Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43579 alkalommal)

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #120 Dátum: 2021. Június 02. - 19:30:38 »
Sziasztok!
Rendeltem a theenglishshavingcompany.com-ról egy Rockwell 6C-t. Végre ma megérkezett. Mikor bontom ki rögtön egy sérülést vettem észre a borotván. Így írtam is nem régen a webshopnak egy levelet. Kíváncsi vagyok, hogy hogy oldják meg ezt a problémát. Volt már valakinek velük reklamációs tapasztalata?





Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #121 Dátum: 2021. Június 03. - 10:59:18 »
 :peace:
Sziasztok!
Rendeltem a theenglishshavingcompany.com-ról egy Rockwell 6C-t. Végre ma megérkezett. Mikor bontom ki rögtön egy sérülést vettem észre a borotván. Így írtam is nem régen a webshopnak egy levelet. Kíváncsi vagyok, hogy hogy oldják meg ezt a problémát. Volt már valakinek velük reklamációs tapasztalata?





Szia. Sikeresen átjött a vámon? vagy fizetni kellett?

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #122 Dátum: 2021. Június 03. - 19:54:47 »
Szia!
Átjött a vámon gond nélkül. Valószínű, hogy szerencsém volt.
Viszont írtak vissza, hogy elküldik a cserealkatrészt a címem ismételt megadását követően. Remélem, van nekik raktáron és küldik gyorsan. A borotva kb. másfél hét alatt jött meg.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #123 Dátum: 2021. Június 03. - 22:08:08 »
Fontos hogy gyorsan küldjék? A lényeg szerintem hogy kicserélik és nem problémáztak... Ahogy nézem ez a sérülés inkább csak esztétikai gond. Vélhetően tudod használni így is a borotvát, amíg megjön a hibátlan topcap...

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #124 Dátum: 2021. Június 03. - 22:12:21 »
Viszont írtak vissza, hogy elküldik a cserealkatrészt a címem ismételt megadását követően. Remélem, van nekik raktáron és küldik gyorsan. A borotva kb. másfél hét alatt jött meg.

Remélhetőleg akkor megoldódik. Érdekes, hogy a neten sok bejegyzést találni (pl. a redditen) a sérülten érkezett Rockwellekről, valami nem lehet százas a gyári minőségbiztosítással. Persze aztán mindenkinek kicserélték idővel, sőt a 6S-re élettartam-garancia van, de ettől még kellemetlen a sérülten érkező cucc.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #125 Dátum: 2021. Június 03. - 22:31:47 »
Így 1 hónap távlatából egész szerethető jószág a 6S, de sajnos sok benőtt szőr itt is előfordul 2,4,6 plate-ek bármelyikével, a hozzá kapott Rockwell, de akár Feather vagy Zöld Astra pengével is.

Nálam eddig egyedül az R41 tudta azt, hogy soha egyetlen benőtt szőröm se lett tőle, és ugyan meg nem harapott soha, de nem a legsimább élmény, főleg ATG-ben hajlamos húzni, egy kicsit még éles pengével is. De benőtt szőrök soha, pedig már volt olyan is, hogy állon a WTG-XTG után 3 ATG kört csináltam, és soha semmi gond.

Az biztos, hogy az R41 maradni fog, a Rockwellell meg próbálom kitapasztalni, hogy ez mitől függ, próbálom majd még kaparósabb szögben tartani, vagy nem is tudom.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #126 Dátum: 2021. Június 03. - 22:37:44 »
Egyébként érdekes, hogy a Rockwell akkor is cseréli a részeket, ha mondjuk nálad sérül meg a borotva pl leejtésből, ez azért jófejség.

"If you damage your razor, or defects / imperfections arise as a result of neglect or intentional misuse, we will still send you the appropriate replacement parts for free. (In this case, we may ask that you cover the cost of shipping)"

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #127 Dátum: 2021. Június 03. - 23:35:51 »
Érdekes, hogy a neten sok bejegyzést találni (pl. a redditen) a sérülten érkezett Rockwellekről, valami nem lehet százas a gyári minőségbiztosítással. Persze aztán mindenkinek kicserélték idővel, sőt a 6S-re élettartam-garancia van, de ettől még kellemetlen a sérülten érkező cucc.

A C Kínában készül, az S Kanadában.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #128 Dátum: 2021. Június 03. - 23:44:37 »
Az S nem az USA-ban készül? Úgy emlékszem a srácok kanadaiak, de az S-t az USA-ban gyártatják.

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #129 Dátum: 2021. Június 04. - 10:35:03 »
Viszont írtak vissza, hogy elküldik a cserealkatrészt a címem ismételt megadását követően. Remélem, van nekik raktáron és küldik gyorsan. A borotva kb. másfél hét alatt jött meg.

Remélhetőleg akkor megoldódik. Érdekes, hogy a neten sok bejegyzést találni (pl. a redditen) a sérülten érkezett Rockwellekről, valami nem lehet százas a gyári minőségbiztosítással. Persze aztán mindenkinek kicserélték idővel, sőt a 6S-re élettartam-garancia van, de ettől még kellemetlen a sérülten érkező cucc.

Nem olvastam korábban róla, hogy több panasz van a Rockwellre. Ezek szerint a kínaiak nagyvonalúan kezelik a minőségbiztosítás kérdéskörét.
Igen, egyébként elég bosszantó a sérült termék. Tartottam tőle, hogy problémáznak, de azonnal felajánlották az alkatrész küldését. Majd akkor leszek teljesen nyugodt, ha meg is érkezik hozzá a csere top cap.

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #130 Dátum: 2021. Június 04. - 10:40:59 »
Az S nem az USA-ban készül? Úgy emlékszem a srácok kanadaiak, de az S-t az USA-ban gyártatják.

Igen, igazad van, az USA-ban készül az S, noha a cég kanadai. Ezen a fórumon pont erről beszélgettek (innen érdekes dolgokat is lehet megtudni az S-ről):
https://www.badgerandblade.com/forum/threads/rockwell-6s-proudly-forged-in-usa-china.528684/

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #131 Dátum: 2021. Június 04. - 10:48:33 »
Nem olvastam korábban róla, hogy több panasz van a Rockwellre. Ezek szerint a kínaiak nagyvonalúan kezelik a minőségbiztosítás kérdéskörét.
Igen, egyébként elég bosszantó a sérült termék. Tartottam tőle, hogy problémáznak, de azonnal felajánlották az alkatrész küldését. Majd akkor leszek teljesen nyugodt, ha meg is érkezik hozzá a csere top cap.

Szerintem nem csak kína. A 6S-ek az USÁban készülnek, és azokból is volt sérülten érkezett bőven. Nyilván egy startup-jellegű gyártónál nem várható el egy Mühle-szintű minőségbiztosítás, de azért egy 100 (illetve 50) dolláros borotváról beszélünk, és ezek a sérülések a dobozba kerülés előtt keletkeztek, és egy sima ránézéssel észrevehetők.

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #132 Dátum: 2021. Június 04. - 12:25:33 »
Nem olvastam korábban róla, hogy több panasz van a Rockwellre. Ezek szerint a kínaiak nagyvonalúan kezelik a minőségbiztosítás kérdéskörét.
Igen, egyébként elég bosszantó a sérült termék. Tartottam tőle, hogy problémáznak, de azonnal felajánlották az alkatrész küldését. Majd akkor leszek teljesen nyugodt, ha meg is érkezik hozzá a csere top cap.

Szerintem nem csak kína. A 6S-ek az USÁban készülnek, és azokból is volt sérülten érkezett bőven. Nyilván egy startup-jellegű gyártónál nem várható el egy Mühle-szintű minőségbiztosítás, de azért egy 100 (illetve 50) dolláros borotváról beszélünk, és ezek a sérülések a dobozba kerülés előtt keletkeztek, és egy sima ránézéssel észrevehetők.

Teljesen egyetértek.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #133 Dátum: 2021. Június 04. - 14:38:23 »
A 6S-nél szimplán esztétikai kérdés valami mikrosérülés, viszont a 6C belül spiáter, így ha a krómbevonat megbomlik akkor az nem fog megállni.

A minőségellenőrzés és a logisztika kicsit döcög náluk néha, de a vevőszolgálat szerintem nagyon korrekt a Rockwellnél. Én először más terméket kaptam (acél állványt a 6S helyett), de mivel már kifizettem rá a vámot végül küldtek egy borotvát és mondták hogy az állványt tartsam meg ajándékba.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #134 Dátum: 2021. Június 07. - 10:08:30 »
Nem akarom elkiabálni, de mintha pengeszög megoldaná a benőtt szőröket a Rockwellnél.  :hurra:
Ahogy geofatboy is csinálja, arccal párhuzamosan a nyelet, és kicsit megemelni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici