Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228077 alkalommal)

Nem elérhető bejcc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1410 Dátum: 2018. Június 20. - 16:37:53 »
Üdv a népnek!

Valaki esetleg tippet tudna adni, hogy érdemes trükközni az állkapocscsont környékén, a puha résznél? Ha tízszer megyek át rajta, akkor is látszanak a szőrök, mintha a bőr szintje alatt lennének, és nem tudná levágni. Hiába feszítem, "lufizok", a nyelvem meg addig nem ér el...  :peace: Már az ötödik pengét próbáltam, egyik se volt jobb ebből a szempontból, mint a többpengés. Talán nem lett annyira irritált a felület... annyira.
Nyakamról nem is beszélve, kétcentinként van egy szög, szóval egy egyenes felület nincs középen. De az legalább nem feltűnő.

Ha nem félméterenként lenne egy szőrszálam, inkább növesztenék szakállat...  :fetreng:

Már azért egy hónapja elhagytam a többpengés szarokat, szóval talán ideje lenne már megjavulnia. Vagy várjak egy évet?  :thanks:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1411 Dátum: 2018. Június 20. - 17:25:47 »
Ha olyanok az adottságaid (világos, vékony bőr, pigmentált szőrzet), át fog látszani a bőr alatt növekvő szőr. Azon nem nagyon lehet segíteni, rontani viszont igen :-)
Tízszer átmenni még akkor is sok, ha pedánsan csak és kizárólag pamacsolt felületet húzol le. Hát még ha esetleg nem.

Amúgy a "puha rész" mit takarna? Az állkapocs hajlata mögötti nyaki részeket, amelyek kellő zsírtartalom híján általában homorúak, mintha egy vályú húzódna a fülcimpádtól a nyaki verőér felé?
Vagy inkább az állkapocscsont alatti U alakú területre gondolsz? Azt a részt nyaktekergetéssel, bőrfeszítgetéssel, -húzással ki lehet általában simítani.

Nem elérhető bejcc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1412 Dátum: 2018. Június 20. - 19:17:12 »
vékony bőrű, az stimmel de abszolút nem fehér bőrű vagyok :)
Magán az arcon, alsó állcsonttól fölfele, nagyjából az alsó fogsor menti/feletti részen. Többivel nagy gondom nincs. Nyakon max. marad a többpengés.

Alapból elég puha a bőr, szóval minimális nyomástól is lehet, hogy görbület van, és nem vágja le. talán megpróbáljak többet puhítani, kipróbálni más szappant? jobban feszesebbé nem tudom tenni, már a számat húztam oldalra belülről  :evil:

Borotválkozáshoz nincs száj mögé rakható lemez, ami stabilitást ad?  :fetreng: Mindjárt le is védetem.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1413 Dátum: 2018. Június 20. - 19:57:53 »
Biztos az én sajátos arcszerkezetem az oka, de ez a terület számomra bőven elég feszes és sima, ha a szabad kezemmel kb. az orrcimpák magasságában, a járomcsont alatt "megfogva" határozottan felfelé, illetve az orrgyök irányában húzom az orcámat (hát még ha a szájamat is eltátom).
Mondjuk van miből húznom.
Timsózott ujjakkal nem is csúszhat meg a bőröd (azért nyilván ne behabozott bőrt húzz  :bocs: ).

Az is lehet, hogy összevissza nő már ezen a részen is és meg kell találnod a megfelelő ATG irányokat.

A szájüregi szerkezet remek ötlet, lásd el megfelelő csavaros feszítő-peckelő berendezésekkel is!  :crazy:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1414 Dátum: 2018. Július 27. - 18:16:02 »
Fél év tapasztalatszerzés után eljutottam oda, hogy hagyományos borotválkozás iránti szerelem ide vagy oda, ismét elő kellett vennem a Gillette fusion ötpengés csodaborotvát. Hogy miért? Azért, mert annyira erős a szakállam, hogy hiába kevertem tökéletesre a habot, hiába volt meg a megfelelő hidratálás és technika, így is ATG irányban legalább 2-3 kört kellett mennem ahhoz, hogy babapopsi eredményt érjek el. Az ATG-nél viszont az a bökkenő, hogy képtelenség így 2-3 kört menni irritáció nélkül. Mivel a technikám jó, így irritáció alatt enyhe piros, kisebb foltokat értek a bőrön, amik ugyan nem vészesek, de nem is tűnnek el. Régebben, amikor még csak a Fusion ötpengés borotvát használtam, soha nem volt ilyen gondom.

Mivel nálam is szerelem a hagyományos borotválkozás, így nem álltam át teljesen a Fuison ötpengésre, hanem kombinálva használom a két borotvát. Lefelé és oldalt megyek 1-1 kört a hagyományos borotvával, ATG irányban viszont elég egy kör az ötpengéssel, és így az eredmény tökéletes, és ami a lényeg: irritációmentes. Be kellett látnom, hogy sajnos a hagyományos borotvával képtelenség olyan sima eredményt elérnem, mint az ötpengéssel (különösen a giga alatti részen és oldalarcon igaz ez).

Megjegyzés: A borotvaszappanos, pamacsolós módszerrel kb. 3x többet bír egy Fusion ötpengés fej, mint flakonos habbal. Így egy fej akár 1 hónapig is kibírja, ha csak az ATG kört csinálom meg vele. A borotvaszappanos pamaacsolás annyira jól puhítja a bőrt és a szőrt, hogy nem megy ki olyan hamar az ötpengés éle, mint flakonos habnál. Viszont fontos, hogy - ne folyó vízben, hanem állóvízben - minden lehúzás után alaposan lötyiköljük ki a fejet, máskülönben eltömődik.

Erős szőrzetű kezdőknek azt tanácsolnám, hogy ha nem tudnak hagyományos borotvával elérni babapopsi eredményt irritáció nélkül, akkor érdemes kipróbálni a kombinált borotválkozást. Nekem hagyományos borotvával 5-6 kör a babapopsi eredmény, irritációval. Kombinálva mindössze 3 kör.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1415 Dátum: 2018. Július 27. - 18:47:49 »
Esküszöm szóhoz se jutok. Pengét tettél bele?  :crazy:
Mindenféle élcelődés nélkül, szerintem ezen a problémán a technika segíthet. Leginkább a Slide, meg a bőrfeszítés. (Ezek a sokpengés vackok sem tesznek mást, feszítik a bőrt a gumicsíkkal)
2-3 kör ugyanabban az irányban? Nem húzol te túl nagyokat? No meg ATG előtt mit csinálsz?
Persze nem akarlak lebeszélni a Fusion-ről, de a hozzászólásodból a "technikám jó" után, csak az hiányzik, hogy a módszer szar (bár végülis én ott látom a sorok között). Ezt viszont már megkédőjelezném.
Mégpedig azért, mert az elején volt olyan tapasztalatom (mert hogy bár nem sűrű de ennek ellenére erős szőrt kaptam az arcomra), hogy a Lord SC nem elvágta a szőrt, hanem kifordította az államon a vaskosabb szőrszálat. De ami nekem nem elég éles, azt hanyagolom.

És akkor még azt is hozzátenném, hogy a technika a késes borotválkozásnál még jobban számít, mert a vas nem tud olyan éles lenni mint pl a Feather AC penge.

Persze, lehet mondani hogy az ember mindent tud, de sajnos az igazság az, hogy ahogy a technológia fejlődik, az ember úgy butul, azt se tudjuk hol vagyunk, mert GPS vitt oda, lassan írni is elfelejtünk (nekem mindig furcsa, ha tollal kell sokat írni)

Bár nincs jogom megkérdőjelezni az álláspontod, de mindenképpen furcsának mondható.

Egyébként ha ragaszkodsz a Fusion-höz, akkor a Razorpit-et lehet hogy neked találták ki.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1416 Dátum: 2018. Július 27. - 19:50:40 »
Biztos bennem van a hiba, de nekem fél év alatt nem lett tökéletes a technikám (habár bizonyosan sokat fejlődött).

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1417 Dátum: 2018. Július 27. - 21:46:27 »
És a százpengés csoda nem tömődik el az erős szakálladtól?
HP

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1418 Dátum: 2018. Július 28. - 00:26:58 »
két köre DE után ami még van az a fusion-t aligha tömíti el... Ha ráadásul így jó az eredmény és még gazdaságossági szempontból is vállalható, akkor nem látom mi a gond  :nemtom:

Persze szerintem is könnyen lehet, hogy 1-2 év múlva fog az az irritáció mentes BBS menni csak DE-vel is, de ettől még ha most ez a felállás működik, akkor hurrá  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1419 Dátum: 2018. Július 29. - 13:37:25 »
"Esküszöm szóhoz se jutok. Pengét tettél bele?  :crazy:
Mindenféle élcelődés nélkül, szerintem ezen a problémán a technika segíthet. Leginkább a Slide, meg a bőrfeszítés.... Nem húzol te túl nagyokat? No meg ATG előtt mit csinálsz?"

Nem húzok nagyokat. ATG előtti csinálok 1 kört lefelé, utána még egy kör oldalirányban. Ez a két kör a szőr nagyobb részét leszedi. És csak ezután jön az ATG irány, de ezt legalább 2-3 kör, másként nem leszek teljesen sima.

Mindent kipróbáltam már, és hogy jó a technikám erre bizonyíték, hogy pl egyszer sem vágtam meg magam az utóbbi hónapokban. Tehát vérzés sosem volt, mert nem nyomom annyira a borotvát, hogy megvághassam vele magam. A szöget is betartom, tehát nem kaparom magam, hanem vágom, finoman.

Hangsúlyozom: irritáció alatt én halvány, kisebb piros pontokat, foltokat értek a bőrön, amelyek csak közelről láthatóak. Valószínűleg ezeket talán más nem is nevezné irritációnak. Engem viszont zavar, mert régebben nem volt ilyen gondom.

ÉS ahogy írtam, nekem legalább 5-6 kör kell hagyományos borotvával, mire sima leszek tőle. Az ötpengéssel kizárólag az utolsó, ATG kört csinálom csak meg, azt is mondhatnám, hogy csak finomításként használom, mivel a szőr nagyrészét levágom a hagyományos borotvával.

Megjegyzés: A legtöbb Youtube-os videón is látszik a hagyományos borotvával borotválkozók arcán a bőrpír, az irritáció (főleg giga alatti részen), és sokan nem is mennek vele ATG irányt.

És nem ragaszkodom a Fusion-höz, mert kényszerből vettem elő újra. Én örülnék a legjobban, ha tökéletes eredményt tudnék elérni hagyományos borotvával, mert sokkal jobb kézben tartani, mint a Fusion-t.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1420 Dátum: 2018. Július 29. - 15:14:08 »
Cserélj pengét. Nekem csak a régi angol Wilkinson működik New-val, de az tükörsimára borotvál. Néha a bőröm is jön a szőrrel, de az felhasználói hiba.

Üdv

Á

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1421 Dátum: 2018. Július 29. - 15:33:07 »
Korábban kipróbáltam többféle pengét, de a zöld Astra vált be leginkább. Lehet teszek egy újabb próbát ismét a többi pengével, immár tapasztaltabban. Van még Feather pengém is itthon.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1422 Dátum: 2018. Július 29. - 20:25:48 »
Inkább egy kíméletesebbet rakjál bele, azzal hátha nem lesz bőrpír! Lord Super Chrome, Gillette Platinum, kék Astra talán még, én az Isánát is szerettem, legalábbis L111-ben, mondjuk errefelé gyűlölik.
HP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1423 Dátum: 2018. Július 30. - 09:59:46 »
Mindent kipróbáltam már, és hogy jó a technikám erre bizonyíték, hogy pl egyszer sem vágtam meg magam az utóbbi hónapokban. Tehát vérzés sosem volt, mert nem nyomom annyira a borotvát, hogy megvághassam vele magam. A szöget is betartom, tehát nem kaparom magam, hanem vágom, finoman.

Hangsúlyozom: irritáció alatt én halvány, kisebb piros pontokat, foltokat értek a bőrön, amelyek csak közelről láthatóak. Valószínűleg ezeket talán más nem is nevezné irritációnak. Engem viszont zavar, mert régebben nem volt ilyen gondom.

Nyilván te ismered legjobban a helyzetet, ezt senki nem tudja megítélni a neten keresztül. De azért nem biztos, hogy csak azért mert nem vágod meg magad, mindenben jó a technikád: lehet, hogy olyan a bőröd, hogy nem gyűrődik alá nagyon akkor se ha nyomod (ebből lesz a vágás), de azért a felső hámréteget leszeded.

Elgondolkoznék azon is, hogy a borotvaszappan/krém vmilyen összetevője okozza ezeket. Sajnos ez lehet egyik pillanatról a másikra is, használhatsz valamit évek óta gond nélkül és hirtelen elkezdi nem szeretni a bőröd, aztán ugyanígy elmúlik. És lehet hogy a nem megfelelő technika érzékenyít rá.

Ha a Fusion beválik, akkor szerintem használd azt, én legjobban azt nem szeretném benne hogy nehéz kitisztítani a szőrt belőle, nekem ezek a sokpengések pár alkalom után bacitenyészetté válnak.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1424 Dátum: 2018. Július 30. - 10:42:04 »
Mivel a technikám jó, így irritáció alatt enyhe piros, kisebb foltokat értek a bőrön, amik ugyan nem vészesek, de nem is tűnnek el. Régebben, amikor még csak a Fusion ötpengés borotvát használtam, soha nem volt ilyen gondom.
A modern borotvák feje mozog, követve az arc vonalát, elkényelmesítve, mondhatni"lebutítva" a felhasználót. A DE-nél a felhasználó gyakorlatán, ügyességén múlik az eredmény, ami idővel javul, rutinná válnak a mozdulatok, főleg ha csak egy borotvát használ az ember. Egy penge egyébként véleményem szerint kevesebb irritációt kellene hogy okozzon, mint öt... Ha te nem tudsz DE-vel ugyanolyan eredményt elérni, akkor én arra tippelek, hogy a vastaggal kiemelt rész mégsem egészen úgy van, ahogyan te gondolod. Jó ideje próbálkozol már, ha nem érzed még mindig a dolgot, akkor talán nem is biztos, hogy ez a te műfajod. Annak szerintem nincs értelme, hogy úgy csinálsz valamit, hogy "zavar", nem élvezed, nem vagy elégedett a művelettel és az eredménnyel...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici