Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 249476 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1140 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 13:25:56 »
Jó ez a meredek szögben tartott penge is. Mi disznótorban használjuk. Így lehet kitépni a szőrt és egyúttal eltávolítani a bőr felső rétegeit.

Hát, ez szerintem ízlés dolga, pmol már többször leírta (és én ezen csodálkozom is) hogy ő az r41-et az arccal közel párhuzamos nyéltartással használja.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1141 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 13:46:49 »
Nyilván olyasmi, de ez mit sem változtat azon, hogy egyik esetben a penge inkább kaparja a bőrt, a másikban pedig inkább siklik rajta. Késnél  jól kijön ez, ahol nincs perem ami megvédjen. Meredek szögben nem nehéz összehozni egy kis bőrpírt.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1142 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 15:48:55 »
A képen egy SE készüléket nyomnak arcra.

Nem lehet egy kalap alá venni egy DE pengés hasonló elkövetéssel.  :futyul:


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1143 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 16:38:24 »
"Negatív" élet használ. Tech fejjel ajánlott mozdulat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1144 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 19:59:39 »
A Tech fej kicsit nyomva tökéletesen alapos.
Nincs olyan DE pengés készülék amivel a képen látható mozdulat ajánlott lenne ...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1145 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 22:39:44 »
A Tech fej kicsit nyomva tökéletesen alapos.
Nincs olyan DE pengés készülék amivel a képen látható mozdulat ajánlott lenne ...

Nem is mondtam, hogy a micromatic ugyanolyan felépítésű mint a DE. Szerintem pont a lényeget nem említed. Az okfejtés arról szólna, hogy amikor rányomod, akkor mely részét nyomod rá: a safety bart, vagy a topcap-et. Az említett technika nagyjából annyiról szól, hogy az utóbbit. Az egyértelmű, hogy egy tech fejet nem lehet nyéllel arcra merőlegesen belenyomni a bőrbe, mert az egyik fele pont nem vág, pedig ott kéne vágni, a másik fele meg pont de, amit meg nem kéne.

A fenti ábra szintén B&B-ről származik.

Egyébként én a Feather AC-t is ugyanígy igyekszem használni. Ha kellően laposan tartom, eléggé ráfektetem az arcomra, akkor viszonylag erőteljesen is nyomhatom bele a bőrbe, aminek pont az az eredménye, hogy a profilja így segít kiemelni a szőrt.


És ez az egész leginkább akkor válik érdekessé, amikor olyan területet borotvál az ember, ahol laposabban nő a szőr. Én az ilyen területen azt tapasztalom, hogy ha nem ilyen lapos szögben próbálom "bőr felett" levágni a szőrt, akkor a szőr egyszerűen berántja a pengét a bőr közelébe, mert nem vág hanem "kapar", és meg is van az irritáció. Ezzel az elképzeléssel viszont kicsit rányomhatod az R41-et is meg a NewImproved-ot is. Én legalábbis rányomhatom :)

Természetesen mindenki azt ajánl, meg azt csinál, amit akar. Én is így teszem  :futyul:  :peace:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1146 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 07:53:19 »
Kipróbáltam ma az r41/2011-l, a homlokos módszert, még ezzel a készülékkel is kivitelezhető.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1147 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 08:02:01 »
Ha már előjött a Tech.......nem tudom elhangzott-e már itt, de szerintem hónaljra a legtökéletesebb készülék. ;)
(szerintem)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1148 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 08:05:00 »
SE készülékeknél a merev penge top cap-pel arcra nyomva úgy működik, mint a kés lapos szögben. A hozzászólások alapján egyesek itt keverik ezt a DE pengés készülékek arcra nyomásával.

Az én Feather Artist Club készülékem nem teszi lehetővé azt a rányomást, amit említettél. Teljesen késként működik, ill csak így lehet használni. Olyan mint a linkelt RG, nem New SS. Nem tudom kipóbálni ... ill. biztosan nem ildomos.  ;D

Szerintem az SE készülékeket sem kell vagy lehet top cap arcra nyomással használni. Egyiket sem így tervezték. Ez olybá tűnik, mint amikor valaki nem tudja használni a készüléket, ezért utat keres.
Szóval röhejes, a hülyeség határtalan. A B&B-én sok ilyen ökörség van.

A DE készülékek safety bar-ral arcra nyomása teljesen rendben van. A legtöbb csak így működik alaposan - természetesen irritáció mentesen.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1149 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 08:08:59 »
Ha már előjött a Tech.......nem tudom elhangzott-e már itt, de szerintem hónaljra a legtökéletesebb készülék. ;)

Szerintem mindenhova tökéletes. Gyors és alapos készülék, ha valaki tudja használni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1150 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 12:21:40 »
Ha már előjött a Tech.......nem tudom elhangzott-e már itt, de szerintem hónaljra a legtökéletesebb készülék. ;)

Szerintem mindenhova tökéletes. Gyors és alapos készülék, ha valaki tudja használni.

 :+1:

Már a Fat Handle is tökéletes volt. Lehetne nehezebb, de ezt leszámítva...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1151 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 11:05:46 »
SE készülékeknél a merev penge top cap-pel arcra nyomva úgy működik, mint a kés lapos szögben. A hozzászólások alapján egyesek itt keverik ezt a DE pengés készülékek arcra nyomásával.

Az én Feather Artist Club készülékem nem teszi lehetővé azt a rányomást, amit említettél. Teljesen késként működik, ill csak így lehet használni. Olyan mint a linkelt RG, nem New SS. Nem tudom kipóbálni ... ill. biztosan nem ildomos.  ;D

Szerintem az SE készülékeket sem kell vagy lehet top cap arcra nyomással használni. Egyiket sem így tervezték. Ez olybá tűnik, mint amikor valaki nem tudja használni a készüléket, ezért utat keres.
Szóval röhejes, a hülyeség határtalan. A B&B-én sok ilyen ökörség van.

A DE készülékek safety bar-ral arcra nyomása teljesen rendben van. A legtöbb csak így működik alaposan - természetesen irritáció mentesen.
Fehege effektus.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1152 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 12:16:16 »
Fehege effektus.

Már értem miért jutott odáig anno, hogy eltűntek a posztjai.

Amúgy engem nem zavar, én szívesen vagyok béna azért, mert nem szeretem a safety bar-on húzni az eszközt, inkább a topcap-en szeretem vezetni.  :crazy:

 :peace:

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1153 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 12:45:10 »
ezt a top cap módszert még nem próbáltam, (esélyes, hogy sokáig nem is fogom a slant borotvámmal :) ) de biztos van benne valami...
nagy igazság van vetus novacula hsz.ében, ezeknél a borotváknál biztos, hogy safety barhoz tervezik a hatékonyságot, de ha valakinek másképp esik jól, akkor tegyen úgy. Az nem marhaság, csak egy egyedi út! me iuvat!
engem az se zavar, ha valaki a borotva "nyelével" borotválkozik, ha neki az (is) célra vezető

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1154 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 14:29:28 »
Nem akartam senkit megbántani. Elnézést!
Csak halkan mondva állítom, hogy aki a top kap arca nyomást technikának gondolja és így használja, annál sohasem lesz meg készségszinten bármilyen készülék azonnali tökéletes használata. Ebben azt hiszem egyetérthetünk.  :peace:

USA B&B tagokról. Mivel nincs a használati utsításban, hogy top cap ne nyomkodd az arcodba, persze hogy megteszi ha nem tudja használni. Erre az ok-okozat tevékenységre írtam, hogy nekem ez szánalmas és röhejes. Egy európai júzernek eszébe nem jut ez, mert safeti bár kontaktussal tökéletesen működik bármi a témában.

Személyre itt nem vonatkoztatnék, nem venném a bátorságot.

Még egyszer  :bow:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici