Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305826 alkalommal)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2250 Dátum: 2022. Január 31. - 15:50:30 »
Nekem a sietős borotvám a Merkur 34C egy kevésbé éles pengével. Bolondbiztos, nem vágom meg vele magam és szerintem egy rendszerborovával sem érsz el gyorsabban eredményt.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2251 Dátum: 2022. Január 31. - 17:57:49 »

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2252 Dátum: 2022. Február 01. - 08:47:37 »
Helló!
Wilkinson hydro 5 rendszerkészülékel vagy Mach 3 mal járnék jobban, melyik a jobb?

Nem segít itt már, csak a piócás ember ;D

Ha már a 2 közül, akkor Mach3, de nekem nem igazán gyorsabb, mint DE-vel. Ha sietős, akkor arra van egy 800 Forintért vett műanyag Wilkinson Classic DE-m saját pengéjével, aztán hajrá. Egyszer volt, hogy annyira siettem, hogy az előző életemből maradt flakonos borotvahabot használtam, de már meggyóntam azóta. :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2253 Dátum: 2022. Február 01. - 10:52:39 »
Utazáskor (repcsire nem tudok pengét felvinni) szoktam használni a DM és a Lidl sajátmárkásait (talán 3-5 pengések, mikor mi), teljesen OK, illetve még jó a BIC 1- és kétpengése, bár nem vagyok egyikkel se gyorsabb mint a megszokott DE-mel.

Rockwell 6S-el 4-es fokozaton nekem továbbra is 5-6 perc egy háromkörös borotválkozás (arcon habosítás beleértve), teljesen irritációmentesen, ennél gyorsabb nem kell. SZVSZ ha ez a szempont, inkább egy kényelmes DE, mint egy sokpengés fej.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2254 Dátum: 2022. Február 01. - 20:51:18 »
Nem segít itt már, csak a piócás ember ;D
...
 Egyszer volt, hogy annyira siettem, hogy az előző életemből maradt flakonos borotvahabot használtam, de már meggyóntam azóta. :D
:fetreng:
 ;D
Egy-két véletlen botlás mindenkinek belefér. De ha tudatosan teszed a bűnt, akkor végül eljön érted a vörös arcú Belzebub és magához hasonlatossá tesz, fiam.
 8)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2255 Dátum: 2022. Február 01. - 22:05:58 »
: )))

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2256 Dátum: 2022. Február 19. - 19:23:45 »
Sziasztok

Tag vagyok, meg  fel  is  tankoltam  sok  mindennel, de  lett  egy  kis  időm, úgy  hogy  újból  kereskedélek, szemezgetek,  kérdezek.

1., A  fenti  mondat  arra  inspirál, hogy  megkérdezzem, hogy  nem lehetne  egy  vegyes, nagyos  vegyes  olyan  csopit létrhozni, ahol
abszolút  vegyes  dolgokat  lehet  felvetni, mint  ahogy én most  itt  ?

2.,/A  Van  egy  GEM borotvám, hagyaték, GEM CUTLERY  NEW YORK USA  felirattal, de  sajnos  a  nyél  csavaraozása  nem igazán tart  a fejben  borotválkozás  közben. Lehet  ezt  javítani, javíttatni, vagy  rögzítse, ragasszam  be ... vagy  ? Mi  lehet  a javítási megoldás ? 
Ehhez kapcsolód kérdés: kinek van hasonló  és  milyen  pengét  használ benne ?

2/B  Van egy  egy  szerintem  GEM  klón STAR  néven, zárt  fésüs.

A 2. kérédések része - van ezekhez  valamiféle, igazán ezekbe való  penge  típus,  ami  nagyon  jól  adja ki  magát a borotválkozás  során ? Nekem most van, de  ezek nagyon régiek, a  piacon ma  kaphatók  küzül érdekelne lehetőség.

3.,  Van egy nyitott fésűs  borotvám, semmi  felirat vagy  egyéb ... azon kívül  hogy  a fejben gelül  van egy  1  szám.  Valaki  ezzel kapcsolatban
valamit  tud mmondani , mi lehet  ez ?

4.,  Van egy  zárt fésüs,  amiben belül van egy  4 szám.  Merkur  jel van rajta, de  melyik fej lehet ? r89 vagy  r41 ?  A  harmadik kérdéshez hasonló a kérdésem , köszi.

5., Van egy  FUture, a felülete  egy  kissé  koszos.  Vegyszer  használjak  vagy  fizikai  behatással  takarítsam ?  Mennyire  érzékeny  a fülete ?

Köszi

Tanto




Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2257 Dátum: 2022. Február 20. - 07:49:51 »
Hello!

2. Teflon szalag
2/b. A Personna PTFE bevonatú penge kb. az egedüli értelmes választási lehetőséged.
3. fotó nélkül passz.
4. a 89 és a 41 is Mühle, ha Merkur, akkor fotó nélkül tippre 34.
5. Sima mosogatószer. Az alap fém érzékeny, a bevonata nem.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2258 Dátum: 2022. Május 20. - 17:31:12 »
Kezd elkapni megint, hogy vegyek egy új DE borotvát. Most a minőségibb szériából választanék. A kiszemeltek.
Merkur Futur, Mühle Rocca R96, Rockwell 6S. A 6S a legdrágább, de a legjobb is? Megéri az árát vagy a másik kettő közül valamelyik? Vagy van amit kihagytam és a topp kategóriába tartozik? R41, Yaqi Melon párost váltana. Szeretném ha az új lenne a végleges befutó. :borotva2: Ez mondjuk egy kis túlzás.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2259 Dátum: 2022. December 19. - 18:19:28 »
Üdv!
A kérdésem röviden: Rockwell 6C és a Cpt Fawcett CF6C között van valami érdemi különbség, ami miatt jobban megéri valamelyik? Árban kb ugyanott vannak, és személyes tapasztalatom egyikkel sincs.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2260 Dátum: 2022. December 19. - 19:53:32 »
Kb. a név és embléma különbözik. A Cpt. átmárkázott Rockwell.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2261 Dátum: 2022. December 20. - 14:31:22 »
Ok, köszönöm.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici