Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 329217 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2070 Dátum: 2017. Január 05. - 19:02:25 »
Üdv!

Azért mert egy borotva OC még nem törvényszerűen agresszív, de azért mert CC, még nem igérhetem, hogy nem gyalulod "húsig" magadat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2071 Dátum: 2017. Január 05. - 19:14:52 »
Köszönöm szépen a választ!  :) Gyakorlatom ugyan van annyi, de hallottam róla hogy a safety bar- os DE-k is tudnak agresszívak lenni.. További szép estét!  :sör:
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2072 Dátum: 2017. Január 05. - 19:18:39 »
Viszont, a lényeg az lenne, hogy ne OC borotva legyen, mert használni is szeretném.

Kortárs állíthatóból első blikkre a Merkur Progress és Futur, amik eszembe jutnak, de ebben a témában a tapasztaltabb kollégák tudnak bővebben nyilatkozni. Ha az ember hajlandó megfizetni őket, biztos tök jó cuccok.

Ha az állítható cuccokat félrerakjuk, az első logikus opció egy 89-es fejű Edwin vagy Mühle, ami még a kivitel minőségében is hozza az R41 szintjét. Én ezen felül (a kitételed ellenére is) a Parker OC borotváit (24C/26C) ajánlom a figyelmedbe. Az agresszivitás nem feltétlenül korrelál ám a nyitott fésűs kialakítással (ezzel, látom, megelőztek). Én csak a nyakamat borotválom - ami elég kényes terep ugye -, és eddig a Parker OC fejű vasammal tudtam a legkényelmesebben megborotválkozni. Saját magam és többek tapasztalata alapján sem egy kimondottan harapós jószág, de alaposabb egy L6-nál vagy 89-esnél, ami érzékeny bőrnél jól jön, hisz kevesebbszer kell végiggyalulnod a felületet.

Hasonló, de valamivel kevésbé alapos a Merkur 41C/15C (szintén OC), azzal csak most ismerkedek.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2073 Dátum: 2017. Január 05. - 19:25:35 »
Nagyon szépen köszönöm a részletes beszámolódat, amint tudok utánuk is nézek és majd akkor kiderül hogy mi is lesz. További szép estét kívánok Neked is!  :hat:
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2074 Dátum: 2017. Január 05. - 19:50:17 »
Minden új fórumtagot tisztelettel üdvözlök!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2075 Dátum: 2017. Január 05. - 20:04:53 »
Viszont, a lényeg az lenne, hogy ne OC borotva legyen, mert használni is szeretném.

Kortárs állíthatóból első blikkre a Merkur Progress és Futur, amik eszembe jutnak, de ebben a témában a tapasztaltabb kollégák tudnak bővebben nyilatkozni. Ha az ember hajlandó megfizetni őket, biztos tök jó cuccok.

Ha az állítható cuccokat félrerakjuk, az első logikus opció egy 89-es fejű Edwin vagy Mühle, ami még a kivitel minőségében is hozza az R41 szintjét. Én ezen felül (a kitételed ellenére is) a Parker OC borotváit (24C/26C) ajánlom a figyelmedbe. Az agresszivitás nem feltétlenül korrelál ám a nyitott fésűs kialakítással (ezzel, látom, megelőztek). Én csak a nyakamat borotválom - ami elég kényes terep ugye -, és eddig a Parker OC fejű vasammal tudtam a legkényelmesebben megborotválkozni. Saját magam és többek tapasztalata alapján sem egy kimondottan harapós jószág, de alaposabb egy L6-nál vagy 89-esnél, ami érzékeny bőrnél jól jön, hisz kevesebbszer kell végiggyalulnod a felületet.

Hasonló, de valamivel kevésbé alapos a Merkur 41C/15C (szintén OC), azzal csak most ismerkedek.


Na a következő pár sorért egyes éltársaktól kapni fogok, de vállalom.


Az r41-t aki ajánlotta, nem állt messze a valóságtól. Agresszív borotva, megengedő penge, és helyes élszog, nulla nyomással,igenis használható érzékeny bőrre. Bár nagyapám, aki borbélymester volt, azt mondta, és most vulgáris leszek:

-Érzékeny bőr? Egy lófaszt! Ha nincs időd előkészíteni, és nem tanulod azt a kurva borotvát, hogyan kell használni, persze, hogy olyan lesz az a lóbaszó képed, mint az aranyeres picsám!


Bocsánat mindenkitől!

Tehát, bár a borotva agresszivítása is számottevő, mégis, 27 év csak DE-vel, azt mondatja velem, az előkészítés, a jó minőségű borotvakrém-szappan, elegendő nedveség, és természetesen odafigyelés a tökéletes teknika elsajátitáshoz, többet tesz, mint csak a borotvát megitélni.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2076 Dátum: 2017. Január 05. - 20:21:26 »
én is kísérleteznék azzal az R41-el (pl más pengével / kicsit más szögekkel mint amivel / ahogy az L6-ot használod)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2077 Dátum: 2017. Január 05. - 20:32:50 »
az előkészítés, a jó minőségű borotvakrém-szappan, elegendő nedveség, és természetesen odafigyelés a tökéletes teknika elsajátitáshoz, többet tesz, mint csak a borotvát megitélni.

Ebben szerintem mind egyetértünk, de komoly elkötelezettség kell, hogy ha a kifinomult technika hiányában minden alkalommal összekaszabol a vas, öt-hat szeánsz után ne menjen el a kedved az egésztől. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet akár R41-gyel elindulni az úton, de a sikerélménynek az efféle "úri allűrnél" meghatározó a szerepe.

Ezzel együtt én is elő-elővenném még a szerszámot, ismerkedni vele. Persze ha beindult a vezérhangya, és borotvát kell venni, akkor borotvát kell venni. ::)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2078 Dátum: 2017. Január 05. - 21:38:49 »
Sztem jó irányba tapogatódzol. Az álítható borotvákban  mindig több a lehetőség. Nyilvánvalóan. A Futurt helyett én a Gilletteket ajánlom, mert azokat finomabbra is állíthatod. A Futur jóval nagyobb súlya csak rátesz egy lapáttal.
Van valami óccsó Futur klón Ázsiában, azt még nem próbáltam.

Érzékeny bőr pedig létezik. Nyilvánvalóan. Függetlenül attól, hogy a gyakorlat és a jó technika ezt feledtetni tudja. Mint ahogy azt már tisztáztuk. Sokszor.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2079 Dátum: 2017. Január 05. - 21:42:47 »
Sztem jó irányba tapogatódzol. Az álítható borotvákban  mindig több a lehetőség. Nyilvánvalóan. A Futurt helyett én a Gilletteket ajánlom, mert azokat finomabbra is állíthatod. A Futur jóval nagyobb súlya csak rátesz egy lapáttal.
Van valami óccsó Futur klón Ázsiában, azt még nem próbáltam.

Érzékeny bőr pedig létezik. Nyilvánvalóan. Függetlenül attól, hogy a gyakorlat és a jó technika ezt feledtetni tudja. Mint ahogy azt már tisztáztuk. Sokszor.

Az öregem biztos nem ismerte ezt  a fogalmat.

Irritáció nélkül.borotvált meg bárkit. Olyat is aki állította, hogy nagyon érzékeny a bőre.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2080 Dátum: 2017. Január 05. - 22:10:57 »
Hűha, hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát és a személyes véleményét! Igazából nem ítéltem én el, de bevallom őszintén hogy tartok tőle.. Kedves Pmol322! Maximálisan igazat adok Neked, a legtöbbször nem fordítottam rá annyi időt, amennyit kellett volna, de más borotvával tényleg nem volt bajom eddig, leszámítva az 50 pengés szuper gillette borotvákat.. Nincs 10 perce hogy borotválkoztam, most direkt szántam magamra időt, bár sajnos most még nincs mindenem beszerezve, idővel szeretnék egy jó pre krémet is vagy olajat, ezt most forró fürdővel orvosoltam, de attól tartok hogy kell adjak egy esélyt az R41-ek, mert amekkorát most az L6- ban csalódtam az nem semmi! Nem emlékeztem én ilyenre hogy ennyire alaptalan, pedig a technika a régi, viszont a penge vadi új volt.. Később írok majd a " mai borotválkozásom" rovatba és ott is megosztom a véleményem és hogy miket használtam. Köszönöm szépen mindenkinek aki segített, vagy tanácsot adott! :) Nyugodalmas szép éjszakát kívánok Nektek..

Attila
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2081 Dátum: 2017. Január 05. - 22:31:43 »
A minőségi, alapos előkészítés fontossága elvitathatatlan. A wetshaving nem a kapkodásról szól egyébként sem.
Ami az r41et illeti, jó borotva, de kell hozzá tudás és gyakorlat. Idővel azzal is fog menni hibátlanul.
A lord borotvákat mindenhol lefikáztam már, így itt nem teszem, szerintem az a borotvák arkoja.  :evil:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2082 Dátum: 2017. Január 05. - 22:37:39 »
A minőségi, alapos előkészítés fontossága elvitathatatlan. A wetshaving nem a kapkodásról szól egyébként sem.
Ami az r41et illeti, jó borotva, de kell hozzá tudás és gyakorlat. Idővel azzal is fog menni hibátlanul.
A lord borotvákat mindenhol lefikáztam már, így itt nem teszem, szerintem az a borotvák arkoja.  :evil:

Igazsághoz hozzá tartozik, amikor az első r41/2011 -t kipróbáltam, azt véltem nem tudok borotválkozni, olyat tettem, amit az előtt régen nemmeg, megvágtam-megnyúztam vele magam.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2083 Dátum: 2017. Január 05. - 22:46:12 »

Az öregem biztos nem ismerte ezt  a fogalmat.

Irritáció nélkül.borotvált meg bárkit. Olyat is aki állította, hogy nagyon érzékeny a bőre.

Neki mint profinak volt annyi rutinja és olyan kifinomult technikája, hogy bárkit meg tudott irritáció nélkül borotválni.
Eszerint számára tényleg nem létezett érzékeny bőr.

Viszont egy kevésbé rutinos és kifinomult technikával kivitelezett borotválásra egyénfüggő lehet, hogy kinek mennyire érzékenyen reagál a bőre. Ilyen kontextusban viszont értelmezhető az érzékeny avagy kevésbé érzékeny bőr fogalma...
Más kérdés, hogy ha valaki csak saját magát borotválja, akkor milyen viszonyítási alap mentén mondhatja, hogy neki a bőre ilyen avagy olyan...
Esetleg egy kezdő borbélytanonc áldozatai összehasonlíthatják a képüket, de ott is felmerülhet a kétely a borotválás milyenségének állandósága iránt  ::)

Szóval mindent összevetve.. nemtom  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2084 Dátum: 2017. Január 05. - 23:01:12 »
És tegyem hozzá, nem egy irányban borotvált az öreg, hanem, valóban kiborotválta a kuncsaftot, késsel.

Az volt a szavajárása:

-A légy hanyadt bassza magát az arcon, akkor sima. Az üvegnél simább kell legyen, hisz az üvegen sétál a légy, nem csuszik el!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici