz, foleg allnal, ahol nehezen tudok dolgozni vele. Nem erzem ezt a keszuleket :'(
Pedig szeretnem szeretni. A filmekben a jutjubon olyan konnyeden hasznaljak pedig.

Mivel majdhogynem vízszintesen van az R41-esben a penge, így eléggé meg kell dönteni, máskülönben csak kapar a penge, és nem vág rendesen. A legelején én is vacakoltam a szögekkel, és hajlamos voltam először rossz szögben tartani, de most már kitapasztaltam, hogy közel a merőlegeshez tartom, tehát 25-30 fokos szögben. Ha nagyobb szöget alkalmazok, akkor már tép és kapar a penge.

Bocs, rosszul írtam..., mármint a kilógó borotvanyél áll majdnem merőlegesen az oldalarcomhoz viszonyítva. A penge és az arc közötti szögem 25-30 fokos.

Nem elérhető Detre

• Törzstag
« Válasz #1397 Dátum: 2018. Február 03. - 08:38:09 »
A Lord L111-et se volt sok értelme megvennem. Máshogy nem jó ugyan, mint az LP1823 - az a célra alkalmatlanság határán billeg, ez meg csak messze könnyebben ont vért a kelleténél -, de a vége ugyanaz: nem kellett ez nekem :-)

De legalább - végre - normális habot csinálok a Barbonból.
Ilyen szomjas krémet... Lehet, hogy a Yaqi pamacs is jót tesz neki, lehet, hogy a preshave-nek felkent Balea borotválkozó olaj a titok nyitja, de legvalószínűbb, hogy ezidáig a user error jelensége vette el a kedvem a másik hazai klasszikustól.

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1398 Dátum: 2018. Február 03. - 08:56:08 »
A Lord L111-et se volt sok értelme megvennem. Máshogy nem jó ugyan, mint az LP1823 - az a célra alkalmatlanság határán billeg, ez meg csak messze könnyebben ont vért a kelleténél -, de a vége ugyanaz: nem kellett ez nekem :-)

De legalább - végre - normális habot csinálok a Barbonból.
Ilyen szomjas krémet... Lehet, hogy a Yaqi pamacs is jót tesz neki, lehet, hogy a preshave-nek felkent Balea borotválkozó olaj a titok nyitja, de legvalószínűbb, hogy ezidáig a user error jelensége vette el a kedvem a másik hazai klasszikustól.

Hát a Barbon nagy klasszikus idehaza. After shave-et próbáltam belőle régebben, de túl "öregapámos" illata van, így emiatt nekem nem jött be. A Figaró krém is hasonló illatú, de mivel azt lemossuk, annyira nem marad meg az illat. Viszont a Proraso fehér szappan illata kifejezetten tetszik.

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #1399 Dátum: 2018. Február 03. - 11:52:52 »
Én a safety bar felé dötök. Szerintem fedlapra keresni szöget, már gyalu ...

Es tenyleg! Koszonom a tanacsot! Ma egy komfortos iritacio mentes, kellemes borotvalkozason vagyok tul.  :bor:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

• Törzstag
« Válasz #1400 Dátum: 2018. Február 03. - 12:23:58 »

Es tenyleg! Koszonom a tanacsot! Ma egy komfortos iritacio mentes, kellemes borotvalkozason vagyok tul.  :bor:

Örülök, hogy segíthettem!  :hat:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

• Törzstag
« Válasz #1401 Dátum: 2018. Február 04. - 14:45:57 »

Én azt figyeltem meg, hogy a németeknél safety bar felől érdemes indulni (Mühle, Merkur). A Gillette családnál viszont top-cap felől.
Persze, lehet, hogy ez egyéni....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1402 Dátum: 2018. Február 05. - 07:13:17 »
Ez az Euro-s bolti Amigó sensitive krém valahogy nálam nem vált be, megint teljes nyakirritáció lett a végeredmény. Maradok a fehér Proraso-nál. Valahogy amúgyis szkeptikus vagyok ezekkel az Euro-s bolti cuccokkal, mert alapvetően tele vannak bóvlikkal. Az édességeik is nagyon rosszak (nugátos tejtáblák és hasonlók). És szerintem a mosószereik is mind hamisítványok (Persil, stb.). Ma megyek egyik illatszerboltba, ahol talán kapom Astra pengét.

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1403 Dátum: 2018. Február 05. - 15:21:02 »
Ez az Euro-s bolti Amigó sensitive krém valahogy nálam nem vált be, megint teljes nyakirritáció lett a végeredmény. Maradok a fehér Proraso-nál. Valahogy amúgyis szkeptikus vagyok ezekkel az Euro-s bolti cuccokkal, mert alapvetően tele vannak bóvlikkal. Az édességeik is nagyon rosszak (nugátos tejtáblák és hasonlók). És szerintem a mosószereik is mind hamisítványok (Persil, stb.). Ma megyek egyik illatszerboltba, ahol talán kapom Astra pengét.

A másik Eurosban is csak Lord meg Gillette Platinum volt. Utóbbiból vettem egy ötöst próbaképpen, 400 Ft volt. Astrat nem hoznak, mert nem keresik, ezt mondták.

Viszont Tatabányán a Vénusz illatszerben kaptam 5 db-os zöld Astrat 220 Ft/csomag. Vettem belőle, majd megírom a végeredményt.

Nem elérhető attis83

• Új tag
  • *
« Válasz #1404 Dátum: 2018. Február 05. - 17:04:46 »
Sziasztok!

Valaki nem ismer Debrecenben olyan emberkét, aki vállal fejborotválást? Őszintén szólva, magamnak nincs mindig kedvem megcsinálni. :)

Nem elérhető zagloba

• Törzstag
« Válasz #1405 Dátum: 2018. Február 06. - 13:07:33 »
Bocs, rosszul írtam..., mármint a kilógó borotvanyél áll majdnem merőlegesen az oldalarcomhoz viszonyítva. A penge és az arc közötti szögem 25-30 fokos.
[/quote]
Az a "majdnem merőleges" 90° inkább 45° a valóságban ugye!? :kv2:

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1406 Dátum: 2018. Február 08. - 07:28:36 »
Az a "majdnem merőleges" 90° inkább 45° a valóságban ugye!? :kv2:
[/quote]

Igen, bocs, hülyeséget írtam, meg ATG irányban gondoltam.

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #1407 Dátum: Tegnap - 12:09:22 »

Valóban gyalu, de azt vettem észre, hogy az R41 (2013) esetében a szögekkel azért lehet játszan egeszen tag hatarok kozott. Kezdem megtalálni azt a szöget ami nekem jó. Az állam jobb oldalán valahogy az R41-el sosem tudtam normálisan megborotválkozni, ezért irritáció lépett fel, illetve folyamatosan kapartam a pengével, hogy végre sima legyen. Ennek következménye, hogy a felső hámréteg nagyon vékony lett és Neogranormonos kezelésre szorult jó pár napig. Ma észrevettem, hogy ha a fedlap felé döntök akkor tök simán le tudom borotválni azt a területet is, mindenféle probléma nélkül.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici