Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 330283 alkalommal)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1605 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 17:10:18 »
Sziasztok!

Sokan az L6-ot dicsérik, viszont nekem mégis az L5 jobban bejön. Én vagyok defektes  :crazy:, vagy előfordulhat ilyen? Milyen konkrét típusú márkásabb készülékek felé induljak ezen ismeretek birtokában?

Pengék, amiket próbáltam (L5-ben):

Lord SC: nem rossz. Nem annyira alapos, mint a zöld Astra, viszont nem is "büntet" annyira.
Zöld Astra: nagyon jó eredményt sikerült elérnem vele, és elég tartós is. Viszont maximális figyelmet igényel mert különben férfürdő a vége  :fetreng:

Most következik a kék Personna, majd azután a Feather és még sokan mások  :borotva2:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1606 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 18:54:32 »
Sokan az L6-ot dicsérik, viszont nekem mégis az L5 jobban bejön. Én vagyok defektes  :crazy:, vagy előfordulhat ilyen? Milyen konkrét típusú márkásabb készülékek felé induljak ezen ismeretek birtokában?
Ezek egyéni ízléstől függnek, ki ezt szereti, ki azt, nincs norma. "Márkás" készülékhez el kell döntened mire vágysz valójában: valami újat akarsz kipróbálni, de hasonló karakterisztikával, vagy kb ugyanezt keresnéd igényesebb kivitelben. SZVSZ ha nem a kíváncsiság vezérel, akkor egyszerűen borotválkoznék tovább az L5el.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1607 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 20:28:25 »
Sokan az L6-ot dicsérik, viszont nekem mégis az L5 jobban bejön. Én vagyok defektes  :crazy:, vagy előfordulhat ilyen? Milyen konkrét típusú márkásabb készülékek felé induljak ezen ismeretek birtokában?
Ezek egyéni ízléstől függnek, ki ezt szereti, ki azt, nincs norma. "Márkás" készülékhez el kell döntened mire vágysz valójában: valami újat akarsz kipróbálni, de hasonló karakterisztikával, vagy kb ugyanezt keresnéd igényesebb kivitelben. SZVSZ ha nem a kíváncsiság vezérel, akkor egyszerűen borotválkoznék tovább az L5el.
A kíváncsiság is vezérel, hogy egy hasonló karakterisztikájú készülék pl. miért kerül többe. Hátha nem véletlenül és tud valami többet nyújtani. Viszont nagyon nem szeretnék mellé lőni sem.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1608 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 21:08:18 »
Ne érezd magad kitaszítottnak, amikor én kezdtem a fórumon, akkor épp az L5-öt szerették többen. Az alapján, hogy neked ez vált be, Gillette Tech lehet a következő logikus lépés a legkisebb ugrással. Utána Gillette Parat, stb...

Sziasztok!

Sokan az L6-ot dicsérik, viszont nekem mégis az L5 jobban bejön. Én vagyok defektes  :crazy:, vagy előfordulhat ilyen? Milyen konkrét típusú márkásabb készülékek felé induljak ezen ismeretek birtokában?

Pengék, amiket próbáltam (L5-ben):

Lord SC: nem rossz. Nem annyira alapos, mint a zöld Astra, viszont nem is "büntet" annyira.
Zöld Astra: nagyon jó eredményt sikerült elérnem vele, és elég tartós is. Viszont maximális figyelmet igényel mert különben férfürdő a vége  :fetreng:

Most következik a kék Personna, majd azután a Feather és még sokan mások  :borotva2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1609 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 21:43:30 »
A kíváncsiság is vezérel, hogy egy hasonló karakterisztikájú készülék pl. miért kerül többe. Hátha nem véletlenül és tud valami többet nyújtani. Viszont nagyon nem szeretnék mellé lőni sem.
A legtöbb azért drágább, mert több benne az anyag, és/vagy kifinomultabb a megmunkálása. Más különbség nem nagyon van. Részemről az L5/L6 kivitelezését is szeretem, jelenlegi kedvencem a szuperolcsó L111.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1610 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 18:46:41 »
Köszönöm Mindkettőtöknek a válaszokat.  :bow:

Hát, ha csak a kidolgozottság és az anyagmennyiség a különbség, de a borotválkozási minőség az hasonló, akkor lehet hogy nem nagyon érdemes méregdrága készüléket vennem  :nemtom:

A Gillette Tech még kapható újonnan, vagy már csak használtban lehet levadászni? Elképzelhető, hogy mondjuk egy EJ, vagy Merkur 89-es fejjel szerelt készülék mégis bejön, annak ellenére, hogy az L6 kevésbé szimpatikus, mint az L5?

Mai pengeélményem: mivel a Lord SC kicsit húzta a szőrömet és kb 8-féle különböző pengém van itthon, kb. 50 darab, így nyugodt szívvel cseréltem ma le egy kék personnára. Lehet, hogy a borotválkozás közbeni zenehallgatás (MR2 Petőfi  :borz2:), vagy hogy kb. 1 hetes volt az arcszőrzetem és ezáltal a bőröm is elég sokat pihent, vagy javul a technikám, de ez a penge - ha lehet ilyet mondani - teljesen elvarázsolt. Az eddig tesztel három fajta (zöld Astra, Lord SC) közül jelenleg ez a befutó számomra. Ötvözi a zöld Astra alaposságát, a Lord SC kíméletességével. Szinte tökéletes BBS sikerült elérnem komolyabb sérülés nélkül. Pár apró nyisszantást ugyan ejtettem, de ezeket a maradék borotvahabbal (Barbon) bekentem a végén és amíg elmostam az eszközöket, addig el is múlt a szivárgás.  :borotva: Ja és a legfontosabb... Gyakorlatilag nulla az irritáció  :hurra: Már csak az a pont kérdéses, hogy hány borotválkozást bír ki (bár a reluxás betétek áraihoz képest még a drágább DE pengék ára is nevetséges, így ez a szempont elhanyagolható számomra.)

Kíváncsi lennék, hogy másoknak mi a véleménye a kék Personnáról.

Tényleg igazatok volt, hogy valamennyire azért érdemes erőltetni a többkörös borotválkozást, mert úgy néz ki, hogy talán kezdi megszokni a bőröm.  :boldog:

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1611 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 20:07:14 »
Omega vaddisznó sörtét érdemes venni 3ezer FT körül?

Konkrétan erre gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/OMEGA-10077-SHAVING-BRUSH-NATURAL-BOAR-BRISTLE-BLUE-BLACK-HANDLE-/191275697947?pt=US_Shaving_Hair_Removal&hash=item2c88eb871b

Vagy, ha van jobb tanácsotok hasonló árfekvésben, akkor ne tartsátok magatokban  :thumbup:

Vagy adjak ki többet, de legyen borz?:

http://www.ebay.com/itm/OMEGA-63181-Pure-Badger-100-Shaving-Brush-/360929495255?pt=US_Shaving_Hair_Removal&hash=item54091308d7

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1612 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 21:34:08 »
Omega vaddisznó sörtét érdemes venni 3ezer FT körül?
Nem tudom hogy vaddisznó-e, ez nem tudom honnan jött, de Omega sörtepamacsot mindenképpen érdemes venni, főleg ha nincs még jó sörtepamacsod. Kiváló ár/érték arány, konzisztens minőség.

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1613 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 21:37:47 »
Jim74, a kék perszóna nálam is kedvenc!

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1614 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 21:52:53 »
Omega vaddisznó sörtét érdemes venni 3ezer FT körül?

Konkrétan erre gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/OMEGA-10077-SHAVING-BRUSH-NATURAL-BOAR-BRISTLE-BLUE-BLACK-HANDLE-/191275697947?pt=US_Shaving_Hair_Removal&hash=item2c88eb871b

Vagy, ha van jobb tanácsotok hasonló árfekvésben, akkor ne tartsátok magatokban  :thumbup:

Vagy adjak ki többet, de legyen borz?:

http://www.ebay.com/itm/OMEGA-63181-Pure-Badger-100-Shaving-Brush-/360929495255?pt=US_Shaving_Hair_Removal&hash=item54091308d7
Azt mondják (főleg Sictransit), hogy Omega sörtében nem csalódhatsz. A pure badger-ben meg könnyen, sokkal valószínűbb, hogy irritál, bök (saját tapasztalatom ez ügyben nincs). A borzból legalább supert szoktak ajánlani.
Mondjuk hallottam már olyan, hogy valakit a sörte bökött, de az talán nem Omega volt.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1615 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 22:36:28 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

A "boar bristle"-t én vaddisznó sörtének fordítottam. Ezekszerint helytelenül?

Azt hittem, hogy a borz puhább, kevésbé irritáló, mint a disznó. De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1616 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 22:39:46 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

A "boar bristle"-t én vaddisznó sörtének fordítottam. Ezekszerint helytelenül?

Azt hittem, hogy a borz puhább, kevésbé irritáló, mint a disznó. De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...
10 évig használtam BALEA pamacsot. Sörtét.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1617 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 23:26:32 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

A "boar bristle"-t én vaddisznó sörtének fordítottam. Ezekszerint helytelenül?

Azt hittem, hogy a borz puhább, kevésbé irritáló, mint a disznó. De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...
10 évig használtam BALEA pamacsot. Sörtét.
Amit mostanság árulnak az disznó? Mert ami rá van írva, abból nem derült ki. Szerintem szintetikus...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1618 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 23:54:24 »
a héten megnézem
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1619 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 06:37:31 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

A "boar bristle"-t én vaddisznó sörtének fordítottam. Ezekszerint helytelenül?

Azt hittem, hogy a borz puhább, kevésbé irritáló, mint a disznó. De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...
10 évig használtam BALEA pamacsot. Sörtét.
Amit mostanság árulnak az disznó? Mert ami rá van írva, abból nem derült ki. Szerintem szintetikus...
Rã lenne írva ha mutyidisznó lenne sztem. Olcsó szőrme nem hinném hogy játszanának vele.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici