Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 329592 alkalommal)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2055 Dátum: 2016. Március 28. - 18:57:00 »
Elnézést L111-et eltévesztettem.  :fenek:
Viszont, ha jól emlékszem, akkor kiáll belőle rendesen a penge, ugye?

Kiáll, de klasszikus CC.

S az R41 (2011-től) se nevezhető OC-nek, hanem majdnem zárt, s majdnem nyitott. A gyári megnevezés TC (Tooth Comb vagyis fogasfésűs).
Micsodaaaaa????;D Már rakom is fel az eladba az R41@2011-et, meg talán a 2013-at is  :wiggle: ;)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2056 Dátum: 2016. Március 28. - 18:59:28 »
Sziasztok!

Néhány hete kezdtem a hagyományos borotválkozást, egyelőre tetszik, de lenne néhány kérdésem.
A pár száz Ft-os Lord 625-öst vettem, ha nem tetszik, ne legyen nagy a veszteség :). figaro habzó borotvakrém.

Nem tudom, hogy csak a borotva miatt, vagy a technika az ok, de miután egyszer átmentem a borotvával egy részen, szinte azonnal megszárad az arcom, s olyan érzésem van, hogy megragad a borotva, s nem csúszik. Így pedig nem tudom elég alaposan leszedni, főleg az áll alatti résznél. Ez normális, vagy ilyenkor célszerű újra bekenni a pamaccsal?
Illetve a másik, hogy ezzel a Lordal túl sokszor kell a habot lemosnom. Emiatt inkább célszerű a nyíltvégű borotvát választanom, ha egy komolyabbat vennék?

Előre is köszi!

Csak adj egy kicsivel több vizet a krémhez és szerintem az összes itt felsorolt problémád megszűnik. A Figaróhoz egyébként is több víz kell az átlagnál.
Szerintem is nagyon jó krém, nekem örök kedvencem. Mindig van egy tubus a fiókban :-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2057 Dátum: 2016. Március 28. - 19:11:11 »
Elnézést L111-et eltévesztettem.  :fenek:
Viszont, ha jól emlékszem, akkor kiáll belőle rendesen a penge, ugye?

Kiáll, de klasszikus CC.

S az R41 (2011-től) se nevezhető OC-nek, hanem majdnem zárt, s majdnem nyitott. A gyári megnevezés TC (Tooth Comb vagyis fogasfésűs).
Micsodaaaaa????;D Már rakom is fel az eladba az R41@2011-et, meg talán a 2013-at is  :wiggle: ;)

Foglalom S.O.S.!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2058 Dátum: 2016. Március 28. - 20:06:46 »
Elnézést L111-et eltévesztettem.  :fenek:
Viszont, ha jól emlékszem, akkor kiáll belőle rendesen a penge, ugye?

Kiáll, de klasszikus CC.

S az R41 (2011-től) se nevezhető OC-nek, hanem majdnem zárt, s majdnem nyitott. A gyári megnevezés TC (Tooth Comb vagyis fogasfésűs).
Micsodaaaaa????;D Már rakom is fel az eladba az R41@2011-et, meg talán a 2013-at is  :wiggle: ;)

Foglalom S.O.S.!
Ki van csukva, hogy eladjam. Kivéve, ha nem nő többé szőr az arcomon  :crazy:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2059 Dátum: 2016. Március 28. - 20:15:51 »
Elnézést L111-et eltévesztettem.  :fenek:
Viszont, ha jól emlékszem, akkor kiáll belőle rendesen a penge, ugye?

Kiáll, de klasszikus CC.

S az R41 (2011-től) se nevezhető OC-nek, hanem majdnem zárt, s majdnem nyitott. A gyári megnevezés TC (Tooth Comb vagyis fogasfésűs).
Micsodaaaaa????;D Már rakom is fel az eladba az R41@2011-et, meg talán a 2013-at is  :wiggle: ;)

Foglalom S.O.S.!
Ki van csukva, hogy eladjam. Kivéve, ha nem nő többé szőr az arcomon  :crazy:

Gondoltam! :bor:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető special

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2060 Dátum: 2016. Március 28. - 23:14:09 »
Sziasztok!

Néhány hete kezdtem a hagyományos borotválkozást, egyelőre tetszik, de lenne néhány kérdésem.
A pár száz Ft-os Lord 625-öst vettem, ha nem tetszik, ne legyen nagy a veszteség :). figaro habzó borotvakrém.

Nem tudom, hogy csak a borotva miatt, vagy a technika az ok, de miután egyszer átmentem a borotvával egy részen, szinte azonnal megszárad az arcom, s olyan érzésem van, hogy megragad a borotva, s nem csúszik. Így pedig nem tudom elég alaposan leszedni, főleg az áll alatti résznél. Ez normális, vagy ilyenkor célszerű újra bekenni a pamaccsal?
Illetve a másik, hogy ezzel a Lordal túl sokszor kell a habot lemosnom. Emiatt inkább célszerű a nyíltvégű borotvát választanom, ha egy komolyabbat vennék?

Előre is köszi!

Csak adj egy kicsivel több vizet a krémhez és szerintem az összes itt felsorolt problémád megszűnik. A Figaróhoz egyébként is több víz kell az átlagnál.
Szerintem is nagyon jó krém, nekem örök kedvencem. Mindig van egy tubus a fiókban :-)

Köszi.
Egyébként arcra teszitek a krémet, s ott képzitek a habot, vagy a szappanhoz hasonlóan egy tálkában?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2061 Dátum: 2016. Március 29. - 00:34:24 »
Én a szappan/krém tartó tégelyben kavarok egy kicsit a pamaccsal, de arcon habosítok.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2062 Dátum: 2016. Március 29. - 06:37:27 »
Két út -ami három- járható.

Egyik, hogy a nedves pamacsra teszel krémet, és azt kened az arcodra, de ennél nagyon érezni kell a szükséges krém mennyiségét.
Ennek szerintem egyszerűbb módja, hogy a krémet a nedves arcodra felkened, majd nedves pamaccsal habosítasz.
Harmadik -második- a tálkás. Mikor egy műzlus tálba egy másfél-két centis csíkot nyomsz, s ezt kezded habbá verni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2063 Dátum: 2016. Június 03. - 21:15:22 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki Győrben hol lehet borotva kést éleztetni? Lehetőleg elérhető alacsony árban. És ha van pontosan menyiért lehet megcsináltattni?
Előre is köszi  válszokat.Bocsi ha nem ide tartozik.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2064 Dátum: 2016. Június 03. - 21:44:34 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki Győrben hol lehet borotva kést éleztetni? Lehetőleg elérhető alacsony árban. És ha van pontosan menyiért lehet megcsináltattni?
Előre is köszi  válszokat.Bocsi ha nem ide tartozik.
Ez egy szinte kihalt szakma, a mai köszörűsök nem vállalnak ilyet, és nem is tudják, hogy kell. Szóval ez nem egy olyan szolgáltatás, ami minden nagyobb városban megtalálható. Itt a fórumon vannak néhányan akik tudnak élezni.
Például Bowapex éltárs, neki vannak megfelelő kövei is hozzá. Szerintem Pü-ben keresd... :thumbup:
Jenessanyi szerintem már nem vállal, Salmot meg nem tudom.
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2065 Dátum: 2016. Június 03. - 21:45:52 »
Jelenleg csak bowa.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2066 Dátum: 2016. Június 04. - 09:20:42 »
köszi mindenkinek. Meg fogom keresni pü-ben.

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2067 Dátum: 2017. Január 05. - 13:17:16 »
Üdvözletem minden Kedves Tagnak! Először is köszönöm szépen a befogadást (újra), másodszor pedig mindenkinek Boldog Újévet kívánok utólag is! Ha nem probléma, akkor máris egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Ugyan fiatal korom ellenére nem vagyok már kezdő, eléggé fiatalon kellett elkezdjem a borotválkozást, úgy 15 évesen. Mindig is érdekelt ez a dolog, bár apukám már modernebb borotvákkal vágta a szőrét, de mindig érdeklődve és csodálattal néztem ahogy a nagypapám borotválkozott, már-már rituálé szerűen! Pillanatnyilag egy Lord L6 DE borotvám van, amit annak idején még szintén ti ajánlottatok kezdésnek, ami nagyon be is vált, amilyen olcsó és egyszerű, annyira jó is (szerintem). Van még egy Mühle R41-em is, amit csak egyszer használtam, ez sajnos nem jó az érzékeny bőrömnek, de nem szeretnék megválni tőle még így se, hogy már majdnem a duplájába kerül, mint amennyi volt annak idején, ezt még a nagymamám vette Nekem, Isten nyugtassa, a legnagyobb kedvességével, de hiába esküdözött az extrametálos eladó hogy ez jó lesz érzékeny bőrre, nyilván akkor ez volt a legdrágább a boltba és a biznisz az biznisz.. Na mindegy, ha már így leírtam a történetet, akkor feltenném a kérdést is Nektek! Közel 3 éve nem borotválkoztam, állandóan szakállas vagyok, viszont most megint kattant egyet az agyam és szeretnék újra a "szenvedélyemnek" eleget tenni. Nagyon szeretem a Lord borotvámat, de szeretnék egy másikat is, ami lehetőleg alapos, de viszonylag kíméletes a bőrhöz. Tudom hogy ezzel nem egyszerűsítettem nagyon le, mert ahány ember, annyi bőrtípus.. (Nekem főként az állam alatti rész érzékeny, a többi résszel nincs baj) Olyan is volt hogy csak WTG, aztán egyből ATG- el csináltam a szertartást az erős szőrzetem ellenére és nem volt semmi kiütés, sem irritáció, de ennyi idő után azért kíméletesen szeretnék majd kezdeni. Viszont, a lényeg az lenne, hogy ne OC borotva legyen, mert használni is szeretném. Nagyon tetszenek a Gillette FatBoy DE borotvák, de a sok nyálazgatás ellenére is nehéz lenne egy jó állapotút találni az interneten.. Igazából bármi szóba jöhetne aminek nem túlságosan extrém a kinézete és netán még Adjustable is, mert most azokra nagyon rá vagyok kattanva! Nagyon tetszenek a pillangó technológiás DE borotvák is, de ez nem létfontosságú tényező most számomra. Bocsánatot kérek a hosszas irományért és a válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm Nektek, további szép napot!
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2068 Dátum: 2017. Január 05. - 18:49:07 »
Jaj ez a betűtípus/méret/kiemelés nagyon bántotta a szemem, de üdv itt!  :borz2:

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2069 Dátum: 2017. Január 05. - 18:59:35 »
Bocsánat, és köszönöm!  :sör:
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici