Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228097 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1515 Dátum: 2019. Július 29. - 16:21:10 »
Tényleg világrekord, mert nekem még gyorsan is egy kör legalább 3 perc, és most csak magára a lehúzásra gondolok, nem az előkészítésre. Valószínű neked nagyon gyenge szőrzeted lehet, ha ennyire nem szükséges az alapos előkészítés. Nálam a fürdés vagy zuhanyzás túlérzékennyé teszi a bőröm. Az erős borostám meg igényli az alapos előkészítést, így nálam (körönként!) minimum kell 3 perc pamacsolás plusz az 5 perces állási idő, máskülönben nem puhul fel a borostám. A borotvám minden borotválkozás után megtisztítom folyékony szappannal, finom, puha fogkefével folyó melegvíz alatt, mert nem érzem jól magam, ha retkesen teszem el. Csillogjon-villogjon a polcon, így most is teljesen olyan, mint új korában. A rutinszerű borotválkozásra ott vannak a sokpengés borotvák, azok tényleg arra jók, hogy az ember villámgyorsan végezzen velük. De egy szép készüléknek nem az lenne a lényege, hogy lassan, komótosan kiélvezze az ember minden másodpercét, azaz nem csapja össze a borotválkozást, és több legyen puszta rutinnál? Mondjuk, ha valaki naponta borotválkozik, ott más a helyzet. Bár én sosem értettem, minek naponta borotválkozni, amikor 24 óra alatt nem tud akkora borosta nőni, hogy az zavaró legyen, vagy érdemes legyen leborotválni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1516 Dátum: 2019. Július 29. - 18:07:41 »

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1517 Dátum: 2019. Július 29. - 19:51:21 »
Mondjuk az 5-6 perc három kör az valami világrekord lehet. :)

Ha valami agresszívebb készülék lenne, amivel nagyon kell figyelni, akkor simán duplája, de Rockwell 6S-el hármason egyszerűen nem tudom megvágni magam, így gyorsan, de mégis alaposan tudok haladni. Ha valaki váltogatja a borotvákat, vagy szereti a harapós készüléket, akkor ahhoz tényleg rövid ennyi idő.

A rutinszerű borotválkozásra ott vannak a sokpengés borotvák, azok tényleg arra jók, hogy az ember villámgyorsan végezzen velük.

Nekem azokkal tovább tart. Frusztál, hogy nem olyan alaposak, elkezdem nyomni, megvágom magam (általában az államat), és lehet elállítani a vérzést. Na, ezzel sok idő elmegy ;)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1518 Dátum: 2019. Július 29. - 21:39:15 »
Ha en ennyi ido alatt vegeznek akkor masnap varangyosbeka lennek. R89-el is fel ora mire megborotvalkozok. Iszonyatosan kell figyelnem, mert meg igy is a nyakamnal mindig van irritacio, pedig mar 3 eve csiszolom a kezmozdulataimat. Es az elmult idoszakban mar nem cserelgetem a borotvakat vagy pengeket. A harom kor is inkabb csak ketto lett mara, igy szurok de legalabb neha mar nem olyan a fejem mint egy tininek. Nem agysebeszet ez en ezzel tisztaban vagyok es azzal is hogy a csillagoknak sem kell egyuttallnia hogy jo legyen. De en speciel miota DE-n vagyok alig 50/50 sikerul ugy, hogy arra azt mondom ez jol esett es masnap nem gyulladnak be a szortuszoim. Neha faszan eltalalom es olyankor happy van de alapvetoen a nyakamnal a szortuszok mar attol begyulladnak hogy megmutatom a borotvat neki. Es akkor meg csak a polcon latta. Neogranormon ami valamelyest segit. Ebbol van egy babapopsikrem verzio, AS elott abbol kenek fel vekony reteget.
Mondjuk az hozza tartozik, hogy iszonyat laposan fekszenek a szorszalaim, igy sokszor meg DE mellet Is benonek a bor ala.
A nyakamnal a bor amugy is nagyon kenyes. Egyszer voltam lezerharcon es a sisak pantja ugy kidorzsolte hogy ket hetig nem tudtam borotvalkozni.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1519 Dátum: 2019. Július 30. - 07:52:38 »
Ma reggel lemértem, 5 perc volt a 3 kör, elpakolással. Egyébként elég erős és sűrű hajam és arcszőrzetem van. Arcon csinálom a habot, 1-1.5 percig, szintivel elég sok vizet vesz fel, amúgy vékonyan hagyom.

Szerintem ha félóráig tartana a folyamat, akkor már azzal okoznék irritációt a bőrömnek. Talán 15 percnél húznám meg a határt, ami abba belefért annyi legyen egyszerre, akinek annyira kell vigyáznia hogy ennél tovább tart annak elég 1 kör szőrmentén, vagy esetleg 2, a második keresztbe.

R89 régen volt a kezemben, de nincsenek kellemes emlékeim róla. Lehet mással próbálkoznék, pl Lord L6.

Szerintem a hagyományos borotválkozásra is érvényes, hogy ha szenvedés, akkor valamin változtatni kell, aztán ha ez a lehetőség kimerült, akkor abba kell hagyni. Generációk borotválkoztak DE-vel, úgy hogy nem volt rá minden reggel három órájuk és a maiakhoz képest vacak pengéik voltak, mégis működött a dolog valahogy.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1520 Dátum: 2019. Július 30. - 08:51:41 »
Én amúgy már komolyan elgondolkodtam, hogy visszaváltok a többpengésre.
Abban viszont igazad lehet, hogy ha nagyon elhúzódik a folyamat, akkor ott már lehet nem is a technika, a penge vagy a borotva a hibás, hanem a szappan okoz irritációt.

Ma este Gillette Old Type-ot fogok használni és nem kapkodva, de határozottan, megpróbálom 15 perc alatt lezavarni. Ha neked lesz igazad és kiderül, hogy a hosszú szeánsz miatt a szappan cseszi szét a bőröm, akkor vendégem vagy egy kávéra a Váci úti Tamp&Pull-ba  :cimbi:

Az R89 és az L6 között vélek felfedezni különbséget az L6 javára. Nekem úgy tűnt az agresszívabb. De már pár hete alátétlemezeket készítettem használt pengékből és az R89-et kettő darabbal vadítottam meg. Így már sokkal jobb használni. Annó, amúgy Atteharp is azt mondta, hogy Ő sem találja az R89-es fejekkel a megfelelő szöget és rendszerint okozott nála is irritációt. Az R41-el alkalomadtán kiváló eredményt értem el, főleg, ha pár napig nem borotválkoztam. Ellenben nekem az a készülék nem volt komfortos.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1521 Dátum: 2019. Július 30. - 09:33:47 »
Nyilván nem próbáltam ki minden modellt, de nekem valahogy a német gyártók (Merkur, Mühle) nem jöttek be, mindegyiknél csak kerestem a szöget és szenvedtem.

Pengét milyet használsz? Nekem a zöld Astra a legjobb. Esetleg ki lehet próbálni, hogy mindennap új penge, nem egy nagy kiadás.

Előkészítésben nekem a legfontosabb faktor, hogy előtte szappannal megmosom az arcomat zuhanyzás közben, minden másnak ennél sokkal kisebb jelentősége van; ha ez kimarad akkor a kín borotválkozni. Bőrgyógyász tanácsára Dove szappant használok, télen ugyanis kiszárad minden mástól az arcom, nyárra meg minek váltani :D, ez nem szedi le teljesen a zsírt a bőrömről, de azért letisztítja. A másik az arcon habosítás, amibe inkább vizet viszek fel, mint levegőt.

Ezek után nem hiszek abban, hogy külön rajta kell hagyni a borotvaszappant az arcomon bármiért is, SZVSZ a szőrszálak pácolgatása percekig felesleges irritáció. Van olyan, hogy megszakad a borotválkozás, pl későn kelek, csenget valaki, akkor kimegyek habbal az arcomon, és mire visszaérek érzem hogy kellemetlen, kiszárad és már nem siklik olyan jól.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1522 Dátum: 2019. Július 30. - 12:43:00 »
Az jutott még eszembe, hogy megfordítom a sorrendet és nem a két pofazacsi borotválásával kezdek, hanem a nyakammal. Ha valóban a szappan bőrön való hosszú tartózkodási ideje miatt irritálódik a nyakam, akkor azt ezzel elméletileg ki tudnám küszöbölni. De szép is ez a hobbi  ;D
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1523 Dátum: 2019. Július 30. - 13:39:04 »
Hát próbáld ki, de szerintem gyakorlatban nem kellene annyi ideig tartson egy kör, hogy ennek jelentősége legyen.

Ha meg igen, akkor annak okait lenne jó megérteni, majd kiküszöbölni úgy, hogy menjen egy WTG kör mondjuk 3 perc alatt minden probléma nélkül, és csak ezt csinálni kb két hétig, amíg a bőr összeszedi magát. Marad rajtad valami borosta, de szerintem most ez a legkisebb gondod.

Aztán majd innen tovább.

Amúgy abban se vagyok biztos, hogy egy normális szappan annyira irritálja a bőrt ha 5 percig ott van, bár lehet rá vki érzékeny. Inkább abban látom a problémát, hogy kell hogy valami oka legyen hogy 1 kör valakinek nagyon sokáig tart, pl irritáció és vágások, és annak oka a valódi probléma.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1524 Dátum: 2019. Július 30. - 14:29:45 »
Az jutott még eszembe, hogy megfordítom a sorrendet és nem a két pofazacsi borotválásával kezdek, hanem a nyakammal. Ha valóban a szappan bőrön való hosszú tartózkodási ideje miatt irritálódik a nyakam, akkor azt ezzel elméletileg ki tudnám küszöbölni. De szép is ez a hobbi  ;D

Azért a többségnél a nyak a legproblémásabb rész. Én nem szoktam teljesen simára borotválni a nyakamnál, máskülönben nálam is irritáció jelentkezik, mivel az állkapocs oldalsó alatti részei elég gödrösek. Tehát a nyakon sem megyek ATG-t, és az arcon sem. A Feather borotva zöld Astraval nekem annyira tökéletes, hogy arcon, irritáció nélkül 1 WTG-vel és 1 XTG-vel el tudok érni vele BBS-t. Nyakon nem tudom olyan egyenletesen simára kifeszíteni a bőrt, hogy elég legyen a BBS-hez a WTG és XTG, így ezen a részen nem is erőltetem a BBS-t. Ha meg nincs megfelelően felpuhítva a szőr, tehát kemény, és az ember erőlteti a BBS-t, akkor még rosszabb lesz a helyzet. A lehúzásnál egyértelműen érezni lehet, hogy kemény, félkemény, vagy teljesen puha a szőr. Ha lágyan, nyomás nélkül húzod a borotvát, és kicsit akadozik, és a szőr érdesen serceg, akkor az csak félig van felpuhítva. Amikor teljesen felpuhul a szőr, a sercegés is nagyon minimális.

Egyébként én csak piros Prorasot használok, és ha 10 percig rajta van a bőrömön, akkor sem csíp, nem okoz semmiféle irritációt (korábban más kipróbált szappanok okoztak), és mivel a víz mennyiségét pontosan kimérem, így 10 perc után sem szárad meg a hab. Nálam körönként, pamacsolással együtt 8-10 percig simán az arcomon van a hab, és semmi bajom tőle. Mivel ez egy szubjektív műfaj, biztosan sok embernek elegendő egy 2-3 perces pamacsolás a puhításhoz, de nálam a 2-3 perc nagyon kevés a teljes puhításhoz.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1525 Dátum: 2019. Július 30. - 14:45:15 »
Keress “blade forward” borotvákat. Ezeknél a penge valamelyest túllóg a kalap/alaplemez vonalán. Előnye, hogy tövig vág, még akkor is, ha befelé nő a szőr. Hátránya, hogy figyelmet igényel, mert mindent legyalul. És soha nem szabad nyomni.
Ilyen pl. a Swing, LeCoq cage head, R41, Ikon Tech, Fatip, Gillette Old type (már amelyik).
Személyesen onnan ismerhető fel, hogy lentről felfelé végighúzod az ujjad a fejen és érzed a pengét.

Üdv

Á

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1526 Dátum: 2019. Július 31. - 08:36:34 »
"Előkészítésben nekem a legfontosabb faktor, hogy előtte szappannal megmosom az arcomat zuhanyzás közben, minden másnak ennél sokkal kisebb jelentősége van; ha ez kimarad akkor a kín borotválkozni. Bőrgyógyász tanácsára Dove szappant használok, télen ugyanis kiszárad minden mástól az arcom, nyárra meg minek váltani :D, ez nem szedi le teljesen a zsírt a bőrömről, de azért letisztítja. A másik az arcon habosítás, amibe inkább vizet viszek fel, mint levegőt."

Kipróbáltam a módszered, Dove szappannal megmostam borotválkozás előtt az arcom. Na nekem így volt kín a borotválkozás, mert nem csak a bőröm szárította ki, de a borostám is csontszáraz lett tőle, és a Prorasonak még 10 perc állási idő sem volt elegendő a puhításhoz. Nem is tudtam megborotválkozni, villanyborotvával kellett letolnom a borostát. Szóval soha többet szappannal arcmosás borotválkozás előtt.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1527 Dátum: 2019. Július 31. - 08:57:20 »
Nos, megvolt a tegnapi szeánsz.
Pazzotól átvett Gillette Old Type-al. Előtte gyors folyékony szappanos arcmosás, ami valamivel jobb volt, mint sima szappannal. A szeánsz 15-20 perc környékén alakult. A készüléket illetően régen nem használtam ilyen fejet, így a kapkodás vége nem BBS eredmény lett. Sok szőrszálat elhagyott, ennek oka, hogy nem találtam a megfelelő szöget. Fura volt a Nagy Mühle R89 Twist után ez a kis törékeny játékszer. Csendben dolgozott, és nem igazán éreztem, hogy mikor kíván megharapni. Kettő kört mentem és volt egy kis igazítás, de aztán már nem kínoztam magam, éreztem, hogy irritáció lenne a vége. Timsóval teszteltem, hogy mennyire voltam béna, és csodák csodájára, alig pár helyen csípett. A végeredmény nem rossz, irritáció van, főleg a szokásos helyeken, de valamivel kevesebb. Meglátjuk egy hét után milyen lesz az eredmény, addigra összeszokok a kis Gillettel, mert a mostani irritációban közrejátszhatott a rutin hiánya. Lehet placebo, de mintha tényleg jobb lenne az eredmény, így, hogy kevesebb ideig volt fent a szappan.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1528 Dátum: 2019. Július 31. - 09:59:15 »
Na nekem így volt kín a borotválkozás, mert nem csak a bőröm szárította ki, de a borostám is csontszáraz lett tőle, és a Prorasonak még 10 perc állási idő sem volt elegendő a puhításhoz.

Szerintem nálad vmi más faktor lehet, de így távolról nehéz megmondani micsoda. A szappan nem vizet von el, hanem zsírréteget távolít el. A 10 perces "pácolás" teljesen értelmetlen, mivel 2 perc után semmilyen hatása nincs. Amúgy is csak kb 30%-al csökkenti a vágáshoz szükséges erőt, ez fontos faktor, de nem csak ezen múlik. Akit érdekel, szakirodalom:

klasszikus cikk, az erre való hivatkozások a Google Scholar-ban szinte kiadján az egész releváns irodalmat:
http://journal.scconline.org/abstracts/cc1976/cc027n12/p00579-p00592.html

elektronmikroszkópos kísérletek:
https://link.springer.com/article/10.1007/s10853-006-1338-3


Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1529 Dátum: 2019. Július 31. - 10:16:34 »
Nekem alapból érzékeny, problémás a bőröm. Elhiszem, hogy másnak más módszer válik be, de nálam sok kísérletezés és sok minden kipróbálása után egyszerűen ez a pamacsolás utáni 5 perces állási idő vált be a legjobban. Ha csak 3 percet hagyom állni, érzem, hogy keményebb a szőr, és nem viszi úgy a penge, mint amikor 5 percet hagyom állni. Számomra ez tény, mivel saját bőrömön tapasztalom minden alkalommal.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici