Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 249260 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1470 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 11:54:29 »
Remek hír, hogy ezek szerint csak meglett a megfelelő módszertan!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1471 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 12:05:34 »

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1472 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 13:10:48 »
Remek hír, hogy ezek szerint csak meglett a megfelelő módszertan!

Igen, köszi! A tanulság ebből az egészből pedig az, hogy mindenkinél más és más a helyzet. Tehát szerintem alapvetően abból kell kiindulni, hogy kinek mennyire erős és sűrű a szakálla, mert azok a bizonyos "általános érvényű" alapmódszerek nem mindenkinél működnek.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1473 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 14:00:03 »
Taníts még, lécci.

Sajnálom hogy ennyien le akartunk terelni a helyes útról. Még szerencse hogy nem hagytad magad. És ne haragudj, többet nem fogom megpróbálni.

Azt mondjuk már nem tudom követni, hogy akkor az ATG kört kihagyni bűn-e vagy sem...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1474 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 14:02:07 »
:-)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1475 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 15:12:43 »
En vagyok a hulye, de ezek utan hozzaszolok. :) Plane mert szerintem az ilyen forumok pont erre valok, minel tobb informacio legyen osszegyujtve egy-egy temakorrol, hadd lehessen belole tanulni. Akar az eredeti kerdezonek, akar kesobb idetevedoknek, es persze mindannyiunknak, akik olvassuk es hozzaszolunk.


Tibi bedobott egy olyan korulmenyt, a szokatlanul eros szorzetet ami az eddigi olvasmanyaim alapjan valoban nem egyszeru, es tobb olyan topikot lattam mar, ahol eleve hasonszoruek ;) valaszolnak a sajat acelgyapot szorzetukon szerzett tapaszatalatok alapjan. Ez eleve mas tema, mint hogy jo -e a technika, illetve eleg gyakorlott -e valaki egy kulonosen agressziv borotva hasznalatahoz. Ezekrol nyugodtan vitatkozzatok tovabb.  ;D  En megprobalom felidezni a drotszorueknel olvasott fontosabb szempontokat.


Eros szor eseten talan legfontosabb a puhitas. Mindenkeppen javasolt tusolas utan borotvalkozni. Extrem esetben akar tusolas kozben.
Masfelol erdemes nagyon odafigyelni a habozasra. A szappanhabnak ket fo feladata van. Az egyik az, hogy segitsen a szor puhitasaban, de azt alapvetoen a viz csinalja, nem a szappan. Eros szorzetuek szoktak arra panaszkodni, hogy meg tok jo hab van az arcukon, de a szoruk visszamerevedik alatta. A jelemzo tanacs az, hogy erdemes arcon habozni, mert kiszarad a tusolast kovetoen az arcszorzet, mire elkeszul a talkaban a hab. Boven megpaskolni vizzel az arcukat az egyes korok kozott, es arra gyorsan felvinni a habot, ami nagyvonaluan legyen vizezve addig, amig az allaga egyaltalan megengedi. A szappan masik feladata a sikositas, ami szinten fontosabb, mint puhabb szoru, kevesbe erzekeny arcokon, es erdemes addig valogatni amig igazan jot talalsz. (Szerintem nekem is eleg eros a szor az arcomon, de egyaltalan nem vagyok erzekeny, ha rohanasban 2 perc alatt akarok valamennyire borotvalkozni, siman megoldom egy WTG es egy ATG korrel szappan nelkul csak vizezve es semmi bajom. Ne probald ki otthon.) Tobben eskusznek a faggyus szappanokra, kifejezetten eles pengekre, slant vagy SE borotvakra, es az adott eszkozokhoz alkalmazando nagyon pontos technikara.


Szoval ahogyan az eredeti problema sem bagatellizalhato, azt se lehet mondani, hogy mindegy volna, hogy mlyen a szappan, a borotva, a penge, a technika, epp ellenkezoleg. Ha ezek megvannak, pont az lesz a tokmindegy, hogy hany napos az a szor, vagy milyen iranykombinaciokra eskuszol.



"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1476 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 15:27:24 »
Taníts még, lécci.

Sajnálom hogy ennyien le akartunk terelni a helyes útról. Még szerencse hogy nem hagytad magad. És ne haragudj, többet nem fogom megpróbálni.

Azt mondjuk már nem tudom követni, hogy akkor az ATG kört kihagyni bűn-e vagy sem...

Sokat segítettél, mert végülis tőled jött az az ötlet, hogy gyakorolgassak csak WTG-ben. Megfogadtam a tanácsod, és így álltam neki ma reggel borotválkozni. Aztán megtoldottam még ezt az alapötletet azzal, hogy mi lenne, ha 2x mennék WTG-ben? És bejött ez az elgondolás. Utána jött a következő hirtelen ötlet, hogy mi lenne, ha az XTG-t is 2x csinálnám? Ez is bejött, így ATG már nem is kellett. Azt nem mondom, hogy nem maradt kis borosta ATG irányban, de ez annyira elenyésző, hogy nem volt indokolt az ATG kör. Úgyhogy köszi a segítséget!

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1477 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 15:45:36 »
"Eros szor eseten talan legfontosabb a puhitas. Mindenkeppen javasolt tusolas utan borotvalkozni. Extrem esetben akar tusolas kozben. Masfelol erdemes nagyon odafigyelni a habozasra... "

Igen, és azt nem is írtam, hogy nem elég, hogy erős a szakállam, de érzékeny-bőrű is vagyok. Fél év alatt kitapasztaltam azt a fajta habozást, ami nálam jól működik. Ez azt jelenti, hogy jó 10-15 percig kevergetem egy külön tálba. És arcomon is legalább 5 percig pamacsolok minden egyes kör előtt. Vizezni nem szoktam az arcom a körök között, mert akkor a hab vizet kap, és már nem olyan az állaga. Viszont amíg kevergetem a habot a tálkába, tehát pamacsolás előtt, addig folyamatosan nedvesítem az arcom meleg vízzel percenként. Így az első kör előtti habfelvitel nedves arcra kerül fel, de utána már nem vizezem be a bőröm, mert még 4 kör után is kellően nedves marad a jó állagú habtól. Ha minden kör után nedvesíteném az arcom, akkor a pont jó állagúra kikevert hab plötty lenne a túl sok víztől, és nem "csúszna" a borotva.

Nálam a zuhanyzás vagy fürdés utáni borotválkozás azért nem vált be, mert túlérzékennyé teszi az amúgyis érzékeny bőröm.

Igen, tehát megfelelő hidratálás, pamacsolás, szappanozás, puhítás, technika, és minden más egyéb, de ez tényleg nagyon szubjektív, és egyénenként akár homlokegyenest eltérő is lehet, hogy kinél mi vált be...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1478 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 16:22:11 »
Taníts még, lécci.

Sajnálom hogy ennyien le akartunk terelni a helyes útról. Még szerencse hogy nem hagytad magad. És ne haragudj, többet nem fogom megpróbálni.

Azt mondjuk már nem tudom követni, hogy akkor az ATG kört kihagyni bűn-e vagy sem...
Zárkózz fel! Ha pehelyszőrű vagy, illetve kisborostával rendelkezel, akkor elég egy kör WTG is! Ha sűrűn borotválkozol, akkor egynapos borostánál elég egy WTG és egy XTG kör!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1479 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:42:15 »
Na jó!
Nincs érzékeny bőr csak nem megfelelő hidratálás.

Ahogy  a nagyapám mondta: Ha nem fordítasz elég időt az előkészítésre, olyan leszva pofád, mint az aranyeres seggem!
A masik, igen, az r41 érzékeny a pengére, s nem szereti a kétnapos borostát sem.

Tehát, szögezzük le barátom, hiba az ön készülékében és alkalmazott teknikájában volt.

Nem véletlen linkeltem be fentebb azt a videómat,ahol az irányokat mutatom be.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1480 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 08:48:55 »
Tibi, mondhat bárki bármit, neked kell kitapasztalnod, hogy mi válik be. :2thumbup:
Nem tudom mióta tolod DE-vel, de ide januárban regisztráltál, ami nem egy hosszú idő, ennyi idő tapasztalat szerintem kevés ahhoz, hogy tökéletes eredményre számíts.
Legalább még egy évet adj magadnak.

Nekem is erős a borostám, a bőröm inkább az érzékeny felé húz, semmiképp nem mindent kibíró rinocérosz bőr.
Heti 2 borotválkozás, meleg vízzel előkészített borosta, majd alapos arcon habosítás, 1 wtg és 1 xtg kör, ami tökéletesen elég.
Atg-t a megtérésem óta (kb 4 év) mindössze 2-3 alkalommal próbáltam, mert utána kipattogzok, nem erőltetem.

DE-ben sok mindent kipróbáltam, és maradtam a 89-es fejnél, de abból a harapósabb változatnál, meg egy arra hajazó Rotbartnál.

Jó gyakorlást, hajrá!  :thumbup:

(szerintem)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1481 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 14:28:13 »
Tibi, mondhat bárki bármit, neked kell kitapasztalnod, hogy mi válik be. :2thumbup:
Nem tudom mióta tolod DE-vel, de ide januárban regisztráltál, ami nem egy hosszú idő, ennyi idő tapasztalat szerintem kevés ahhoz, hogy tökéletes eredményre számíts.

DE-ben sok mindent kipróbáltam, és maradtam a 89-es fejnél, de abból a harapósabb változatnál, meg egy arra hajazó Rotbartnál.

Jó gyakorlást, hajrá!  :thumbup:

Igen, valószínűleg így van, és köszi! Év eleje óta De-vel tolom, tehát a regisztrációm óta. Most, hogy én sem ATG-zek, nem is pattogok ki. Még a Rockwell 6C vagy 6S borotvát néztem ki, mert ott aztán lehet válogatni a fokozatok közül, és állítólag nagyon jó borotva, kezdőknek és haladóknak egyaránt (ahogy itt is írják a Rockwell topicban).

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1482 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 14:32:49 »
Na jó!
Nincs érzékeny bőr csak nem megfelelő hidratálás.

Ahogy  a nagyapám mondta: Ha nem fordítasz elég időt az előkészítésre, olyan leszva pofád, mint az aranyeres seggem!
A masik, igen, az r41 érzékeny a pengére, s nem szereti a kétnapos borostát sem.

Tehát, szögezzük le barátom, hiba az ön készülékében és alkalmazott teknikájában volt.

Nem véletlen linkeltem be fentebb azt a videómat,ahol az irányokat mutatom be.

Láttam már korábban a videód, de azért köszi még egyszer! Nálam ez a kaparós technika nem működőképes.

Nem próbáltam még a Mühle R41 2011-es agresszív változatát, csak a 2013-ast, de itt a képek alapján azért úgy tűnik, hogy elég nagy a különbség a két változat között:

https://paste-and-cut.com.au/community/threads/whats-youre-experience-with-muhle-r41.2783/

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1483 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 19:40:32 »
Na alig várom az első elégedetlen Rockwell tulajtól a készüléket fikázó bejegyzéseket  ;D

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1484 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 19:44:49 »
Na alig várom az első elégedetlen Rockwell tulajtól a készüléket fikázó bejegyzéseket  ;D
Sajnos ez bármikor előfordulhat, de erre van megoldás. Beveszed a lesz@rom tabblettát, és enyhe szánalommal mosolyogsz szegényre :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici