Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228103 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1200 Dátum: 2018. Január 05. - 16:00:19 »
Sikamlós téma : )
Ha nincs szerencséd, nem kedveli egymást az olaj és a hab, ezért kicsit tapadósabbnak érzed a felületet, nem siklik a britva. Borotválkozás után nem lehet rendesen lemosni, kellemetlen érzetet hagy a bőrön.

Ha kipróbálod, meglátod hogy Sicc vagy Rott  :crazy:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1201 Dátum: 2018. Január 05. - 17:04:40 »
Sikamlós téma : )
Ha nincs szerencséd, nem kedveli egymást az olaj és a hab, ezért kicsit tapadósabbnak érzed a felületet, nem siklik a britva. Borotválkozás után nem lehet rendesen lemosni, kellemetlen érzetet hagy a bőrön.

Ha kipróbálod, meglátod hogy Sicc vagy Rott  :crazy:

Egyetértek, sz@rnak se jó.Ha jó a szappanod, nem kell semmi.Ráadásul egy vékony filmréteg alakul ki a szőrön, ami elzárja a szappantól a szőrtövet, és nem fog érvényesülni a szappanod puhító hatása.Mert a víznél semmi nem hidratál jobban.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1202 Dátum: 2018. Január 05. - 17:41:03 »
Sikamlós téma : )
Ha nincs szerencséd, nem kedveli egymást az olaj és a hab, ezért kicsit tapadósabbnak érzed a felületet, nem siklik a britva. Borotválkozás után nem lehet rendesen lemosni, kellemetlen érzetet hagy a bőrön.

Ha kipróbálod, meglátod hogy Sicc vagy Rott  :crazy:

Egyetértek, sz@rnak se jó.Ha jó a szappanod, nem kell semmi.Ráadásul egy vékony filmréteg alakul ki a szőrön, ami elzárja a szappantól a szőrtövet, és nem fog érvényesülni a szappanod puhító hatása.Mert a víznél semmi nem hidratál jobban.
Nem teljesen ertek egyet. Ha szar az az olaj, akkor tenyleg teljesen felesleges, csak macera van vele. Viszont egy jo olaj nagyon jol johet pl. egy problemasabb borre. Ha valakinek kipattogzik a borre itt-ott, vagy gyakran vannak pontverzesei, akkor velemenyem szerint az olaj segit.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1203 Dátum: 2018. Január 05. - 17:54:19 »
Hajrá!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1204 Dátum: 2018. Január 05. - 20:19:16 »
Hát nem ezt mondtam?

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1205 Dátum: 2018. Január 05. - 20:40:24 »
Én használok olajat, szerintem nem rossz dolog, sőt mindig azon gondolkozok, hogy hogyan lehetne jobb, de valószínű, hogy egy jobb szappan abszolúte helyettesíti..

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1206 Dátum: 2018. Január 05. - 21:38:34 »
Én is használtam olajat, és nem volt rossz. Viszont némi rásegítés ( tapasztaltabb éltársak, youtube videók ) által rájöttem, hogy egy jó szappan ezt megoldja. Én személy szerint a kemény szappanra egy kevés meleg vizet öntök, míg a pamacs ázik, és a gazdája is a zuhany alatt. Majd a szappanon levő vízzel kenem be jó alaposan az arcomat, a pamacsból kirázom a vizet, és nekiállok dolgozni vele a szappanon.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1207 Dátum: 2018. Január 06. - 11:14:44 »
Én használok olajat, szerintem nem rossz dolog, sőt mindig azon gondolkozok, hogy hogyan lehetne jobb, de valószínű, hogy egy jobb szappan abszolúte helyettesíti..

Én is használtam olajat, és nem volt rossz. Viszont némi rásegítés ( tapasztaltabb éltársak, youtube videók ) által rájöttem, hogy egy jó szappan ezt megoldja. Én személy szerint a kemény szappanra egy kevés meleg vizet öntök, míg a pamacs ázik, és a gazdája is a zuhany alatt. Majd a szappanon levő vízzel kenem be jó alaposan az arcomat, a pamacsból kirázom a vizet, és nekiállom dolgozni vele a szappanon.

Ugye hogy ugye?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1208 Dátum: 2018. Január 06. - 11:19:12 »
Ugye, hogy milyen szubjektiv dolog ez a franya borotvalkozas!?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1209 Dátum: 2018. Január 27. - 07:18:16 »
Sziasztok!

Kezdő vagyok. Egy hete álltam át biztonsági DE borotvára. 34 éves vagyok, s mindeddig Gillette Mach3 és Fusion borotvákat használtam, amikkel kizárólag növekedési száliránnyal ellentétes irányban tudtam borotválkozni, mert ha száliránnyal megegyező irányban vagy oldalirányban húztam le, az új penge sem vitt le szinte semmit, pedig másfél naponta borotválkozom, amióta az eszemet tudom. Ezek a cserélhető Gillette fejek így nálam 2-3 borotválkozás után már téptek, és elegem lett ebből, főleg, hogy baromi drágák.

Kezdésként vettem egy olcsó Wilkinson Classic fekete DE borotvát, amelyhez Wilkinson penge is járt. Első ízben ezzel borotválkoztam fürdés után, Figaro borotvakrémmel. Ugyan rendesen kipattogott a bőröm, de a végeredmény sokkal simább lett, mint a cserélhető fejű Gillette-ekkel. Viszont a Wilkinsonnál is csak úgy működött nálam a szőrlehúzás, hogy növekedési iránnyal ellentétes irányban. Először természetesen növekedési iránnyal megegyező irányban próbáltam, azaz fentről lefelé, de semmit nem vitt le a másfél napos borostából. Oldalirányban is megpróbáltam, de úgy se vitt le semmit, pedig arra is figyeltem, hogy megfelelő szögben tartsam a borotvát.

Aztán sok netes olvasgatás után, hirtelen felindulásból rendeltem a napokban egy Mühle R41-es, 2013-as kiadású borotvát, hozzá egy csomag Mühle pengét, és egy csomag Feather pengét. A gyári Mühle pengével próbáltam ki ezt az új borotvát, szintén fürdés után (tehát a hidratálás alapos volt) Prosaro, érzékeny bőrre való borotvaszappannal. De itt is ugyanaz volt a helyzet, mint a patronos Gillette- és az olcsó DE Wilkinson borotvánál, mert a Mühle sem vitt le semmit száliránnyal megegyező borotválási irányban a másfél napos borostából. Keresztirányban is ugyanez volt a helyzet, így maradt az ellentétes irány, de ennek meg megint totális irritáció és kipirosodás lett a vége, ráadásul bajusz résznél kifejezetten nehéz is volt, így ott nem is tudtam leszedni rendesen.

Tudnátok segíteni? Mit csinálok rosszul? Mert nem létezik, hogy csak száliránnyal ellentétes irányban viszik le a borotvák a borostámat, hiszen a többség nem borotválkozik száliránnyal ellentétes irányban. Erős ugyan a szakállam, de nem az az extra erős fajta, vannak nálam erősebb szőrzetű emberek. A Feather pengét még nem próbáltam ki, állítólag ez a legélesebb penge márka. Lehet ezzel vinni fogja a Mühle szálirányban is.

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1210 Dátum: 2018. Január 27. - 07:29:49 »
A szögekkel játszadozz! Valószínűleg a Gapon húzod végig a borotvát! Nagyobb legyen a szög az arcod és a nyél között! Gyakorolj! Csak lefelé húzd és meglesz az a jó szög! :-)
Egyébként Üdv a csapatban!
Ja és a borotvahabot hogy viszed fel az arcodra?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1211 Dátum: 2018. Január 27. - 08:17:39 »
Köszi szépen! Ma megpróbálom akkor más szögben. Pamaccsal viszem fel a habot. Egyelőre valami no name német pamacsot vettem 1800 Ft-ért. Később majd veszek egy jobbat, bár ez sem rossz, csak még nincs bejáratva. Hogy milyen szőrből van, azt nem tudom, de nincs túl jó szaga. Borotválkozás előtt 15 percre beáztatom.

Gondolom, akkor ez a Mühle 2013-as R41-es borotva nem lehet olyan rossz. Azért választottam ezt, mert a neten mindenki ezt dicsérte, tehát rosszat nem mondtak róla, és az ára is elfogadható volt (durván 11 ezer Ft). A 2011-es változatra mondták, hogy az nagyon agresszív, így azt kezdőként nem mertem megkocákztatni. Bőségzavar van, elég nagy a kínálat mindenféle borotvából, és nehéz volt dönteni, hogy kezdőként mibe vágjak bele, ami nem túl drága, nem is túl olcsó, és mégis jók szuperál. Majd elválik, hogy ez az R41-es hosszútávon mennyire fog beválni.

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1212 Dátum: 2018. Január 27. - 08:59:19 »
Az R41 13-as nagyon jó borotva! Majd meglátod ha megérzed a jó szöget eléggé agresszív a kicsike! De ugye Nálad most pont az van, h még ez a jószág sem viszi! Pamcsolás után játszadozz a szögekkel, h hogy viszi ha nagyobb v kisebb szögben tartod a borotvát! Aztán megint pamacsolsz. És az arcod két oldalán gyakorolj csak lefelé! Meglesz az! :-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1213 Dátum: 2018. Január 27. - 11:02:54 »
Szia!

A húzás megkezdése előtt érdemes a borotva fejét az archoz illesztve - a nyél legyen vagy merőleges, vagy párhuzamos az arc síkjával -, majd ebből a pozícióból lassan billentve, de nem nyomva megkeresni azt a szöget, ahol megérzed a bőrödön a pengét. Bolondbiztos kezdőpamacsnak a dm-es balea szintetikust (fekete szőrű) tudom javasolni, azzal nem lehet rossz habot gyártani. Gyanúm szerint egy disznót vehettél, azokkal nem mindenkinek sikerül jó habot keverni (legalábbis nekem nem szokott).

Érdemes lehet továbbá enyhén feszítened az arcbőrödet a másik kezeddel. Feltételezném, hogy a szőrszálak a szokásosnál jobban lapulnak a bőrhöz, illetve párhuzamosan ráfekszenek, ezért lehet nehéz ATG-tól eltérő irányban vágni őket. Ha így van - de ha nincs, akkor is -, akkor az intenzívebb pamacsolás is használhat: a habot ne csak "felvidd" az arcodra, hanem a pamaccsal is dolgozd meg a borostádat néhány perc erejéig.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1214 Dátum: 2018. Január 27. - 12:34:40 »
Én is úgy gondolom, hogy a szöggel lesz a probléma, de én nem az R41-el kísérleteznék ilyen téren, mégha csak a 13-as verzió is. Tapasztalataim szerint bármennyire is jó borotva, nem egy rugalmas készülék. Nincs a közeledben bolt, ahol tudsz venni L111-et? Az egészen jó tanár, szerintem azzal jó esélyed van a megfelelő szögek kitapasztalására és elindulni a jó irányba...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici