Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 330297 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1620 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 09:10:19 »
De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...
A linkelt képek lévő kötege kb akkora mint a dm-es sörtepamacsé, szóval nagy és egetrengető különbséget ne várj szvsz.
http://wiki.badgerandblade.com/Omega_10077_Shaving_Brush
Ha nem vagy elégedett a dm-es sörtével, akkor neked vagy borz kell, vagy nagyobb sörtepamacs, pl Omega 11137.
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1621 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 09:20:54 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

A "boar bristle"-t én vaddisznó sörtének fordítottam. Ezekszerint helytelenül?

Azt hittem, hogy a borz puhább, kevésbé irritáló, mint a disznó. De akkor a disznó sörte is jó. Mondjuk a DM--es Balea pamacsnál biztos jobb...
A boar jelent (hímnemű) házisertést is. Egy Omega valszeg jobb lesz, mint egy olcsó sörte, de van aki az utóbbival is elborotválkozik vígan. Mindenesetre szerintem érdemes kipróbálni egy minőségi sörtepamacsot.

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1622 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 10:48:59 »
Én is használtam a DM-es Balea pamacsot, szerintem is valami olcsó sörte. Aztán beneveztem egy Semogue 1305-re és sokkal minőségibb, jobb élmény vele a pamacsolás, pedig az is sörte. Nagyon jól be tud puhulni, egyáltalán nem bök és szerintem dupla annyi szál van benne, mint a Baleaban.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1623 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 11:16:32 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat  :bow:

Igazából nincs bajom a Baleá-val, de gondoltam kipróbálok valami magasabb kategóriát. De akkor a kinézett Omega ezek szerint mégsem jelentene semmilyen változást? Én abban a hitben voltam, hogy a Balea pamacs a belépő kategória és az Omega annál azért minőségibb.
Gyerekkoromból emlékszem, hogy apukámnak volt pamacsa, ami nagyon puha volt. Az vajon mi lehetett?  :fejtor: Vizesen majdnem olyan volt, mint egy finom ecset. Vagy az nem is túl jó, ha ilyen puha?  :nemtom:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1624 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 11:27:41 »
De akkor a kinézett Omega ezek szerint mégsem jelentene semmilyen változást? Én abban a hitben voltam, hogy a Balea pamacs a belépő kategória és az Omega annál azért minőségibb.
De, jelentene, minőségibb, de hogy ez az lesz-e amire te vágysz azt csak utólag fogod tudni eldönteni. A minőségi sörtepamacsok kevés bejáratás után nagyon puha végűek, de ugyanakkor gerincesek tudnak lenni, ezzel nincs gond. SZVSZ vegyél egy szép nagy 111xx Omegát, amelyik nyele tetszik. azt. Annyit mindenképpen megér. Használd egy fél évig, aztán ha nem ez a tuti, akkor térj vissza a kérdéshez.

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1625 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 11:28:38 »
Hát ezt embere válogatja. Kinek mi fekszik. A Semogue 1305 elég puha, borotválkozás előtt 2-3 percre forró vízbe teszem és nagyon jól szétterül utána az arcomon. A balea soha nem tudott ilyen puha lenni.


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1627 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 13:16:22 »
Hát ezt embere válogatja. Kinek mi fekszik. A Semogue 1305 elég puha, borotválkozás előtt 2-3 percre forró vízbe teszem és nagyon jól szétterül utána az arcomon. A balea soha nem tudott ilyen puha lenni.
Tegyük hozzá,amellett hogy jobb minőségű a sörteköteg, magasabb is, és itt fél centi is számít.

@Jim:
Én pl a hjm sörtémet habmennyiség felvételében jobbnak tartom mint a Semogue 1438-asomat, aminek elvileg ugyanaz a kötege mint a 620-nak.....ami tesztek alapján kb ugyanúgy dolgozik mint a 610. Szóval itt nálam kapásból 3 típus elbukott. Ok, puhább a tetejük, szebbek is, de szerintem kevésbé praktikusak. Az említett Semogue-ban nálam nem igazán fér el két normális körre való hab,míg olcsó vetélytársában igen.
Viszont az Omega 11137 veri mindkettőt, nem véletlenül, mivel 25 mm-es köteg, és fél centivel magasabb. Szóval igen, érdemes kipróbálni márkásabbat, de ha 21-22 mm-es max 50 mm magas kötegekben gondolkozunk, akkor véleményem szerint maradj agy alap Balea-hjm-Isana sörtepamacsnál.
Ha nagyobbat szeretnél, akkor szerintem egyéni igényektől és ízléstől függően Semogue 1250 v. 1305 v. 1800 v. Omega 111xx sorozat.
Ja, és ha teheted, olvasgass teszteket. Nem kell készpénznek vennie ezeket sem, mert szubjektív vélemények, de jó támpontot adhatnak:
http://shavenook.com/thread-semogue-1305-1800-1250-and-italian-barber-le-comparison
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/295523-Omega-11137-vs-Semogue-Owners-Club
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1628 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 13:34:15 »
Akkor az alábbi kettő közül kellene választanom?:
Az Omegát. Vagy amelyik tetszik. SZVSZ nem érdemes túlagyalni, kb 1 kategória, minimális különbségekkel.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1629 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 14:50:30 »
Akkor az alábbi kettő közül kellene választanom?:
Az Omegát. Vagy amelyik tetszik. SZVSZ nem érdemes túlagyalni, kb 1 kategória, minimális különbségekkel.
:+1: az Omegának. A Semogue-t ha leejted, úgy pattan le róla a festék mint a parancsolat.
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1630 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 14:52:22 »
De há' mé' kő' leejteni?! ::)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1631 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 14:55:04 »
Akkor az alábbi kettő közül kellene választanom?:
Az Omegát. Vagy amelyik tetszik. SZVSZ nem érdemes túlagyalni, kb 1 kategória, minimális különbségekkel.
:+1: az Omegának. A Semogue-t ha leejted, úgy pattan le róla a festék mint a parancsolat.
Van akril nyelű Semogue, pl a 830. Ez is egy szempont, pont ezért vettem én is owangkol nyelű Omegát, de szerintem érdemes azzal szembenézni hogy minden pamacs élettartama véges. Nem úgy fogyóeszköz mint a penge, de SZVSZ elfogadható hogy 5-10 év után az ember vesz egy másik sörtét, addig meg nyugodtan nyúzza, leejti, stb.

Nem elérhető cseppember

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1632 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 20:24:31 »
Sziasztok, segítsetek légyszi, abszolút kezdő vagyok borotválás terén. Fodrásznak tanulok, ahol borotválást is tanulunk. Azt már kiokoskodtam itt a fórumon, hogy shavette-et használnak a tanulók, az én kezdőcsomagomban ilyen  http://kepfeltoltes.hu/view/140824/20140824_200857_www.kepfeltoltes.hu_.jpg volt. Erre lehet rátenni egy kis műanyag fésüs kiegészítőt, amitől hajnyesővé változik. Azt már gyakorlatból tudom hogy gagyival tanulni sokkal nehezebb. Mit ajánlotok, vegyek egy borotvakést és egy olcsóbb nyesőt? Amúgy mi a különbség a borotvakések és a shavette-ek között? Csak az hogy az utóbbinak cseréni lehet a pengéjét? Nem kell élezni? Vagy higiéniai okokból?  :thanks:

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1633 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 22:49:50 »
Szerintem shavette a te barátod. Unokatesóm szintén fodrász. Annak idején rajtam gyakorolta a borotválást. Azóta nem volt a kezében a cucc. Levizsgázott, és le is tette a műszert. A kést élezni azért macera. Egy jó shavettel szépen meg tudsz tanulni borotválni. Nekem van egy fodrászcikkes kereskedőtől vett Jaguar Prestyle R1M cuccom. Másokon megtanulni borotválni szerintem jó, én magamon még nem próbáltam. Ha dobsz priviben egy címet, elküldöm neked. Max ha nem jó, kidobod. A fésűs bizbasz már nincs meg.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1634 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 06:06:27 »
Tegyük hozzá, hogy a kést folyamatosan, minden beretvállás után sterilzálnod kell. Ha jól emlékszek nomagnolt írnak elő hozzá.

Shavette hez csak pengecsere.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici