Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228124 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #60 Dátum: 2010. Április 14. - 15:36:24 »
Bocs, hogy belevau, nekem nincs akkora DE-s tapasztalatom, de adott penge viselkedhet (sőt, általában viselkedik is) másképp más készülékben! ;)

Nyilván, csak ugye Ed egy párszor írta már a blogon, hogy: új borotvához ismert pengét, új pengéhez ismert borotvát.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #61 Dátum: 2010. Április 15. - 11:30:55 »


Jövőkép... Hát Futur, de azt majd azután, hogy a sima pengék közül kiválasztottam a "bevált" darabot.
[/quote]

Nekem is a Futur volt a szívem csücske, vettem is egyet, meg is van (szerintem marad is), néha használom is, kedvelem. Viszont
nálam a nyerő kombináció Merkur Progress Feather pengével. Nálam a Feather egyébként bármelyik borotvámban remekül szuperál. Ennél a pengénél érzem azt, hogy szó szerint siklik a bőrömön és teszi a dolgát. Szeretem a Lord pengéket, a Merkurt, de a Feather az etalon. Kiváncsi vagyok a Kai-ra is, remélem hamarosan lesz Edrose-nál!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #62 Dátum: 2010. Április 15. - 14:31:23 »
Ma megerkezett Ed-tol az L6.
Hat repdesem oromomben :)
Hihetetlen mennyivel masabb (sokkal jobb) ezzel borotvlakozni mint a patronos borotvakkal eddig.
Serules nelkul sikerult az elso akciom :)
Hihetetlen ahogy "serceg" az ember kepen a penge. Nagy konnyebseg igy borotvalkozni, mert hallom, hol maradt meg szor a kepemen :) Arrol nem beszelve, hogy van 2 anyajegyem, amit nagyszeruen korbe tudok igy borotvalni, mert hallom meddig kell huzni, a patronosnal ilyen ugye nem volt, ott csak abban biztam, hogy ne vagjak bele.
A borotvalas minosege semmivel sem volt rosszabb mint 3-4 keses "barataival".
Az L6-rol meg annyit, ha vki macsingat a DE fele, ne habozzon vegyen egyet batran.
Orulok, hogy ratalaltam a forumra, es megtettem az elso lepest eziranyba :)
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #63 Dátum: 2010. Április 15. - 14:38:41 »
Lord szlogen:
Akár vakon is borotválkozhat, csak a hallására hagyatkozva. ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #64 Dátum: 2010. Április 15. - 15:12:55 »
zolio- ezt feljegyeztem!  ;D  :-*

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #65 Dátum: 2010. Április 15. - 16:31:47 »
Penge- Ha ez a szlogen teszi még sikeresebbé a Lordot, azért majd a tiszteletdíjamról ne feledkezz meg. ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #66 Dátum: 2010. Április 16. - 01:19:16 »
zolio- Ha ettől még sikeresebb lesz, biztosan számíthatsz Rám!  ;D

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #67 Dátum: 2010. Április 16. - 15:02:22 »
Sziasztok!

A legutóbbi élménybeszámolóhoz még annyit, hogy elég határozottan az az érzésem, hogy a Kappus valahogy nagyon "ragaszkodó". Szappanbevonatot képez mindenen, amivel kapcsolatba kerül: bögre, borotva, bőr, minden. Le lehet ugyan szedni, de sok odafigyelés kell hozzá (sima víz pl. a fémről nem hozza le, bármilyen forró és bármilyen erős a sugár).

Normális vagy én vagyok "túlérzékeny"?


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #68 Dátum: 2010. Április 17. - 12:29:21 »
Prof -

az altalad leirt jelenseg kiseretetiesen hasonlit ahhoz, amit a sotetkek tubusos Niveaval tapasztaltam. (A Kappust nem ismerem). A Nivea kisse nyalkas, nagyon ragaszkodo maradekot hagyott hatra. Borrol is, eszkozokrol is nehezen lemoshato. Ugyanakkor azt gondolom, ez nem bug, hanem feature. Ez a sikos reteg jo vedelmet es csuszast biztosit.

A masik eshetoseg, hogy a sok kremet es/vagy keves vizet hasznaltal a hab elkeszitesehez. En ugy tapasztaltam, ha lehuzas kozben hab marad az arcon, tehat a penge nem kepes a teljes mennyiseget lehuzni, akkor tul suru a hab.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #69 Dátum: 2010. Május 30. - 22:10:59 »
Sziasztok!

Kezdő kérdés ismét...

Adott ugye a Proraso/Omega sörte ecsetem. Azt már a kezdetek óta érzem, hogy kicsit hosszúak a sörtéi, rövidebb jobb lenne, ezért is érdeklődöm hevesen valami borzért (bár a sörte keménységével alapvetően sok bajom nincs).

Node. A T&H minták kapcsán, és egy mai élmény kapcsán a Kappussal is az a tapasztalásom, hogy az arc kenegetése közben a hab hajlamos "felmászni" az ecseten, vagyis a nyél felőli harmadban kisebb-nagyobb pamacsokban összegyűlik, és onnan roppant körülményes visszaküzdeni az arcra. A hab minősége nem jó vagy valamit nagyon bénán csinálok?

Másik általános történet, avagy tapasztalt hibajelenségek (Ed, mikor lesz GYIK?), valami megoldást várok rá:
-- egyébként rendes hab egy kb. 20 mp-es kijövés-bejövés (egy másik tükörben megnéztem, hogy mi ment a szemembe) után, mint a száraz tojáshab szállt a borotvahab.
-- ritkán a második, gyakrabban a harmadik menetre a hab krémszerűvé válik az arcomon, nagyon vékony, inkább csak mutatóba kinéző habocskát lehet kicsikarni a pamacsból azzal együtt, hogy mindig nagyjából ugyanazt a mennyiséget teszem a talába és minden kör előtt keverek rajta 10-15 mp-et.
-- hogy van, hogy egyszer tökéletesen siklik, másszor kicsit húzódik, sőt, ma egyenesen "ugrabugrált" a borotva a bőrömön?
-- igaz-e, hogy a bőr ujjakkal való alapos szétfeszítése és a borotva WTG lehúzása a legjobb irány az alapos, egyúttal kíméletes borotválkozás felé? (a szám alatti részen érzem, mert ott a nyelvemel belülről "kitolom" a bőrt).

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #70 Dátum: 2010. Május 30. - 22:32:09 »
Prof -

igy hirtelen, a habbal kapcsolatban emlitett problemaid nekem ugy tunnek, hogy nem megfelelo ill. nem allando krem-viz arany kovetkezmenyei. Talan tul sok vizet hasznalsz vagy/es/ugyanakkor keves kremet. Erdemes a vizet a kremhez nagyon lassan adagolni - par cseppenkent -, amig el nem ered a megfelelo erdemenyt.

A pamacs szaraig felkuszott habot ki lehet a 'nyomni' a pamacsbol, ahogy regebben Fonti tanacsolta.

Az Edwin Jaggernek vannak kifejezetten rovid es eros sorteju borzpamacsai, de erdemes tudni, hogy az egesz pamacs merete viszonylag kicsi (tehat a fogantyu is):

http://www.theenglishshavingcompany.com/cgi-bin/psProdDet.cgi/9EJ947||@cEdwin%20Jagger%20Best%20badger%20shaving%20brushes@b|0|user||26|

Szerintem a bor megfelo feszitese nagyon fontos WTG es ATG korben is - en nagyon sokaig nem feszitettem megfeleloen, ahogy kiderult. Azota sokkal alaposabb a borotvalkozas, joval kevesebb erofeszitessel es irritacioval.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #71 Dátum: 2010. Május 30. - 22:46:03 »
sőt, ma egyenesen "ugrabugrált" a borotva a bőrömön?

Ezt nekem is csinálta az Ultimate Comfort-os T&H minta kipróbálása közben. Valszeg a Prorasohoz vagyok szokva keverésügyileg, na holnap tesztelem tovább.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #72 Dátum: 2010. Május 30. - 22:52:41 »


Az Edwin Jaggernek vannak kifejezetten rovid es eros sorteju borzpamacsai, de erdemes tudni, hogy az egesz pamacs merete viszonylag kicsi (tehat a fogantyu is):

http://www.theenglishshavingcompany.com/cgi-bin/psProdDet.cgi/9EJ947||@cEdwin%20Jagger%20Best%20badger%20shaving%20brushes@b|0|user||26|


létezik hogy ez a jószág tényleg csak 19Ł?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #73 Dátum: 2010. Május 30. - 22:58:37 »
Bizony. De tenyleg pici, hasznaltam. Es persze nem silvertip, de korrekt kis pamacs.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #74 Dátum: 2010. Május 30. - 23:14:02 »
Nekem az Omega Prof. tetszik. Annál nem lesz habos a kezem, ha verem, mint a tojásfehérjét... :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici