Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43581 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #75 Dátum: 2019. Április 02. - 13:29:45 »
Így pár hónap után megbízhatóan beálltam a Rockwell 6S-el a 3-as fejre, zöld Astrával. Ez a "félálomban is megbízhatóan BBS"™ élményt adja három körben, mehetek vele ATG az orrom alatt, nem lehet vele hibázni.

Ugyanezen fokozaton szinte bármi szépen elmegy, Feather, Wilkinson, Personna. 4es még OK. 5ös, hát, nem tudom minek van benne, 1-2 és 6 fokozatok teljesen feleslegesek számomra. Lehet, hogy több értelme lenne ezt a borotvát legyártani úgy, hogy egy fejben van a mostani 3.-4. fokozat.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #76 Dátum: 2019. Április 02. - 15:15:29 »
Azzal kevesebbet keresnének, mert a 3/4 lemezen kívül felesleges lenne a  többi, aztán menne a sírás, hogy legyen már 2S, etc. A Gillettnek volt egy szép grafikonja arról, hogy teljesen mindegy hova állítható, a fogyasztók döntő többsége középre állítja a borotvát.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #77 Dátum: 2019. Április 02. - 15:50:05 »
A Hydra x6-nál az alaplapok beosztása: 1-6 / 2-5 / 3-4

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #78 Dátum: 2019. Április 02. - 15:52:14 »
Igen, pont arra gondoltam hogy legyen 2S ;)

Nem ismerem a vonatkozó Gillette grafikont, de gondolom eleve olyat gyártottak amiről azt gondolták hogy nagyjából lefedi a piacot, így nem lep meg hogy a többség középre állította. Meg az is lehet, hogy akkoriban, amikor még gyengébbek voltak a pengék és változóbb a gyártási minőség, volt értelme az "abszolút kíméletes" módnak. Pl Derbyt Rockwellbe is 2-n raknék be, még szerencse hogy nincs itthon  :D

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #79 Dátum: 2019. Április 02. - 17:17:16 »
Az “abszolút kíméletes” a serdülő korú/női szegmensnek szólt. Igazából értelme nincs, ha rossz a penge akkor egy kevésbé direkt borotvában is rossz.

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #80 Dátum: 2019. Április 02. - 17:44:10 »
A Hydra x6-nál az alaplapok beosztása: 1-6 / 2-5 / 3-4

Ha próbáltál ilyet, akkor kérlek (talán egy másik topicban) oszd meg a tapasztalatokat, nagyon érdekel. Egyelőre ami 3D nyomtatott munkadarab a kezemben volt, igen durva felülettel rendelkezett és annyira tartósnak sem tűnt, de kíváncsian követem ezeket a dolgokat.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #81 Dátum: 2019. Április 02. - 22:23:32 »
off... Nem próbáltam. A 3D technológia szerintem nagy szabadságot ad majd a tervezésnél, a prototípusoknál és a sorozatgyártásnál is. Biztos vagyok benne, hogy ez lesz a jövő. Most pl. vadászi kell egy-egy ritka és különleges régi borotvát, pár év múlva talán már elég lesz róla csak egy fájl és otthon nyomtathat magának az ember, mondjuk egy Fasan, Henso, Eclipse, vagy akármilyen fejet. Nem ugyanaz, mint egy eredeti, de jobb híján megteszi. Persze lesznek gondok a cégek jogai miatt, pl. a Mühle nem fog örülni, ha 2011-es R41-et, vagy Rocca-t printelnek otthon a kispajtások, de csak kitalálnak erre valamit... A slant fejeknél a számítógépes tervezés és a 3D nyomtatás különösen jó lehet, ennek a tervezőnek is egész jól néznek ki a slantjei. Azokból szeretnék majd venni valamit.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #82 Dátum: 2019. Április 02. - 23:21:50 »
Jogi akadálya szinte nulla (majdnem minden lejárt már), az alapanyag és a technológia ami kérdéses. Az “olcsó” 3d még mindig lépcsős és porózus, ami szép eredményt ad az k. drága (a nyomtató).

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #83 Dátum: 2019. Április 03. - 10:29:07 »
Biztos vagyok benne, hogy ez lesz a jövő. Most pl. vadászi kell egy-egy ritka és különleges régi borotvát, pár év múlva talán már elég lesz róla csak egy fájl és otthon nyomtathat magának az ember

Annak, aki mindent ki akar próbálni, ez egy jó megoldás lehet. Annak viszont, aki valami minőségi megoldást keres és szeretné hogy az tartson sokáig (pl a rozsdamentes acél, vagy sárgaréz borotvák célközönsége), nem hiszem hogy akár középtávon versenyképes megoldás lehet.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #84 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:51:50 »
A héten a Rockwell 6S-t próbálgattam a 6. fokozaton, zöld Astra pengével.

Borzasztó alapos, szinte első körben ledúr mindent. Olyan érzésem van, mint ha finoman legyalultam volna az arcomat, de nincs vérzés, és az arcszesz sem csíp a végén. XTG kb ugyanez, ATG után viszont apró pontvérzések, főleg az orr alatt, de nem olyanok amik szoktak lenni más aggresszív borotvákkal vagy rossz pengékkel, hanem kisebb, fájdalommentes, töredékmilliméternyi pontsebek. Ezek gyakorisága pár nap után csökken, nem tudom azért mert gyakorlottabb vagyok, vagy azért mert már leszedte amit le akart és más nem maradt.

Holnap ugyanakkor már nem hiszem hogy folytatom, úgyhogy ma leírtam a tapasztalatokat. 4. fokozaton nekem tökéletes, megyek oda vissza.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #85 Dátum: 2020. Augusztus 19. - 13:10:44 »
Közben találtam alkalmazást az 1-es és 2-es fokozatoknak: egész nyáron a fejem borotváltam vele. Oda nekem nem kell BBS, inkább jó rajta gyorsan és minden irritáció nélkül (szokatlan szögek a kezemnek, nem látom amit csinálok stb) túllenni 1 körben. Na erre tökéletes az 1 vagy a 2 (gyakorlatban nekem nincs különbség).

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #86 Dátum: 2021. Április 26. - 12:26:04 »
Nem olcsók ezek a rockwellek, de most, hogy van ingyenes nyomkövetett szállítás, ajándék 100 penge és blade safe, rendeltem egy 6S-t az R41 mellé. Persze gondolom erre még rájön a vám-áfa-miazmás. Kíváncsi vagyok.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #87 Dátum: 2021. Április 26. - 12:52:29 »
Dobsz egy linket, hogy hol lehet ilyen ajánlatra lecsapni?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #88 Dátum: 2021. Április 26. - 13:07:27 »
Rockwell oldalán feldobja (Earth Month Promotion).

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #89 Dátum: 2021. Április 26. - 13:19:04 »
Kösz!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici