Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43585 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #30 Dátum: 2017. December 05. - 18:08:10 »
Nekem R41-em van, ahhoz tudok viszonyítani a saját példányaim tükrében. Volt a Mühle-vel és a Rockwellel kapcsolatban is kisebb hiányérzetem a kidolgozással kapcsolatban, de ezek nem érintették a használhatóságot, összességében szerintem azonos szinten vannak. Ha esetleg a gunmetal verziót választod, akkor kicsit halványabb színre készülj fel, mint amilyennek egyes fotókon látszik a neten.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #31 Dátum: 2017. December 05. - 19:29:29 »
Okés, köszi!

Nekem R41-em van, ahhoz tudok viszonyítani a saját példányaim tükrében. Volt a Mühle-vel és a Rockwellel kapcsolatban is kisebb hiányérzetem a kidolgozással kapcsolatban, de ezek nem érintették a használhatóságot, összességében szerintem azonos szinten vannak. Ha esetleg a gunmetal verziót választod, akkor kicsit halványabb színre készülj fel, mint amilyennek egyes fotókon látszik a neten.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #32 Dátum: 2017. December 05. - 22:50:55 »
Egyre többet nézegetem a Rockwell borotvákat, mi a különbség a 6C és a 6S között, megéri a dupla árat?

Bár Ádám leírta, azért tennék hozzá.
A 6S súlyosabb darab. Matt a színe (az anyagából következik)
A 6C krómozott öntvény, szóval végülis progress árban kapsz egy hasonló, de kevésbé sérülékeny (mechanikailag) terméket.
A fejek teljesen megegyezni, kézben azért érezni minimál különbséget a súlyból adódóan.
Nekem valamiért a 6S tekintélyt parancsolóbb. Talán a rozsdamentes matt mivolta miatt, nem tudom.
Egyébként külcsínre (ha esetleg használt piacban gondolkodik valaki) annyi különbség van még, hogy az alaplapok oldalában a 6S esetén bele van írva hogy Rockwell, míg a 6C-nél ez elmarad.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #33 Dátum: 2018. Február 23. - 18:29:49 »
Nekem R41-em van, ahhoz tudok viszonyítani a saját példányaim tükrében. Volt a Mühle-vel és a Rockwellel kapcsolatban is kisebb hiányérzetem a kidolgozással kapcsolatban, de ezek nem érintették a használhatóságot, összességében szerintem azonos szinten vannak. Ha esetleg a gunmetal verziót választod, akkor kicsit halványabb színre készülj fel, mint amilyennek egyes fotókon látszik a neten.

És azóta is használod a Rockwell borotvákat? Jól beváltak? Nem zavaró az a sok fokozat? Úgy értem, nem nehéz választani ennyi fokozat közül? Engem a bőség zavara inkább korlátozni szokott.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #34 Dátum: 2018. Február 23. - 19:09:22 »
Két Rockwellem van, 6C és 2C. Előbbi még teljesen érintetlen az összes fejet beleértve és ezt így is hagyom egyelőre. Terveztem, hogy kipróbálom a 6C-ből az agresszívebb fejeket, de a 3-as fokozat nekem annyira bevált hogy azt használom a kezdetek óta. (Egyszer véletlenül az 1-es fokozatra raktam, na az semmire se jó, két húzás után észleltem a hibát és fordítottam.) Tudom, hogy ez néhányaknál kiveri a biztosítékot, de ez van. Jól kiegyensúlyozott, egyből kézreálló, jó méretű, súlyú cucc. Borzasztó komfortos, ami nálam a fő szempont. Passzol a technikámhoz is, irritáció mentes, kényelmes borotválkozás, mindig tökéletes eredménnyel. A pengére se kényes, bármivel elmegy. A kedvenc borotvám.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #35 Dátum: 2018. Február 23. - 19:56:38 »
Köszi a kimerítő választ. Kíváncsi voltam, hogy mennyire vált be, mert őszintén szólva magam is gondolkodom a Rockwell-en a Mühle R41 mellé.

Neked a Mühle R41-ből melyik változatod van? A 2013-as? A Rockwelleknél úgy látom a videókon, hogy elég nagy vastag, bumszli fejük van. Az R41-hez viszonyítva mennyivel vastagabb a Rockwell feje? Vagy csak optikai csalódás, hogy bumszli feje van a Rockwellnek?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #36 Dátum: 2018. Február 23. - 20:14:28 »
13-as. Teljesen más a két fej, a Rockwell a tecnológiából adódóan nagy, az R41-hez viszonyítva pláne. Az összsúlyuk is nagyon eltér, a Rockwell közel másfélszerese az R41-nek. A fej mérete nem befolyásolja a használhatóságot, bármilyen hajlatot könnyedén megoldok vele. A fej súlya szerintem közrejátszik abban, hogy egy nagyon jól használható, kiegyensúlyozott készülékről beszélünk...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #37 Dátum: 2018. Február 24. - 07:22:57 »
Értelek. Hát a leírásod alapján nekem nem biztos, hogy bejönne a Rockwell. Például bajuszrésznél nem szeretem a nagy bumszli fejű borotvákat. Az R41-nek pont jó a fejmérete. És összehasonlítva a 2013-as R41-et a Rockwell-ekkel, melyiket tartod jobbnak? Melyik alaposabb? ATG irányban is használod őket?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #38 Dátum: 2018. Február 24. - 08:47:44 »
Mindenkinek mások az elvárásai egy borotvánál. Az én igényeimet a Rockwell minden szempontból kielégíti, ezért is ez a kedvencem. Az R41 nagyon jó borotva, de nem teljesen vagyok vele elégedett. A Rockwell, a 37C és a kínai89-es után csak a negyedik nálam a sorban jelen pillanatban a használatban lévő borotváim között. Másnál, akinek megvannak ugyanezek talán fordított a sorrend... Természetesen minden irányban használom őket...

Nagyon ragozni ezt már nem lehet, ha nem szimpatikus a fejmegoldás, akkor lehet nem ez a te borotvád...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #39 Dátum: 2018. Február 24. - 09:31:54 »
Tessék, pont egymás mellett vannak nálam...




Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #40 Dátum: 2018. Február 24. - 10:21:14 »
Igen! Hát köszi a segítséged! Az a baj, hogy ha az ember ki akar valamit próbálni, kénytelen megvenni. Utána pedig ha mégsem válna be, nehezebb eladni. Annyi márka, annyi típus van, és a kísérletezgetés, tesztelgetés mind pénz. Szép kis fogasod van, pofásan mutat a kollekciód! Nekem is ugyanez az R41-es van. Jelenleg különböző márkájú pengéket tesztelgetek benne. Nálam a Feather-rel egyáltalán nem működik. Zöld Astra-val tökéletes. Mühle, Wilkinson és Gillette pengék még hátra vannak, ezeket még nem próbáltam ki hosszútávon.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #41 Dátum: 2018. Február 24. - 11:45:47 »
Sajnos tényleg nagyon igazad van, egyrészt mindenkinek mások az elvárásai, és mást tapasztal teljesen ugyanazokkal az eszközökkel, feltételek teljes egyezősége esetén is lehet mást tapasztal az ember. Ki kell mindent próbálni, csak drága sport ez sajnos!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #42 Dátum: 2018. Február 24. - 11:53:06 »
Sajnos tényleg nagyon igazad van, egyrészt mindenkinek mások az elvárásai, és mást tapasztal teljesen ugyanazokkal az eszközökkel, feltételek teljes egyezősége esetén is lehet mást tapasztal az ember. Ki kell mindent próbálni, csak drága sport ez sajnos!

Vagy tüzetesen figyeljed a shaving bloggerek tengernyi videóit,  azokból eléggé leszűkíthető a kipróbálást érdemlő készülékrk, amennyiben nem a gyűjtés motivál.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #43 Dátum: 2018. Február 24. - 12:13:23 »
Valóban nagyon szubjektív műfaj ez az egész. Hasonló, mint a hi-fizés.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #44 Dátum: 2018. Február 24. - 12:24:51 »
Idézetet írta: tibi85 link=topic=4199.msg180912#msg180912 date
[/quote

Vagy tüzetesen figyeljed a shaving bloggerek tengernyi videóit,  azokból eléggé leszűkíthető a kipróbálást érdemlő készülékrk, amennyiben nem a gyűjtés motivál.

Ez is egy módszer, de még szerintem így is túl sok mindent szeretnék kipróbálni, de hosszú az élet majd sorra kerül mind. Melyik bloggereket nézed, Peti?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici