Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 250576 alkalommal)

nemo

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #45 Dátum: 2010. Április 13. - 12:16:12 »
Na akkor ide vonatkozóan is lenne kérdésem.
Van Wilkinson és Balea krémem valamint Wilkinson kék tégelyes szappanom. A szappannal való habképzésben egyre jobb eredményeket érek el, mióta itt olvastam, hogyan is kell csinálni (ecsetre felkúsztatni). A habja tartós, nem szárad ki hamar, simán tudok vele borotválkozni. Habot arcon képezek.

Ezzel ellentétben a krémekkel nincs szerencsém, ami biztos hogy technikai hiba, mert többeknek sikerül velük borotválkozni. A Baleával próbáltam úgy hogy tégelyben keverek habot, de nem lett jó, sem állagra, sem tartósságra.
A Wilkinsonnnal bekentem a pofázmányomat és ott próbáltam. Lett ugyan hab, de a borotválkozás felére rámszáradt. Ha több vizet adok hozzá, akkor meg az már nem is igazán hab.

Létezik hogy többet kellene vele tornászni (hosszabb ideig habosítani) mint a szappannal, vagy a krémek tulajdonságukból adódóan rosszabb habot képeznek mint a szappanok?

Nem mintha nagy összegek lettek volna és sajnálnám kidobni öket, de ha már itt vannak, szívesen elhasználnám öket amennyiben használható habot sikerülne belölük kikönyörögni, s nem kellene lehúzás közben újra habosítani.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #46 Dátum: 2010. Április 13. - 12:33:11 »
Érdekes módon, a Balea pamaccsal nekem sem sikerült krémből értékelhető habot csiholni (pedig ugyanazokat használtam a másik két pamacsommal is...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #47 Dátum: 2010. Április 13. - 12:40:40 »
Érdekes módon, a Balea pamaccsal nekem sem sikerült krémből értékelhető habot csiholni (pedig ugyanazokat használtam a másik két pamacsommal is...)

Jól értem, hogy a pamacsra gyanakszol? Erre még nem gondoltam ... Balea pamacsom nincs, de lehet hogy a Victoria-m is hasonló tulajdonságú mint a Baleád... Akkor adok még nekik esélyt, megpróbálom a BK2-vel is.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #48 Dátum: 2010. Április 13. - 12:52:50 »
Fura, nekem a Balea pamacs Amigoval és Barbonnal is nagyon jól működik, a Balea szappan viszont esélytelen 2 pamaccsal is, azt feladtam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #49 Dátum: 2010. Április 13. - 13:16:47 »
Bocs, srácok, ha megkérdem, de minek szenvedtek ezekkel, mikor kipróbált termékek egész sora várja, hogy felkenjétek?  ;)


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #50 Dátum: 2010. Április 13. - 13:28:13 »
Bocs, srácok, ha megkérdem, de minek szenvedtek ezekkel, mikor kipróbált termékek egész sora várja, hogy felkenjétek?  ;)

Ezt kifejtenéd bővebben?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #51 Dátum: 2010. Április 13. - 15:43:36 »
Proraso borotvakrém, 150gr, 1250,-  Világszínvonalú minőség, remek, tömör hab.

Nem tudom, mennyi az Amigo/Barbon, de annyival olcsóbb lenne, hogy megéri ezt a szenvedős pepecselést?

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #52 Dátum: 2010. Április 13. - 15:44:56 »
Proraso borotvakrém, 150gr, 1250,-  Világszínvonalú minőség, remek, tömör hab.

Nem tudom, mennyi az Amigo/Barbon, de annyival olcsóbb lenne, hogy megéri ezt a szenvedős pepecselést?

Amigo: 135 Ft.... kb. tizede a Prorasonak. Én is Prorasot használok, de nem mondanám, hogy 10 szer jobb lenne...

üdv,

mad_a

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #53 Dátum: 2010. Április 13. - 16:59:35 »
mondjuk ez nem lineáris, én például ingyen sem használnék olyan szappant/krémet amivel szenvedni kell, mert a Proraso ára már a szenvedés hiányán bőven bejön :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #54 Dátum: 2010. Április 13. - 21:43:30 »
Pár hónapja Amigot használok és teljesen meg vagyok elégedve vele. Zenith sertéssel habosítok müzlistálkában.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #55 Dátum: 2010. Április 14. - 07:30:02 »
Proraso borotvakrém, 150gr, 1250,-  Világszínvonalú minőség, remek, tömör hab.

Nem tudom, mennyi az Amigo/Barbon, de annyival olcsóbb lenne, hogy megéri ezt a szenvedős pepecselést?

Mint írtam lejjebb én használok többféle krémet(Figaró, Barbon, Palmolive)/szappant(most Proraso szappan van itthon), és egyikkel sem volt bajom, ha nem a Balea pamacsomat használtam...
A másik két pamacsommal még babaszappanból is tudok elfogadható habot csinálni (persze, ahhoz képest, hogy azt nem erre találták ki!!!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #56 Dátum: 2010. Április 14. - 11:47:44 »
Szevasztok!

Első impressziók DE ügyben...

Edtől megszereztem mindent, ami kell, név szerint: Lord L6, Proraso címkés Omega pamacs, állvány, két szett tesztpenge, Cappus aloe verás borotvakrém.

A kezdést úgy időzítettem, hogy lehetőleg hétvégére essen. Az első menetben inkább úgy döntöttem, hogy a reprezentatív megjelenési kötelezettség miatt maradok a "bevált" eljárásnál, kicsit átalakítva: hagyományos habképzés és habkenés után következett a nyírás icipicit másképp a Braunnal. Eredmény ugyanaz: nagyjából lesújtó.
Másnap "kockázatmentesen" kísérleteztem tovább, ezúttal már pengével. A szettből a Super Chrome-mal kezdtem.

1. "Éles" nap: fürdés, alapos puhítás, közben a mosdóban melegszik a fél literes porcelán bögre, a krém és az ecset. Fürdés után egyből habverés (megjegyzés: erre a klasszikus félgömb -- avagy szilikonos női mell -- alakú bögre nem igazán vált be: ahhoz túl mély, hogy csak a pamacs nyelét fogva az egész kezünk kilógjon, ahhoz viszont nem elég nagy a szája, hogy a kezem rendszeresen ne ütődjön bele a szélébe), alapos felkenés, nagy levegő és vagdosás... A kevésbé kényes helyeken teljesen korrektül dolgozott, egyedül arra kellett vigyáznom, hogy a kissé megszokott "a jobb eredmény érdekében kicsit rányomom" elvet ne kövessem. Egyetlen hibát követtem el a harmadik lehúzásnál: a leginkább érzékeny nyaki részen csináltam egy szálirányra kb. merőleges húzást is (ami egyébként tudtommal késes borotválkozásnál a legtöbb szakavatott borbély esetén megszokott és elfogadott eljárás), emiatt csekély mértékben megsebeztem magam: kb. borotvahorzsolás szintjén. Utókezelés Clinique arclemosó tonikkal (brutális alkoholos ráhatás, kitűnő fertőtlenítő és tisztító hatás, korábban is sokat segített).
Az eredmény messze nem olyan babapopsi-hangulat, mint a villanyosnál, ugyanakkor drasztikusan kisebb az irritáció (még a sebzett helyeken is).

2. "Éles" nap: igyekeztem a habot kicsit nedvesebbre verni, mert azt vettem észre, hogy viszonylag gyorsan megszárad az arcomon, ami ugyan a borotválkozás élményét nem befolyásolja érdemben, de a "hopp kimaradt egy szál" célból való újrahúzást lehetetlenné teszi (az már szárazborotválás). Ez nem nagyon jött össze, és a kevesebb krém miatt a harmadik körre alig maradt használható hab. Az eltelt alig egy nap miatt a korábbi sebzések nyoma még erősen látszik, de újabb komoly sérülés nincs.

3. "Éles" nap (tegnap): kicsit több szappan, emitt simán megy a három kör. Kínosan ügyeltem a szálirányra, próbáltam a Gilette-slide-ot (kevésbé kényelmes), illetve erről a videóról: http://www.youtube.com/user/mantic59#p/u/4/TQco5PWc2JU a blade-buffing nevű technikát (ekkor hiányzott igazán a jó minőségű hab). Az eredmény jóval kiegyensúlyozottabb, a korábbi sérülések "felújításán" kívül más gond nem volt.

Eredmények három nap után:
-- nincs kipattogás,
-- nincs benőtt szőr (egyáltalán),
-- minimális az irritáció (pár nap szünet után várhatóan az is elmúlik),
-- az eredmény kevésbé tűnik alaposnak, a gépi borotválás kb. 4-5 óra után érződik olyannak, mint ez "frissen",
-- időben nagyjából ugyanannyi, mint a gépi borotválás, sokkal csöndesebb (reggel sem verek fel senkit a zúgással).

A hogyan továbbról egyelőre csak annyi elképzelésem van, hogy most tartok 2 nap szünetet (a mait kihagyom, várhatóan a holnapit is), utána pedig egy friss pengével próbálom újra, a tapasztalatok alapján. Gondoltam beszerezni a Clinique Post-Shave Healer-jét, hogyha gond van, akkor ne a brutális alkoholos lemosóhoz kelljen nyúlnom.
Kell egy új krübli habkeveréshez, ha lesz időm, kilátogatok érte az IKEÁ-ba. Próbálgatom tovább a pengéket, igyekszem jobban, pontosabban borotválni és jobb minőségű habot gyártani.

Az eredményekről beszámolok. :-)

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #57 Dátum: 2010. Április 14. - 11:58:35 »
Prof, az eredményeket megírtad, de nem értékelted őket... Hogy érzed? Hangulatjelentés? Jövőkép?
(Ajjaj, mégiscsak komolyan hat rám a választási periódus... ;) )

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #58 Dátum: 2010. Április 14. - 14:47:52 »
Hogy érzed? Hangulatjelentés? Jövőkép?

Hangulatjelentés, szubjektíve.

Jó "játék", kis gyakorlással simán és gond nélkül (időpazarlás nuku, sőt) része lehet a napi rutinnak. Alapvetően élvezem, sőt, nagyon élvezem, bár érzem még a kihívást abban, hogy a saját utamat jól megtaláljam.
Jövőkép... Hát Futur, de azt majd azután, hogy a sima pengék közül kiválasztottam a "bevált" darabot.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #59 Dátum: 2010. Április 14. - 15:04:32 »
Jövőkép... Hát Futur, de azt majd azután, hogy a sima pengék közül kiválasztottam a "bevált" darabot.

Bocs, hogy belevau, nekem nincs akkora DE-s tapasztalatom, de adott penge viselkedhet (sőt, általában viselkedik is) másképp más készülékben! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici