Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228094 alkalommal)

Nem elérhető drozsa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1500 Dátum: 2018. Október 25. - 16:25:45 »
Köszönöm szépen, már megtörtént, beszéltünk is, sok kérdésre máris választ kaptam! :)

Nem elérhető mbalazs81

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1501 Dátum: 2018. December 02. - 19:36:59 »
Hello

Remélem jó helyre írok lenne egy kérdésem, vettem egy wilkinson classicot, + balea pamacs+barbon krém, (nem arc borotválásra, eldobható 3 pengések helyett), de most első körben kipróbáltam mennyit tud. Az arcomról még azt mondom levitte az erőst szőrt sérülés nélkül, de a nyakam alsó része csupa vér lett. Kérdés a borotva/penge lehet a gyenge láncszem, vagy valami más a gond?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1502 Dátum: 2018. December 02. - 22:16:34 »
Szervusz!

A nyak sokak számára érzékeny terület. Ajánlott nagyon alaposan átnézni, hol milyen irányba nő a szőr (merre forog a forgó, ha szerencsés vagy...), és a készüléket egyáltalán nem nyomva ehhez igazodó irányban borotválkozni. Először az iránynak megfelelően, aztán újrapamacsolás után keresztbe, aztán esetleg szembe (nyilván nem mérnöki pontossággal). Ez a nyakon pár centinként is változhat, és hát nincs mese, utána kell menni.

Nem árt kitapasztalni a megfelelő krém/víz arányt sem a habkeverés során. A Barbon elég szomjas, és eleinte a vízzel amúgy is inkább spórolni szokás. Nyugodtan adj hozzá többet, elbírja. A tejfölnél vagy tejszínnél határozottan lágyabb a közkedvelt állag. Sörte (barna, csíkkal) vagy szintetikus (fekete) baleát vettél?

A 3 pengések sajnos arra szoktatnak, hogy "nyomjad, töki", ezt is el kell felejteni. Nyakon különösen.
A műanyag wilkinson készüléket személy szerint nem ismerem, de azt mondják róla, hogy elég gyengéd (ami arra ösztönözhet, hogy rányomd). Tökéletes simaságot lehet, hogy nem ezzel tudsz a legkönnyebben elérni, de a vérfürdő határozottan technikai hibára utal.

Nem elérhető mbalazs81

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1503 Dátum: 2018. December 03. - 08:36:51 »
Igen, balea szintetikus pamacs https://www.dm.hu/balea-men-borotvapamacs-professional-p4010355351043.html . Köszi, akkor megpróbálom óvatosabban szálirányt is figyelembe véve.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1504 Dátum: 2018. December 03. - 09:12:34 »
A szintetikus balea egy jó pamacs, már csak ki kell tapasztalnod a megfelelő mennyiségű vizet.

Fontos, hogy ne nyomd rá a borotvát, inkább húzz anélkül, hogy a penge szőrt érne - azt pár mp múlva, ahogy észlelted, megismételheted. Viszont ha beletehénkedtél és vágtál, akkor várnod kell :-)

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1505 Dátum: 2019. Május 04. - 12:09:25 »
Sziasztok. Lehet hogy nem ide kellene feltennék a kérdésem, ha így van elnézést.
Ahogy így olvasgattam a szappan-borotvahab felvitelére több módot is használnak.
Az alábbi módokat véltem felfedezni
- magán a szappanon keverik ki a pamaccsal a habot és úgy viszik fel
- Láttam olyat hogy a szappannal megkenik a vizes arcbőrt majd az arcon habosítanak pamaccsal
- illetve hogy pamaccsal felvesznek egy kis szappant, majd egy külön edényben keverik , verik habbá
Kérdésem az lenne hogy melyik verzió lehet a jobb, elterjedtebb, esetleg megfelelőbb ?
Előre is köszönöm.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1506 Dátum: 2019. Május 04. - 12:32:49 »
Sziasztok. Lehet hogy nem ide kellene feltennék a kérdésem, ha így van elnézést.
Ahogy így olvasgattam a szappan-borotvahab felvitelére több módot is használnak.
Az alábbi módokat véltem felfedezni
- magán a szappanon keverik ki a pamaccsal a habot és úgy viszik fel
- Láttam olyat hogy a szappannal megkenik a vizes arcbőrt majd az arcon habosítanak pamaccsal
- illetve hogy pamaccsal felvesznek egy kis szappant, majd egy külön edényben keverik , verik habbá
Kérdésem az lenne hogy melyik verzió lehet a jobb, elterjedtebb, esetleg megfelelőbb ?
Előre is köszönöm.

Szia ez egyén függő én pl szeretek arcon habosítani krémet szintetikus sörte pamaccsal vagy krémet tálkába kikeverem és úgy. Úgyis szoktam hogy magán a szappanon keverek habot és arcon folytatom tovább.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1507 Dátum: 2019. Május 04. - 17:31:46 »
Nekem egy negyedik vált be, pamaccsal felszedem, majd arcon habosítom. De ez elsősorban arról szól, kinek mi szimpatikus, mindegyikkel lehet jó habot csinálni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1508 Dátum: 2019. Július 29. - 11:13:59 »
Sok bosszúságot okozó kísérlet után én oda jutottam, hogy:

- Gyors áztatás után a szintetikus pamacs kirázása, de nem teljesen, kb. 30-40 százalékosan maradjon csak nedves, és ne locsogjon a víztől.

- A tégelyes szappan tetejére kb. 3-4 csepp víz mehet, több ne. Majd körkörös pamacsolás a szappan tetején.

- A pamacsot egy keverőtál szélén húzzuk le.

- A pamacsot ne vizezzük be újra, csak a szappan tetejére megy újabb 3-4 csepp víz, majd ismét körkörös pamacsolás a szappan tetején, és újabb pamacslehúzás a tál szélén.

- Amikor elegendő mennyiségű sűrű hab összejött a tálban (ez kb. 4-5 pamacslehúzás), utána csepegtetünk a tálba kb. 5-8 csepp vizet, majd mehet a hab kikeverése (pamacsot továbbra sem vizezzük).

- Miközben keverjük a habot, az arcunkat időnkét melegvízzel locsolgatjuk.

- Amikor elég kemény a tálban levő hab, felvisszük pamaccsal a melegvizes arcbőrre. Itt kap a pamacs egy kis vizet az arcról, és mivel sűrű, kemény a habunk, az arcon levő vizet felveszi, és lehetőséget biztosít egy 3-4 perces pamacsolásra, amíg újra sűrű nem lesz a hab.

- MOST JÖN A LEGFONTOSABB RÉSZ: 3-4 perc pamacsolás után 5 PERCET ÁLLNI HAGYJUK A HABOT AZ ARCON, és csak ezután kezdünk neki a borotválkozásnak. Ez az 5 perces állási idő annyira tökéletesen felpuhítja a szőrt, hogy utána a penge úgy viszi a borostát, mint kés a meleg vajat.

- Első kör után melegvizes öblítés, és a vizes arcra ismét felvisszük a tálban levő kemény habot (pamacsot nem nedvesítjük, mert elegendő neki az arcon levő víz, és mert a túlvizezett hab nem puhítja a szőrt megfelelően). Ugyanúgy 3-4 perc pamacsolás, utána ugyanúgy 5 perc állási idő. És így tovább... Tehát minden kör után melegvizes öblítés, erre fel a hab, és 5 perces állási idő.

Én ezt a módszert kísérleteztem ki magamnak, és ez vált be legjobban, mert szerintem a legfontosabb a szőr felpuhítása. Nálam a 3-4 perces pamacsolás még kevés a borosta 100 százalékos felpuhításához, ezért kell az 5 perces állási idő. Persze hozzá kell tennem, hogy nem fürdés és nem zuhanyzás után borotválkozom. Utólag jöttem rá, hogy korábban azért nem volt irritációmentes a borotválkozásom, mert nem volt megfelelően felpuhítva a szőr, és a kemény szőrt sokkal nehezebb borotválni.

Az is fontos, hogy ne adjunk túl sok vizet a habhoz, inkább olyan legyen a kikevert hab, mint amikor sütésnél kemény habbá verjük a tojásfehérjét. Tehát ha felfordítjuk a tálat, a hab meg se mozduljon benne. Az a tapasztalatom, hogy a túlvizezett, hígabb hab nem puhít elég jól. Volt, hogy vizesebbre, hígabbra csináltam a habot, és hiába hagytam 5 percet állni az arcomon, nem puhította fel a borostát úgy, mint a sűrűbb, keményebb hab.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1509 Dátum: 2019. Július 29. - 11:22:01 »
Ajj! Már kezdtem örülni, hogy a negyven perces szeánszot sikerült levinnem húsz percre.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1510 Dátum: 2019. Július 29. - 11:26:29 »
Ajj! Már kezdtem örülni, hogy a negyven perces szeánszot sikerült levinnem húsz percre.

Nálam mindig 1 óra, persze a készülékek tisztításával együtt. Igazából a hab kikeverése és a felpuhítás viszi el az idő nagyobb részét. De tényleg az előkészítés a legfontosabb.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1511 Dátum: 2019. Július 29. - 11:35:20 »
Minden másnapi borotválkozás baromi sok időt elvesz az életből, ha egy alkalom 1 óra.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1512 Dátum: 2019. Július 29. - 11:37:58 »
Igen, de ennek pont ez a lényege, hogy hosszan élvezd ki a borotválkozás gyönyörét. Én mondjuk csak heti 2-3 alkalommal borotválkozom, tehát egy borotválkozás után 2 nap szünet.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1513 Dátum: 2019. Július 29. - 15:45:58 »
Nekem mindennel együtt 5-6 perc 3 kör, ha szintipamacsot használok, ha természeteset akkor +2 perc. Borotvát pengecserekor tisztítom.

Ha valaki ebből rituálét akar csinálni, akkor hajrá, de gyakorlatban szerintem 10-15 percnél nem kell több egy alapos, kényelmes, ráérős borotválkozáshoz sem.

Persze hozzá kell tennem, hogy nem fürdés és nem zuhanyzás után borotválkozom.

Ennek nem tudom mi értelme van, mert pont akkor lenne a legalkalmasabb időpont hozzá.

A borotválkozás egy hótegyszerű tapasztalati/manuális tevékenység, olyan mint a cipőkötés, egy csavar behajtása, vagy a piskótasütés, SZVSZ felesleges hozzá algoritmust írni, patikamérlegen kiadagolni a hozzávalókat. Kb 30 alkalom után szellemileg ép felnőtt embernek rutinná válik.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1514 Dátum: 2019. Július 29. - 15:52:14 »
Mondjuk az 5-6 perc három kör az valami világrekord lehet. :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici