Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 241375 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1395 Dátum: 2018. Február 03. - 08:28:19 »
Az R41-et melyik iranyba kell donteni, hogy kenyelmes legyen hasznalni? Zold Astraval is tep, huz, foleg allnal, ahol nehezen tudok dolgozni vele. Nem erzem ezt a keszuleket :'(
Pedig szeretnem szeretni. A filmekben a jutjubon olyan konnyeden hasznaljak pedig.

Mivel majdhogynem vízszintesen van az R41-esben a penge, így eléggé meg kell dönteni, máskülönben csak kapar a penge, és nem vág rendesen. A legelején én is vacakoltam a szögekkel, és hajlamos voltam először rossz szögben tartani, de most már kitapasztaltam, hogy közel a merőlegeshez tartom, tehát 25-30 fokos szögben. Ha nagyobb szöget alkalmazok, akkor már tép és kapar a penge.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1396 Dátum: 2018. Február 03. - 08:30:19 »
Az R41-et melyik iranyba kell donteni, hogy kenyelmes legyen hasznalni? Zold Astraval is tep, huz, foleg allnal, ahol nehezen tudok dolgozni vele. Nem erzem ezt a keszuleket :'(
Pedig szeretnem szeretni. A filmekben a jutjubon olyan konnyeden hasznaljak pedig.

Mivel majdhogynem vízszintesen van az R41-esben a penge, így eléggé meg kell dönteni, máskülönben csak kapar a penge, és nem vág rendesen. A legelején én is vacakoltam a szögekkel, és hajlamos voltam először rossz szögben tartani, de most már kitapasztaltam, hogy közel a merőlegeshez tartom, tehát 25-30 fokos szögben. Ha nagyobb szöget alkalmazok, akkor már tép és kapar a penge.

Bocs, rosszul írtam..., mármint a kilógó borotvanyél áll majdnem merőlegesen az oldalarcomhoz viszonyítva. A penge és az arc közötti szögem 25-30 fokos.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1397 Dátum: 2018. Február 03. - 08:38:09 »
A Lord L111-et se volt sok értelme megvennem. Máshogy nem jó ugyan, mint az LP1823 - az a célra alkalmatlanság határán billeg, ez meg csak messze könnyebben ont vért a kelleténél -, de a vége ugyanaz: nem kellett ez nekem :-)

De legalább - végre - normális habot csinálok a Barbonból.
Ilyen szomjas krémet... Lehet, hogy a Yaqi pamacs is jót tesz neki, lehet, hogy a preshave-nek felkent Balea borotválkozó olaj a titok nyitja, de legvalószínűbb, hogy ezidáig a user error jelensége vette el a kedvem a másik hazai klasszikustól.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1398 Dátum: 2018. Február 03. - 08:56:08 »
A Lord L111-et se volt sok értelme megvennem. Máshogy nem jó ugyan, mint az LP1823 - az a célra alkalmatlanság határán billeg, ez meg csak messze könnyebben ont vért a kelleténél -, de a vége ugyanaz: nem kellett ez nekem :-)

De legalább - végre - normális habot csinálok a Barbonból.
Ilyen szomjas krémet... Lehet, hogy a Yaqi pamacs is jót tesz neki, lehet, hogy a preshave-nek felkent Balea borotválkozó olaj a titok nyitja, de legvalószínűbb, hogy ezidáig a user error jelensége vette el a kedvem a másik hazai klasszikustól.

Hát a Barbon nagy klasszikus idehaza. After shave-et próbáltam belőle régebben, de túl "öregapámos" illata van, így emiatt nekem nem jött be. A Figaró krém is hasonló illatú, de mivel azt lemossuk, annyira nem marad meg az illat. Viszont a Proraso fehér szappan illata kifejezetten tetszik.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1399 Dátum: 2018. Február 03. - 11:52:52 »
Én a safety bar felé dötök. Szerintem fedlapra keresni szöget, már gyalu ...

Es tenyleg! Koszonom a tanacsot! Ma egy komfortos iritacio mentes, kellemes borotvalkozason vagyok tul.  :bor:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1400 Dátum: 2018. Február 03. - 12:23:58 »
Én a safety bar felé dötök. Szerintem fedlapra keresni szöget, már gyalu ...

Es tenyleg! Koszonom a tanacsot! Ma egy komfortos iritacio mentes, kellemes borotvalkozason vagyok tul.  :bor:

Örülök, hogy segíthettem!  :hat:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1401 Dátum: 2018. Február 04. - 14:45:57 »
Én a safety bar felé dötök. Szerintem fedlapra keresni szöget, már gyalu ...

Es tenyleg! Koszonom a tanacsot! Ma egy komfortos iritacio mentes, kellemes borotvalkozason vagyok tul.  :bor:
Én azt figyeltem meg, hogy a németeknél safety bar felől érdemes indulni (Mühle, Merkur). A Gillette családnál viszont top-cap felől.
Persze, lehet, hogy ez egyéni....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1402 Dátum: 2018. Február 05. - 07:13:17 »
Ez az Euro-s bolti Amigó sensitive krém valahogy nálam nem vált be, megint teljes nyakirritáció lett a végeredmény. Maradok a fehér Proraso-nál. Valahogy amúgyis szkeptikus vagyok ezekkel az Euro-s bolti cuccokkal, mert alapvetően tele vannak bóvlikkal. Az édességeik is nagyon rosszak (nugátos tejtáblák és hasonlók). És szerintem a mosószereik is mind hamisítványok (Persil, stb.). Ma megyek egyik illatszerboltba, ahol talán kapom Astra pengét.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1403 Dátum: 2018. Február 05. - 15:21:02 »
Ez az Euro-s bolti Amigó sensitive krém valahogy nálam nem vált be, megint teljes nyakirritáció lett a végeredmény. Maradok a fehér Proraso-nál. Valahogy amúgyis szkeptikus vagyok ezekkel az Euro-s bolti cuccokkal, mert alapvetően tele vannak bóvlikkal. Az édességeik is nagyon rosszak (nugátos tejtáblák és hasonlók). És szerintem a mosószereik is mind hamisítványok (Persil, stb.). Ma megyek egyik illatszerboltba, ahol talán kapom Astra pengét.

A másik Eurosban is csak Lord meg Gillette Platinum volt. Utóbbiból vettem egy ötöst próbaképpen, 400 Ft volt. Astrat nem hoznak, mert nem keresik, ezt mondták.

Viszont Tatabányán a Vénusz illatszerben kaptam 5 db-os zöld Astrat 220 Ft/csomag. Vettem belőle, majd megírom a végeredményt.

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1404 Dátum: 2018. Február 05. - 17:04:46 »
Sziasztok!

Valaki nem ismer Debrecenben olyan emberkét, aki vállal fejborotválást? Őszintén szólva, magamnak nincs mindig kedvem megcsinálni. :)

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1405 Dátum: 2018. Február 06. - 13:07:33 »
Bocs, rosszul írtam..., mármint a kilógó borotvanyél áll majdnem merőlegesen az oldalarcomhoz viszonyítva. A penge és az arc közötti szögem 25-30 fokos.
[/quote]
Az a "majdnem merőleges" 90° inkább 45° a valóságban ugye!? :kv2:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1406 Dátum: 2018. Február 08. - 07:28:36 »
Bocs, rosszul írtam..., mármint a kilógó borotvanyél áll majdnem merőlegesen az oldalarcomhoz viszonyítva. A penge és az arc közötti szögem 25-30 fokos.
Az a "majdnem merőleges" 90° inkább 45° a valóságban ugye!? :kv2:
[/quote]

Igen, bocs, hülyeséget írtam, meg ATG irányban gondoltam.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1407 Dátum: 2018. Február 21. - 12:09:22 »
Én a safety bar felé dötök. Szerintem fedlapra keresni szöget, már gyalu ...

Valóban gyalu, de azt vettem észre, hogy az R41 (2013) esetében a szögekkel azért lehet játszan egeszen tag hatarok kozott. Kezdem megtalálni azt a szöget ami nekem jó. Az állam jobb oldalán valahogy az R41-el sosem tudtam normálisan megborotválkozni, ezért irritáció lépett fel, illetve folyamatosan kapartam a pengével, hogy végre sima legyen. Ennek következménye, hogy a felső hámréteg nagyon vékony lett és Neogranormonos kezelésre szorult jó pár napig. Ma észrevettem, hogy ha a fedlap felé döntök akkor tök simán le tudom borotválni azt a területet is, mindenféle probléma nélkül.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1408 Dátum: 2018. Február 23. - 18:51:28 »
"Valóban gyalu, de azt vettem észre, hogy az R41 (2013) esetében a szögekkel azért lehet játszan egeszen tag hatarok kozott. .."

Nekem is ugyanez a típus van, és én is azt vettem észre, hogy valóban tág határok között lehet vele borotválkozni. Durván 1 hónapja vettem, vagy másfél, és még magam is kísérletezgetek vele, legalábbis, ami a pengéket illeti. Viszont nálam a kaparós technika szinte mindig irritációt okoz, pedig nem nyomom rá. Tehát én a "gyaluközeli" szöget alkalmazom (30 fok), azaz a fedlap felé döntöm inkább, azonban ennél a szögnél nagyon kell figyelni, hogy ne nyomjam, máskülönben irritáció lesz a végeredmény így is. Eddig a zöld Astra pengével tudtam úgy megborotválkozni, hogy szinte semmi irritáció nem adódott. A héten a Feather pengével rögtön jelentkezett irritáció, főleg a nyakamnál. Pedig ugyanúgy borotválkoztam, mint a zöld Astra-val, de ennyit jelent egy másik penge.

Ha újként vetted a 2013-as R41-esed, tehát dobozzal együtt, akkor elvileg a dobozodban kell, hogy legyen egy használati utasítás. Ha ezt fellapozod, találsz egy ábrát a gyártó által javasolt, tökéletes szögről, és ez 30 fok, azaz a fedlap felé dönteni jobban. Viszont tényleg nagyon fontos, hogy ne nyomd. Inkább menj vele több kört, de semmiképpen se nyomd erősen. Állnál én mindhárom irányban borotválkozok, az utolsó körnél ellentétes irányban, és nálam állon semmi irritáció. Oldalarcon van, hogy két kört is kell mennem ATG irányban, mert csak így érek el tökéletesen sima eredményt.

Pmol-nak kell még igazat adjak abban a kijelentésében, hogy az R41-es szigorú, de igazságos tanár. Én is kezdőként ugrottam fejest ezzel az R41-essel rögtön a mélyvizbe, viszont tényleg annyira jó tanár ez a borotva, hogy az ember gyorsan rá kényszerül, hogy megtanuljon vele, finoman és óvatosan bánni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1409 Dátum: 2018. Február 24. - 10:14:18 »
Egyébként milyen pengével használod az R41-est? Én az imént, 2. borotválkozás után ki is vettem belőle a Feather pengét, mert egyszerűen nem tudok ezzel a pengével bőrégés nélkül és irritációmentesen megborotválkozni. A zöld Astra-val semmi irritáció nem volt. Pedig mindkét pengét ugyanabban a szögben használtam. Szóval az R41-es tényleg nagyon érzékeny a pengékre.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici