Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43584 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #1 Dátum: 2016. Március 28. - 21:51:14 »
Pont most néztem. Nem vmi szép a tárcsa. Majd ha upgradelik:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #2 Dátum: 2016. Április 07. - 17:00:58 »
Kozel 30 ev utan ujra gyartanak adjustable TTO borotvat? Nem rossz.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #3 Dátum: 2017. Július 06. - 14:59:57 »
Jelentem a sas leszállt  :hurra: Sajnos tegnap este borotválkoztam, így a tesztelésre legkorábban holnap kerülhet sor :)




Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #4 Dátum: 2017. Július 06. - 18:06:00 »
Hú, de pofás csomagocska!  :hat:
Gratula hozzá!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #5 Dátum: 2017. Július 06. - 19:13:16 »
Bizony szép és látom te is kaptál ajándék pengét. Én még nem használtam.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #6 Dátum: 2017. Július 06. - 19:28:14 »
Köszönöm Black :)

Igen Megyer, jött hozzá a 100-as csomag :)


Sajnos a tegnapi Dorco 3. etap hiba volt, két alkalmas penge, ennél többet nem bír. Így ma csak nézegethetem a Rockwellt  :(

Első benyomások:

A csomagolás nálam bejött, a dizájnt eltalálták a cégnél. Kár hogy a későbbi tárolásra nem praktikus, mondhatni alkalmatlan ez a doboz.

A készülék szemre nagyon tetszetős jószág, tetszenek az arányai, a mérete. Jelentős eltérés nincs a két színváltozat között, legalábbis én arra számítottam, hogy a gunmetal sokkal sötétebb lesz ennél. A súlya elég jó, én 96g-ot mértem. Első ránézésre korrektül összerakott cuccnak tűnik, bár bevallom nekem nincs összehasonlítási alapom hasonló kategóriás termékek gyártási minőségét illetően.

A második ránézésre feltűnik, hogy hibák azért vannak... A kisebb probléma az volt, hogy a dobozban nem volt rendesen meghúzva a a nyél és így mozgott a felső lemez. A gunmetalnál emiatt ledörzsölte a doboz egy kis csíkban a színt. Nem feltűnő a dolog, de azért észrevehető...

A nagyobb probléma, hogy a white chrome komolyan szorult. Látszólag a menetnek nincs baja sem a nyélen, sem a fejen, de mégis levert a víz, amikor először széttekertem, majd össze akartam rakni. Jobb öltetem nem volt, a mindenre bevethető WD40-et hívtam segítségül. Pár oda-vissza tekerés után úgy tűnik, hogy ez megoldotta a dolgot. A gunmetalnál ilyen probléma nem volt, ezért kipróbáltam a gunmetal fejet és a white chrome nyelet, amik simán kompatibilisek voltak. Fordítva viszont megint probléma volt. A white chrome fej és a gunmetal nyél nehezen illeszkedtek, bár a WD40 itt is segített a helyzeten. Szóval úgy tűnik, hogy a white chrome fej menete nem tökéletes. A bejáratás után már nem feltűnő, sőt a saját nyelével észrevehetetlen, de azért úgy gondolom, hogy ez nincs teljesen rendben. Ettől azért tökéletesebb minőséget, kivitelt és alaposabb kiszállítás előtti ellenőrzést kellene produkálnia egy fiatal cégnek, akiknek nagy tervei vannak a jövőre nézve..

Az ajándék pengék a régi fekete dobozos verzióban jöttek. A webshopban már a borotva dobozához passzoló új dizájnban árulják. A 100-as doboz alján lévő vonalkód matricán lévő "made in china" felirat nálam határozottan odavág a "made with 100% swedish steel" szövegnek, pedig erre a svédacélos témára húzzák erősen a penge marketingjét. Az 5-ös pakkok doboza elég trehány, van ami nincs rendesen összeragasztva. A pengék dupla papír/zsírpapír csomagolásban vannak. Ránézésre átlagosnak tűnnek, nem túl vastag anyagból, néhol elmosódott felirattal, de majd úgy is a készülékben dől el, hogy mit is tudnak :)

Hát egyelőre ennyit :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #7 Dátum: 2017. Július 06. - 22:12:17 »
A papír doboz leszedte a fémről a bevonatot? Festett?

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #8 Dátum: 2017. Július 07. - 05:48:15 »
Nem gondolom, hogy festett volna. A papírdobozon belül van egy műanyag tartó, tok, akármi. Ezt tituláltam doboznak, bár lehetett volna más megnevezést is használni. Ez egy vékony fehér műanyag lemez, formára alakítva, ami kapott valami bevonatot, amitől bársony hatású, de egyben dörzsöl (políroz) is. Azt hiszem sokan találkoztak már ezzel az anyaggal, pl. drágább tollakat szoktak ilyesmi tartóban forgalmazni, de anno a csőtoll készletemnél is ilyen volt... Mivel a lemezen ott látom a kopást, ahol hozzáérhetett a doboz/tartó/tok/akármi és mivel a lemez lötyögött, amikor először kivettem így összekapcsoltam a dolgot... Aztán lehet hogy tévedek és a gyártásnál már ilyen volt... Lefotózni nem tudom, bizonyos szögből látszik csupán és én nem vagyok ilyen ügyes fotós...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #9 Dátum: 2017. Július 07. - 08:39:42 »
Bársonypor lesz a leírásod alapján, az nem szedheti le a bevonatot. Írj nekik szerintem, legalább tudják meg, hogy probléma van a készülékükkel.

Üdv

Á

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #10 Dátum: 2017. Július 07. - 19:03:09 »
Jelentem a sas leszállt  :hurra: Sajnos tegnap este borotválkoztam, így a tesztelésre legkorábban holnap kerülhet sor :)

A szállítás hány dollárra jött ki? (ha nem vagyok indiszkrét)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #11 Dátum: 2017. Július 07. - 19:19:37 »
20 dollár volt a szállítás. DHL GM Packet Plus.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #12 Dátum: 2017. Július 07. - 19:24:20 »
20 dollár volt a szállítás. DHL GM Packet Plus.

Köszi szépen a választ!
És kb. hány nap alatt ért ide, s kiderült hogy miért és mennyire lett komoly a kopás. amit említettél?
Tudom, sok a kérdés, de erősen gondolkodom egy gunmetalban....

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #13 Dátum: 2017. Július 08. - 06:20:52 »
A csomagot 23-án adták fel és 6-án ért ide. Hamarabb is megérkezhetett volna, mert 2-án már Pesten volt, aztán visszament Frankfurtba.  :D

A kopás nem durva egyáltalán, nem is a kopás a jó szó rá igazából. Normál fényviszonyok között nem is látszik, legalábbis nehezen észrevehető még nekem is, pedig én tudom mit és hol keressek. Gyenge fénynél látszik legjobban, mivel félig leengedett redőnyöknél bontottam ki én is csak ezért szúrtam ki. Megpróbálom lefotózni, de szerintem esélytelen. Elképzelhető, hogy valóban nem a doboz polírozta fel, hanem a bevonat felvitelénél lehetett valami hiba. A felületen nincs egyeletlenség, csak optikai probléma. :)

A gunmetalt fogtam be, ami nem néz ki rosszul valóban, de nem olyan sötét mint amire én számítottam. Egy hátránya van azért. Ezen sokkal jobban meglátszanak a borotválkozás maradványai, szóval minden egyes használat után tisztogatásra szorul :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #14 Dátum: 2017. Július 08. - 07:02:26 »
Ilyen a két színváltozat egymás mellett:




Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici