Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43801 alkalommal)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2017. Július 08. - 09:43:48 »
Köszi az infót, meg a képet.
Közben már fel is vettem a kapcsolatot a kanadai srácokkal...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #16 Dátum: 2017. Július 08. - 10:36:00 »
Nincs mit :)

Helyes :) Szerintem nagyon jó kis borotva, bár nekem nincs nagy összehasonlítási alapom. Eddig csak műanyagokat nyüstöltem :)

Ha most kellene választanom, így hogy már láttam élőben a két verziót, illetve kipróbáltam a borotvát azt hiszem a 6C white chrome-ot venném. Megér +20 dolcsit a két fej és a +4 variáció. A 3-as beállításból kiindulva az 1-es tuti nem lesz használva nálam, így a 2C-nek önmagában nem lenne sok értelme, tekintve hogy ennek a készüléknek az állíthatóság az egyik fő erénye. Még szerencse, hogy van egy 6C-m is :)

Esetleg próbálj társulni valakivel. Úgy a postaköltség nem olyan durva. Azt viszont nem tudom, hogy a vám és áfa hogyan fog jelentkezni, mert az én rendelésem még EU friendly volt, így csak a vételárat és a postát kellett fizetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #17 Dátum: 2017. Július 08. - 14:24:52 »
szóval minden egyes használat után tisztogatásra szorul :)

Mint minden más borotva.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #18 Dátum: 2017. Július 08. - 14:30:32 »
alighanem

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #19 Dátum: 2017. Július 21. - 21:25:24 »
Nos megnézegettem ezt a borotvát. Igen szép darab, de a kickstarteres képek alapján miben is más az adjusztálós Gillete-nél? Mert ott nem cserélhetős fejet, hanem tekerentyűs állítást látok, ha jól látom. Viszont astra501 kolléga képein meg éppen nem tekerőst látok. Van ilyen is, olyan is?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #20 Dátum: 2017. Július 21. - 22:10:06 »
Nos megnézegettem ezt a borotvát. Igen szép darab, de a kickstarteres képek alapján miben is más az adjusztálós Gillete-nél? Mert ott nem cserélhetős fejet, hanem tekerentyűs állítást látok, ha jól látom. Viszont astra501 kolléga képein meg éppen nem tekerőst látok. Van ilyen is, olyan is?
Van, a tekerentyus a Model T, amit itt latsz az a 6C, aminek cserelheto es forgathato az alaplapja, es azert hivjak allithatonak, mert minden oldalnak mas a geometriaja. Ez itt a ket olcsobb verzio, a 6C white chrome es gunmetal valtozata, a korabbi 6S alakra pont ugyanilyen volt rozsdamentes acelbol, kb 20 grammal nehezebben.
Egyebkent olyan enyhen sotetebb a gunmetal a krom verzional, hogy sokan azt hiszik, hogy tevedesbol rosszat szallitottak neki, makd reklamacio utan ujra.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #21 Dátum: 2017. Július 22. - 10:43:05 »
Itt van videó is a két verzióról:

6-os széria: https://youtu.be/E37UY4u3fmU

Model T: https://youtu.be/Whp30R43aVo

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #22 Dátum: 2017. Július 22. - 19:11:57 »
Megnéztem a videókat, tetszik. Bevallom én valszeg lusta lennék cserélgetni a fejet szükség szerint. A Slim Adjustable tekergetése nekem praktikusabb (bár azt sem szoktam, mert megvan a nekem való fokozat). Meg ugyebár, ha egy penge és egy fokozat bevált, akkor a többi fej elem feleslegessé válik. A filmen azért a gunmetal jelentősen sötétebbnek tűnik, kár, ha a valóságban tényleg csak annyi, mint a képeiden.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #23 Dátum: 2017. Július 22. - 20:46:11 »
A tekergetős valóban egyszerűbb, de azért a fejek cserélgetése sem olyan nagy macera. Bár nincs tekergetősöm, így nem tudom mennyire van benne a meghibásodás lehetősége, de nekem a mozgó/kopó alkatrész nélküli cserélgethető fejek üzembiztosabb és tartósabb megoldásnak tűnnek, aztán majd kiderül 5-10 év múlva, csak éljük meg :)

Némi változatosság kell azért az életben és ez a borotválkozásnál lehet a pengék cserélgetése is. A Rockwellt én eddig csak 3-as beállításon használtam és három különböző pengével próbáltam. A Personna tökéletes volt a 3-as fejjel, a kék Astra elbírt volna egy agresszívebb, a Bic egy gyengédebb beállítást. Szóval szerintem nem felesleges a többi fej, ráadásul lehet hogy valaki nem csak arcon használja, hanem mondjuk a fején (vagy volt egyéb testrészekről is szó nemrég :D) és akkor jól jöhet egy másik beállítás is :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #24 Dátum: 2017. Július 22. - 22:50:49 »
A Gillette állító mechanikájában gyakorlatilag nincs kopó alkatrész.

Üdv

Á

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #25 Dátum: 2017. Július 23. - 08:04:17 »
Megnéztem a videókat, tetszik. Bevallom én valszeg lusta lennék cserélgetni a fejet szükség szerint. A Slim Adjustable tekergetése nekem praktikusabb (bár azt sem szoktam, mert megvan a nekem való fokozat). Meg ugyebár, ha egy penge és egy fokozat bevált, akkor a többi fej elem feleslegessé válik.
:+1:
Ugyanezt gondoltam, mikor bejött ez a Rockwell vonal, és gondolom most is.
Annyival kiegészíteném, hogy adjustable borotva esetén, ha hosszú a borosta, én pl nagyobb fokozaton indítok, de második körre van úgy, hogy visszaveszem, pl nyaki résznél. Ez alaplap cserélgetéssel nem lenne túl praktikus.
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #26 Dátum: 2017. December 05. - 10:23:35 »
Egyre többet nézegetem a Rockwell borotvákat, mi a különbség a 6C és a 6S között, megéri a dupla árat?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #27 Dátum: 2017. December 05. - 12:12:19 »
Hali,

a 6c öntvény, a 6s rozsdamentes acél.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #28 Dátum: 2017. December 05. - 13:00:27 »
Így van az anyaga különböző. A rozsdamentes acél S verzió alighanem időtállóbb, strapabíróbb darab, ha jól tudom, akkor ez Amerikában készül, talán ez is közrejátszik az árkülönbözetben. A Kínában gyártatott C verzión lehetnek apróbb hibák pl. a króm bevonat miatt és a használat során is érzékenyebb lehet. A tömegük is eltér, az S 105 g ha minden igaz, bár ezt az adatot még a korai fejmegoldásra vonatkozóan találtam, az új egységesített fejformánál talán változott a tömeg is. A C verziónál, ami nekem van, én 96 g-ot mértem.

Nagyon kellemes, igényes kivitelű, rögtön kézre álló, jó súlyelosztású, kezes borotva. Pont azt nyújtja, amit ígérnek: komfortos borotválkozást. A világ legjobb borotvája talán túlzó kijelentés a részükről, hiszen mindenkinek más az elvárása egy borotvával szemben, de nekem mindenképpen ez a kedvencem a jelenlegi készletemből. Bármilyen pengével elmegy, a robosztusabb fej ellenére minden hajlatba simán beférek vele, nem kell óvatoskodni, szinte csukott szemmel használható, bolondbiztos szerszám, amivel minden borotválkozásnál elégedett vagyok. Egy tökéletes mindennapi borotva, ami teszi a dolgát becsülettel.

Ha a C mellett döntesz, akkor érdemes megvenni a három fejjel csomagolt 6-os verziót mégha az közel kétszer annyiba is kerül mint az egyetlen fejjel csomagolt 2-es. A pengéjük viszont átlagos, legalábbis a fekete dobozos, azt nem érdemes külön vásárolni a borotva mellé.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #29 Dátum: 2017. December 05. - 17:24:30 »
Köszi a válaszokat  :sör:

Szerintem rámegyek a 6C-re, egy kérdésem van, a kidolgozása megüti a Mühle vagy EJ borotvák szintjét?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici