Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228099 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1455 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:03:49 »
Mivel a többség nem borotválkozik ATG irányban

Ezt nem tudom honnan veszed.

SZVSZ rengetegen borotválkoznak ATG. Az persze igaz, hogy nem ezzel kell kezdeni. Nekem kb fél év volt, amikorra ráállt a kezem, és kettő (!), mire az arcomon olyan rutin lett, hogy csak nagyon ritkán szúrom el. A fejemet kb 1 hónapja borotválom, és jelenleg ott tartok, hogy ATG helyett inkább elmegyek a Vöröskereszthez vért adni, kb ugyanaz az eredmény csak ott adnak csokit ;D

Mindennek megvan a maga menete, amit tisztelni kell, és akkor meghálálja.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1456 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:14:03 »
Én se értem honnan vesz ilyeneket...

ez: "Azt veszem észre a hagyományos borotvát használók körében, hogy a többség megelégszik az enyhén szúrós, pici maradék borostával, azaz nem bbs borotválkozik."

és ez: "Mivel a többség nem borotválkozik ATG irányban"

oltári f@szság és ráadásul pár órán belül... a @-t azért használtam, hogy "kedves" legyek, mert felhívtad rá a figyelmemet, hogy "lehet kedvesnek lenni"...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1457 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:18:16 »
Mondjuk a német munkahelyen a részeg német dolgozó is gyanús nekem, de nem ismerem a teljes sztorit...

... vagy leforgatták a "Klaus a targoncás" új részét?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1458 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:23:24 »
És azt sem gondolom, hogy hajtogatnám a magam igazát, ...
Hát, az irásaidból folyamatosan az jön le, hogy a hagyományos borotválkozás szar, nem lehet velemi BBS-t irritáció mentesen kihozni, ezért kell egy Fusion.

Az R41 2013-as változata számomra kevésbé agresszív, mint például a tech fejes Lord. A tech fejnél nagyobb rész lóg ki a pengéből, mint a szelídített R41-nél. Tehát sokkal agresszívebbnek érzem a tech fejes Lord-ot. De köszönöm a tanácsot az R89 és e felett kapcsán, lehet, veszek egy ilyent is.
Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.


Ez az egész dolog szerintem azon dől vagy bukik, hogy kinek mennyire erős a szakálla.
Ez tévedés szerintem. Sőt, szerintem egy DE penge élesebb, mint a sokpengés cuccokban található pengécskék. Tehát könnyebben is vágja el az erősebb szőrzetet.

Egy kevésbé erős szakállú embernek nyilvánvalóan elég a WTG és XTG (főleg annál, aki naponta borotválkozik), ezt nem is vitatom. Az is szubjektív, hogy ki mennyire akarja simára borotválni magát. Tehát mi lenne a végcél? Én úgy mérem a simaságot, hogy ha ATG irányban végig simítom a kezem az arcomon borotválkozás után, akkor ott nem szabad érezni semmi szőrt. Úgy vélem, ezt hívják bbs-nek. Nálam egy ilyen borotválkozás után majdnem 18-20 órán át sima maradok, tehát nem indokolt naponta borotválkoznom, mert még 30 óra múltán sem akkora a borosta, hogy indokolttá tegyen egy újabb borotválkozást.

Ismerek olyan embert, aki 60 éves, és világ életében csakis DE borotvát használt. Nagyon erős a szakálla, és borotválkozás után is valamelyest szúrós marad. WTG és XTG köröket csinál, de ATG-ben soha nem borotválkozik, mert szerinte DE borotvával nem lehetséges irritációmentesen ATG irányban menni, legalábbis neki soha nem sikerült.

Ez a szekció is tévedés szerintem.  Az WTG/XTG/ATG az irány ahogyan húzom. Az hogy BBS-e vagy sem, az pedig a végeredmény. Szerinted csak ATG-ben lehet BBS-t elérni. BBS = bármilyen tehát ATG irányba is simítva simaság.
Én egy WTG-t húzok, aztán meg egy XTG/ATG keveréket, amit azért nem szeretek ATG-nek nevezni, mert van ahol tényleg csak XTG. Van ahol meg a kettő keveréke a J-hook miatt (körzök). Van ahol meg csak XTG de slide-ozom (ferdén tartom, hogy ne vágjon, hanem szeljen a penge)

Kölcsön kaptam egy Colonial General-t. Feahter Super AC pengével próbáltam, és már az első kör (WTG) után a legtöbb helyen BBS voltam. Azért megtettem a szokásos második körömet, de sok helyen már nem volt mit borotválnia a vegyes körömnek.

Miért nem szoktam BBS-nek hívni mégis? Azért mert ha van 1% az arcomon, akkor még mindig van hova fejlődni. Ma reggel siettem. Nagyjából 5 perc alatt borotválkoztam meg, egyszerűen nem volt rá több idő. Merkur Progress, valami használt Kék Astra volt benne. Nem volt időm nagyon, mert tényleg 5 percem volt a dologra, AS -sel van timsóval b*szakodni már pláne nem volt időm, mert különben lekésem a buszom.
Az arcom 70 %-a így is BBS, a maradék 30 meg XTG irányban sima. Leginkább az állam és az arcélem ilyen, mert azokkal egy kicsit többet szoktam melózni, és az most nem fért bele az 5 percbe (bőrfeszítés ide-oda, ilyesmi). Ja és ezt a minőségi szintet tudnám hozni tükör nélkül zuhany alatt is, csak akkor hol marad az élvezet...

Szerintem valamit nagyon félreértesz, úgy az egész hagyományos borotválkozással kapcsolatban.
Egyébként itt érteni is kell hogy mit csinál az ember, de te mintha nem is akarnád érteni a folyamatot. Ami amúgy nem baj, ezért találták fel a modern eszközöket. Csak döntsd el hogy mit szeretnél. Megtanulni DE-vel borotválkozni, vagy fikázni a DE-vel való borotválkozást? Ha előbbi, akkor ne gyere alaptalan önigazolásokkal,  ha meg utóbbi, akkor meg ne csodálkozz a reakciókon.
(A TV-ben láttam hogy még gyorsabban meg lehet borotválkozni, mint én ma reggel tettem, egy reklám nincs 5 perc se. Még a szappannal se kell kínlódni, ott a kész hab, csak kinyomom és kész.)

Aki meg érti, és érzi is, az meg megy vissza a kőkorba, és vesz egy kést. Vagy kettőt. És ott már nincs mi megmentse a parasztot, safetybar meg ilyenek, egy marad, a technika, az egyén tudása.

...előjött itt a tipikus magyar mentalitás, hozzáállás. ...

Igen ez igaz, minden írásodból az jön le, hogy a hagyományos borotválozás szar, a végeredménye nem kielégítő. "Mindenki hülye csak én vagyok helikopter"

Egyébként a szamár itt én vagyok, mert már eléggé felrántottam magam.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1459 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:31:50 »
Az R41 2013-as változata számomra kevésbé agresszív, mint például a tech fejes Lord. A tech fejnél nagyobb rész lóg ki a pengéből, mint a szelídített R41-nél. Tehát sokkal agresszívebbnek érzem a tech fejes Lord-ot. De köszönöm a tanácsot az R89 és e felett kapcsán, lehet, veszek egy ilyent is.
Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Ja ez a tech fejes Lord is érdekes történet volt, még az év elején...

Ma vettem egy Lord LP1823-as borotvát az Eurosban 580-ért. Úgy látom, ez tech fejes. Igazából csak össze akarom hasonlítani a Mühle 2013-as R41-essel. Szemlátomásra sokkal brutálisabb és agresszívebb a Lord, sokkal jobban kiáll belőle a penge, mint az R41-ből. Kíváncsi leszek majd, milyen vele borotválkozni.
Pont a te kérdéseidre reagálva egy másik topikban, a hónap elején írtuk le többen, hogy az LP1823 egy szar borotva...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1460 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:37:28 »
Nem új már. Év eleje óta itt van és azóta tart ez a szenvedés... Mit tegyek, ha szamár van a közmondásban? Milyen állatra írjam át? Mi esne jól? Tasmán ördög?  ::)
Szerintem sem nehéz enyhe személyeskedést belelátni a hasonlatba.

Tulajdonképpen a kölcsönös őszinteség, egyenesség sokat lendítene a vakvágány felé haladó eszmecserén, azt hiszem. Mintha minden fél csak célozgatna arra, amit szeretne, akár mondani, akár csinálni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1461 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:49:49 »
Nem teljesen mindegy, hogyan jön le a szőr? De olyan nincs, hogy nem jön le, akkor vagy a penge vagy a borotva rossz.
Lehet küzdeni, javítani a technikát, hogy egy darab papírral is meg lehessen borotválkozni, de annyi különböző borotva van, hogy technika nélkül is kell, hogy legyen egy működő megoldás.
Másrészt mindenkinek más válik be, más áll kézre. Senkinek sem ajánlanám a két kör ATG-t, de én úgy is szoktam borotválkozni, ha éppen ahhoz van kedvem.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1462 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 15:59:27 »
De olyan nincs, hogy nem jön le, akkor vagy a penge vagy a borotva rossz.
Van még alternatíva. Talán mégis igaz, hogy extra erős az arcszőrzete. Nem hívtak úgy korábban Tibi, hogy Kal-El vagy ilyesmi? Ha igen, akkor törlöm a többek által kifogásolt szamaras hozzászólást és egyben tanáccsal is tudok szolgálni a BBS-t illetően...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=w7KG-ltxBbQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=w7KG-ltxBbQ</a>

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1463 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 16:05:21 »
Hagyjuk inkább az egészet, mert úgy látom, itt sokan alapigazságokat kreálnak a saját szubjektív tapasztalataikból. Az ellentmondás ebben az, hogy a legelején pont ti írtátok, hogy ez egy szubjektív műfaj, és most meg mindenki a saját szubjektív, nála bevált technikát kezeli objektív axiómaként, hogy márpedig ez így és így van, másként nem lehet...

Úgy vélem, túlságosan végletesek vagytok, és az átmenetekről, finom árnyalatokról nem vesztek tudomást. És hát ugye, ha egy adott technika és készülék az egyiknél jól működik, az nem biztos, hogy a másiknál is jól fog működni... mivel ez egy szubjektív műfaj, és mindenkinek más a szőrzete, annak erőssége, bőrtípusa, stb.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1464 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 17:20:59 »
"Úgy vélem, túlságosan végletesek vagytok, és az átmenetekről, finom árnyalatokról nem vesztek tudomást. És hát ugye, ha egy adott technika és készülék az egyiknél jól működik, az nem biztos, hogy a másiknál is jól fog működni... mivel ez egy szubjektív műfaj, és mindenkinek más a szőrzete, annak erőssége, bőrtípusa, stb."

Nos látod ebben igazad van. Viszont sajnos egy valami biztos. A reluxák éle, hatékinysága soha, semmilyen körülmények között nem vetekedhet egy DE, vagy SE penge élével, vagy akár egy tökéletesen megélezett borotvakéssel. Ezt azért állítom biztosan, mert aki eddig idetévedt, és kipróbálta, az ittragadt köztünk, és rájött, hogy ez az igazság.
Te lehet a Kryptonon születtél, és minden másképpen működik nálad. Legalábbis ezt hajtogatod jó ideje. Okés cimbora. Elfogadom, (mert már unom a f@szságokat olvasni, és olvasztani az agyamat még jobban ebben a hőségben) remélem a többiek is belátják, hogy jobb elfogadniuk (okos enged).
Te is fogadd el, hogy mi ezt elfogadtuk, és engedd el ezt a problémát. Mindannyian jobban járunk. Borotválkozz úgy, ahogy neked a legjobb, de kérve kérlek, ne fáraszd a nagyérdeműt ugyanazzal a baromsággal. Ennyi. Ez a téma kifújt. Neked nem jött be a DE. Lépj tovább. Engedd el. Keress egy sokpengés Gillette, Wilkinson, stb fórumot, és ott biztosan megtalálod a célközönségedet. Ez nem az a fórum.
Te jó ég, hogy én erre az irdatlan sz@rságra órákat vesztegettem az életemből....
Egy olyanra, aki semmit, de semmit nem hajlandó elfogadni, megfogadni olyanoktól, akik ezt a műfajt elég profin, és jó ideje űzik. Szerintem te nem is borotválkozni szeretsz, hanem írogatni a f@szságokat a vélt igazadról. Részemről végérvényesen lezártam ezt a témát. Bevettem a leszarom tablettát ez ügyben, mert én imádok így borotválkozni, és magamra, csak magamra fordítani azt a cirka 20 percet naponta.
Tehát : Keress reluxás fórumot!
Fáraszd le őket a reluxás bortválkozásoddal.
További szép napot, de remélem új fórumon.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1465 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 17:29:11 »
Igazad van, egyetértek!... hogy én is mennyi időt elpazaroltam ma erre, ráadásul pont a születésnapomon  ;D

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1466 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 17:30:41 »
Sok Boldogot :-)
Remélem a facen felteszel szülinapi borotválkozásos SOTD fotót :-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1467 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 17:33:07 »
Köszi!

Jaja, lesz borotválkozás ;)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1468 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 19:56:38 »
Úgy vélem, túlságosan végletesek vagytok, és az átmenetekről, finom árnyalatokról nem vesztek tudomást. És hát ugye, ha egy adott technika és készülék az egyiknél jól működik, az nem biztos, hogy a másiknál is jól fog működni... mivel ez egy szubjektív műfaj, és mindenkinek más a szőrzete, annak erőssége, bőrtípusa, stb.

Ha jól értem, te egy R41-el tolod, akkor is ha 2013-as, amit azért a harapósabb borotvák között szoktak számontartani. Ezután az a panasz, hogy irritál. Nem csodálom, mert a DE és sokpengés cartridge borotva kombinálása valszeg rosszabb választás, mint akármelyik, akár az utóbbi tisztán. Azért, mert a sokpengéset bizony jobban szokták nyomni, különösen ha BBS az igény, arra áll rá a kezed, és amikor a DE-hez nyúlsz ez a legnagyobb óvatosság mellett is problémás lesz.

Igen, vannak egyéni különbségek és szubjektív szempontok, de azért nem akkora misztikum ez az egész. Kezdőknél gyakori hiba, hogy azt hiszik nem jó a borotva/penge/pamacs/krém, és hát persze tényleg lehetnek ezzel is a gondok, de ha ezeket nagyjából rendezte az ember, akkor a legfontosabb a technika. Erre ráérősít, hogy itt a fórumon látja az ember a sok választási lehetőséget mindenből, és azt hiszi az a legjobb ha kísérletezget. De ebben a fázisban ez nem annyira hasznos.

A DE megtanulásának legjobb módja, ha minden mást leteszel, és elfogadod hogy egy darabig nincs XTG/ATG, és így nincs BBS sem. Nem a DE miatt, mert az simán képes lesz rá amikor kitapasztalod, hanem amiatt hogy tanulod. Emellett, mint mások is mondták, jó lenne egy klasszikus 89-es fej, pl EJ. Aki így fog hozzá, az a tapasztalatok szerint pár hónap alatt simán belerázódik, aztán eldönti hogy ez kell-e neki, kipróbál egy harapósabb DE-t, visszamegy a cartridgehoz, vagy akármi. De ennyit rá kell szánni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1469 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 10:57:45 »
"Ha jól értem, te egy R41-el tolod, akkor is ha 2013-as, amit azért a harapósabb borotvák között szoktak számontartani..."

Köszönöm a tanácsod, és segítőkészséged, de ma végül megoldódott a problémám. Kb. az volt a gond, amit eddig is írtam, hogy erős a szakállam, és csak heti 2-3 alkalommal borotválkozom. Nem az R41-gyel volt itt a gond, nem is a technikámmal, nem a habbal, és nem a szöggel, nem a nyomással. Minden jó volt, csak egyszerűen túl erős a 2-3 napos borostám. Ma mentem az R41-gyel 2 kör WTG-t, utána 2 kör XTG-t, és ATG már nem is kellett, mert az eredmény bbs lett, ráadásul irritációmentesen. Egy kör WTG után nekem nem szed le túl sok szőrt a borotva (pehelyszőrűeknek vagy kisborostával rendelkezőknek nyilván elegendő 1 kör WTG), mert egyszerűen túl erős a szakállam, és 2-3 napos borostáról van szó. És itt jön be a szubjektivitás és a mérlegelés, az árnyalatok észrevétele, s hogy mekkora hiba össze-vissza általánosítani. Olyan emberek, akik naponta vagy másfél naponta borotválkoznak, elkezdenek általánosítani. Valószínűleg egynapos borostánál nálam is elég lenne egy WTG és egy XTG kör, csakhogy nekem 2-3 napos erős borostát kell leszednem, és nem elég az 1 kör WTG. Eddig ott követtem el a hibát, hogy csak 1 kör WTG-t és 1 kör XTG-t mentem 2-3 napos borostára, utána meg 2-3 kör ATG-t.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici