Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305740 alkalommal)

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2160 Dátum: 2017. Október 25. - 09:26:59 »
Bocsi nem találtam jobb topicot a kérdésemhez:
Mejem használni? :-)
Történt röviden, ebay-en nézelődöm megtetszik hogy milyen buli 2 külön karakter 1 fejben megveszem potom.
Megérkezik, a nyél ferdén szorítja a fejet, sebaj cserélem igy legalább fix a fej és szimmetrikus; ámde ekkora gap-et még nem láttam.
Remélem valamennyire visszaadják a képek szabad szemmel kb 1mm..

Tehát:
a:ha van bennem szuicid hajlam hajrá
b:vegyem ki a pengét és szabadkézzel használjam a borotva nélkül
c:a kinai másolóművészet eme remekét disznóvágaskor pörkölés után lehúzónak

Zs




Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2161 Dátum: 2017. Október 25. - 09:37:29 »
A képeken nem egészen látszik a történet, de ha az él párhuzamos a "safetybarral"/fésűvel, akkor használat közben nem lesz nagy meglepetés.
Az, hogy esetleg a gap nem egyforma a penge két oldalán, nem feltétlenül baj, csak tudj alkalmazkodni az éppen használt beállításhoz.
Beszopni szerintem akkor lehet, ha a gap az adott oldalon nem egyenletes.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2162 Dátum: 2017. Október 25. - 09:46:55 »
Ha a penge az alaphoz párhuzamos, akkor lett egy kiemelkedően agresszív 89-s fejed.

A Merkur is eképpen emeli az agressziv faktorát, hos a sfty bar-tól emeli a pengét, ezzel növeli a GAP-t.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2163 Dátum: 2017. Október 25. - 09:47:56 »
1 mm teljesen jó, ami esetleg problémás lehet, hogy a kalap éle íves, nem simul rá a pengére.
Egy próbát megér, szerintem.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2164 Dátum: 2017. Október 25. - 09:56:52 »
Húzzd végig az ujjaidon egy bevált eszközt párszor különböző szögekben, aztán próbáld ugyanezzel! Érezni fogod a különbséget. Ha túl hajmeresztő, akkor dobd ki!
Hozzám is vándorolt már ilyen, használhatatlanul agresszív hulladék. Made in India. Ki se próbáltam, amúgy is csak a nyél kellett róla :-)

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2165 Dátum: 2017. Október 25. - 09:59:47 »
Párhuzamossá sikerült játszani a pengét.

Akkor este nagy levegő célzóvíz és próba.
Köszi a tippeket



Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2166 Dátum: 2017. Október 25. - 10:05:39 »
Egyébként ezen a képen nem tűnik rossznak. Önmagában a perem-él távolság még nem mond semmit. Ha jó a szög és nem keskeny az alaplap, akkor akár jó is lehet.
Az enyémben kb párhuzamosan állt a penge az alaplap síkjával és ki is lógott a fejből rendesen. Ajtók, ablakok festékvakarásait juttatta eszembe gyerekkoromból.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2167 Dátum: 2017. Október 25. - 10:28:06 »
Mit latunk a kepen? Az egy Parker 98R nyel, az ismeros. Es a 24C feje volna? Vagy valami mas fej, es azert nem lehet pontosra huzni, mert a Parkerben nem M5 menet van?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2168 Dátum: 2017. Október 25. - 10:47:45 »
Mit latunk a kepen? Az egy Parker 98R nyel, az ismeros. Es a 24C feje volna? Vagy valami mas fej, es azert nem lehet pontosra huzni, mert a Parkerben nem M5 menet van?
Ez lett volna az eredeti rendelés. Csakhogy a nyél nem fogta sehogy ezért cseréltem az álltalad ismerősre. A menet stimmel szerencsére.
Stabil pengofagás mellett jött létre ez a gap ami elbizonytalanított.



Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2169 Dátum: 2017. Október 25. - 11:12:03 »
Nem biztos, hogy pontosan értettem mi a bibi, de esetleg próbáld ki az eredeti nyélnél, hogy elforgatod a topcap-ot 180°-al. Nekem a kínai 89-esemnél is ilyesmi a helyzet. Egyik állásban a topcap és az alaplap ferdén állnak egymáshoz ha felcsavarom a nyelet, a másik állásban hibátlan. Ha a nyélben a menet nem elég hosszan van bemarva és emiatt nem szorít rendesen, akkor az alaplap és a nyél közé egy gumitömítést berakhatsz, ami segíthet a problémán.

Az 1 mm-es gap elég merészen hangzik, de ezt szemre úgysem tudod meghatározni. Nekem ha minden igaz a Maggard V3A fejjel szerelt Qshave-em a legkomolyabb, annál 0,8 mm-t írtak a neten, és nagyjából hitelesnek tűnt az infó. Nem a kedvencem ez a Qshave, de időnként előveszem. Nagyon alapos, figyelni kell rá, de nem életveszélyes. A végén az AS-nél érzem, hogy a bőrömet is alaposan megnyúzza. Ha érzékeny a bőröd, akkor nem ajánlom,de erre magad is rá fogsz jönni. Egy próbát mindenképpen megér :)

Nem elérhető SuperBalinto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2170 Dátum: 2018. December 23. - 17:51:18 »
Elolvastam a hozzászólásokat és minden eszközhöz hasznos tanácsokat kaptam (pamacs, szappan, krém stb)
Csak azt szeretném kérdezni, hogy fenőbőrnek/szíjnak elsőre mit vegyek?
Mert a Bőrök témában olvastam, hogy az elsőt úgyis össze fogom vagdosni. Ezért drágát nem akarok. Jó erre a célra az 500 ft-os ebay-es vagy mást nézzek?
(Bocs ha már volt kérdés, de még nem olvastam el minden egyes hozzászólást a fórumon)

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2171 Dátum: 2019. Augusztus 09. - 10:25:21 »
Sziasztok!

Nagyon szeretnèk egy Filarmònicàt.A nos àra kicsit borsos..Az a kèrdèsem hogy megèri e a  nos a 2-3 x àrat,mert hasznàlt pèldànyt màr elfogadhatò àllapotban talàltam 100€  körül.A nos meg 300-500  :(
Nagy kûlönbsèg van a doble temple ès a novodur között? Ha talàlok jò àllapotù doblèt akkor hagyjam ès vàrjak mèg?Specialt meg szinte nem is lehet talàlni... Mindenkèpp szeretnèk egy filit mert a nagy borotvàkkal könnyebb szerintem.
Nagyon megköszönnèm a segìtsèget! :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2172 Dátum: 2019. Augusztus 09. - 15:28:03 »
Ha használt nem sérült, akkor mechanikailag vélhetően nincs _nagy_ különbség a NOS és a használt között.

Esztétikailag meg lehet, kérdés neked mi mennyit ér meg.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2173 Dátum: 2019. Augusztus 09. - 21:41:01 »
300-500 Euro?
 :jajne:

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2174 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 16:28:38 »
Hàt most mit csinàljak ha ennyièrt adjàk..Van most egy Jenes borotva is az Ebayen az is 300.Mivel 0 tapasztalatom van igazàbòl csak talàlomra veszek ès pròbàlok borotvàkat,ezt-azt.Sokat olvasok dehàt erről sok könyvet lehetne irni..
De megrendeltem a bototvàt most dèlutàn,160€,spanyolbòl jön,nem nos,de ha tetszik akkor eladom ès kivàrok egy nost.Màs ötletem nem volt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici