Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 43817 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #60 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:44:59 »
Mi a 3.? Model T?

Én azért másképp fogalmaznám:
a 6C-t a Rockwell Kínában gyártatja.

Kulonbseg a ket borotva kozott semmi nincs,max a 6S-et Gift dobozba adjak.
Ez így viszont nem igaz. Úgy igaz, de geometriájában nincs különbség, Minden másban(anyag, felület, súly) viszont bőven van, nem csak a díszdoboz.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #61 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:55:44 »
és ráadásul a Rockwell cég kanadai nem USA :)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #62 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:59:29 »
Igen, de ez szerepel a 6S lapján:
• Proudly made in the USA using precision metal injection molded 316L space-grade stainless steel.


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #63 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 19:02:49 »
azt tudom... szintén erre a mondatra reflektáltam volna a Kanadával:

"A 6C-t pedig a Kinaiak gyartjak USA engedelyevel."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #64 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 19:05:44 »
Így van az anyaga különböző. A rozsdamentes acél S verzió alighanem időtállóbb, strapabíróbb darab, ha jól tudom, akkor ez Amerikában készül, talán ez is közrejátszik az árkülönbözetben. A Kínában gyártatott C verzión lehetnek apróbb hibák pl. a króm bevonat miatt és a használat során is érzékenyebb lehet. A tömegük is eltér, az S 105 g ha minden igaz, bár ezt az adatot még a korai fejmegoldásra vonatkozóan találtam, az új egységesített fejformánál talán változott a tömeg is. A C verziónál, ami nekem van, én 96 g-ot mértem.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #65 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 08:03:09 »
Nagyon szemezek a Rockwell 6S-el. Ha van aki huzamosabb ideje használja, akkor két kérdés:

1. mennyire ígérkezik tartósnak? mármint tudom hogy a marketing szerint rozsdamentes acél meg elvileg örökélet, de érdekel a gyakorlat, tényleg nincs-e korrózió, elszíneződés, menetek normális minőségűek-e, stb.

2. az állíthatóság két szélsőértékét kb hova tennétek, más borotvákhoz hasonlítva.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #66 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 13:57:13 »
Neten lehet találni róla például ilyen fotókat:

https://www.reddit.com/r/wicked_edge/comments/5p44kt/is_this_normal_rockwell_6s_discoloration/

Itt pedig nagyon kilóg oldalt a penge. Tényleg ennyire kilógna, vagy ez egy szériahibás penge lenne?

https://www.reddit.com/r/wicked_edge/comments/9ahlzq/one_of_the_most_underrated_features_of_the/

Én is majdnem vettem egy Rockwell 6S-t, végül  a Rockwell nem túl vonzó formája miatt inkább a Feather mellett döntöttem.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #67 Dátum: 2019. Január 19. - 14:14:21 »
A héten a frissen megjött Rockwell 6S-et használtam. Nagyon, nagyon meg vagyok vele elégedve, a kivitel minőségi, tekintélyes súlya van és ez kényelmessé teszi a használatát, és a 3-as és 4-es fej (amikkel most ismerkedem) alapos, de nem irritáló. Zöld Astra kiválóan muzsikál benne. Így elsőre elpusztíthatatlannak tűnik, aztán majd meglátjuk ;D Remélem a rozsdamentesség az tényleg áll.

Fejeket cserélgetni nagyon egyszerű, de csak a móka (összehasonlítás) kedvéért szoktam borotválkozás közben. A matt felület nagyon jól fogást ad.

A kávézó topicban leírtam a vámos történetemet, röviden annyi hogy elsőre egy rozsdamentes állványt küldtek véletlenül, de orvosolták a problémát és az állványt ajándékba kaptam. Amúgy nem vettem volna, de illik hozzá.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #68 Dátum: 2019. Január 29. - 12:23:17 »
Aki Rockwell 6S (vagy 6C, tudtommal ugyanolyan ebből a szempontból) borotvát használ, érdekelne hogy milyen pengével, milyen fokozaton.

Pusztán kíváncsiság. 3 és 4 között vacillálok jelenleg a zöld Astra-val. Valszeg újrapróbálom a fiókban lévő tízféle másik pengét is vele, Feathertől a Derbyig  ;)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #69 Dátum: 2019. Január 29. - 13:00:55 »
Mindkettőt használom, rendszeresen. Alaposság terén tényleg ugyan az. Nekem viszont a króm jobban siklik az arcomon.
1-3-ig Featherrel használom. A felett Astrák, personnák, polsilver.
Az R41 mellett a legtöbbet használt DE-m. Nekem nagyon bevált.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #70 Dátum: 2019. Január 29. - 13:07:39 »
Én főleg 4esen használom. Néha berakom az 5öst, ha némi veszélyre vágyom, de az se vészes, ha nem zöld Astrát tesz bele az ember.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #71 Dátum: 2019. Január 29. - 13:21:39 »
Én főleg 4esen használom. Néha berakom az 5öst, ha némi veszélyre vágyom, de az se vészes, ha nem zöld Astrát tesz bele az ember.

Azért, mert a zöld Astrát az éles pengék közé sorolod, vagy valami más okból? Nekem eddig ez volt a kedvenc pengém.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #72 Dátum: 2019. Január 29. - 13:54:50 »
Nekem a hármason megy minden, bármilyen pengét lehet beletehetsz ott. Érdekes, hogy nekem nem a Feather volt a Rockwellben a legjobb, semmi kiemelkedőt nem éreztem. A régi pengék viszont nagyon passzoltak hozzá, pl. angol Rubie, Schick Premium, Astra Keramik, Diplomat. A mostani pengék közül a Personna Blue-val a legjobb szerintem.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #73 Dátum: 2019. Január 29. - 21:20:16 »
Én főleg 4esen használom. Néha berakom az 5öst, ha némi veszélyre vágyom, de az se vészes, ha nem zöld Astrát tesz bele az ember.

Azért, mert a zöld Astrát az éles pengék közé sorolod, vagy valami más okból? Nekem eddig ez volt a kedvenc pengém.

Igen, 5ösön zöld Astra-val már előfordul hogy itt-ott csíp az AS, leginkább mert nem tud a kezem alkalmazkodni az 5ös fokozathoz, mert ritkán használom.
Mostanában nincs időm "élvezkedni", 4esen viszont jó mindennel, ha lusta vagyok, akkor 3as, akár csukott szemmel is, kb szaladni is lehet vele.
Érdekes módon nekem a Rockwell-ben működik még a mai Wilkinson penge is, pedig azt pl L6ból anno egy húzás után kidobtam.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #74 Dátum: 2019. Január 30. - 06:26:45 »
Lordokban nagyon kijönnek a pengék jó és rossz tulajdonságai.
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici