Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 240661 alkalommal)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 28. - 20:11:18 »
A Balea szappan nálam is leszerepelt, kár mert az illata nagyon tetszik :'(

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 28. - 20:23:15 »
A Balea szappan nálam is leszerepelt, kár mert az illata nagyon tetszik :'(

+1

...pedig 2x is nekifutottam és ugyanazok a szimptómák mint Sanyinál... nincs tartása, síkossága, tele van buborékkal... azért megjegyzem, hogy csak néhány hetes wetshaveres karrier után próbáltam ki, (rádásul akkor a pamacsom is Balea volt  ;D)  lehet, hogy most, néhány hónap múlva sikerül vmit elérnem vele...  hasonló tapasztalatom volt a Col.Conk-kal (Amber), az elején nem tudtam mégérteni miért szeretik ennyire, aztán idővel rájöttem.... több idő kell neki és a végeredmény pedig nagyon (glicerin)dús hab, első osztányú "slickness"  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 28. - 20:36:20 »
Ha már itt tartunk (bár ez már lehet, hogy másik topicba tartozna):
Nektek a Trumper szappanok hogy váltak be? Nekem valahogy nagyon nem... Póbálkozok, erőltetem, de hiába, valahogy mégsem jön be... Alig tudok valami rendes habot kihozni belőle, és a 2. körre már annak is alig van tartása. Egyszerűen nálam a közelébe sem ér pl. a D.R. Harris-nek, vagy a Taylor krémnek...  :-\

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 28. - 20:37:24 »
Én feladtam. Szerintem legalább 10 féle képpen próbáltam meg belőle normális habot csinálni, de esélytelen. Úgy hogy az itthon lévő 2 féle krémből meg tökéletes habot tudok csinálni minden alkalommal. De ez a szappan nem. Szóval kezdőknek nem ajánlanám, esetleg ha a krém ugyanolyan illatú akkor azt igen, hátha az normális habot ad :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 28. - 20:43:36 »
Én feladtam. Szerintem legalább 10 féle képpen próbáltam meg belőle normális habot csinálni, de esélytelen. Úgy hogy az itthon lévő 2 féle krémből meg tökéletes habot tudok csinálni minden alkalommal. De ez a szappan nem. Szóval kezdőknek nem ajánlanám, esetleg ha a krém ugyanolyan illatú akkor azt igen, hátha az normális habot ad :)

Ez a Baleara vagy a Trumperre vonatkozik? :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 28. - 20:47:59 »
Ha már itt tartunk (bár ez már lehet, hogy másik topicba tartozna):
Nektek a Trumper szappanok hogy váltak be? Nekem valahogy nagyon nem... Póbálkozok, erőltetem, de hiába, valahogy mégsem jön be... Alig tudok valami rendes habot kihozni belőle, és a 2. körre már annak is alig van tartása. Egyszerűen nálam a közelébe sem ér pl. a D.R. Harris-nek, vagy a Taylor krémnek...  :-\

Nekem semmi bajom vele. Van Taylor krémem is, úgy sem. Nem túl puha a pamacsod a kemény szappanhoz?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 28. - 20:54:44 »
Nekem semmi bajom vele. Van Taylor krémem is, úgy sem. Nem túl puha a pamacsod a kemény szappanhoz?

Igaz, hogy borz pamacs, de a D.R. Harris vagy a Truefitt & Hill szappannal semmi gond nem volt... Lehet, hogy a Trumper még keményebb, és inkább a sörte passzolna hozzá...?  ???
Legközelebb megpróbálom tovább áztatni borotválkozás előtt.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 28. - 21:17:32 »
En Trumper rozsat sokaig hasznaltam Kent BK4 pamaccsal, ami meg borzok kozott is extrem puha. Nem volt gondom vele, nagyon jo testes, sokaig tarto habot adott. Leirom en hogy csinaltam, es altalaban minden szappannal hogy csinalom. Zuhany utan borotvalkozom, igy elotte egy kis forro vizet eresztek a szappanra, hogy felengedjen. Zuhany utan a vizet leontom a szappanrol. A beaztaott pamacsot egy hatarozott mozdulattal megszabaditom a felszivott viz nagyobb mennyisegetol, majd 3-4et razok rakta. Igy gyakorlatilag egy alig nedves pamaccsal allok neki a szappanon korozni. Ugy 20-30 kor kell, hogy a pamacs megfelelo mennyisegu szappant felvegyen, akkor jo, ha latod, hogy a szappan felkuszott a pamacs negyedeig nagyjabol, tehat nem csak a vegeken van szappan. Ekkor 4-5 csepp vizet teszek a szappanra, majd ismet egy 20-30 kor es ekkor mar minosegi hab van a pamacson, amivel mar el lehet kezdeni dolgozni az arcon vagy talkaban. Ezzel a modszerrel nekem soha nem lett tul vizes vagy gyorsan szarado a hab. Egyebkent disznoval valoban sokkal gyorsabb.

Egyebkent en annak idejen a Taylor szantal szappannal jartam ugyanigy. Nagyon vizes habot keszitettem belole es pillanatok alatt raszaradt az arcomra. Sokat kuzdottem vele, mire raereztem.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 28. - 21:38:21 »
Btw remlik mintha a Trumper szappanok osszetevoin valamit modositottak volna ugy masfel eve. Nekem regebbi szappanom volt, lehet, hogy az uj formula kicsit mas...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #39 Dátum: 2010. Március 28. - 21:38:39 »
Zuhany utan borotvalkozom, igy elotte egy kis forro vizet eresztek a szappanra, hogy felengedjen. Zuhany utan a vizet leontom a szappanrol.

Lehet, hogy ez lesz a nyitja, én általában csak 1-2 percig áztatom a szappant, az úgy tűnik, a Trumpernél - borz pamaccsal - kevés...
Kösz a válaszokat! Remélem, hogy lesz valami megoldás, és nem fogja kézmosóként végezni... :)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #40 Dátum: 2010. Március 28. - 21:50:38 »
Kozben kicsit utananeztem, 2006 korul valtoztattak meg az osszetevoket. Ellotte 'tallow based' volt, tehat faggyu alapu, azota ezt novenyi alapanyagokkal helyettesitik. Azota panaszkodnak ra sokan. Nekem lehetseges, hogy meg az eredeti formulabol jutott, de nem tudhatom biztosan. Mindenesetre ne add fel, biztosan lehet belole jo habot csinalni!

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #41 Dátum: 2010. Április 02. - 11:28:19 »
Sziasztok!

Első lépések megtéve, egyelőre alig-alig tapasztalattal.
Eszközök: baba szappan, sima mosakodószivacs, Braun száraz-nedves borotva: http://www.amazon.com/Braun-FreeGlider-6680-Mens-Shaver/dp/B0000AZWIB

Fürdés után egyből (meg sem töröltem az arcomat), alapos (sűrű) szappanhab az arcra, majd nyomban neki, a lehető legfinomabban (épphogy érintse, semmi nyomás). A szokásos 8-10 áthúzás kellett minden részen (egy száliránnyal ellentétesen, egy szálirányra merőlegesen). Az akció alatt kicsit jobb volt, utána mint rendesen (ég, csíp, húzódik). Utókezelés Clinique arctisztító tonikkal (ez van itthon, bevált). Az eredmény hangyányival jobb, mint egyébként.

A alánövések/kipattogások aránya estére kiderül (öltönying, nyakkendő alatt elég gyorsan kikészül, ha rossz az alap).

Következő lépés: rendes szappan, rendes ecset. A jövő hetet ezzel a felállással (már miután hozzám került a szükséges felszerelés), ezzel nyomom végig. Kíváncsi leszek az eredményre, amelyről nyilván beszámolok.

Boldog, piros tojásban és egyéb nyalánkságokban gazdag húsvéti ünnepeket kívánok! :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #42 Dátum: 2010. Április 02. - 11:35:25 »
Professzore, van nékem egy vesszőparipám: a száliránnyal ellentétes húzás (ATG, kiborotválás) szükségességének megkérdőjelezése...
Véleményem szerint a férfiak nagyon komoly része nem bírja, mégis megszállottan akarja (na jó, rossz beidegződésből így csinálja), holott – ha a szőr növekedésének sebességét nézzük – alig pár órát nyer vele. A bőröd örökletesen szőrbenövésre való hajlama mellett én igencsak fölülvizsgálnám az alkalmazását.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #43 Dátum: 2010. Április 02. - 11:46:44 »
a száliránnyal ellentétes húzás (ATG, kiborotválás) szükségességének megkérdőjelezése...

Ezzel pengés borotválkozás esetén maximálisan egyetértek. Olyannyira, hogy pengével (dupla/tripla modern borotva) ezt meg sem tudom csinálni, mert már az első húzás után úgy festek, mint akit egy vámpír megkóstolt.
Villannyal (azokkal, amiket eddig próbáltam: négyféle Braun, két száraz/nedves, Panasonic száraz/nedves) kivétel nélkül mind elfogadhatatlanul selejtes eredményt produkált.

A pengés kezdéskor szigorúan szálirányban fogok és csak egyszer áthúzni (ahogy javasoltátok).

Írok privátot...

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #44 Dátum: 2010. Április 02. - 15:03:39 »
Én egy kört küldök, szálirányra merőlegesen. Egyetlen helyen, az állam alatt jobboldalt szokott néha gond lenni, ott ugyanis van egy forgóm.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici