Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 1037 alkalommal)

Nem elérhető holian

• Törzstag
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2017. Július 08. - 09:43:48 »
Köszi az infót, meg a képet.
Közben már fel is vettem a kapcsolatot a kanadai srácokkal...

Nem elérhető astra501

• Törzstag
« Válasz #16 Dátum: 2017. Július 08. - 10:36:00 »
Nincs mit :)

Helyes :) Szerintem nagyon jó kis borotva, bár nekem nincs nagy összehasonlítási alapom. Eddig csak műanyagokat nyüstöltem :)

Ha most kellene választanom, így hogy már láttam élőben a két verziót, illetve kipróbáltam a borotvát azt hiszem a 6C white chrome-ot venném. Megér +20 dolcsit a két fej és a +4 variáció. A 3-as beállításból kiindulva az 1-es tuti nem lesz használva nálam, így a 2C-nek önmagában nem lenne sok értelme, tekintve hogy ennek a készüléknek az állíthatóság az egyik fő erénye. Még szerencse, hogy van egy 6C-m is :)

Esetleg próbálj társulni valakivel. Úgy a postaköltség nem olyan durva. Azt viszont nem tudom, hogy a vám és áfa hogyan fog jelentkezni, mert az én rendelésem még EU friendly volt, így csak a vételárat és a postát kellett fizetni.

Nem elérhető Malac

• Törzstag
  • wei wuwei
« Válasz #17 Dátum: 2017. Július 08. - 14:24:52 »
szóval minden egyes használat után tisztogatásra szorul :)

Mint minden más borotva.
"Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!"
                                                            graffiti

Nem elérhető astra501

• Törzstag
« Válasz #18 Dátum: 2017. Július 08. - 14:30:32 »
alighanem

Nem elérhető wasytsur

• Törzstag
« Válasz #19 Dátum: 2017. Július 21. - 21:25:24 »
Nos megnézegettem ezt a borotvát. Igen szép darab, de a kickstarteres képek alapján miben is más az adjusztálós Gillete-nél? Mert ott nem cserélhetős fejet, hanem tekerentyűs állítást látok, ha jól látom. Viszont astra501 kolléga képein meg éppen nem tekerőst látok. Van ilyen is, olyan is?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető szekelya

• Törzstag
« Válasz #20 Dátum: 2017. Július 21. - 22:10:06 »
Nos megnézegettem ezt a borotvát. Igen szép darab, de a kickstarteres képek alapján miben is más az adjusztálós Gillete-nél? Mert ott nem cserélhetős fejet, hanem tekerentyűs állítást látok, ha jól látom. Viszont astra501 kolléga képein meg éppen nem tekerőst látok. Van ilyen is, olyan is?
Van, a tekerentyus a Model T, amit itt latsz az a 6C, aminek cserelheto es forgathato az alaplapja, es azert hivjak allithatonak, mert minden oldalnak mas a geometriaja. Ez itt a ket olcsobb verzio, a 6C white chrome es gunmetal valtozata, a korabbi 6S alakra pont ugyanilyen volt rozsdamentes acelbol, kb 20 grammal nehezebben.
Egyebkent olyan enyhen sotetebb a gunmetal a krom verzional, hogy sokan azt hiszik, hogy tevedesbol rosszat szallitottak neki, makd reklamacio utan ujra.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

• Törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2017. Július 22. - 10:43:05 »
Itt van videó is a két verzióról:

6-os széria: https://youtu.be/E37UY4u3fmU

Model T: https://youtu.be/Whp30R43aVo

Nem elérhető wasytsur

• Törzstag
« Válasz #22 Dátum: 2017. Július 22. - 19:11:57 »
Megnéztem a videókat, tetszik. Bevallom én valszeg lusta lennék cserélgetni a fejet szükség szerint. A Slim Adjustable tekergetése nekem praktikusabb (bár azt sem szoktam, mert megvan a nekem való fokozat). Meg ugyebár, ha egy penge és egy fokozat bevált, akkor a többi fej elem feleslegessé válik. A filmen azért a gunmetal jelentősen sötétebbnek tűnik, kár, ha a valóságban tényleg csak annyi, mint a képeiden.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető astra501

• Törzstag
« Válasz #23 Dátum: 2017. Július 22. - 20:46:11 »
A tekergetős valóban egyszerűbb, de azért a fejek cserélgetése sem olyan nagy macera. Bár nincs tekergetősöm, így nem tudom mennyire van benne a meghibásodás lehetősége, de nekem a mozgó/kopó alkatrész nélküli cserélgethető fejek üzembiztosabb és tartósabb megoldásnak tűnnek, aztán majd kiderül 5-10 év múlva, csak éljük meg :)

Némi változatosság kell azért az életben és ez a borotválkozásnál lehet a pengék cserélgetése is. A Rockwellt én eddig csak 3-as beállításon használtam és három különböző pengével próbáltam. A Personna tökéletes volt a 3-as fejjel, a kék Astra elbírt volna egy agresszívebb, a Bic egy gyengédebb beállítást. Szóval szerintem nem felesleges a többi fej, ráadásul lehet hogy valaki nem csak arcon használja, hanem mondjuk a fején (vagy volt egyéb testrészekről is szó nemrég :D) és akkor jól jöhet egy másik beállítás is :)

Nem elérhető romsitsa

• Törzstag
« Válasz #24 Dátum: 2017. Július 22. - 22:50:49 »
A Gillette állító mechanikájában gyakorlatilag nincs kopó alkatrész.

Üdv

Á

Nem elérhető Forri

• Törzstag
« Válasz #25 Dátum: 2017. Július 23. - 08:04:17 »
Megnéztem a videókat, tetszik. Bevallom én valszeg lusta lennék cserélgetni a fejet szükség szerint. A Slim Adjustable tekergetése nekem praktikusabb (bár azt sem szoktam, mert megvan a nekem való fokozat). Meg ugyebár, ha egy penge és egy fokozat bevált, akkor a többi fej elem feleslegessé válik.
:+1:
Ugyanezt gondoltam, mikor bejött ez a Rockwell vonal, és gondolom most is.
Annyival kiegészíteném, hogy adjustable borotva esetén, ha hosszú a borosta, én pl nagyobb fokozaton indítok, de második körre van úgy, hogy visszaveszem, pl nyaki résznél. Ez alaplap cserélgetéssel nem lenne túl praktikus.
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici