Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 330282 alkalommal)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1590 Dátum: 2014. Május 28. - 20:28:16 »
Én nem ajánlanám egy friss DE felhasználónak a szőrrel szembeni kört, az elején semmiféleképpen nem. Lehet, hogy később bevezetheted, de pl az én arcbőröm abszolút nem tolerálja az szőrrel szembeni kört, de gond egy szál se, mert mentén és keresztben, két körrel is elérhető az a fél napig tartó BBS. :D
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1591 Dátum: 2014. Május 28. - 20:37:14 »
Én nem ajánlanám egy friss DE felhasználónak a szőrrel szembeni kört, az elején semmiféleképpen nem. Lehet, hogy később bevezetheted, de pl az én arcbőröm abszolút nem tolerálja az szőrrel szembeni kört, de gond egy szál se, mert mentén és keresztben, két körrel is elérhető az a fél napig tartó BBS. :D

Én nem ajánlottam, személyesen sem. S itt is úgy írtam, ha szükséges!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1592 Dátum: 2014. Május 28. - 20:52:52 »
Azt gondolta, hogy szükséges, mert említetted neki, h azzal tud javítani. Véleményem szerint ATG-t ne alkalmazzon egy friss DE-s, mikor még az alapvető szöget, tartást, nyomást is tanulnia kell. Így voltam ezzel én is, bár én még most is kihagyom a szembeni kört.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1593 Dátum: 2014. Május 28. - 20:56:39 »
Azt gondolta, hogy szükséges, mert említetted neki, h azzal tud javítani. Véleményem szerint ATG-t ne alkalmazzon egy friss DE-s, mikor még az alapvető szöget, tartást, nyomást is tanulnia kell. Így voltam ezzel én is, bár én még most is kihagyom a szembeni kört.

Én nem ajánlottam neki, személyesen említette, hogy már próbálta, erre csak elmondtam, hogy pontosan ismerni kell az arc szőrnövésének irányát.

De nem azért nyúzta meg mert vissza felé húzta, hanem vagy nem jó szöggel, s erősebben mint kellene. S nem biztosan, hogy  az ellenirányúnál hibázott.

lehet szőrmentén nyomta meg jobban, amit ellenirányban már csak pont volt az í-re.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1594 Dátum: 2014. Május 28. - 21:03:14 »
Azt gondolta, hogy szükséges, mert említetted neki, h azzal tud javítani. Véleményem szerint ATG-t ne alkalmazzon egy friss DE-s, mikor még az alapvető szöget, tartást, nyomást is tanulnia kell. Így voltam ezzel én is, bár én még most is kihagyom a szembeni kört.

Én nem ajánlottam neki, személyesen említette, hogy már próbálta, erre csak elmondtam, hogy pontosan ismerni kell az arc szőrnövésének irányát.

De nem azért nyúzta meg mert vissza felé húzta, hanem vagy nem jó szöggel, s erősebben mint kellene. S nem biztosan, hogy  az ellenirányúnál hibázott.

lehet szőrmentén nyomta meg jobban, amit ellenirányban már csak pont volt az í-re.

V egyszerűen csak ėrzékenyebb a bőre mint neked v másnak.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1595 Dátum: 2014. Május 28. - 21:08:19 »
Azt gondolta, hogy szükséges, mert említetted neki, h azzal tud javítani. Véleményem szerint ATG-t ne alkalmazzon egy friss DE-s, mikor még az alapvető szöget, tartást, nyomást is tanulnia kell. Így voltam ezzel én is, bár én még most is kihagyom a szembeni kört.

Én nem ajánlottam neki, személyesen említette, hogy már próbálta, erre csak elmondtam, hogy pontosan ismerni kell az arc szőrnövésének irányát.

De nem azért nyúzta meg mert vissza felé húzta, hanem vagy nem jó szöggel, s erősebben mint kellene. S nem biztosan, hogy  az ellenirányúnál hibázott.

lehet szőrmentén nyomta meg jobban, amit ellenirányban már csak pont volt az í-re.

V egyszerűen csak ėrzékenyebb a bőre mint neked v másnak.

Ennyi, legközelebb kihagyja.

 :peace:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1596 Dátum: 2014. Május 28. - 22:57:18 »
Azt gondolta, hogy szükséges, mert említetted neki, h azzal tud javítani. Véleményem szerint ATG-t ne alkalmazzon egy friss DE-s, mikor még az alapvető szöget, tartást, nyomást is tanulnia kell. Így voltam ezzel én is, bár én még most is kihagyom a szembeni kört.

Én nem ajánlottam neki, személyesen említette, hogy már próbálta, erre csak elmondtam, hogy pontosan ismerni kell az arc szőrnövésének irányát.

De nem azért nyúzta meg mert vissza felé húzta, hanem vagy nem jó szöggel, s erősebben mint kellene. S nem biztosan, hogy  az ellenirányúnál hibázott.

lehet szőrmentén nyomta meg jobban, amit ellenirányban már csak pont volt az í-re.
Tényleg nem ajánlottad. Ez az én partizán akcióm volt, utólag rájöttem, hogy f*szság volt... Még most is sajog a bőröm, pedig már kétszer befújtam aloe vera firs-tel is.

Nem elérhető MarcusAurelius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1597 Dátum: 2014. Július 07. - 23:15:57 »
Üdvözletem az Uraknak,

borotvakés vásárlással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, mint oly' sokan előttem :)
Pár éve kezdtem áttérni a patronos borotvákról a hagyományos borotválkozás felé. DE terén már években mérhető tapasztalatom van. Aztán nem olyan régen elhatároztam, hogy növesztek magamnak valami arcszőrzetet, mert bár 27 éves vagyok, feltűnés nélkül el tudok vegyülni egy középsuli folyosóján szünetben anélkül, hogy akárki akár csak rágondolna, hogy régen nem középsulis korú vagyok már :D A szakállamat viszont a DE készülékekkel elég nehézkesen tudtam csak formára vágni, megigazítani, ezért valami precízebb megoldás után kellett néznem. Ezen fórum alapján jött a shavette használatának ötlete, mert ugye olcsó. Egy hónapja kezdtem el használni egy Parker 31R-t, eleinte csak igazítani, aztán már teljesen átszoktam rá "normál" borotválkozáshoz is. Egész jól megy, az eredmény nekem tetszik, és már 2 hete egyáltalán nem vágom meg magamat, bár szőrnövekedéssel ellentétesen még nem próbáltam  húzni :)
Innen pedig nincs megállás, elhatároztam, hogy szeretnék egy igazi kést is :D
(Itt kezdődik a valódi kérdés, az eddigi történetírás ha valakinek nem tetszett, elnézést érte:)
Sokan  írtátok itt, hogy a Kínából rendelhető Gold Dollar jó lehet tanulókésnek. Az ára nekem is bejön, csak az élezését én így 0 tapasztalattal tuti nem vállalom. A kérdésem, hogy kihez tudnám itt a fórumon elküldeni, és mennyiért vállalná a késem shave-ready állapotba hozását? Tényleg érdemes ezzel a késsel kezdeni, elfogadható minőségű?
Előre is köszönöm a válaszokat!:)
HW: GD 100, GD 66, Parker 31R, Lord L6
SW: Herbs of Bulgaria Lavender, Figaró, Brut Fabergè, Old Spice Champion, Oriflame Architect balm

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1598 Dátum: 2014. Július 08. - 02:09:59 »
Salmo és Jenessanyi biztosan foglalkozik ilyesmivel, bár JS szőrléga esetében kérdés, ráér-e, gondolom inkább készítéssel tölti az idejét, mintsem szorgos kínai kezek után takarítson...

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=1572.0
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=994.0

Greggről nem tudom, foglalkozik-e javítással, de készítéssel igen, megnézni mindenképp érdemes:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=2333.0


A GD okés, legalább ez ügyben egyhangú a fórum tagsága : )

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1599 Dátum: 2014. Július 08. - 07:15:56 »
GD kések között is van sok trehány munka, azt mondta Sanyi.
Lehet, hogy Salmo sem ér rá mostanában annyira...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1600 Dátum: 2014. Július 08. - 22:58:53 »
GD kések között is van sok trehány munka, azt mondta Sanyi.

A munka persze trehány, de az acél jó, ebben egyeznek a vélemények.

Nem elérhető Wajitsu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1601 Dátum: 2014. Július 25. - 21:45:23 »
Sziasztok

Mi a különbség a két eszköz között:

Merkur Slant Barber Pole 39C - 90 39 001

http://www.traditionalshaving.co.uk/merkur/4132665-Merkur-Slant-Barber-Pole-39C-Safety-Razor-Chrome.html

Merkur HD Barber Pole 38C Safety Razor Chrome -  90 38 001

http://www.traditionalshaving.co.uk/merkur/4132664-Merkur-HD-Barber-Pole-38C-Safety-Razor-Chrome-4045284012413.html

A 39C könnyebben siklik illetve vezeti a pengét az arcon?Ha tudja valaki esetleg próbálta kérem ossza meg.

 :bow:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1602 Dátum: 2014. Július 25. - 22:32:31 »
Az első slant, ferde, csavarodik benne a penge... máshogy vágja a szőrt.
A második egy tökéletes Merkur fej!
(a nyele persze randa) ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1603 Dátum: 2014. Július 25. - 22:44:45 »
Tanulni a második ideális.



Első slant, vagyis a nyélhez képest szögben tartja a pengét.

Megosztó tipus.  Lehet imádni, s lehet fujjolni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Wajitsu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1604 Dátum: 2014. Július 28. - 16:40:36 »
Köszönöm a segítséget.

 :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici