Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228102 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #15 Dátum: 2010. Január 10. - 12:02:49 »
Neeeem, bôven elég egy hab keverése!  ;) De a pamacsból nem kerül magától minden csepp hab a helyére. Ezen úgy segítek, hogy rövid arcon dolgozás után két ujjal "megfejem" a pemzlit, az így nyert dús habbal megtetézve és elegyengetve indítom az egyes meneteket. De ilyet sehol sem láttam és lehet, hogy nincs is ilyen!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #16 Dátum: 2010. Január 10. - 12:20:50 »
Most mar van  ;)

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #17 Dátum: 2010. Január 10. - 12:53:11 »
Nagyon jó ötlet a pamacs fejése!Velem már előfordult,hogy habhiány miatt kétszer is újra kellet szappanoznom,na a szappan tiszta szőr lett alig tudtam letisztítani!Azóta nagyobb figyelemmel járok el! :)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #18 Dátum: 2010. Február 11. - 13:35:29 »
Pár napja egy külföldi fórumon olvastam az alábbi jótanácsot, amit egy kezdő DE használónak ajánlottak. Nagyon tetszett ezért megosztom Veletek!  :)

A helyes borotválkozás titka:
"Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face."
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 11. - 13:47:44 »
 ;D jó és igaz!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 11. - 15:13:15 »
Milyen igaz!!! ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 11. - 20:42:05 »
Az lenne a kérdésem a tapasztaltakhoz hogy csak én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet rendes habot verni a Balea szappanból? Vagy nem használnék belőle eleget? Akármennyit is szenvedek vele, mindig gyenge és buborékos marad, míg a legolcsóbb Amigo krémmel minden gond nélkül megy pedig egy viszonylag sűrű hab. Próbáltam tálkában is, és arcon is felverni, de nem ment egyik sem rendesen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 12. - 07:09:30 »
Balea szappanom/habom még nem volt, de általános tanács:

Próbáld meg a víz mennyiségét változtatni (ha túl "kemény" a hab, akkor kevés a víz, ha túl laza, folyós, akkor túl sok)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #23 Dátum: 2010. Február 12. - 11:35:47 »
Az lenne a kérdésem a tapasztaltakhoz hogy csak én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet rendes habot verni a Balea szappanból? Vagy nem használnék belőle eleget? Akármennyit is szenvedek vele, mindig gyenge és buborékos marad, míg a legolcsóbb Amigo krémmel minden gond nélkül megy pedig egy viszonylag sűrű hab. Próbáltam tálkában is, és arcon is felverni, de nem ment egyik sem rendesen.

Probald meg lassan epiteni fel a habot. A szappanbol megfelelo mennyisegu adagot szedj fel jol kicsavart pamaccsal es kezdjed eldolgozni az arcon, majd lassan adagolj hozza kis mennyisegu vizet a pamaccsal. Ha igy sem sikerul megfelelo minosegu habot kihozni belole, akkor szvsz felejtsd el. Az, hogy buborekos a hab arra utal, hogy nem jo a szappan-viz arany, tul sok a biz benne.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #24 Dátum: 2010. Február 23. - 16:23:59 »
Sziasztok Urak!

Feleségem meglepett egy Wilkinson szappannal, én meg totál meg vagyok lőve: hogy a fenébe lehet arról a kis rudacskáról eleget leszedni, hogy megfelelő mennyiségű habot tudjak csinálni?

Az kicsit furának tűnik, hogy a pamaccsal direkt tegyem a szappant az arcomra.

Egy kerek-lapos szappannal még elbánok (én még a Baleából is tudok habot verni, bár időigényes  ;) ), de ez kifogott rajtam.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #25 Dátum: 2010. Február 23. - 16:55:56 »
Egyik lehetôséget itt találod:
http://www.schwarzweisskeramik.de/enindex.html
és kattints rá a how it works... -ra!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #26 Dátum: 2010. Február 23. - 17:03:23 »
Köszönöm!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #27 Dátum: 2010. Február 23. - 17:37:24 »
kheiron, a klasszikus megoldáshoz a következőképp járj el: oldalt a fóliát lehántod a fekete műanyag foglalatig, az arcodat bevizezed, és a foglalatnál fogva – mintha csak egy pamacsot fognál, hiszen ezért van a foglalat is – körbeszappanozod az arcod. Így épp elég szappant viszel föl ahhoz, hogy vizes pamaccsal aztán szép habot képezhetsz.
Jó a Wilkinson rúdszappan, nagyon sokáig használtam zöldet-kéket, igazi nagypapaillat. Ráadásul besztbáj.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #28 Dátum: 2010. Február 23. - 17:49:27 »
Neked is köszönöm!

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 28. - 19:13:21 »
...

Egy kerek-lapos szappannal még elbánok (én még a Baleából is tudok habot verni, bár időigényes  ;) ), de ez kifogott rajtam.

Akkor még megpróbálkozhatsz ezzel, azaz "Hogyan varázsoljunk szappant a shaving stick-ből?"

Egy Speick példáján, sok-sok fotóval  :)

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=23892&highlight=grater
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici